Jak regulovat a rozprostirat ohynek v dymce?

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Příspěvekod mihra » 23 čer. 2008, 11:48

Všechno je věc praxe. Já kouřím běžně (pokud se nezakecám) na 1-2 zápalky. Pravdou ale je, že kouřím dýmku s několikaletou přestávkou od roku 1953.
Uživatelský avatar
mihra
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1810
Věk: 91
Registrován: 14 kvě. 2007, 10:59
Bydliště: Roudnice nad Labem

Příspěvekod BATRACHOS » 23 čer. 2008, 13:01

Také jsem s tím kdysi zápolil a dostal jsem se na dvě sirky - počáteční a dokuřovací "pojišťovák". To jsem ale kouřil výhradně aromatické míšeninky, co hoří jak papír.

Od té doby, co jsem si pořídil zapalovač, jsem to naprosto pustil ze zřetele a dneska bych určitě zas nebyl schopen jet na málo sirek. Ale jakmile má člověk plyňák, tak se před ním na stole nevrší ty sirky a přestane jej to interesovat. Prostě se kouří a šlus.
Obzvláště to u mne platí pro tabáky typu flake (a v poslední době kouřím skoron jen tyhle tabáky :lol: ) a ještě tuplem při nacpání "na otýpku".
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Příspěvekod Honza71 » 23 čer. 2008, 13:52

... z čehož usuzuji, že flake na otýpku je náchylnější na vyhasínání, nemýlím-li se ?

Jinak samozřejmě děkuji všem, kteří přispěli do diskuse. Možná jsem právě toto potřeboval slyšet. Dýmka je o pohodě a vychutnávání lahodného kouře, byť za cenu toho, že si občas připálím. Přiznám se, že to nustále šťourání a vyhrabávání uhlíku mne moc nebavilo a navíc skutečně ta chuť byla úplně někde jinde, žel bohu v tom negatvním slova smyslu ... :cry:

H
Honza71
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 66
Věk: 53
Registrován: 05 čer. 2006, 12:56
Bydliště: Svitavsko

Příspěvekod Hades » 23 čer. 2008, 21:15

Honza71 píše:... z čehož usuzuji, že flake na otýpku je náchylnější na vyhasínání, nemýlím-li se ?

Ani tohle není pravidlem. Prostě někdy hoří, jindy zase ne :lol:
Uživatelský avatar
Hades
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 3041
Věk: 66
Registrován: 15 led. 2008, 22:22
Bydliště: Praha

Příspěvekod Arrand » 23 čer. 2008, 21:50

jojo, souhlasím s hadesem... Jeho super navlhčený UF mi v petersonce zhasl až ke konci, jinak jel asi hodinu a půl - a byl nacpán jako otýpka - prostě balada. :wink:
Uživatelský avatar
Arrand
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 67
Věk: 38
Registrován: 09 čer. 2008, 09:11
Bydliště: Brno

Příspěvekod kovářskej » 24 čer. 2008, 13:56

No, já zase udělal zajímavou a opakovanou zkušenost : Jakmile se s nacpáváním fajfky piplám a nimrám a dávám po troškách a utlačuju od skoro nijak do silného stlačení nakonec, mnohdy mi to zhasne.Když prostě na to nehledím, bafnu tabák nacpu ho najednou takovej skoro chuchvalec, slabě přitlačím a zapálím, mnohdy kouřím do konce bez problémů.Stejně tak s přitlačováním hořícího tabáku.Když mám ťapťátko každou chvílu ve fajce, natuty mi to zdechne (a taky jo) jakmile tak od půlky kotlíku sem tam přidusám prstem (mám nahoře přece jen popel že) tak fajka hoří kolikrát až do konce, až do dna.Asi mám v prstech větší cit než v tom dusátku :?:
Uživatelský avatar
kovářskej
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2920
Věk: 57
Registrován: 05 říj. 2007, 08:41
Bydliště: Všechlapy , okr. Nymburk

Příspěvekod Fénix » 24 čer. 2008, 14:01

kovářskej píše:No, já zase udělal zajímavou a opakovanou zkušenost : Jakmile se s nacpáváním fajfky piplám a nimrám a dávám po troškách a utlačuju od skoro nijak do silného stlačení nakonec, mnohdy mi to zhasne.Když prostě na to nehledím, bafnu tabák nacpu ho najednou takovej skoro chuchvalec, slabě přitlačím a zapálím, mnohdy kouřím do konce bez problémů.Stejně tak s přitlačováním hořícího tabáku.Když mám ťapťátko každou chvílu ve fajce, natuty mi to zdechne (a taky jo) jakmile tak od půlky kotlíku sem tam přidusám prstem (mám nahoře přece jen popel že) tak fajka hoří kolikrát až do konce, až do dna.Asi mám v prstech větší cit než v tom dusátku :?:


jo, to mám hodně podobně :D
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod mihra » 24 čer. 2008, 14:27

kovářskej píše:Když prostě na to nehledím, bafnu tabák nacpu ho najednou takovej skoro chuchvalec, slabě přitlačím a zapálím, mnohdy kouřím do konce bez problému :?:


Ale to je přece i podstatou principu Frankovy metody.
Uživatelský avatar
mihra
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1810
Věk: 91
Registrován: 14 kvě. 2007, 10:59
Bydliště: Roudnice nad Labem

Příspěvekod bromden » 24 čer. 2008, 14:46

Čímž se dostáváme k jedinému univerzálnímu dýmkařskému pravidlu: "čím míň se s tím se*eš, tím líp to hoří a chutná" :smoke1:
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod BATRACHOS » 24 čer. 2008, 14:53

Řekl bych, že to platí i o mnohých jiných činnostech - zvláště těch rozkoš přinášejících. Zato tam, kde jde primárně o výsledek snažení, to neplatí.
Naposledy upravil BATRACHOS dne 06 kvě. 2010, 20:14, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Příspěvekod kovářskej » 24 čer. 2008, 15:00

Ano Bromdene, tak bych to také zkráceně formuloval. Jak říkával starej kormidelník Kačaba (dej mu pánbu věčnou plavbu) na pražským parníku - řeka je moudrá a vždycky ti ukáže to hlavní.Čím víc se s čtením vody budeš nimrat, tím spíš na tebe uplete nějakou mělčinu s čeřícíma se vlnkama :wink: Čímž zdravím První Pražskou Plavbu :wink:
Uživatelský avatar
kovářskej
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2920
Věk: 57
Registrován: 05 říj. 2007, 08:41
Bydliště: Všechlapy , okr. Nymburk

Příspěvekod basa333 » 25 čer. 2008, 06:52

bromden píše:Čímž se dostáváme k jedinému univerzálnímu dýmkařskému pravidlu: "čím míň se s tím se*eš, tím líp to hoří a chutná" :smoke1:


zcela výjimečně musím s bromdenem souhlasit :wink:
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re:

Příspěvekod Faethor » 08 črc. 2008, 17:38

bromden píše:Čímž se dostáváme k jedinému univerzálnímu dýmkařskému pravidlu: "čím míň se s tím se*eš, tím líp to hoří a chutná" :smoke1:


někde jsem snad četl, že motto R.Barbiho je, že "na světě není jednodušší činnost, než kouření dýmky"....
Uživatelský avatar
Faethor
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 408
Věk: 41
Registrován: 26 říj. 2006, 21:20
Bydliště: Praha- Řepy

Re: Re:

Příspěvekod Copatej » 08 črc. 2008, 18:12

Faethor píše:
bromden píše:Čímž se dostáváme k jedinému univerzálnímu dýmkařskému pravidlu: "čím míň se s tím se*eš, tím líp to hoří a chutná" :smoke1:


někde jsem snad četl, že motto R.Barbiho je, že "na světě není jednodušší činnost, než kouření dýmky"....


...v tom případě jsem složitej člověk, protože to jednoduše neumím... :mrgreen:
Uživatelský avatar
Copatej
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 7907
Věk: 50
Registrován: 05 dub. 2008, 11:07
Bydliště: Praha

Re: Jak regulovat a rozprostirat ohynek v dymce?

Příspěvekod bigdragon » 18 led. 2009, 07:57

tifik píše:ale jak při nacpání nejde uťápnout a dýmka má i přes relativně velké množství tabáku slabý tah, je to jasné.

přiznám se, že tomu nerozumím :oops:
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

PředchozíDalší

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků