Reklamace

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

dovod k reklamacii?

Příspěvekod Stano » 13 dub. 2008, 19:20

Problem zaciatocnika: Vcera vecer som pri prilezitosti oneskorenych oslav narodenin dostal od znamych fajku. Lorenzo, vlozka z morskej peny. velmi pekne(bohuzial na viac sa nepamatam)... ale... chceli vidiet, akoto vyzera, ked si ju dam do ust a tu som ucitil, ze ten naustok je s prichutou. taky divny prechod medzi kyslou a slanou(fuj). a este na tom naustku bolo vidiet kde prisiel do styku so slinami. neodolal som a naslinenym prstom som pretrel ten naustok(cierny) a sfarbil sa tak do spinavobiela skoro az do zlta.Darcovia to neriesili, ked videli moje prekvapenie a navrhli, ze ju skusia zajtra reklamovat. Je to vobec dovod k reklamacii? Nedalo by sa to poriesit doma?Pretoze ak z moznych rieseni pride to najhorsie: to jest rekl. neuznana a neda sa s tym nic robit tak moja v poradi tretia funkcna(to jest ktoru mozem fajcit) fajka sa na chvilu oddiali.
Uživatelský avatar
Stano
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 749
Věk: 47
Registrován: 10 dub. 2008, 19:07
Bydliště: Púchov

Re: dovod k reklamacii?

Příspěvekod mirek » 13 dub. 2008, 19:56

golitko píše:Problem zaciatocnika: Vcera vecer som pri prilezitosti oneskorenych oslav narodenin dostal od znamych fajku. Lorenzo, vlozka z morskej peny. velmi pekne(bohuzial na viac sa nepamatam)... ale... chceli vidiet, akoto vyzera, ked si ju dam do ust a tu som ucitil, ze ten naustok je s prichutou. taky divny prechod medzi kyslou a slanou(fuj). a este na tom naustku bolo vidiet kde prisiel do styku so slinami. neodolal som a naslinenym prstom som pretrel ten naustok(cierny) a sfarbil sa tak do spinavobiela skoro az do zlta.Darcovia to neriesili, ked videli moje prekvapenie a navrhli, ze ju skusia zajtra reklamovat. Je to vobec dovod k reklamacii? Nedalo by sa to poriesit doma?Pretoze ak z moznych rieseni pride to najhorsie: to jest rekl. neuznana a neda sa s tym nic robit tak moja v poradi tretia funkcna(to jest ktoru mozem fajcit) fajka sa na chvilu oddiali.

Náústku nic není, je jen zoxidovaný, je to normální reakce ebonitu. Pokud dýmce nic jiného není, není důvod reklamovat, stačí obrousit hodně jemným šmirglem (cca 2000) a přeleštit na hadrovém kotouči.
Uživatelský avatar
mirek
Emeritní administrátor
Emeritní administrátor
 
Příspěvky: 1918
Věk: 62
Registrován: 02 bře. 2005, 08:30
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod diamondking » 13 dub. 2008, 22:11

Ono to vypadá jako jetá dýmka, zoxidovaná používáním a jestli byla koupená jako nová, tak si myslím, že by to byl důvod k reklamaci. :wink:
Uživatelský avatar
diamondking
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 366
Věk: 62
Registrován: 19 čer. 2007, 12:12
Bydliště: Karviná

Příspěvekod Fénix » 13 dub. 2008, 22:16

a původně byl náústek fakt černý ? To zní, jako by někdo zoxidovaný náústek přetřel černou barvou :shock:
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod mihra » 14 dub. 2008, 07:01

Náústek neoxiduje jenom používáním, stačí, aby byl i když nový, delší dobu vystaven světlu a jak jej vezmeš do úst, zežloutne a zvýrazní se to ještě po zahřátí, až si zapálíš. Prostě, poslechni, co radí Mirek a bude vše v pořádku.
Uživatelský avatar
mihra
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1810
Věk: 91
Registrován: 14 kvě. 2007, 10:59
Bydliště: Roudnice nad Labem

Příspěvekod Nevill » 14 dub. 2008, 08:29

:arrow: golitko

Vložkovku Lorenzo mám taky a potýkal jsem se s úplně stejným problémem - nevím jestli je to nějaká obecná vlastnost jejich náústků a nebo je to spíš dáno tím, že takovéhle dýmky kolikrát leží někde ve výloze dlouhá léta...každopádně jak radí Mirek - obrousit, vyleštit a zas to bude v pohodě...
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 46
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Příspěvekod Cifro » 14 dub. 2008, 09:22

:arrow: mirek
Pri silnom zaoxidovaní je potrebné z náustka jemnú vrstvičku ubrať. Tak jemným šmirglom by sa dosť našmidlal. Až by to vôbec šlo. Myslím, že šikovnejšia je brúsna vata. Najskôr č. 1, finiš jemnejším. Keď chce mať náustok úplne dokonalý, tak finiš vatou č. 000 a potom nepotrebuje ani filcák. Stačí flanelová košeľa, Silichrom (alebo zubná pasta) a silný palec. PS: šmirgel 2000 existuje?
Uživatelský avatar
Cifro
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1973
Věk: 66
Registrován: 11 dub. 2008, 09:05
Bydliště: Myjava, SR

Příspěvekod bromden » 14 dub. 2008, 09:50

Cifro píše::arrow: mirek
Pri silnom zaoxidovaní je potrebné z náustka jemnú vrstvičku ubrať. Tak jemným šmirglom by sa dosť našmidlal. Až by to vôbec šlo. Myslím, že šikovnejšia je brúsna vata. Najskôr č. 1, finiš jemnejším. Keď chce mať náustok úplne dokonalý, tak finiš vatou č. 000 a potom nepotrebuje ani filcák. Stačí flanelová košeľa, Silichrom (alebo zubná pasta) a silný palec. PS: šmirgel 2000 existuje?


Existuje i 2500, ale od 1500 nahoru jsou to takový hladítka. 2500 už spíš jen leští. :lol:
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod jcp » 14 dub. 2008, 10:48

Nevill píše:Vložkovku Lorenzo mám taky a potýkal jsem se s úplně stejným problémem - nevím jestli je to nějaká obecná vlastnost jejich náústků ...

Asi není, já mám jednu Lorenzovku (i když ne vložkovou) ještě z tý srazový exkurze v DeLamottu a furt se blejská jak psí koule :shock:
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod Stano » 15 dub. 2008, 20:44

Dakujem vsetkym za cenne rady, ale nestihol som nic spravit, reklamacia bola v pondelok uznana, a vcera sme boli spolocne vybrat novu fajku.(huraa,uz mam 3)Dufam, ze sa uz s tymto problemom budem schopny vysporiadat sam.vcera som hovoril s otcom, a nejake prostriedky pouzitelne na vylestenie naustka mame doma.Ze som sa ho nespytal hned...Tiez fajcil fajku.a dokonca mi poslednu, ktora mu zostala ponukol(ani som nevedel, ze este nejaku ma)
Uživatelský avatar
Stano
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 749
Věk: 47
Registrován: 10 dub. 2008, 19:07
Bydliště: Púchov

Příspěvekod basa333 » 16 dub. 2008, 06:12

jinak na náustky je opravdu super pasta savinelli, ale podobně to zvládneš i zubní pastou
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Příspěvekod Rujir » 16 dub. 2008, 07:02

basa333 píše:jinak na náustky je opravdu super pasta savinelli, ale podobně to zvládneš i zubní pastou


Mozes to o tej zubnej paste rozviest, prosim ta? Potreboval by som vylestit jeden naustok a vzhladom na mojej obmedzeny fajkovy park sa mi zatial ta Savinelli pasta kupovat nechce. Diky moc.
Uživatelský avatar
Rujir
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 580
Věk: 42
Registrován: 11 srp. 2007, 20:32
Bydliště: Bratislava/Dubnica, SR

Příspěvekod Cifro » 16 dub. 2008, 08:13

bromden :arrow: Existuje i 2500, ale od 1500 nahoru jsou to takový hladítka. 2500 už spíš jen leští.

S takým šmirglom si človek môže aj po riti šmýkať. Z toho sa snáď vyrábali Velorexy, nie?
Uživatelský avatar
Cifro
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1973
Věk: 66
Registrován: 11 dub. 2008, 09:05
Bydliště: Myjava, SR

Příspěvekod Copatej » 16 dub. 2008, 08:46

Cifro píše:bromden :arrow: Existuje i 2500, ale od 1500 nahoru jsou to takový hladítka. 2500 už spíš jen leští.

S takým šmirglom si človek môže aj po riti šmýkať. Z toho sa snáď vyrábali Velorexy, nie?


Dá se s tím dělat asi spousta věcí, ale Velorexy se tím nepotahovaly, to ti můžu přísahat, něco málo o tom vím :puffy:
Uživatelský avatar
Copatej
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 7907
Věk: 50
Registrován: 05 dub. 2008, 11:07
Bydliště: Praha

Příspěvekod basa333 » 16 dub. 2008, 13:14

Rujir píše:
basa333 píše:jinak na náustky je opravdu super pasta savinelli, ale podobně to zvládneš i zubní pastou


Mozes to o tej zubnej paste rozviest, prosim ta? Potreboval by som vylestit jeden naustok a vzhladom na mojej obmedzeny fajkovy park sa mi zatial ta Savinelli pasta kupovat nechce. Diky moc.


no prostě vezmeš pastu a třeba ubrousek a šmrdláš tak dlouho, až se náustek leskne. ale na velké vrypy musíš vzít smirek
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

PředchozíDalší

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků