Frankova metoda

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Frankova metoda

Příspěvekod Fénix » 10 lis. 2005, 10:07

Zvlášť od X. Třebíčského kouření se experimentování s tímto typem nacpávání a zapalování stalo po našich luzích a hájích oblíbenou kratochvílí. Aby se s tématem zbytečně neofftopičilo, zakládám mu vlastní thread.

Klíčový je tento odkaz, kde v kapitole Stopfmethode najdete pět různých videí od Achima Franka, která vám principy jeho metody objasní. Něco je anglicky, něco německy tak snad každý aspoň něco pochytí a tady se o to můžeme dělit :)

http://pfeifenstudio-frank.de/
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod LUBO » 10 lis. 2005, 10:21

je to dobra metoda, ja uz tiez takto napchavam. este by si mohol pozbierat tie prispevky, ktore uz boli o tom popisane po trebici a sustredit ich sem. ak to nie je vela roboty.
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Příspěvekod Fénix » 10 lis. 2005, 12:00

Tak jsem právě shlédl výše zmíněná videa.
První je shot, který už většina z nás zná - je to Frankova metoda nacpávání dýmky v němčině.
Další dva jsou dva díly toho samého, ale v angličtině.
Poslední dva jsou anglická a německá verze ukázky Frankovy metody zapalování turbozapalovačem.

(pořadí shotů na stránkách je jiné než jsem uvedl zde)

Pozor, každé video má přes 6 MB !


Btw Frankův styl předášení je fakt super, hlavně když si stěžuje, že nemá dost peněz na to, aby si mohl dovolit propálit dýmku od Barbiho :lol:
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Rubenstein » 10 lis. 2005, 12:44

Je vazne skvelej. Ani se cloveku nechce verit ze je to nemec. Nebejt te losove ruzove kosile..??
Uživatelský avatar
Rubenstein
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1130
Věk: 51
Registrován: 07 črc. 2005, 08:50
Bydliště: Praha

Re: Frankova metoda

Příspěvekod Šimi » 10 lis. 2005, 16:28

http://pfeifenstudio-frank.de

Zaslal: 09 listopad 2005 22:48 Předmět:

--------------------------------------------------------------------------------

Stáhni si to video a pak:

prostě nasypeš volně tabák do dýmky - jako když prší. Na videu nabere jak do šufánku. Pak vezmeš "špetku" tabáku mezi tři prsty. Prsty to stlačíš na malý průměr. Tuto špetku nasuneš do dýmky a přidržíš si ji palcem druhé ruky. Volným palcem pak jemně vtlačuješ tabák do komory. Nikdy tabák nestlačovat prstem přímo do komory, jen bříškem palce položeným přes hlavičku, aby se tabák nepředusal.

Výsledkem má být chladné kouření a bordel kolem tebe při nacpávání
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod LUBO » 10 lis. 2005, 16:50

ale tak to uplne nebolo, simi, aspon sa mi zda. jednym palcom pridrzas tabak nad komorou a druhym najprv odstranis previsajuce kusky. potom chytis fajku tak, aby si mal oba palce vedla seba, otacas fajku a zaroven jemne zatlacas oboma palcami tabak do fajky, ako si popisal. nie jednym palcom. pamatas sa, ako hovoril, ze si predstavuje nad komorou maly stvorec, ktory predstsvuju jeho dva palce? a potom to zacal otacat a oboma palcami zatlacat. a pritom je lepsie mat vybrany naustok, lahsie sa to otaca. aj on to predvadzal bez naustku.
pisem to z hlavy, teraz som si nepozrel zacerstva video, aj ked som ho uz volakedy videl. ale spominam to tak, ako to on podla mna vysvetloval.
ak sa mylim, tak ma opravte, na video momentalne nemam moc casu.
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Příspěvekod Šimi » 10 lis. 2005, 17:42

JJ, máš pravdu. Já jsem to nepopsal přesně, jen jsem trochu přiblížil jeho výklad k tomu videu.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod jcp » 11 lis. 2005, 10:32

Každopádně nejpodstatnější na tom je, že to funguje a takhle nacpanej kotlík hoří mnohem líp .. aspoň mě .. :o
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod Darkstar » 11 lis. 2005, 12:45

Ano, je to pravda, hori to lepe, ale bohuzel ne dele, je to na pokoureni v mem pripade na hodinku, mozna taham rychleji, nez by bylo zdravo. A jen doplnim, ze ja uz 2 mesice nepouzivam tabak takoveho rezu, jak mi ho naserviruji v plechovce. Kazdou davku si vezmu mezi dlane a promnu. vysledek je tabak velmi jemneho rezu. Frankovou metodu jsem si upravil k mym potrebam, protoze nemohu dymkou hrabnout do plechovky a nabrat tabak do kotliku, tak ho proste do kotliku jemne prisypavam po troskach a obcas sklepnu o dlan. Az je kotlik plny, vezmu tabak mezi 3 prsty ( dnes uz vim diky Simimu, ze "spetka" ma byt asi velikosti hlavicky ) a postupuji dal zpusobem uvedenym na PERFEKTNE ZPRACOVANEM videu.
Uživatelský avatar
Darkstar
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1224
Věk: 55
Registrován: 09 kvě. 2005, 07:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod Šimi » 11 lis. 2005, 12:55

CHlubil jsi mě cizím peřím :lol: . Já jsem velikost špetky nepopsal. A velikost jako hlavička považuji za zavádějící. U mých dýmek je to často velký rozdíl. Prostě velká špetka, taková jeko špetice :lol:
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod Darkstar » 11 lis. 2005, 13:01

Dobre Simi, mozna jsem to napsal trochu jinak, nez to asi melo byt, ale to ted neni nijak dulezite, kazdopadne Tys to napsal v nejakem threadu, ze ta spetka ma byt velikosti hlavicky. A ted si vem dve ruzne dymky s ruznou velikosti hlavicky - u kazde dymky pozorujes i ruznou velikost kotliku a tim padem i velikost "spetky" tabaku bude MUSET BYT pro obe dymky rozdilna, je to tak ? Ja to mam odzkousene, ze jine mnozstvi tabaku nacpu do malinke TBS a do soutezni dymky od Honzy Kloucka
Uživatelský avatar
Darkstar
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1224
Věk: 55
Registrován: 09 kvě. 2005, 07:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod mirek » 11 lis. 2005, 13:29

Darkstar píše:Dobre Simi, mozna jsem to napsal trochu jinak, nez to asi melo byt, ale to ted neni nijak dulezite, kazdopadne Tys to napsal v nejakem threadu, ze ta spetka ma byt velikosti hlavicky. A ted si vem dve ruzne dymky s ruznou velikosti hlavicky - u kazde dymky pozorujes i ruznou velikost kotliku a tim padem i velikost "spetky" tabaku bude MUSET BYT pro obe dymky rozdilna, je to tak ? Ja to mam odzkousene, ze jine mnozstvi tabaku nacpu do malinke TBS a do soutezni dymky od Honzy Kloucka

Za to nemůže Šimi, ale já. Takže abych tu nepřesnost ještě víc zamotal, ta špetka na dýmce vypadá asi jako čapí hnízdo na komíně, a pak se dvěma palci souká dovnitř.
Uživatelský avatar
mirek
Emeritní administrátor
Emeritní administrátor
 
Příspěvky: 1918
Věk: 62
Registrován: 02 bře. 2005, 08:30
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Darkstar » 11 lis. 2005, 13:58

Jasne Mirku, ale jde spis o velikost toho hnizda. Jsem presvedceny, ze je tam urcity pomer ( mnozstvi tabaku v prstech : objem kotliku ). Ted jen zjistit jaky ten pomer ma priblzne byt. Mozna to rika Frank ve videu, ale moje nemcina = 0 a anglictina treba i jo, ale spis bych to pochopil napsane, nez mluvene.
Uživatelský avatar
Darkstar
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1224
Věk: 55
Registrován: 09 kvě. 2005, 07:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod Šimi » 11 lis. 2005, 14:00

Na přednášce Frank řekl, potřebné množství. To znamená vyzkoušet :wink: na každé dýmce :lol:

PS: do své Krškovky bych narval čtvrt plechovky :lol:
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod Fénix » 11 lis. 2005, 14:40

Šimi píše:potřebné množství. To znamená vyzkoušet :wink: na každé dýmce :lol:


Přesně tak.

to Dark: to sypání tabáku místo nabírání je taky Frankův výmysl, viz původní video v němčině.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Další

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků