Jak poznat kvalitu materialu dymek pri koupi

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Jak poznat kvalitu materialu dymek pri koupi

Příspěvekod student » 15 úno. 2006, 19:42

Ahojte pratele dymkoveho koure,
probiram se postupne strankami dymkarskeho fora a zatim jsem nenarazil na problem identifikace kvality dreva a materialu naustku. Nekdy je kvalita uvedena vyrobcem, ale nekdy se kupujici nedovi nic. Vim, ze rozhoduje hustota dreva, ale ta u nekterych povrchovych uprav videt neni a cena je take zavadejici. Da se poznat na prvni pohled material naustku (akryl x vulkanit)? Omlouvam se za svoje mozna amaterske dotazy a zaroven dekuji za odpovedi.
Uživatelský avatar
student
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 31
Věk: 67
Registrován: 16 črc. 2005, 20:57
Bydliště: Brdy

Příspěvekod Mack » 15 úno. 2006, 21:08

co se týká náústku (vulkanit/akryl) je cena tak cca talíř ve prospěch akrylu.
ostatní je slovo do pranice....
btw: jak dlouho kouříš dýmku?
Uživatelský avatar
Mack
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 4001
Věk: 81
Registrován: 19 zář. 2005, 15:45
Bydliště: Sušice

Příspěvekod Fénix » 15 úno. 2006, 21:30

většinou se bere hustší dřevo = lepší, ale z faktického hlediska to může být naopak, viz Barbiho články na Dýmce.tk. Pak samozřejmě kvalitu určuje postup vaření, množství kazů, povrchová úprava, esteticky pak kresba... je toho spousta a řadový dýmkař může krom hustoty kruhů na kvalitu dřeva většinou usuzovat toliko z ceny :?
Náústky akryl/ebonit není otázka lepší/horší, ale co ti víc vyhovuje. Už toho o tom bylo popsáno dost, jinak cenovou závislost bych tady nehledal, někteří výrobci používají jen to či ono u všech cen. kategorií
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Milos Cerman » 15 úno. 2006, 22:08

Naprosto nejbezpečnější je, pokud se poradíš se skušeným dýmkařem a jdeš nakooupit k osvědčenýmu prodejci. Ten ti (snad) dobře poradí.
Nejlepší je získat praxi, a naživo si ohmatat pár pěknejch dýmek, ale i pár špatnejch. Dobrej prodejce, pokud nebude mít přímo velikej fofr, ti jistě takovou exkurzi rád povolí !

Skus takhle třeba prozačátek napsat, odkud seš ! Možná se potom dozvíš radu, kam jít nakoupit.
Tovíš, do Kauflandu tě asi nikdo nepošle. :lol:
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod Nuvolari » 15 úno. 2006, 22:21

Já bych jako velice orientační, ale přece vodítko bral hmotnost dýmky. Je pravda že mam prosečku a ta je lehoučká a můj Jirsa zhruba stejné velikosti a podobného tvaru je oproti ní o dost těžší.
Uživatelský avatar
Nuvolari
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 384
Věk: 40
Registrován: 15 úno. 2005, 09:19
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Šimi » 15 úno. 2006, 22:26

Nuvolari píše:Já bych jako velice orientační, ale přece vodítko bral hmotnost dýmky. Je pravda že mam prosečku a ta je lehoučká a můj Jirsa zhruba stejné velikosti a podobného tvaru je oproti ní o dost těžší.


No a právě ta lehčí by měla mít kuřácky vhodnější vlastnosti :wink:
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6580
Věk: 49
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod Milos Cerman » 15 úno. 2006, 22:30

Nuvolari píše:Já bych jako velice orientační, ale přece vodítko bral hmotnost dýmky.....


NNojóó, ale potřebuješ mít pár dýmek v ruce. :roll: Bez praxe neodhadneš nic :!:
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod Nuvolari » 16 úno. 2006, 00:01

Milos Cerman píše:
NNojóó, ale potřebuješ mít pár dýmek v ruce. :roll: Bez praxe neodhadneš nic :!:


Předpokládám že v naprosté většině dýmkařství mají více než jeden kus dýmky a je tedy s čím srovnávat i pro člověka, který drží dýmku v ruce poprvé. Etalony lehké a těžké dýmky budiž ta nejlacinější Prosečka a drahá dýmka pěkné kresby a Prosečce podobných rozměrů.
Uživatelský avatar
Nuvolari
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 384
Věk: 40
Registrován: 15 úno. 2005, 09:19
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod student » 16 úno. 2006, 09:37

Ja dekuji vsem za odpovedi na muj dotaz. Mam nejbliz do Plzne, kde jsou obchody: "Raj kuraku", tam maji pomerne siroky sortiment, ale s odpovedmi na moje dotazy to bylo zatim horsi. Dale je prodejna v Olympii, tam jsem jeste nebyl a v Drevene ulici, kde je prodejna darkovych predmetu pro muze. Dymku kourim asi rok, jestli se da mluvit vylozene o koureni (1-2x tydne). Dymek mam celkem zatim 13, ale postupne zkousim zakurovat 4 a mam bobky, jak to dopadne, jestli to chudinky prezijou. Tak mi zachovejte prizen a jeste jednou dik.
Uživatelský avatar
student
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 31
Věk: 67
Registrován: 16 črc. 2005, 20:57
Bydliště: Brdy

Příspěvekod Nuvolari » 16 úno. 2006, 11:26

V Ráji byli nějakej čas nějaký brigádníci co o tom prd vědí, ale teď jsem tam viděl zase zpět toho kluka jak tam bejval před nima - (delší zvlněný vlasy, brejle, takovej trochu nervózní / spěchavej projev) - a ten docela poradí, tak možná zkus nákup u něj.

Kde je ta Dřevěná? To bych omrknul.
Uživatelský avatar
Nuvolari
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 384
Věk: 40
Registrován: 15 úno. 2005, 09:19
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Rubenstein » 16 úno. 2006, 11:28

Nuvolari píše:V Ráji byli nějakej čas nějaký brigádníci co o tom prd vědí, ale teď jsem tam viděl zase zpět toho kluka jak tam bejval před nima - (delší zvlněný vlasy, brejle, takovej trochu nervózní / spěchavej projev) - a ten docela poradí, tak možná zkus nákup u něj.

Kde je ta Dřevěná? To bych omrknul.


To je ta ulice kterou prijdes na namesti rovnou k andelickovi.
Uživatelský avatar
Rubenstein
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1130
Věk: 51
Registrován: 07 črc. 2005, 08:50
Bydliště: Praha

Příspěvekod Nick » 16 úno. 2006, 15:25

[ Dymek mam celkem zatim 13, .....
no to se ptas brzo.. :)
Uživatelský avatar
Nick
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1065
Věk: 49
Registrován: 02 srp. 2004, 09:13
Bydliště: Vsetín

Příspěvekod student » 16 úno. 2006, 19:17

Ja nemam problem s temi svymi 13, ale s tim, ze se kvalita brueru deli do rady kvalitativnich skupin a tu mnohdy vyrobce konkretni dymky neuvadi. Jestli mi tedy neco neuteklo. Nekteri vyrobci to uvadeji, ale nekdy to je zahada. Kdyby uvedli vyrobci konkretni skupinu brueru byla by to urcita garance, myslim vyssi nez "jenom" cenova hladina.
Uživatelský avatar
student
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 31
Věk: 67
Registrován: 16 črc. 2005, 20:57
Bydliště: Brdy

Příspěvekod Vojtěch Regazzo » 16 úno. 2006, 19:47

student píše:Ja nemam problem s temi svymi 13, ale s tim, ze se kvalita brueru deli do rady kvalitativnich skupin a tu mnohdy vyrobce konkretni dymky neuvadi. Jestli mi tedy neco neuteklo. Nekteri vyrobci to uvadeji, ale nekdy to je zahada. Kdyby uvedli vyrobci konkretni skupinu brueru byla by to urcita garance, myslim vyssi nez "jenom" cenova hladina.


To by bylo moc jednoduché. Výběr té správné dýmky je opravdu otázkou praxe, znalostí a také citu. Chce to jen mít více a více dýmek v ruce a to je nejlepší škola.
Uživatelský avatar
Vojtěch Regazzo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1962
Věk: 48
Registrován: 31 bře. 2005, 13:37
Bydliště: Praha 4

Příspěvekod Simon » 16 úno. 2006, 20:21

student píše:Ja nemam problem s temi svymi 13, ale s tim, ze se kvalita brueru deli do rady kvalitativnich skupin a tu mnohdy vyrobce konkretni dymky neuvadi. Jestli mi tedy neco neuteklo. Nekteri vyrobci to uvadeji, ale nekdy to je zahada. Kdyby uvedli vyrobci konkretni skupinu brueru byla by to urcita garance, myslim vyssi nez "jenom" cenova hladina.


no schvalne zkus navrnout nejakou kategorizaci
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Další

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 52 návštevníků