Reklamace

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Reklamace

Příspěvekod HOOK » 22 čer. 2005, 12:28

Update 1.8.2005:
HOOK píše:Opět zase po čase v této části fóra.

Celý tento příspěk vznikl na základě reklamace dýmky, kterou jsem koupil v trafice (tedy moje žena) a po několika dnech ji tam zanesl zpět, protože se začala propalovat. V tyto dny mám již dýmku novou, která je náhradou za to propalující se. Během času stráveného v reklamaci jsem ochladl a čtu-li si své příspěvky z počátku, musel jsem být tehdá pěkně vytočený. Možná to bude znít jako sypání si popele na hlavu, ale on nakonec jak pan prodejce ze společnosti Zuzico, tak i řešení reklamace společností Mostex bylo zřejmě nejvíce rozumnou a k cíli směřující cestou. Ať již byla chyba na mé straně nebo na straně dýmky, chtěl bych touto cestou poděkovat je panu Celuchovi (Zuzico) tak obchodníkům ze společnosti Mostex.

HOOK




Zdravím všechny.

Ne že bych nějak zvlášť hledal, ale podobné téma jsem tu nenalezl. A protože jsem se do tohoto problému dostal, tak jsem se rozhodl jej prezentovat na tomto fóru.

K narozeninám jsem od své ženy dostal dýmku, Peterson, Donegal vzor 03. Krásný, kousek, měl jsem opravdu radost. Bohužel po dvou kouření normálního tabáku jsem zjistil, že se dno začíná vypalovat takovým způsobem, které v zásadě musí dýmku během krátké doby zlikvidovat. Evidentně šlo o řídké dřevo u dna dýmky. Rozhodl jsem se tedy pro reklamaci.

Od ženy jsem vzal paragon, šel do tabáčnictví a reklamaci podal. Asi po 14 dnech jsem zašel dotázat se na stav a když jsem zjistil, že se nic neděje, požádal jsem o kontakt na prodejce. Tím je jistá firma z Ostravy, pod jménem ZUZICO. Na internetu jsem zjistil telefon a volal jsem tam, abych se od toho dotyčného dozvěděl, že jsem kouřil suchý tabák a že je to moje chyba a že mi to vrátí zpět a že s tím nic neudělám. Druhá varianta, kterou mi nabídl, bylo zaslání dýmky do Irska k posouzení, prostřednictvím Mostexu ale bohužel, doba reklamace seprodlouží na 4 až 6 měsíců. Vzhledem k tomu, že jsem byl vytočen do běla, jsem si vzal čas na rozmyšlenou. Po čase jsem se od prodávající v tabáčnictví dozvěděl, že pán ze Zuzika dýmku zasílá do Irska po dohodě se mnou. To jsem se vytočil po druhé a požádal paní, ať mi dýmku nechá poslat zpět, že ji do Irska zašlu sám, protože pánovi ze Zuzika nevěřím ani pozdrav.

A teď se tedy ptám, máte někdo zkušenost s reklamací dýmky a co mi poradíte...

Pozn.:
Dýkmu kouřím již téměř dvě desítky let a vo výrobě dýmek něco vím.


HOOK
Uživatelský avatar
HOOK
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 50
Registrován: 16 srp. 2004, 22:45
Bydliště: Zlin

Příspěvekod tuton » 22 čer. 2005, 12:35

Zkusenost bohuzel (bohudik) nemam. Vyjadruji jen svuj soucit. Jak se zda, reklamace cehokoliv jsou ve znacnem mnozstvi pripadu akorat starosti, ze si clovek rika, jestli mu to za to stoji. (Darek od zeny je jiste specialni pripad)
Uživatelský avatar
tuton
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 1327
Věk: 48
Registrován: 21 črc. 2004, 06:20
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Graveir » 22 čer. 2005, 12:48

No ja mel zatim jen dobrou zkusenost, ale to jsem reklamoval celkem levne bpkcko kuli nadvrtani (de facto prvni koupena dymka). TO mi slecna prodavacka ani nepujcila baterku abych se kouknul. A Jeji sefka to vpohode akceptovala a dymku vymenila s doplatkem za lepsi.

Bohuzel s drazsimi dymkami bude problem, neb pro prodejcxe i dovozce jsou to tezke prachy. Nekde jsou solidni a vemou to a jinde se hadaji.Podle mne by dotycne spolecnosti mel stacit posudek renomovaneho vyrobce ala pan krska, ci vyjadreni mostexu. Ale kdyz se chteji hadat, tak at to tam poslou. Problemem muze byt i odmitnuti duvodu reklamace vyrobcem a to pak chteji i naklady s reklamaci spojene, tedy min postovne a praci odbornika...

Co vim z rozhovoru s moji mistni pani dodavatelkou, tak zase s petersonama nemaji problemy, jeden pan tam byl s podobnym pribehem, navic dlouholety kurak dymky tedy rozhodne ne amater, a reklamaci uznala jak ona, tak i petersoni a vpohode vymenily za jinou dymku v podobne cenove hladine.

Ale osobne bych se hadal s prodejcem, ze na reklamaci je lhuta jeden mesic a pote ma zakaznik (v pripade nevyreseni reklamace prodejcem/dodavatelem/vyrobcem) pravo na automaticke vraceni penez...tedy msic po odeslani do irska pokud nebude zpatky nebo nebude znam vysledek, mali by vam v krame vratit penize. Neni problem vyhrozovat COI.
Uživatelský avatar
Graveir
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1103
Věk: 44
Registrován: 21 črc. 2004, 10:52
Bydliště: Včelná

Příspěvekod Šimi » 22 čer. 2005, 12:55

Já jsem teda reklamoval jen jednou Krškovku s blbým vrtem a velice rychle jsem dostal novou dýmku. Ale to ZUZICO to je teda síla. Se nedivím, že tě to tak vytočilo. Chtěl jsem se tam jet podívat a po promoci příští čtvrtek sem tam i chtěl koupit dýmku. Se.. na ně. Jak se říká:

Dobře vyřízená reklamace = nejlepší reklama.

Bohužel to platí i naopak.
Sbohem ZUZICO, tam mě nikdo neuvidí. :alfajka:
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod bromden » 22 čer. 2005, 13:01

Jednou mi prasklo kytování na krčku stanislavky, kaz byl durch až do kouřovodu... reklamace byla vyřízena do dvou týdnů (Valmont na Masarykově v Brně), a dodali mi úplně stejný typ dýmky... měla víc kazů a horší kresbu, takže jsem požádal o možnost výměny za jinou a vyzískal tak BCčko (byť s doplatkem asi 100Kč :wink: )
:arrow: nemohu si stěžovat, přístup byl zcela OK
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod piter » 22 čer. 2005, 14:35

Ja vim proc do Zuzica uz delsi dobu nechodim :lol:

Teda je to blby no . . . preju Hooku at ti to dobre dopadne . . . ze pry suchej tabak :roll:
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Nevill » 22 čer. 2005, 14:48

Mě tak napadá, že u nás se třeba, zvlášť pokud jde o dýmky, moc nedodržuje § 617 občanského zákoníku:

Je-li třeba, aby při užívání věci byla zachována zvláštní pravidla, zejména řídí-li se užívání návodem nebo je upraveno technickou normou, je prodávající povinen kupujícího s nimi seznámit, ledaže jde o pravidla obecně známá. Nesplní-li prodávající tuto povinnost, je povinen nahradit kupujícímu škodu z toho vzniklou.
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 45
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Příspěvekod Graveir » 22 čer. 2005, 14:57

Nevill píše:Mě tak napadá, že u nás se třeba, zvlášť pokud jde o dýmky, moc nedodržuje § 617 občanského zákoníku:

Je-li třeba, aby při užívání věci byla zachována zvláštní pravidla, zejména řídí-li se užívání návodem nebo je upraveno technickou normou, je prodávající povinen kupujícího s nimi seznámit, ledaže jde o pravidla obecně známá. Nesplní-li prodávající tuto povinnost, je povinen nahradit kupujícímu škodu z toho vzniklou.

:)) Dobry, ale donut obchodnika....to spis mavat tou coikou s odvolanim na to ,ze te nepoucili.
Uživatelský avatar
Graveir
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1103
Věk: 44
Registrován: 21 črc. 2004, 10:52
Bydliště: Včelná

Příspěvekod piter » 22 čer. 2005, 14:58

Nevill píše:Mě tak napadá, že u nás se třeba, zvlášť pokud jde o dýmky, moc nedodržuje § 617 občanského zákoníku:

Je-li třeba, aby při užívání věci byla zachována zvláštní pravidla, zejména řídí-li se užívání návodem nebo je upraveno technickou normou, je prodávající povinen kupujícího s nimi seznámit, ledaže jde o pravidla obecně známá. Nesplní-li prodávající tuto povinnost, je povinen nahradit kupujícímu škodu z toho vzniklou.


Shodou okolnosti zrovna zenska v Zuzicu me seznamila s tim, ze mam dymku opatrne zakurovat a po castech (ne hned cely kotlik) - asi uz s tim mela nejake zkusenosti . . .
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod HOOK » 22 čer. 2005, 18:43

piter píše:
Nevill píše:Mě tak napadá, že u nás se třeba, zvlášť pokud jde o dýmky, moc nedodržuje § 617 občanského zákoníku:

Je-li třeba, aby při užívání věci byla zachována zvláštní pravidla, zejména řídí-li se užívání návodem nebo je upraveno technickou normou, je prodávající povinen kupujícího s nimi seznámit, ledaže jde o pravidla obecně známá. Nesplní-li prodávající tuto povinnost, je povinen nahradit kupujícímu škodu z toho vzniklou.


Shodou okolnosti zrovna zenska v Zuzicu me seznamila s tim, ze mam dymku opatrne zakurovat a po castech (ne hned cely kotlik) - asi uz s tim mela nejake zkusenosti . . .


Díky za všechny ty odpovědi. Víte co, tady nejde ani tak o tu trafiku, kde ke koupi došlo. Ty ženské jsou skvělé a tu reklamaci vzaly vážně. Jde o toho mistra vysokých sklizní ze ZUZIKA, který mi do telefonu na drzo sdělil, že se k tomu prostě vyjádří a dýmku mi vrátí zpět. Že pak můžu dělat co chci, tvrzení proti tvrzení. Jak to tak vypadá, začnu korespondovat s Irskem a celé Zuziko i Mostex (ten je dovozce Pítrsona do ČR) budu muset Pítrsonovi prásknout. Ne že bych najivně předpokládal nějakou zpětnou vazbu ale člověkovi se uleví když se vystříká s problému...

Ještě jednou díky a přeji hodně štěstí při kupování dýmek a hlavně volbě správného prodejce...

Pozn.:
Pokud máte v dýmce skrytou vadu nebo řídké dřevo, můžete zakuřovat i bez tabáku a stejně vám to nepomůže...

HOOK
Uživatelský avatar
HOOK
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 50
Registrován: 16 srp. 2004, 22:45
Bydliště: Zlin

Příspěvekod piter » 22 čer. 2005, 18:52

HOOK píše: Jde o toho mistra vysokých sklizní ze ZUZIKA


Ze by pan J. Celuch? :lol: :twisted:


Jinak podle me je to bez debat, pokud je to jak pises tak to byla skryta vada -> na miste jedine reklamace. . . . chovani toho pana je opravdu velmi zvlastni :roll:
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Milos Cerman » 22 čer. 2005, 18:56

Graveir píše:
Nevill píše:Mě tak napadá, že u nás se třeba, zvlášť pokud jde o dýmky, moc nedodržuje § 617 občanského zákoníku:

Je-li třeba, aby při užívání věci byla zachována zvláštní pravidla, zejména řídí-li se užívání návodem nebo je upraveno technickou normou, je prodávající povinen kupujícího s nimi seznámit, ledaže jde o pravidla obecně známá. Nesplní-li prodávající tuto povinnost, je povinen nahradit kupujícímu škodu z toho vzniklou.

:)) Dobry, ale donut obchodnika....to spis mavat tou coikou s odvolanim na to ,ze te nepoucili.


:lol: Záleží na prodejně. :lol: Skus si koupit dýmku v Sherlockovi v Ústí, a dostaneš tam běžně návod k použií. Nejen k použití dýmky, ale i k použití vodní dýmky, anebo humidoru. Stejně tak návod na nastavení vlhkoměru a podobně. :lol:
Ono opravdu nestačí zákazníkovi cokoli vysvětlovat, zvláště jde-li o dárek :!:
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod Nevill » 22 čer. 2005, 19:07

Milos Cerman píše:
:lol: Záleží na prodejně. :lol: Skus si koupit dýmku v Sherlockovi v Ústí, a dostaneš tam běžně návod k použií. Nejen k použití dýmky, ale i k použití vodní dýmky, anebo humidoru. Stejně tak návod na nastavení vlhkoměru a podobně. :lol:
Ono opravdu nestačí zákazníkovi cokoli vysvětlovat, zvláště jde-li o dárek :!:


No až se tam někdy dostanu, určitě se zastavím... S tou zásilkou tabáků, co mi nedávno od Sherlocka Holmese přišla, jsem velmi spokojený, jistě je to skvělé dýmkařství... :D
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 45
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Příspěvekod Nuvolari » 22 čer. 2005, 20:50

Nevill píše: No až se tam někdy dostanu, určitě se zastavím... S tou zásilkou tabáků, co mi nedávno od Sherlocka Holmese přišla, jsem velmi
spokojený, jistě je to skvělé dýmkařství... :D


No já mu musim udělat reklamu, byl jsem tam z toho úplně unešenej :) Se tam určo zase někdy zajedu mrknout :)
Naposledy upravil Nuvolari dne 23 čer. 2005, 12:30, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
Nuvolari
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 384
Věk: 40
Registrován: 15 úno. 2005, 09:19
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Michal Hubacz » 23 čer. 2005, 12:21

Přepis z nového čísla kalumetu

Rady od firmy Peterson - když kouříte novou briarovou dýmku

Mezi kuřáky dýmky převažuje myšlenka, že na prohořelou dýmku může v první řadě nekvalitní briar. Většinou jsou daleko od pravdy a prohoření mají na svědomí následující případy:

1.) Nová dýmka je hodně vyschlá a vytváří horký kouř - je náchylná k prohořívání. Abychom dosáhli chladného kouře, měli bychom novou dýmku kouřit velmi pomalu, doku se nevytvoří ochranná karbonová vrstva, která zabrání prohořívání briaru.

2.) Tabák je v dýmce příliš málo napěchován, a rychle hoří.

3.) Kouření venku při silném větru - způsobuje, že tah se tlačí pouze na jednu stranu dýmky a tabák hoří rychleji, mésto toho, aby zvolna doutnal.

4.) Dýmka Peterson nepotřebuje nějaké speciální převratné ošetření. Poze při kouření nové dýmky firma doporučuje naplnit dýmku pouze do poloviny, pevně, ale ne příliš. Stejnoměrně zapalte a kuřte pomalu, používejte dusátko, abyste měli hoření pod stálou kontrolou.

Popraskání briaru může být rovněž zapříčiněno:

Umožnili jste karbonu příliš se rozrůst uvnitř hlavičky. To může mít za následek pnutí a následné popraskání dřeva, když po dokouření chladne dřevo dýmky jinak než usazený silný karbon. Ideální karbonová vrstva je 1,5 mm. Proto je důležité čas od času odstranit silnou vrstvu karbonu uvnitř hlavičky dýmky.
------------------------------------------------------------------------

Rád bych pod tímto opisem upozornil, že to sem dávám jako rady jak se vyvarovat prasklinám v dýmce popřípadě propálení v případě že dřevo nemá vady. Takže tím rozhodně nechci nijak soudit kdo je v právu. Dýmku jsem neviděl, neposuzuji závadu.. a vzájemné jednání Zuzica s klientem také nekomentuji protože jsem u toho nebyl....Hawk
Uživatelský avatar
Michal Hubacz
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1117
Věk: 50
Registrován: 23 črc. 2004, 13:40
Bydliště: Bošovice

Další

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků