Kouříte doma?

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Kouříte doma?

Příspěvekod Rejtař » 07 bře. 2023, 21:31

Ahoj,
chci se zeptat a hodit to takhle do pléna. Kouříte doma? Tj v místnosti, která je pak běžně obývána? Po zimní sezoně kdy jsem větral jak pověstná ludmila? z koljy si lámu hlavu co dál.
Všechno kromě čistý vg je docela cejtit. Latakii doma kouřit už nemůžu, ale ani vg s orientálem není zrovna user friendly. Jak to řešíte? Bohužel jsem bez balkonu.
Přes léto když nebudou mistrály to venku v přírodě překlepu, nad to nic není, ale nad další zimou si zatím lámu hlavu. Sklep, sušárna, vše je asi ze hry. Dýmce zdar
Rejtař
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 16
Registrován: 13 lis. 2021, 12:00

Re: Kouříte doma?

Příspěvekod Bronďa » 08 bře. 2023, 07:47

Doma nekouřím vůbec, občas ve sklepě. Většinou vezmu psa batoh vařič a jedeme do lesa. Projdeme se uvařím si tam čaj, kafe zabafčím si a jedu domů. Mám dýmku spojenou s příjemným relaxem.
Bronďa
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 69
Věk: 48
Registrován: 24 led. 2021, 16:15
Bydliště: Buchlovice

Re: Kouříte doma?

Příspěvekod Haga » 08 bře. 2023, 09:19

Nechci Vám chlapi způsobit žal nebo lítost, ale byl jsem obdarován báječnou ženou, které dýmkový tabák voní dokonce i zapálený. Má to spojené se vzpomínkami na svého dědečka, který také kouřil dýmku. Takže já si dýmku bafám hezky v teple domova, pěkně v obýváku, ale faktem je, že jsem se ještě neprokouřil k latakiím, takže ty moje čisté tabáčky, popř. lehké aromatiky jsou přijímány pozitivně. Jakmile se ale venku udělá teplo, tak i mě samotnému to chutná více venku na terase. Nalít si něco lihových nápojů, koukat na zahrádku a bafat si ... idylka :smoke5:
Uživatelský avatar
Haga
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 207
Věk: 53
Registrován: 01 pro. 2020, 09:21
Bydliště: Tuchlovice Srby

Re: Kouříte doma?

Příspěvekod Alter Egon » 08 bře. 2023, 10:46

Doma nekouřím, kouřím jen venku. Rád kouřím při procházkách, tudíž jsem schopen kouřit venku i když mrzne, ale nemám rád ledový vítr. To radši někouřím vůbec.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Kouříte doma?

Příspěvekod Haga » 08 bře. 2023, 10:49

Na kouření venku nemám rád žádný vítr :mryellow: Nedisponuji dýmkou s pokličkou, takže jak víc foukne, tak mi to vymete kotlík a je po srandě :mryellow: :smoke6:
Uživatelský avatar
Haga
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 207
Věk: 53
Registrován: 01 pro. 2020, 09:21
Bydliště: Tuchlovice Srby

Re: Kouříte doma?

Příspěvekod Alter Egon » 08 bře. 2023, 10:52

S nějakým "normálním" větrem už problém nemám. Nějak jsem se to naučil. Hoří to trochu rychleji, to je třeba brát v potaz a dýmka nemá tendenci zhasínat :)
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Kouříte doma?

Příspěvekod Haga » 08 bře. 2023, 11:05

Taky to v "normálním" větru zvládám, třeba když jdu ven se psem ... chytnu dýmku seshora za hlavičku, takže ji dlaní z větší části zakrývám. O to větší legrace to potom je, když najednou pořádně zaduje a vlítne Ti žhavý uhlík do dlaně ... to je potom radosti! :mryellow:
Uživatelský avatar
Haga
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 207
Věk: 53
Registrován: 01 pro. 2020, 09:21
Bydliště: Tuchlovice Srby

Re: Kouříte doma?

Příspěvekod Bronďa » 08 bře. 2023, 14:18

Když fouká víc než je zdrávo používám tuto záklopku https://www.etrafika.cz/doplnky-pro-dym ... a-dymku-1/
Pravdou je že při mírném vánku se o dýmku nemusím starat, občas přidusám a to je všechno,
vyhoří krásně až do konce bez potřeby zapálení.
Bronďa
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 69
Věk: 48
Registrován: 24 led. 2021, 16:15
Bydliště: Buchlovice

Re: Kouříte doma?

Příspěvekod beda » 08 bře. 2023, 21:10

Kouřím, ale je to nezateplená chalupa s klasickými okny a dveřmi, takže pořad dýchá, navíc kamna, ty taky odsávaj. Nejhorší byl panelák s plasťákama. Nepomohla ani do rána otevřená ventilačka. Zima zakouřený místnosti jen přidá, dostane švuňk jak vystydlá fajfka. Trochu pomáhaj svíčky. Zkusil bych kuchyň a zapnutou digestoř do rána a okna na mikroventilaci s topenim na max. Ten sklep by asi taky šel, nějaký křeslo a deka, něco pod nohy. Sušárna asi ne, neznám sousedy. Je potřeba počítat s tim, že budovou stoupá vzduch vzhůru a kouř bude brát s sebou. Když jsem v Británii hlídal postižený děti, byl zákaz v celém areálu. Na půdě našeho domu bylo hafo matrací a všelijakýho nábytku. Udělal jsem si tam sezení a byl tam každej večer po uspání klientů. Pecka, nikdo nikdy nic necítil. Ale bylo to taky starý stavení a luftovalo permanentně.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Kouříte doma?

Příspěvekod Rejtař » 09 bře. 2023, 12:21

Béďo díky, panelák s plasťákama a bacha, ještě mám obývák polystyrenem zateplený strop, 7.p.;) takže mam podezření že to zůstává i v tom styrenu.
Bafnout si venku je nejlepší, doma už to nějak nedávám.
Kupodivu jak psal bronďa venku to i docela hezky hoří když jde mírný vítr.
Rejtař
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 16
Registrován: 13 lis. 2021, 12:00

Re: Kouříte doma?

Příspěvekod BATRACHOS » 09 bře. 2023, 19:21

No to je jak requiem za dýmkaření to tady číst... :pray:

Já také chodím rád s dýmkou na procházky, ale životadárné jsou prostě ty společenské příležitosti. Jinak to celé slavné dýmkaření vyvane do ztracena. :roll:
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Kouříte doma?

Příspěvekod Vejr » 09 bře. 2023, 21:11

Doma v paneláku s plasťákama to fakt nejde. Chvilku jsem z nouze koketoval s e-cigárem, ale rychle mě to přešlo. Doma prostě nekouřím, max krátké cigarillo na balkóně. Zato chalupu na švajcu mám jako udírnu, tam hulím jak propálený kamna.
Uživatelský avatar
Vejr
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 207
Věk: 52
Registrován: 21 úno. 2015, 20:22
Bydliště: Kladno / kamion

Re: Kouříte doma?

Příspěvekod woom » 10 bře. 2023, 04:49

Jeste napis odkud jsi. Treba bychom ti poradili nejakou kurackou hospodu ;-)
Uživatelský avatar
woom
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 32
Věk: 36
Registrován: 22 dub. 2017, 18:44
Bydliště: Praha

Re: Kouříte doma?

Příspěvekod Rejtař » 10 bře. 2023, 11:28

Dík všem, zrovna zakuřuju lokální sušárnu univerzity flakem :D

Vycházím z logiky, že když sedím dole na židli mám otevřený dvě okýnka u horní stěny stropu tak by ten kouř moh vyvanout zatímco narozdíl od panelákových kde ho ženu spíš dál do bytu.
Mám totiž záp orientaci a většinou protivítr z polí..
Ale teorie je jedna věc a praxe jiná..
Rejtař
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 16
Registrován: 13 lis. 2021, 12:00

Re: Kouříte doma?

Příspěvekod mihra » 10 bře. 2023, 14:44

František Filipovský říkal:
"Byt, ve kterém se nekouří, smrdí" :puffy:
Uživatelský avatar
mihra
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1810
Věk: 91
Registrován: 14 kvě. 2007, 10:59
Bydliště: Roudnice nad Labem

Další

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


cron