Údržba dýmek

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Příspěvekod carolco » 30 pro. 2005, 17:35

dnes som prisiel na celkom dobry sposob, ako vylestit fajku do velmi vysokeho lesku carnaubou. latkovy kotuc (priemer - 8 cm, cena cca 160,- penazi) sa da do vrtacky, ta sa pripevni do stojanu a roztoci na maximalne obratky. z jednej strany tociaceho sa kotuca velmi jemne pridrziavat carnaubu a zaroven z druhej strany kotuca tiez velmi jemne prikladat fajku. vysledok je skvely. je to jednoduche, rychle a pohodlne. fakt odporucam. vysledok a prostriedky mozete vidiet tu:
image_id: 1261
zatial pouzival som len tu tmavsiu carnaubu.
Uživatelský avatar
carolco
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 822
Věk: 52
Registrován: 30 črc. 2004, 08:26
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod selmer » 10 říj. 2006, 20:38

tak nevim jestli se sem muj dotaz uplne hodi ale mozna je to tim,ze prave zde neco zanedbavam...problem je v to,ze dnes jsem si cihal k zakourene dymce(peterson) a vonela presne jako tabak ktery se z ni bafal-krasa.moje dymka (stanislaw) sice nesmrdi jako zumpa,ale rozhodne nevoni po tabaku tak krasne jako ta petersonka-naposledy jsem z ni kouril MB AROMATIC CHOICE. kourim z ni jen jednou za den a naposledy jsem nechaval dva dny vyschnout,myslel jsem,ze vune se zlepsi ale porad nic moc.nevim jestli je to nevyraznou vuni tohoto tabaku ci necim jinym.diky moc
Uživatelský avatar
selmer
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 188
Věk: 40
Registrován: 01 říj. 2006, 23:45
Bydliště: Alej míru 636, Týn nad Vltavou 37501

Příspěvekod Fénix » 10 říj. 2006, 21:06

selmer píše:tak nevim jestli se sem muj dotaz uplne hodi ale mozna je to tim,ze prave zde neco zanedbavam...problem je v to,ze dnes jsem si cihal k zakourene dymce(peterson) a vonela presne jako tabak ktery se z ni bafal-krasa.moje dymka (stanislaw) sice nesmrdi jako zumpa,ale rozhodne nevoni po tabaku tak krasne jako ta petersonka-naposledy jsem z ni kouril MB AROMATIC CHOICE. kourim z ni jen jednou za den a naposledy jsem nechaval dva dny vyschnout,myslel jsem,ze vune se zlepsi ale porad nic moc.nevim jestli je to nevyraznou vuni tohoto tabaku ci necim jinym.diky moc


může být... ale já nechávám dýmky skoro vždy vysychat dva dny a někdy víc, posuzuji to právě po čuchu.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Milos Cerman » 11 říj. 2006, 10:16

selmer píše:tak nevim jestli se sem muj dotaz uplne hodi ale mozna je to tim,ze prave zde neco zanedbavam...problem je v to,ze dnes jsem si cihal k zakourene dymce(peterson) a vonela presne jako tabak ktery se z ni bafal-krasa.moje dymka (stanislaw) sice nesmrdi jako zumpa,ale rozhodne nevoni po tabaku tak krasne jako ta petersonka-naposledy jsem z ni kouril MB AROMATIC CHOICE. kourim z ni jen jednou za den a naposledy jsem nechaval dva dny vyschnout,myslel jsem,ze vune se zlepsi ale porad nic moc.nevim jestli je to nevyraznou vuni tohoto tabaku ci necim jinym.diky moc


Stává se, že některá dýmka vysychá déle. Většinou se to stává u dýmek, který jsou málo zakouřený, ale není to pravidlem. Proto je téměř nutností, mít trošku větší dýmkovej park.
Pořádně dýmku vyčisti, (čistič můžeš namočit do kořalky). Kotel vytři papírovým kapesníkem, jestli je třeba, vyškrábej karbon. A potom nech dýmku - v tomhle případě nejlíp rozebranou - důkladně vyschnout. :smoke5:

A jen tak na okraj = čím dřív to uděláš, tím líp :lol:
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod bromden » 11 říj. 2006, 10:23

Fénix píše:může být... ale já nechávám dýmky skoro vždy vysychat dva dny a někdy víc, posuzuji to právě po čuchu.

Taky používám čichovou zkoušku - některý dýmky smrdí fakt dlouho, než vyčichnou do stavu znovukouřitelnosti to trvá třeba i týden...
(nedávno jsem zjistil, že Armellinka, ze které jsem nekouřil víc než měsíc, smrdí tak ukrurtně že bude asi potřebovat delší oddech... řekl bych že je to normální)...
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Fénix » 11 říj. 2006, 10:29

Milos Cerman píše:Stává se, že některá dýmka vysychá déle. Většinou se to stává u dýmek, který jsou málo zakouřený, ale není to pravidlem. Proto je téměř nutností, mít trošku větší dýmkovej park.


Je fakt, že těch pár dýmek, kde mám už celkem pořádnej cake, vysychá opravdu rychle a hezky voní. Ale může to být dané i tím, že jsou určené na aromatiky a 1. právě kvůli tomu mají tak silnou vrstvu uhlí a 2. můžou vonět právě proto že jde o aromatiky :)
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Milos Cerman » 11 říj. 2006, 10:39

Účelem zakuřování dýmky je právě potažení celýho kotle karbonem.
Novou, tedy nezakouřenou dýmku je sice možný kouřit hned plnou, "natvrdo", (viz třeba nová dýmka na soutěži), ale taková dýmka vysychá podstatně dýl, nežli dýmka zakouřená.
Jiná kapitola je kvalita dřeva, resp. jeho hutnost. Každý dřevo do sebe nabere jiný množství močky, a to má samozřejmě vliv na rychlost vyschání.
V každým případě blbě vyschlá dýmka téměř jistě skysne, a to je daleko horší a delší choroba. :wink:
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod selmer » 11 říj. 2006, 10:51

diky moc,zkusim jak rikate!!!koupil jsem tabacek Peterson Sweet Killarney,ktery mi krasne voni,takze necham poradne vyschnout a uvidim jestli se to zlepsi...
Uživatelský avatar
selmer
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 188
Věk: 40
Registrován: 01 říj. 2006, 23:45
Bydliště: Alej míru 636, Týn nad Vltavou 37501

Příspěvekod selmer » 15 říj. 2006, 15:14

diky moc za rady!po peti dnech ma dymka konecne vyschla,dockal jsem se a vune ktera z ni jde je mi ted odmenou!!!

diky vam kuci!
Uživatelský avatar
selmer
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 188
Věk: 40
Registrován: 01 říj. 2006, 23:45
Bydliště: Alej míru 636, Týn nad Vltavou 37501

pěnovka

Příspěvekod Batrik » 20 čer. 2008, 21:25

Prej se má pěnovka držet v kapesníku, nebo v rukavkách, aby se neucpaly její "jemné póry". Je to pravda? Jestli ano, tak co se stane, když se ucpou póry?
Batrik
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 8
Věk: 40
Registrován: 17 čer. 2008, 13:25
Bydliště: Brno

Re: pěnovka

Příspěvekod Milos Cerman » 20 čer. 2008, 21:37

Batrik píše:Prej se má pěnovka držet v kapesníku, nebo v rukavkách, aby se neucpaly její "jemné póry". Je to pravda? Jestli ano, tak co se stane, když se ucpou póry?


Taky jsemto slyšel, ale nedělám to. Beru pěnovkurovnou do pazoury, akorát musí bejt "normálně" čistý.

S tím ucpáváním pórů to nen tak divoký. Nová pěnovka je napuštěná voskem (!) tedy ŽÁDNÝ PÓRY !
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Re: pěnovka

Příspěvekod Batrik » 20 čer. 2008, 21:48

Milos Cerman píše:Taky jsemto slyšel, ale nedělám to. Beru pěnovkurovnou do pazoury, akorát musí bejt "normálně" čistý.

S tím ucpáváním pórů to nen tak divoký. Nová pěnovka je napuštěná voskem (!) tedy ŽÁDNÝ PÓRY !

Díky moc. No že jo - co bychom z teho měli, držet ju v rukavicách... poloviční radost. Asi jako soulož s prezervativem. :D
Batrik
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 8
Věk: 40
Registrován: 17 čer. 2008, 13:25
Bydliště: Brno

Příspěvekod Arrand » 20 čer. 2008, 21:49

Hehe, velice trefné přirovnání :)
Uživatelský avatar
Arrand
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 67
Věk: 38
Registrován: 09 čer. 2008, 09:11
Bydliště: Brno

Re: pěnovka

Příspěvekod vytryol » 22 čer. 2008, 20:10

Batrik píše:Díky moc. No že jo - co bychom z teho měli, držet ju v rukavicách... poloviční radost. Asi jako soulož s prezervativem. :D

V nejake chytre knize jsem dokonce cetl ze spravny dymkar nedrzi penovku za kotel, ale za naustek, a pouze obcas zkontroluje zahrev...To proto aby si penovka udrzela svoji krasne cistou belost....

A nekdo to rad zase zabarvene... :lol:
Uživatelský avatar
vytryol
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 547
Věk: 54
Registrován: 11 dub. 2008, 09:19

Re: pěnovka

Příspěvekod littlebull » 22 čer. 2008, 20:16

vytryol píše:...To proto aby si penovka udrzela svoji krasne cistou belost....

... bělost si udrží jenom ve futrále, pěnovka tmavne kouřením, tedy vlastně nakuřováním. Omatláním rukama vzniknou nevzhledné, nestejnoměrně barevné fleky.
Uživatelský avatar
littlebull
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5118
Věk: 57
Registrován: 14 bře. 2006, 18:49
Bydliště: Štichov

PředchozíDalší

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků