Reklamace

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Příspěvekod Andy » 07 lis. 2005, 19:35

Taky že jo.
Andy
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 6
Registrován: 25 zář. 2004, 18:01

Příspěvekod Fénix » 08 lis. 2005, 10:06

Vojtěch Regazzo píše:Po 30 dnech (podle zákona) musí být reklamace vyřízena. Pokud nebude, volíš zbraně Ty: peníze nebo náhrada.


Tak to bych trochu popravil. Jestlize neni dodrzena 30 denni lhuta na vyrizeni reklamace, pak Ti prodejce vrati penize nebo da nove zbozi. O moznosti volby vsak NIKDY nerozhodujes Ty, ale VZDY prodejce ci distributor.[/quote]

juice píše:2 Vojtěch Regazzo:
Trochu poopravím....Vybírám z Reklačního řádu, které vychází z občanského zákoníku v platném znění:
Reklamace včetně odstranění vady musí být vyřízena bez zbytečného odkladu, nejpozději do 30 dnů ode dne uplatnění Reklamace, pokud se Prodávající s Kupujícím nedohodnou na delší lhůtě. Po uplynutí této lhůty se Kupujícímu přiznávají stejná práva, jako by se jednalo o neodstranitelnou vadu....

Co je neodstranitelná vada?
Za neodstranitelné vady se považují takové vady, které nelze ve stanovené lhůtě beze zbytku odstranit a které brání tomu, aby výrobek mohl být řádně užíván. Jde-li o neodstranitelnou vadu, může kupující požadovat:
1) výměnu zboží za jiné bezvadné,
2) zrušení kupní smlouvy, (kupující vrátí vadné zboží a obdrží zpět kupní cenu).
Vyskytne-li se na zboží jiná neodstranitelná vada, jež nebrání jeho užívání, a nepožaduje-li kupující výměnu věci, vzniká kupujícímu právo na přiměřenou slevu z ceny zboží nebo může od smlouvy odstoupit.

Nejdůležitější je slovo může. To znamená že volí nakupující, ne prodávající. Doufám, že je to vysvětleno OK. Pokud ne, dál se nechci hádat


viko píše:Myslim, ze pre tuto chvilu by sme mohli tuto zalezitost uzavriet. Dakujem este raz za Vase nazory a pripomienky. Fajka sa odobrala, po solidnom a serioznom jednani obchodnika, na reklamacnu put. Okamzite po verdikte odbornika ma budu kontaktovat.


Simon píše:
Nevill píše:
Simon píše:
Nevill píše:
juice píše:
Nejdůležitější je slovo může. To znamená že volí nakupující, ne prodávající. Doufám, že je to vysvětleno OK. Pokud ne, dál se nechci hádat


Pokud se prodávající rozhodne, že kupujícímu reklamovanou věc vymění, ač by kupující požadoval odstoupení od smlouvy a vrácení peněz, tak se podle mě nedopustí jednání v rozporu se zákonem...


souhlasim s nazorem, ze volba vymena/penize je po 30ti dnech ciste na strane zakaznika


Jsem se asi ne úplně přesně vyjádřil - po 30 dnech ano, předtím si myslím že ne...


predtim samozrejme ze ne


Simon píše:
juice píše:
Vojtěch Regazzo píše:Tak to bych trochu popravil. Jestlize neni dodrzena 30 denni lhuta na vyrizeni reklamace, pak Ti prodejce vrati penize nebo da nove zbozi. O moznosti volby vsak NIKDY nerozhodujes Ty, ale VZDY prodejce ci distributor.


2 Nevill&Simon:
Hlavně že jsme se už shodli :lol: . Já reagoval na citovaný příspěvek, který myslím není správný.


vojtech je prodejce, takze to vidi krapet jinak ;)
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod malinkej.dablik » 21 lis. 2005, 19:32

stala se mi prihoda:z dymky se mi vydrolil kousek v kotliku neceho asi mekeho dreva a normalne jsem ji kouril dirku zatrel tmelem a po case se vydrolil dalsi kus cca 2x3mm venku tak jsem rekl ze to nebude v poradku kdyz jsem dymku kupoval tak bych to nevidel a ani prodavajici to nenasel odeslal jsem ji tudiz k reklamaci a vse probehlo bez problemu a jsem rad ze jsou lide kteri se svemu remeslu venuji...diky Michale
Uživatelský avatar
malinkej.dablik
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 321
Věk: 44
Registrován: 05 srp. 2005, 20:52
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod Darkstar » 22 lis. 2005, 07:08

Malinkej : No, kupodivu Ti uznali reklamaci. Kdyz zasahnes do vyrobku, zaruka pada a neuznaji Ti ji. Spravne jsem pochopil, ze dymka byla z Etrafiky ? Tak to v tom pripade bala Michalova dobra vule. Me se take z kotliku na Alligatorovi odloupnul kousek briaru, ale jak jsem jiz nekde tady psal, neresim to, kourim dal a uz se pomalu zaceluje, takze reklamovat nebudu.
Uživatelský avatar
Darkstar
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1224
Věk: 55
Registrován: 09 kvě. 2005, 07:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod Michal Hubacz » 22 lis. 2005, 15:12

Darkstar píše:Malinkej : No, kupodivu Ti uznali reklamaci. Kdyz zasahnes do vyrobku, zaruka pada a neuznaji Ti ji. Spravne jsem pochopil, ze dymka byla z Etrafiky ? Tak to v tom pripade bala Michalova dobra vule. Me se take z kotliku na Alligatorovi odloupnul kousek briaru, ale jak jsem jiz nekde tady psal, neresim to, kourim dal a uz se pomalu zaceluje, takze reklamovat nebudu.


To vlastni zatmeleni bylo samozrejme predem konzultovano se mnou. :))
Uživatelský avatar
Michal Hubacz
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1117
Věk: 50
Registrován: 23 črc. 2004, 13:40
Bydliště: Bošovice

Příspěvekod malinkej.dablik » 27 lis. 2005, 22:11

jasne zminil jsem se o tom
Uživatelský avatar
malinkej.dablik
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 321
Věk: 44
Registrován: 05 srp. 2005, 20:52
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod piter » 04 úno. 2006, 03:41

Vietnam píše:Nazdar pánové. Dlouho jsem se neukázal ale mám problém. před vánocema sem si koupil třetí Petersonku. Kildare tvar 999 leč čert tomu nechtěl a v kotli se mi někde vyloupnul kousek tmelu. (což mě přivádí na myšlenku co to sem ku.va dovážej. Jedna nadvrtaná druhá navrtaná zase níž a jedna s vytmeleným kotlem)
Ovšem je kupovaná v Baker street v praze potom co mi říkal kámoš se děsím reklamace. Mimojiný leták Petersonu říká 90 dní na výměnu pokud je to defekt zpracování (což tohle určitě je) ovšem otázka zní dá se to uplatnit tady? zkoušel to někdo?
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Mack » 04 úno. 2006, 18:31

K reklamacím :
asi před třemi měsíci jsem si koupil větší kotlík Peterson Rustic Kinsale XL24. Asi po osmi nakouřeních se mně ukázala tato hrůza.
Obrázek
nechtě se blamovat s reklamací, tak jsem ten obrázek uveřejnil nedávno v tomto fóru, aby experti posoudili, zda jde o propálení, nebo o spadlou karb. vrstvu. Kamarádi se jednoznačně vyjádřili, že nejde o napálení. Usuzuji dál, při nakouření tak silná vrstva nemohla vzniknout, tak se jednalo určitě o odpadek nakuřovací pasty, co u Personů užívají. O výpadek "tmelení" se určitě nejednalo. Nereklamoval jsem.
Po další cca 20x kuřbě je kotlík vyplněn karbonem jako dětská prdýlka.
Toť moje zkušenost, ale u Petersonů by to mělo asi nebejt..
Naposledy upravil Mack dne 06 úno. 2006, 07:56, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Mack
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 4001
Věk: 81
Registrován: 19 zář. 2005, 15:45
Bydliště: Sušice

Příspěvekod viktor » 05 úno. 2006, 20:30

U Petersonů by mělo lecos nebejt. Já jsem koupil ve Valmontu ( Europark - Štěrboholy ) Petersonku Donegal XL02 a po 14ti dnech se uvolnil čep z náústku. Reklamaci uznali bez problémů, ale když jsem ani po 33ti dnech dýmku neviděl, nechal jsem si vrátit peníze a šel do Dlouhé pro pěknou 3* Jirsovku. Prodavačka říkla, že to posílají na opravu přímo k výrobci a na to je předepsaných 30 dní asi málo.
viktor
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 22
Věk: 60
Registrován: 16 srp. 2005, 11:01
Bydliště: Praha

Příspěvekod Milos Cerman » 05 úno. 2006, 21:16

S reklamací do zahraničí dejvá někdy fakt měsíc málo.
Pokud chce někdo opravit ZIPPO, dostane rovnou k podepsání papír, že oprava může trvat 3 - 4 měsíce :!: a že s tou dobou souhlasí. :wink:
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod piter » 27 dub. 2006, 19:01

milos píše:zdravim. mam dotaz zcela neznaleho laika, ktery zakopil dymku peterson jako dar. vsiml jsem si ze kolem vytlaceneho loga Peterson se u jednoho pismena odlupuje lak. je tohle duvod k vymene nebo bezna zalezitost? diky za odpoved

Fénix píše:Řekl bych, že to bude důvod k výměně, přinejmenším pro každého slušného prodejce.
Těžko ale konkrétně soudit bez obrázku.

milos píše:no je to proste velmi tenka chybejici vrstva laku o plose priblizne 2x2 mm. je nicmene jasne ze se patrne bude zvetsovat. no hlavne je to dar a rad bych aby byl bezvadny samozrejme. prodejce baker street . tusim celetna
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod piter » 03 kvě. 2006, 20:59

milos píše:mel bych tu opet amatersky dotaz. je velkou vadou /resp vadou vubec/ kdyz vrt neni veden stredem... a ted nevim jak to nazvat. zkratka kdyz sundam naustek a podivam se skrz vrt do hlavicky je vrt zcela zretelne umistnen mimo stred. v mem pripade nahore vpravo. dik za odpoved
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Šimi » 03 kvě. 2006, 21:35

piter píše:
milos píše:mel bych tu opet amatersky dotaz. je velkou vadou /resp vadou vubec/ kdyz vrt neni veden stredem... a ted nevim jak to nazvat. zkratka kdyz sundam naustek a podivam se skrz vrt do hlavicky je vrt zcela zretelne umistnen mimo stred. v mem pripade nahore vpravo. dik za odpoved


Bráno z pohledu od náústku jde o kosmetickou vadu, která na kouření nemá vliv a navíc není ani vidět. Hlavní je, aby vrt správně vyúsťoval v hlavičce.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod klasik51 » 09 bře. 2007, 13:39

Včera jsem reklamoval v Baker Streed v Celetné Stanwellku zakoupenou
tak před měsícem.Po koupi jsem se šel pochlubit kamarádu dýmkaři
/panu dýmkaři/,který ji rozdělal,vzal dusátko a hrot strčil do kanálku
hlavičky.Ale nestrčil,nešlo to,jedině za většího násilí.
Včera v Celetné bez nejmenšího problému/je fakt že dýmka byla nepoužitá/,mi nabídli opravu,vrácení peněz,jinou dýmku.Volil jsem jinou dýmku ,stejný výrobce a doplatek.
Moc se mi to líbilo,mám novou krásku a řikal jsem si že ani nebyla tak
drahá.No platil jsem jen ten doplatek,že jo? :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Příspěvekod Pipe club J.I.M. » 15 bře. 2007, 12:18

Najrozumnejšie je poslať fajku osobne výrobcovi. Mám s tým dobrú skúsenosť. Výrobcu, obzvlášť ako je írska firma Peterson takéto veci mrzia a reklamáciu vybavia rýchlo a nezabudnú pribaliť aj niečo naviac. Mne takto prišiel balíček s novou aj starou fajkou, spolu so vzorkami tabakov.
Uživatelský avatar
Pipe club J.I.M.
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 3
Věk: 58
Registrován: 13 led. 2006, 14:17
Bydliště: Nitra

PředchozíDalší

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


cron