Reklamace

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Re: Reklamace

Příspěvekod košma » 23 led. 2012, 10:26

:arrow: krajec
Taky bych řek že je to zanedbatelná kosmetická vada. Pomalu zlehka a v klidu a pohodově kuř a moc nekoukej do toho kotlíku a ono se to časem samo zatáhne :wink:
Uživatelský avatar
košma
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 579
Věk: 50
Registrován: 19 říj. 2011, 14:54
Bydliště: Václavovice

Re: Reklamace

Příspěvekod krajec » 23 led. 2012, 11:10

Ja s tym mam ale raky problem ze ta puklina ide smerom do hora a tazko sa to dofajcovalo a este pri konci ked som chcel dofajcit som tahal akurat cierny popol do ust :smoke4:
krajec
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 5
Věk: 34
Registrován: 20 led. 2012, 18:48
Bydliště: Piestany, prechodne Praha

Re: Reklamace

Příspěvekod mihra » 23 led. 2012, 11:27

Zkus smíchat dřevěné uhlí, grafit, šamot a vodní sklo, zamáznout, nechat vytvrdnout. Mělo by to pomoci, mám vyzkoušeno. Kdysi to byla rada v Briaru :clamp:
Uživatelský avatar
mihra
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1810
Věk: 91
Registrován: 14 kvě. 2007, 10:59
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: Reklamace

Příspěvekod Breer » 23 led. 2012, 11:35

Uživatelský avatar
Breer
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6013
Věk: 53
Registrován: 13 říj. 2005, 21:52
Bydliště: AT

Re: Reklamace

Příspěvekod krajec » 26 led. 2012, 09:46

Tak bol s tym v obchode v kralovstvi dymek a pan mi tiez povedal ze to zarastie takze dufam ze sa podari dakujem pekne za rady. :puffy:
krajec
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 5
Věk: 34
Registrován: 20 led. 2012, 18:48
Bydliště: Piestany, prechodne Praha

Re: Reklamace

Příspěvekod Suja » 18 úno. 2012, 20:19

Já mám u Ciklovky něco podobnýho a už se mi to při zakuřování pomalu zanáší. :puffy:
Uživatelský avatar
Suja
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 33
Věk: 46
Registrován: 21 led. 2012, 17:07
Bydliště: Brno - Královo Pole

Re: Reklamace

Příspěvekod beda » 25 úno. 2012, 09:18

:arrow: krajec Soudě podle vnitřku kotle to po kouření vymetáš, či vytíráš. To se ale potom načekáš, než to zaroste, jestli se vůbec dočkáš :wink: Moje rada zní, nesnaž se dokouřit za každou cenu na čistej popel, pár zčernalejch, suchejch zrnek tabáku v popelu je standart. Nevytírej a nevymetej tabákovou komoru, po dokouření vyčisti jen kanálek, kotel profoukni a to tak, že tam necháš čistič tak jak to máš na fotce a foukneš do něj zvrchu, to nažene popel na ústí kanálku a časem tam budeš mít cake jak se patří. Hlavně to moc nezkoumej a nerejpej se v tom, fajfky jsou hlavně na pohodu a pokouření, na starosti jsou tu jiné krásky :mryellow:
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Reklamace

Příspěvekod Tasman » 07 bře. 2012, 01:44

Před týdnem jsem si řekl, že vyzkouším štěstí a objednal jsem canadian z řady B-lime od Barbera v přepočtu za 900 (v podstatě moje první levná dýmka). Dýmka přišla dnes a je evidentně nadvrtaná :x :? (dno dýmky je z nějakýho důvodu napravo od kanálku a asi jeden mm pod jeho úrovní)). Má smysl se pokusit jí u Berbera reklamovat? Nemáte někdo v tomhle ohledu zkušenosti? Předem dík za rady :wink:
Uživatelský avatar
Tasman
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 45
Věk: 33
Registrován: 18 zář. 2009, 22:39
Bydliště: Praha

Re: Reklamace

Příspěvekod littlebull » 07 bře. 2012, 08:07

O kolik je kanálek stranově vyosenej?? 1mm do dna bych asi neřešil, max bych se propiloval níž.
Uživatelský avatar
littlebull
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5118
Věk: 57
Registrován: 14 bře. 2006, 18:49
Bydliště: Štichov

Re: Reklamace

Příspěvekod Tasman » 07 bře. 2012, 15:18

Myslím, že na fotce to je vidět celkem dobře, kanálek mi vzhledem k tělu dýmky příjde ok, vystředěný je dno dýmky kamsi doprava dopředu. Ten vejškovej rozdíl vnímám subjektivně jako velkej, spíš asi i přes ten milimetr (pomáhá i test posvícení baterkou do kanálku - světlo dopadá kamsi daleko za dno), ale v kombinaci s tim vystředěním dna to tam dělá moc nepěknej potenciální rybníček. Pilníkem bych tam přece jen nerad hrabal kvůli tomu vystředěným dnu, jestli existuje nějaká reálná šance že mi to jako reklamaci uznaj.

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Tasman
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 45
Věk: 33
Registrován: 18 zář. 2009, 22:39
Bydliště: Praha

Re: Reklamace

Příspěvekod Jack.Grave » 07 bře. 2012, 20:28

:arrow: Tasman tohle bych neřešil a nereklamoval, reklamoval bych ji v případě propálení, sloupání laku a podobně. Dle tvých obrázků je to kosmetická vada , která se po pár kouřeních upraví. Jack
Uživatelský avatar
Jack.Grave
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1117
Věk: 42
Registrován: 24 kvě. 2006, 11:57
Bydliště: Praha

Re: Reklamace

Příspěvekod Tasman » 14 bře. 2012, 03:42

Tak jsem nakonec na chalupě prohrábl pilníkem až na dno, dýmka kouří k naprostý spokojenosti :D
Uživatelský avatar
Tasman
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 45
Věk: 33
Registrován: 18 zář. 2009, 22:39
Bydliště: Praha

Re: Reklamace

Příspěvekod Gimli » 21 čer. 2012, 17:08

Tak mám konečně trochu víc času a můžu se s vámi podělit o zkušenost s internetovým obchodem Mostex Tanvald. Nedávno jsem u nich objednal dýmku Peterson Kilarney ebony XL 02 na 9 mm filtr. Dýmka je vrtaná tak, že kouřový kanálek ústí dost vysoko nade dnem, ale stopa po vrtáku dosahuje téměř až na dno. To jsem si bohužel neuvědomil dokud jsem dýmku nekouřil. Co je podstatně horší, kouřový kanálek ústí v troubeli tak vysoko v horní straně vybrání pro čep náústku, že se zasunutým náústkem až na konec a vloženým filtrem dýmka velice špatně táhne. Bez filtru je to o něco lepší, ale u filtrovky je mi to prd platné. Takže jsem dokuřoval bez filtru a přitom jsem zjistil, že dýmka je výše posaným způsobem nadvrtaná ač to není vysloveně očividné. Kouřit takovou dýmku nikomu asi nepřinášelo žádné potěšení, pro které se dýmky povšechně kupují.
Samořejmě jsem ji obratem poslal do Mostexu Tanvald s popisem obou závad. Pan Vlasatý mi poslal mail s tím, že na dýmce nic závadného neshledává a pokud by nebyla kouřená, byl by ochoten ji vyměnit za jinou. Prý je to zvláštní dýmka a potřebuje víc času. Nato jsem mu odepsal, že obě závady se projevily až při kouření a tvar XL 02 v jiné řadě už nějakou dobu mám, ale naprosto v pořádku. Pokud jemu dýmka přišla naprosto v pořádku, nebudu proti, když si ji zkusí zakouřit. Odpovědi jsem se nedočkal a dýmku mi p. Vlasatý poslal zpět. Zřejmě jako kompezaci za poštovné mi poslal exkluzivní tabáky Stanwell - Vanilla a Classic á 12,5g :evil: . Na další mail opět nikdo nereagoval.
Kdyby byl Mostex Tanvald prodejna aut, běžně by prodávali auta renomované značky s posilovačem řízení, který neposiluje a pětikvaltovou převodovkou, kde jde řadit max. trojka. Pokud má auto v pořádku lak a jde nastartovat, je v naprostém pořádku. Mostex Tanvald obržel moje peníze, které jsem si musel vydělat a na dýmku ušetřit. Jsem na 100% přesvědčen, že všechny moje peníze, které za dýmku poslal fungují dokonale.
Obě závady jsem si vyřešil doma svépomocí, nechtělo se mi vyhazovat peníze za další zasílání dýmky k prodejci a mít doma finálně dýmku kterou nemůžu v pohodě kouřit. V Mostexu Tanvald si už nikdy nic nekoupím, takovýhle přístup k zákazníkovi je pro mě naprosto odstrašující.
Uživatelský avatar
Gimli
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2912
Věk: 46
Registrován: 18 bře. 2011, 23:38
Bydliště: Pečice

Re: Reklamace

Příspěvekod basa333 » 21 čer. 2012, 17:18

aniž bych chtěl jakkoli soudit, je třeba si uvědomit, že ostré bentky jsou z principu vždy trochu nadvrtané, to jinak ani nejde udělat. ale jak říkám, bez vlastního posouzení si netroufám se ke tvému případu vyjadřovat.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Reklamace

Příspěvekod Gimli » 21 čer. 2012, 18:12

Tahle byla bohužel nadvrtaná tak, že když jsem přidusál, táhnul jsem už jen vzduch a v kolíku zůstalo hodně neshořelého tabáku. Mám několik hodně ohnutých dýmek a ani u jedné není takové vrtání.
Uživatelský avatar
Gimli
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2912
Věk: 46
Registrován: 18 bře. 2011, 23:38
Bydliště: Pečice

PředchozíDalší

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků