Reklamace

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Příspěvekod Vojtěch Regazzo » 11 črc. 2005, 19:28

Já se tedy musím přiznat, že když jsem byl v Egyptě, kouřil jsem tam dost ty jejich šíší - vodní dýmky. Jelikož do toho dávali jen samé jablečné a broskvové tabáky, moc mě to nenadchlo.
Uživatelský avatar
Vojtěch Regazzo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1962
Věk: 48
Registrován: 31 bře. 2005, 13:37
Bydliště: Praha 4

Příspěvekod vicomt » 15 črc. 2005, 22:24

Faktem je, že najít pravdu v propálené dýmce může být mnohdy kumšt. Nic jsem dosud bohudík nemusel reklamovat, ale vzpomínám si, že mi jednou Hutka v Dlouhý - blahé paměti - říkal, že bezesporu nejtolerantnější ze všech výrobců je Krška. Stanwell má prý taky pochopení. Ale jinak asi nic moc.
Uživatelský avatar
vicomt
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 78
Věk: 49
Registrován: 23 kvě. 2005, 09:19
Bydliště: Praha

Příspěvekod Nevill » 15 črc. 2005, 23:54

vicomt píše:Faktem je, že najít pravdu v propálené dýmce může být mnohdy kumšt. Nic jsem dosud bohudík nemusel reklamovat, ale vzpomínám si, že mi jednou Hutka v Dlouhý - blahé paměti - říkal, že bezesporu nejtolerantnější ze všech výrobců je Krška. Stanwell má prý taky pochopení. Ale jinak asi nic moc.


Tedy nechci tyto výrobce nijak hanit, ale co jsem tak kde slyšel a četl o napálených dýmkách české výroby, tak šlo především o BPK a Kršku... BPK bych za ten laciný peníz moc neřešil, ale u toho Kršky...těžko říct... :roll:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 46
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Příspěvekod vicomt » 16 črc. 2005, 00:05

Možná je Krška "tolerantní" právě proto, že kvalitu svých dýmek, resp. jejich dřeva, zná nejlépe. :)
Uživatelský avatar
vicomt
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 78
Věk: 49
Registrován: 23 kvě. 2005, 09:19
Bydliště: Praha

Příspěvekod HOOK » 01 srp. 2005, 13:13

Opět zase po čase v této části fóra.

Celý tento příspěk vznikl na základě reklamace dýmky, kterou jsem koupil v trafice (tedy moje žena) a po několika dnech ji tam zanesl zpět, protože se začala propalovat. V tyto dny mám již dýmku novou, která je náhradou za to propalující se. Během času stráveného v reklamaci jsem ochladl a čtu-li si své příspěvky z počátku, musel jsem být tehdá pěkně vytočený. Možná to bude znít jako sypání si popele na hlavu, ale on nakonec jak pan prodejce ze společnosti Zuzico, tak i řešení reklamace společností Mostex bylo zřejmě nejvíce rozumnou a k cíli směřující cestou. Ať již byla chyba na mé straně nebo na straně dýmky, chtěl bych touto cestou poděkovat je panu Celuchovi (Zuzico) tak obchodníkům ze společnosti Mostex.

HOOK
Uživatelský avatar
HOOK
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 50
Registrován: 16 srp. 2004, 22:45
Bydliště: Zlin

Příspěvekod Simon » 01 srp. 2005, 13:15

HOOK píše:Opět zase po čase v této části fóra.

Celý tento příspěk vznikl na základě reklamace dýmky, kterou jsem koupil v trafice (tedy moje žena) a po několika dnech ji tam zanesl zpět, protože se začala propalovat. V tyto dny mám již dýmku novou, která je náhradou za to propalující se. Během času stráveného v reklamaci jsem ochladl a čtu-li si své příspěvky z počátku, musel jsem být tehdá pěkně vytočený. Možná to bude znít jako sypání si popele na hlavu, ale on nakonec jak pan prodejce ze společnosti Zuzico, tak i řešení reklamace společností Mostex bylo zřejmě nejvíce rozumnou a k cíli směřující cestou. Ať již byla chyba na mé straně nebo na straně dýmky, chtěl bych touto cestou poděkovat je panu Celuchovi (Zuzico) tak obchodníkům ze společnosti Mostex.

HOOK


celuchovi nemas zac ne? dobra firma se pozna az podle pristupu k reklamaci a to co predvedlo zuzico je u mne jasna cervena karta. tam nic nekoupim.

jinak preju at se nahradni dymka chova zpusobneji nez jeji predchudkyne
Naposledy upravil Simon dne 01 srp. 2005, 13:16, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Vojtěch Regazzo » 01 srp. 2005, 13:16

HOOK píše:Opět zase po čase v této části fóra.

Celý tento příspěk vznikl na základě reklamace dýmky, kterou jsem koupil v trafice (tedy moje žena) a po několika dnech ji tam zanesl zpět, protože se začala propalovat. V tyto dny mám již dýmku novou, která je náhradou za to propalující se. Během času stráveného v reklamaci jsem ochladl a čtu-li si své příspěvky z počátku, musel jsem být tehdá pěkně vytočený. Možná to bude znít jako sypání si popele na hlavu, ale on nakonec jak pan prodejce ze společnosti Zuzico, tak i řešení reklamace společností Mostex bylo zřejmě nejvíce rozumnou a k cíli směřující cestou. Ať již byla chyba na mé straně nebo na straně dýmky, chtěl bych touto cestou poděkovat je panu Celuchovi (Zuzico) tak obchodníkům ze společnosti Mostex.

HOOK


Tak at se Ti tato dymka dyma lepe, nez ta predchozi. :puffy:
Uživatelský avatar
Vojtěch Regazzo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1962
Věk: 48
Registrován: 31 bře. 2005, 13:37
Bydliště: Praha 4

Příspěvekod piter » 30 zář. 2005, 20:59

rak65 píše:Dnes jsem zakoupil novou dýmku (nechci psát značku, abych zbytečně nepoškodil výrobce) za 2.000 Kč. Taktéž jsem zakoupil na zakuřování nový tabák. Po dokouření a následné kontrole jsem s hrůzou zjistil, že od kanálku směrem nahoru je asi 4mm prasklina, která je způsobena zřejmě skrytou vadou dřeva.
Chtěl bych se zeptat, jestli se někdo s tímhle setkal a jak probíhá u dýmek reklamace.
Díky


Milos Cerman píše:Reklamace probíhají většinou velmi standartně :
Odneseš dýmku do prodejny, kde jsi ji koupil, a počkáš na vyjádření prodavače.
Může naprosto zřejmou závadu uznat okamžitě, dýmku vyměnit anebo vrátit prachy, anebo pošle dýmku výrobci k jeho vyjádření. Může se stát, že i do zahraničí.
Potom bueš muset chvíli vdržet.
To je celá ta věda.

V žádným případě ale do reklamace dýmku NEKUŘ !
Závada by se mohla zhoršit, a to by mohl bejt důvod k neuznání reklamace !
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Honzk » 12 říj. 2005, 13:49

Mám dotaz - před chvílí jsem si koupil dýmku Barontini, a až teď sem si všimnul, že kouřovej kanálek je malinko - asi 0,5- 0,7 mm mimo střed kotlíku, kterej se ale poměrně dost zužuje, takže jeho dno není plochý ale spíš jamka. jinak je vše v pořádku, nadvrtaná není. Zajímalo by mě, jestli to něčemu bude vadit - četl jsem, že když je to hodně mimo, údajně vznikají jiný proudy vzduchu a dýmka hoří blbě. Na druhou stranu tady je to jen malinko uhnutý a dýmka se mi velmi líbí, reklamace do itálie by trvala dlouho a nevím jestli by to vůbec někdo uznal, navíc už takovou další nemají.

Co myslíte ? Díkec
Uživatelský avatar
Honzk
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 777
Věk: 49
Registrován: 11 dub. 2005, 12:33
Bydliště: Brno

Příspěvekod Michal Hubacz » 12 říj. 2005, 13:52

Honzk píše:Mám dotaz - před chvílí jsem si koupil dýmku Barontini, a až teď sem si všimnul, že kouřovej kanálek je malinko - asi 0,5- 0,7 mm mimo střed kotlíku, kterej se ale poměrně dost zužuje, takže jeho dno není plochý ale spíš jamka. jinak je vše v pořádku, nadvrtaná není. Zajímalo by mě, jestli to něčemu bude vadit - četl jsem, že když je to hodně mimo, údajně vznikají jiný proudy vzduchu a dýmka hoří blbě. Na druhou stranu tady je to jen malinko uhnutý a dýmka se mi velmi líbí, reklamace do itálie by trvala dlouho a nevím jestli by to vůbec někdo uznal, navíc už takovou další nemají.

Co myslíte ? Díkec


Vem to dneska ke Korzárovi...víc hlav víc ví
Uživatelský avatar
Michal Hubacz
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1117
Věk: 50
Registrován: 23 črc. 2004, 13:40
Bydliště: Bošovice

Příspěvekod Honzk » 12 říj. 2005, 14:12

To Michal : Pokusím se, pokud se mě povede urvat z "povinné" rodinné návštěvy :cry: a když by se nepovedlo, vezmu ji příště anebo bych se stavil cestou z práce nějakej den za tebou (jestli budeš mít chvilinku čas) a mrknul bys prosím na ni, že jo. A když už bych se stavoval, koupil bych si jeden tabák - tedy jestli ho máš ještě na skladě, pač jinak už nikde není - Dunhill snadard mixture.

Dííík.
Uživatelský avatar
Honzk
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 777
Věk: 49
Registrován: 11 dub. 2005, 12:33
Bydliště: Brno

Příspěvekod Michal Hubacz » 12 říj. 2005, 14:51

Honzk píše:To Michal : Pokusím se, pokud se mě povede urvat z "povinné" rodinné návštěvy :cry: a když by se nepovedlo, vezmu ji příště anebo bych se stavil cestou z práce nějakej den za tebou (jestli budeš mít chvilinku čas) a mrknul bys prosím na ni, že jo. A když už bych se stavoval, koupil bych si jeden tabák - tedy jestli ho máš ještě na skladě, pač jinak už nikde není - Dunhill snadard mixture.

Dííík.


Standard tam jeste myslim jeden bude
Uživatelský avatar
Michal Hubacz
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1117
Věk: 50
Registrován: 23 črc. 2004, 13:40
Bydliště: Bošovice

Příspěvekod Milos Cerman » 12 říj. 2005, 19:38

Honzk píše:Mám dotaz - před chvílí jsem si koupil dýmku Barontini, a až teď sem si všimnul, že kouřovej kanálek je malinko - asi 0,5- 0,7 mm mimo střed kotlíku, kterej se ale poměrně dost zužuje, takže jeho dno není plochý ale spíš jamka. jinak je vše v pořádku, nadvrtaná není. Zajímalo by mě, jestli to něčemu bude vadit - četl jsem, že když je to hodně mimo, údajně vznikají jiný proudy vzduchu a dýmka hoří blbě. Na druhou stranu tady je to jen malinko uhnutý a dýmka se mi velmi líbí, reklamace do itálie by trvala dlouho a nevím jestli by to vůbec někdo uznal, navíc už takovou další nemají.
Co myslíte ? Díkec


Tak jsem měl dneska v ruce asi 16 dýmek BARONTINI, a trošku šejdrem jsou skoro všechny.
Já myslím, že to zase tak moc vadit nemůže, alespoň pokud se jedná o úchylku "jen o trošku".
Řekl bych, že nadvrtání je daleko větší problém !
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod Honzk » 13 říj. 2005, 07:07

Milos Cerman píše: Tak jsem měl dneska v ruce asi 16 dýmek BARONTINI, a trošku šejdrem jsou skoro všechny.
Já myslím, že to zase tak moc vadit nemůže, alespoň pokud se jedná o úchylku "jen o trošku".
Řekl bych, že nadvrtání je daleko větší problém !


Ano, je to přesně jak píšeš, včera jsem ji poprvé nacpal Marlin Flakem a hoří to v ní naprosto pohodově, normálně, žádný psí kusy to nedělá. A dýmka chutnla od začátku velmi dobře, žádná pachuť, jsem naprosto spokojen :smoke5:
Uživatelský avatar
Honzk
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 777
Věk: 49
Registrován: 11 dub. 2005, 12:33
Bydliště: Brno

Příspěvekod Fénix » 05 lis. 2005, 23:36

Andy píše:Svého času jsem reklamoval dýmku Peterson u Mostexu po týdnu zakuřování kvůli propálenému kanálku a dalších věcech - takhle to dopadlo: (je to doslovná citace)
Reklamaci nelze uznat a to z následujících důvodů:
1. Dýmka je ve tvaru full bent, z výrobních důvodů mají včechny dýmky těchto tvarů při správném vrtání zeslabenu stěnu nad kouřovým kanálkem. Jinak nelze tento tvar dýmky vyrobit.
2. Vaše připomínka, že kanálek je nadvrtán není oprávněna. Po důkladné prohlídce jsme zjistili, že kanálek je vrtaný přesně na střed tabákové komory dýmky.
3. Dýmka u kroužku není skutečně namořena a náústek je vychýlen z osy. Z těchto pro Vás jistě důležitých důvodů bychom Vám dýmku rádi vyměnili, ale pouze v případě nezakouřené dýmky. Dnes je dýmka již zakouřena a tudíž znehodnocena.
4. Propálení dýmky nevzniklo výrobní ani materiálovou vadou dýmky. je důležité při zakuřování dýmky a hlavne při dokuřování dýmky dbát zvýšené opatrnosti. Místo u kanálku je nejčastějším místem propálení dýmky z důvodu neopatrnosti kuřáka.
Takže toto má zkušenost z reklamacemi. Přál bych Mostexu, až budou reklamovat nějakou vadu na služebním autě, aby jim taky řekli, že mají sice pravdu, ale že auto je již jeté a tudíž znehodnocené.


Nevill píše:
Alferi píše:
Andy píše:2. Vaše připomínka, že kanálek je nadvrtán není oprávněna. Po důkladné prohlídce jsme zjistili, že kanálek je vrtaný přesně na střed tabákové komory dýmky.

:shock: Asi vůbec nepochopili o co jde.


Teda doufám že to "vrtání přesně na střed tabákové komory dýmky" nebylo myšleno doslova, to by bylo nadvrtaný jak prase!! :smoke6:
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

PředchozíDalší

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků