Sháním tabáček podobný jinému:

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Re: Sháním tabáček podobný jinému:

Příspěvekod RottenFox » 08 lis. 2016, 13:50

Já už tu vypruzuju asi tejden. :mryellow: :cool:
Buď zdráv, Batrachosi.
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Sháním tabáček podobný jinému:

Příspěvekod ontarios » 08 lis. 2016, 15:01

Fox nebyl ztracený. Pouze se odmlčel. A je dobře, že opět, oblažen tichem, promluvil.
Uživatelský avatar
ontarios
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 642
Věk: 56
Registrován: 12 bře. 2015, 08:57
Bydliště: Praha 8

Re: Sháním tabáček podobný jinému:

Příspěvekod jelen76 » 24 lis. 2016, 20:42

Kamarádi nemáte nějaký tip na podobný tabáček SG Chocolate flake? Klidně s výraznější stopou latakie
Uživatelský avatar
jelen76
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 424
Věk: 47
Registrován: 13 srp. 2014, 18:30
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Sháním tabáček podobný jinému:

Příspěvekod beda » 24 lis. 2016, 23:21

Doufám, že ti docvakne realita jaká je, nic podobnýho nejni. Budeš si muset zvyknout, že nejpodobnější byla poslední várka toho Samýho výrobce :twisted: Jestli chceš něco mezi, tak ti nezbývá než vyplnit tvůj domnělej trh, začít blendovat a poloźit Sama na lopatky stabilitou produkce. Předem Tě ale upozorňuju, že Planta má fakt tvrdý tesáky, můžeš na ně srát jak chceš, ale Němec si jen zachrochtá o to víc :mryellow:
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Sháním tabáček podobný jinému:

Příspěvekod Durisek » 25 lis. 2016, 06:41

GH Bob´s choco flake nebo SG choco plug. Ovšem lepší než všechno tohle dohromady byla domácí čkololáda od Poklata :yum: :yum:
Durisek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 538
Věk: 42
Registrován: 01 pro. 2013, 19:18
Bydliště: České Budějovice

Re: Sháním tabáček podobný jinému:

Příspěvekod jelen76 » 25 lis. 2016, 12:08

beda píše:Doufám, že ti docvakne realita jaká je, nic podobnýho nejni. Budeš si muset zvyknout, že nejpodobnější byla poslední várka toho Samýho výrobce :twisted: Jestli chceš něco mezi, tak ti nezbývá než vyplnit tvůj domnělej trh, začít blendovat a poloźit Sama na lopatky stabilitou produkce. Předem Tě ale upozorňuju, že Planta má fakt tvrdý tesáky, můžeš na ně srát jak chceš, ale Němec si jen zachrochtá o to víc :mryellow:


Mě ani tak primárně nejde o na chlup podobný tabák,spíše o aromatik anglického tipu se stopou latakie ( ta mě na tom fakt baví) , ale zároveň se tak nějak nedokážu odprostit od té sladké chuti obsažené v aromatikách. Možná za to může ta posraná cukrovka,prostě to sladký tam huba chce :D ( né teda Plantu ) Na blendování jsem ještě stále dýmkové ucho. :lol:
Uživatelský avatar
jelen76
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 424
Věk: 47
Registrován: 13 srp. 2014, 18:30
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Sháním tabáček podobný jinému:

Příspěvekod beda » 25 lis. 2016, 13:19

Stopu Latakie má i Bobs Square Cut, ale ten se tu nějak nechytil, něco jako jeho čokoláda, jen s bergamotem. Kdybys ale vzal na milost tu Plantu, tak sáhni po černym Fischerman's Love, té takovej poctivější hodně černej arouš, ve kterym je uzený cejtit na první wočuch, obalený je to nějakejma švestkama a vanilkou. Nebo pak MB Plumcake, ale tam je Latakia jen na nano úrovni :mryellow:
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Sháním tabáček podobný jinému:

Příspěvekod jelen76 » 25 lis. 2016, 15:26

Durisek píše:GH Bob´s choco flake nebo SG choco plug. Ovšem lepší než všechno tohle dohromady byla domácí čkololáda od Poklata :yum: :yum:


V kterém myslíš, že je stopa latakie větší? Jinak ti děkuji ještě jednou za vzorek toho EMP :clamp: , je to první neutrál ke kterému se rád vracím. Teď se budu rouhat (vím že na arouše nejsi) ale EMP ochucené nějakým lehkým sladkým podtónem to by bylo moje :yum: :yum: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
jelen76
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 424
Věk: 47
Registrován: 13 srp. 2014, 18:30
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Sháním tabáček podobný jinému:

Příspěvekod Ragaz » 25 lis. 2016, 16:04

Tak SG Perfection...(Hodně orientálů, trocha latakie a vanilka k tomu :wink: )
Uživatelský avatar
Ragaz
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 704
Věk: 48
Registrován: 11 úno. 2015, 10:11
Bydliště: Třemošnice

Re: Sháním tabáček podobný jinému:

Příspěvekod Plha » 25 lis. 2016, 16:33

Inu, tezko radit. SG Chocolate Flake byl podobny GH Bob´s Chocolate Flake, ale v nem bylo min Latakie a navic trochu mejdla. SG Chocolate Flake byl drsnejsi a latakiovejsi. Nicmene posledni varky nestoji za nic a fuze SG a GH se dle meho podepise na obou, takze s puvodnimi vlastnostmi obou dobrych cokoladovych tabaku korenenych Latakii se muzeme rozloucit.
Nicmene ted mam na test HU - Tobacco United Passion RaiKo ChocoLat (http://shop.hu-tobacco.de.hu-tobacco.de/epages/63080810.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/63080810/Products/%22UP%20RaiKo%20ChocoLat%22). Na me je to teda az dost vonavka, ale podle toho co pises, by ti moh sednout. Je to sladkej arous na 50% Latakie s takovym cokoladovo-zakuskovym topingem, Burley a BC, ale zadnej Latakiovej zabijak i pres tu pulku uzeniny. Ja na aromatiky nejsem vubec, ale obcas si ho pri chuti na sladky rad dam.
Ve Fishermanovi zadna Latakie neni a nikdy nebyla, jen tak zvlastne je navonenej, ze by ji tam clovek cekal.
Co se tyce Perfection, urcite by taky sed, ale tam bude s vyrobcem stejnej problem jako u cokosky s nestalosti, takze muzes mit jednou uzenac a podruhy vanilkac, coz uz neminim riskovat.
Uživatelský avatar
Plha
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 258
Věk: 46
Registrován: 16 lis. 2015, 17:54
Bydliště: Čeminy (Plzeň-sever)

Re: Sháním tabáček podobný jinému:

Příspěvekod beda » 25 lis. 2016, 22:13

Vsadim se s tebou o co chceš, že v černym Fishermanovi Latakie je a vždycky byla :twisted: Ale sázej vysoko, německej dechovkář nejni anglickej punkáč :mryellow:
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Sháním tabáček podobný jinému:

Příspěvekod Cmunda » 26 lis. 2016, 17:41

Hm, co Sillem's Black http://www.tobaccoreviews.com/blend/3061/sillems-black? Na mě to bylo sladké až moc, a latakie je tam celkem slušná porce.
Uživatelský avatar
Cmunda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1244
Věk: 45
Registrován: 18 črc. 2012, 08:57
Bydliště: Znojmo

Re: Sháním tabáček podobný jinému:

Příspěvekod BATRACHOS » 19 led. 2017, 19:20

jelen76 píše: Mě ani tak primárně nejde o na chlup podobný tabák,spíše o aromatik anglického tipu se stopou latakie ( ta mě na tom fakt baví) , ale zároveň se tak nějak nedokážu odprostit od té sladké chuti obsažené v aromatikách. Možná za to může ta posraná cukrovka,prostě to sladký tam huba chce :D ( né teda Plantu ) Na blendování jsem ještě stále dýmkové ucho. :lol:


SG Westmorland. Nepopsatelný tabák, lze tam najít všechno kromě neutrálu, záleží, co člověk víc vnímá. Latakie a orientály jasné. Určitá sladkost rovněž.

Rattray´s Black Mallory - hodně černého cavendishe, ale také latakie. Sladko-uzená kombinace (mně např. nechutná, ale ...)
Rattray´s Red Rapparee - latakie a oříšek, rovněž kombinace uzena a sladka, tentokrát decentnější.

Co se Perfection týče, problém spočívá v asi největší nestabilitě ze všech tabáků. Od určité doby jsem neměl dvě plechovky, aby chutnaly úplně stejně. Některé byly absolutně bez latakie, jiné zase bez aromatu. Tragédie, přestal jsem to úplně kouřit. Prostě tak 50% se hodilo jen jako základ do blendování.

Být tebou bych se nebál si koupit takový Skiff nebo Commonwealth, nebo z horších a snáze dostupných Presbyterian, a lehounce přisypávat třeba do Scandinavik Regular nebo i Scandinavik Aromatik (když chceš tu sladkost), příp. třeba do GH Kentucky nougat či SG Celtic Talisman, nebo i Holger Original Honey Dew. Důležité je na zkoušku malý objem smíchat, latakie dát zpočátku skutečně jen špetku, a navhlhčit. Počkat, až cca po měsíci vlhkost klesne ... za tu dobu se aroma ve směsi prolne a ustálí. (Půlrok je samozřejmě lepší, ale ty zatím hledáš elementární recepturu a ne že ladíš optimální stav). Ochutnat, aspoň 5 dýmek (pokud to není jasná tragédie). Přidat víc latakie a proces opakovat. Samozřejmě přidat krapet nakrájeného lana ničemu neuškodí... :twisted:
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Sháním tabáček podobný jinému:

Příspěvekod shero » 20 led. 2017, 16:04

Sháním pro kamaráda Bagpipers dream nebo něco obdobného. Nemáte nějaké tipy?
Uživatelský avatar
shero
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 361
Věk: 47
Registrován: 01 bře. 2007, 13:46
Bydliště: Praha

Re: Sháním tabáček podobný jinému:

Příspěvekod Bob76 » 20 led. 2017, 19:13

Uživatelský avatar
Bob76
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2256
Věk: 47
Registrován: 31 led. 2012, 21:23
Bydliště: Uherské Hradiště

Předchozí

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


cron