Co probíhá v hlavičce dýmky při kouření

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Re: Co probíhá v hlavičce dýmky při kouření

Příspěvekod Pistacik » 25 led. 2010, 11:34

Iste, všelijaké obracanie fajky je často vidieť pri súťažiach (ja to tiež občas robím). Jeho cieľom je nasmerovať uhlík na želané miesto. Inak ako píše basa - treba si to skúsiť.
Uživatelský avatar
Pistacik
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 5658
Věk: 46
Registrován: 26 říj. 2007, 13:06
Bydliště: Praha

Re: Co probíhá v hlavičce dýmky při kouření

Příspěvekod propr » 25 led. 2010, 11:38

Ok rád zkusím :) jen se chci zeptat jestli tím nemůžu něco pokazit... Napálit dýmku tím že se ten uhlíl třeba více roztáhne nebo tak něco
Uživatelský avatar
propr
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 185
Věk: 33
Registrován: 27 pro. 2008, 20:21
Bydliště: Soběchleby (poblíž Bystřice pod hostyném)

Re: Co probíhá v hlavičce dýmky při kouření

Příspěvekod jcp » 25 led. 2010, 11:41

aspoň u mě to funguje tak, že když osa komory není v kolmici k zemi, tak uhlík má tendenci ujíždět dolů (i když bych očekával spíš opak :think: ) .. hoření dýmky je vůbec něco mezi nebem a zemí :roll: .. ale tohle "nahánění uhlíku" by asi líp vysvětlili mistři dlouhého kouře Martin Pedain, Pitrson a Pistačík :)
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Re: Co probíhá v hlavičce dýmky při kouření

Příspěvekod Fanys » 25 led. 2010, 12:06

Domnívám se, že tyto úvahy jsou zajímavé pouze pro soutěže. Jestliže kouřím pouze pro potěšení, tak nechám uhlíku volnost ať si hoří jak chce a když zhasne, tak zapálím znovu a tím se uhlík dostane i tam, kde zatím nebyl. Nakonec zbude jen popel, takže na nějakém připálení (pokud nesoutěžím) nesejde.
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Co probíhá v hlavičce dýmky při kouření

Příspěvekod BATRACHOS » 27 led. 2010, 01:13

Ale co na to Bílý Bizon?
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Co probíhá v hlavičce dýmky při kouření

Příspěvekod S.hort.Y » 19 čer. 2011, 10:55

Škoda, kamarádi, že se nakonec nedořešila ta fyz-chem debata o tom, co opravdu (rozumějte: závěr, na kterém se všichni shodnou) v hlavičce probíhá..
Jde mi totiž o to, že rád ,,rozumím" podobným záležitostem (jsem přece jen technik :ok: )- pomáhá mi to uvažovat nad příp. problémem- kdybych (po svým) chápal co se kde děje, byl bych schopnej zjistit, proč mi to právě teď zhaslo a příště se téhle chybě vyvarovat..
Ano, jsem zastánce názoru, že dýmka by se měla vychutnávat a nepřemýšlet nad jejím kouřením, ale aby to tak skutečně fungovalo, je potřeba zkušeností. Ty člověk může nabýt po ,,Edisonovsku", tzn. metodou pokus-omyl, anebo uvědoměle a tím je získat podstatně rychleji.. (Pravdou je, že Edison toho svou metodou vymyslel/vynalezl mnoho, ale u něj bych to přisuzoval talentu..)

v plameni světlo vydávají elektroni, přecházející mezi svejma energetickejma hladinama


K tomu bych jen podotknul, že na stejném principu fungují LEDky a polovodičové LASERy.. ;-) => tabák je v principu to samé.. ;-) :-D :ot:
Uživatelský avatar
S.hort.Y
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 288
Věk: 35
Registrován: 24 kvě. 2011, 23:48
Bydliště: Olomouc

Re: Co probíhá v hlavičce dýmky při kouření

Příspěvekod Old Bob » 19 čer. 2011, 12:00

S.hort.Y píše:Škoda, kamarádi, že se nakonec nedořešila ta fyz-chem debata o tom, co opravdu v hlavičce probíhá..
Jde mi totiž o to, že rád ,,rozumím" podobným záležitostem (jsem přece jen pirotechnik :ok: )

jj, to je to nejdůležitější "co opravdu v hlavičce probíhá" :wink: tvoří se endorfiny a je nám blaze :joy:

S.hort.Y píše:na stejném principu fungují LEDky a polovodičové LASERy.. ;-) => tabák je v principu to samé.. ;-) :-D :ot:

a co se děje v dýmce jsi krásně vysvětlil sám :smoke5:
Uživatelský avatar
Old Bob
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2234
Věk: 12
Registrován: 10 kvě. 2008, 08:23

Re: Co probíhá v hlavičce dýmky při kouření

Příspěvekod S.hort.Y » 19 čer. 2011, 14:01

Já ti dám pyrotechnika.. :-D

A nemám rád, když mě někdo dostane.. Přece jen jsem ješitnej, jako každej jinej mužskýho pohlaví.. ;-) => Máš bod, Bobe.. :ok: A z tvé reakce usuzuji, že ani není zájem tuhle debatu dokončit.. Což mě mrzí.. Asi budu muset navštívit místní Univerzitu Palackého a najít tam někoho z oboru, kdo provede výzkum.. Třeba jako ročníkovou práci.. Mohlo by to být zajímavé a téměř roční čekání na výsledek by určitě stálo za to.. ;-) :-D
Uživatelský avatar
S.hort.Y
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 288
Věk: 35
Registrován: 24 kvě. 2011, 23:48
Bydliště: Olomouc

Předchozí

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků