Cisteni ocouzeneho vrsku dymky

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Příspěvekod Vojtěch Regazzo » 28 srp. 2005, 12:59

Mathias Sandorf píše:Mě zas tak "očouzený" hlavičky nevaděj - na funkci to neubírá a je to stylový :wink:


Naprosto souhlasim.
Podle mne to k dymkam patri a sedi mi to k ni vic, nez kdyz je po letech opet dymka nablyskana.
Nahore ocouzena dymka je neco krasneho a je videt, ze ji clovek rad kouri.
Uživatelský avatar
Vojtěch Regazzo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1962
Věk: 48
Registrován: 31 bře. 2005, 13:37
Bydliště: Praha 4

Příspěvekod krakonoš » 15 říj. 2005, 10:55

Vojtěch Regazzo píše:
Mathias Sandorf píše:Mě zas tak "očouzený" hlavičky nevaděj - na funkci to neubírá a je to stylový :wink:


Naprosto souhlasim.
Podle mne to k dymkam patri a sedi mi to k ni vic, nez kdyz je po letech opet dymka nablyskana.
Nahore ocouzena dymka je neco krasneho a je videt, ze ji clovek rad kouri.


Takže opálená hlavička neni nic proti dýmkařským pravidlům...
Uživatelský avatar
krakonoš
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 190
Věk: 34
Registrován: 27 črc. 2005, 08:40
Bydliště: Říčany u Prahy

Příspěvekod Vojtěch Regazzo » 15 říj. 2005, 13:43

krakonoš píše:
Vojtěch Regazzo píše:
Mathias Sandorf píše:Mě zas tak "očouzený" hlavičky nevaděj - na funkci to neubírá a je to stylový :wink:


Naprosto souhlasim.
Podle mne to k dymkam patri a sedi mi to k ni vic, nez kdyz je po letech opet dymka nablyskana.
Nahore ocouzena dymka je neco krasneho a je videt, ze ji clovek rad kouri.


Takže opálená hlavička neni nic proti dýmkařským pravidlům...


Vubec ne.
Uživatelský avatar
Vojtěch Regazzo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1962
Věk: 48
Registrován: 31 bře. 2005, 13:37
Bydliště: Praha 4

Příspěvekod krakonoš » 16 říj. 2005, 15:44

Vojtěch Regazzo píše:
krakonoš píše:Takže opálená hlavička neni nic proti dýmkařským pravidlům...


Vubec ne.


Už jsem se lek, že zas porušuju tradice...
Uživatelský avatar
krakonoš
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 190
Věk: 34
Registrován: 27 črc. 2005, 08:40
Bydliště: Říčany u Prahy

Příspěvekod archduke » 24 říj. 2005, 14:05

ja osobne nemam moc rad sterilni vzhled dymek, takze dymky mam vocouzene, mne tak vice chutnaj
Uživatelský avatar
archduke
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 678
Věk: 68
Registrován: 26 lis. 2004, 01:23
Bydliště: Hajovna u Lesa

Příspěvekod Šimi » 24 říj. 2005, 14:08

archduke píše:ja osobne nemam moc rad sterilni vzhled dymek, takze dymky mam vocouzene, mne tak vice chutnaj


Mě zas to očouzení docela vadí a snažím se mu vyhnout.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod Darkstar » 03 lis. 2005, 07:07

Milos : Svata pravda a hrozi napaleni dymky, teda ja bych si to uz v jedne tretine kotliku nerisknul znova zapalit.

Dablik : Mnooo, ja pred casem take laboroval s dymkama. Nejak jsem se nikde nedocetl, cim konkretne cistit ocouzeny vrsek, ale stvalo me to a tak jsem ho vycistil presne jako Ty rumem. Pohoda, ocouzeni se vycistilo, ale nebylo to moc hezke, protoze rum narusil povrch a bylo to takove matne, lak popraskany ( ne vsak tim cistenim, ale predchozim opalenim ). Potom jsem tu dymku casteji kouril, aby se znovu ocoudila a jsem opet spokojeny. Dymky, ktere nejsou lakovane, ale voskovane, cistim rumem porad a po vycisteni prevoskuju vcelim voskem.
Uživatelský avatar
Darkstar
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1220
Věk: 55
Registrován: 09 kvě. 2005, 07:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod Fénix » 03 lis. 2005, 08:20

očouzené (ne opálené) dýmky jsem s velikým úspěchem čistil vodkou a nakonec ošetřil Savinelli pipe polish
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Mathias Sandorf » 04 lis. 2005, 13:44

Párkrát sem hlavičku taky chtěl čistit vodkou, když to už hraničilo, ale dycky mi jí bylo líto a vypil sem ji - musel sem si pořídit čistej líh. Mám holt měkké srdce :wink:
Uživatelský avatar
Mathias Sandorf
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1656
Věk: 37
Registrován: 23 kvě. 2005, 13:54
Bydliště: Kolín

Příspěvekod malinkej.dablik » 14 lis. 2005, 17:31

Darkstar píše:Milos : Svata pravda a hrozi napaleni dymky, teda ja bych si to uz v jedne tretine kotliku nerisknul znova zapalit.

Dablik : Mnooo, ja pred casem take laboroval s dymkama. Nejak jsem se nikde nedocetl, cim konkretne cistit ocouzeny vrsek, ale stvalo me to a tak jsem ho vycistil presne jako Ty rumem. Pohoda, ocouzeni se vycistilo, ale nebylo to moc hezke, protoze rum narusil povrch a bylo to takove matne, lak popraskany ( ne vsak tim cistenim, ale predchozim opalenim ). Potom jsem tu dymku casteji kouril, aby se znovu ocoudila a jsem opet spokojeny. Dymky, ktere nejsou lakovane, ale voskovane, cistim rumem porad a po vycisteni prevoskuju vcelim voskem.


jak nanasis vosk?
Uživatelský avatar
malinkej.dablik
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 321
Věk: 44
Registrován: 05 srp. 2005, 20:52
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod imagoo » 23 lis. 2005, 15:56

Už jsem víckrát vršky hlaviček všech svých dýmek očistil hadříkem nebo i papírovým ubrouskem s lihem a protože to vždycky všechno dopadlo bez problémů, usoudil jsem, že to nebylo opálení sirkama ani zapalovačem, ale že když nacpu hlavičku až povrch, tak hoření v této části produkuje dehet, kterej z dýmu nějak kondenzuje a usazuje se právě tady. Šlo to vždycky utřít lehce, opálení by porušilo dřevo nebo alespoň jeho nátěr a nic takového jsem nenašel.
Uživatelský avatar
imagoo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1024
Věk: 58
Registrován: 21 črc. 2004, 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvekod Fénix » 23 lis. 2005, 16:11

imagoo píše:Už jsem víckrát vršky hlaviček všech svých dýmek očistil hadříkem nebo i papírovým ubrouskem s lihem a protože to vždycky všechno dopadlo bez problémů, usoudil jsem, že to nebylo opálení sirkama ani zapalovačem, ale že když nacpu hlavičku až povrch, tak hoření v této části produkuje dehet, kterej z dýmu nějak kondenzuje a usazuje se právě tady. Šlo to vždycky utřít lehce, opálení by porušilo dřevo nebo alespoň jeho nátěr a nic takového jsem nenašel.


jj, ale je to i ze zapalování - z plamene zapíka i sirky vznikají spolodiny které se tam usazují. Navíc se vlivem tepla může povolit vosk a tyhle sajrajty do sebe přibere. To vše jde (u mě vodkou) vyčistit, horší je to ale s opravdovým opálením :?
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod malinkej.dablik » 23 lis. 2005, 19:40

no jako ja koukal na svoje krsovky a nevim vosk to asi nebude vzdycky nova dymka ktera je natrena ke kraji kotle se hranka opali zapikem i sirkou tak jsem to udelal tak ze jsem obrousil lehce hranu abych se zbavil laku nebo co to je aby se to dal nenicilo a navoskoval jsem hranu carnaubou
Uživatelský avatar
malinkej.dablik
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 321
Věk: 44
Registrován: 05 srp. 2005, 20:52
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod Milos Cerman » 23 lis. 2005, 20:40

Nedávno jsem dělal velikou údržbu, leštil jsem hadrovým kotoučem zašlý troubele, vzal jsem i hlavičky, ale vršky jsem vyčistil jenom u prvních dvou.
Víc se mi líbí "začouzenej" vršek hlavičky. na ostatních dýmkách jsem leštiljenom náustky. Připadá mi to stylovější.
Přímo opálenou nemám žádnou.
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod malinkej.dablik » 23 lis. 2005, 21:01

no ono je to prevazne dehet z dymu a spaliny a jemnej popilek co je v kouri...to dymce neskodi jen jsem tim sbrousenim hrany zlikvidoval ten krskuv lak nebo co to na to patla
Uživatelský avatar
malinkej.dablik
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 321
Věk: 44
Registrován: 05 srp. 2005, 20:52
Bydliště: Hradec Králové

PředchozíDalší

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků