Jak poznat kvalitu materialu dymek pri koupi

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Příspěvekod Vojtěch Regazzo » 16 úno. 2006, 21:51

Tak není to samozřejmě pravidlo, ale méně se v kvalitě můžeš splést u renomovaných a známých pipemakerů.
Byl jsem ted u Elli a videl jsem tam treba Brebie a Petersony s tolika kyty, ze to bylo až neuvěřitelný. Narozdíl od značek Cavichci, Ser Jacopo apod., kde co kus ( který jsem zatím měl možnost vidět ), to opravdový skvost.
Uživatelský avatar
Vojtěch Regazzo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1962
Věk: 48
Registrován: 31 bře. 2005, 13:37
Bydliště: Praha 4

Příspěvekod Šimi » 16 úno. 2006, 21:59

student píše:Ja nemam problem s temi svymi 13, ale s tim, ze se kvalita brueru deli do rady kvalitativnich skupin a tu mnohdy vyrobce konkretni dymky neuvadi. Jestli mi tedy neco neuteklo. Nekteri vyrobci to uvadeji, ale nekdy to je zahada. Kdyby uvedli vyrobci konkretni skupinu brueru byla by to urcita garance, myslim vyssi nez "jenom" cenova hladina.


Nabyl jsem dojmu, že kvalita dýmek (briaru) se oceňuje až je dýmka hotová podle kazů na povrchu a podle kresby dřeva. Zastávám názor, že i dýmka s drobnými kazy, tedy z "nekvalitního" dřeva, může velmi dobře sloužit. Nakonec podle přednášky pana Barbiho, překrásně vykreslené dýmky nebývají zrovna nejlepší na kouření. Obsahují mnoho tvrdšího dřeva a špatně absorbují močku. Jo a jsou jaksi těžší.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6580
Věk: 49
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod student » 17 úno. 2006, 11:42

No ma to svoji logiku. Zda se, ze rada vlastnosti je protichudna. Tvrde drevo tak snadno neprohori, ale spatne absorbuje atd. Je to veda. Ale proto to je taky zajimave. Taky vim, ze nezalezi jenom na materialu, ale i na praci. Diky za odpovedi.
Uživatelský avatar
student
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 31
Věk: 67
Registrován: 16 črc. 2005, 20:57
Bydliště: Brdy

Příspěvekod Vojtěch Regazzo » 19 úno. 2006, 15:25

Snad Ti naše rady k něčemu budou.
Důležité ale také je navštívít obchod, kde tomu rozumí.
Na to je také třeba myslet.
Uživatelský avatar
Vojtěch Regazzo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1962
Věk: 48
Registrován: 31 bře. 2005, 13:37
Bydliště: Praha 4

Rady

Příspěvekod student » 19 úno. 2006, 21:36

Vojtěch Regazzo píše:Snad Ti naše rady k něčemu budou.
Důležité ale také je navštívít obchod, kde tomu rozumí.
Na to je také třeba myslet.

Jo jsem rad za pripominky k mym dotazum. Samozrejme jsem rad za odpovedi na moje dotazy, protoze si muzu udelat svuj obrazek. Jen moje zkusenosti vedou dlouho k odpovedim. Tak jsem doopravdy rad. Ahoj a budu rad, kdyz se ozves soukrome i verejne. Zdravi Rosta Student.
Uživatelský avatar
student
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 31
Věk: 67
Registrován: 16 črc. 2005, 20:57
Bydliště: Brdy

Příspěvekod piter » 27 kvě. 2006, 08:36

dh píše:ale ví někdo, jak je to s kvalitou dřeva u rustikovaných, případně jinak "zneviditelněných" dýmek? Je to prostě tak, že se vyrábějí z horšího dřeva, nebo jak kdy a jak kdo? A pozná to člověk jinak než podle ceny?
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Fénix » 27 kvě. 2006, 09:35

dh píše:ale ví někdo, jak je to s kvalitou dřeva u rustikovaných, případně jinak "zneviditelněných" dýmek? Je to prostě tak, že se vyrábějí z horšího dřeva, nebo jak kdy a jak kdo? A pozná to člověk jinak než podle ceny?


Ano, určitě se obvykle použije horší dřevo, ale horší může znamenat všelicos a určitě se nadá automaticky usuzovat na horší pokouření! Třeba pan Háp při výrobě klubovek použil na všechny "stejné" dřevo = z jednoho zdroje, jedné dodávky a jedoho kvalitativního stupně, ale na některých polotovarech se ukázaly povrchové vady, tak je určil k rustikaci. To samé pokud jde o kresbu. Záleží spíš na zkušenostech s konkrétním výrobcem, popř. konkrétní sérií.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Kvalita materiálu dýmek

Příspěvekod student » 13 črc. 2006, 18:43

Já jsem pořád ve vědomostech na tom hnedle stejně. Hustější kresba u briaru je sice asi hodnocena výše, ale např. absorbování "močky", je zdá se horší. Stejně tak u náústků. Jak se má člověk vyznat v materiálu, když se neuvádí v nabídce. Řídit se jenom cenou je dost neobjektivní.Na cizích serverech je uváděno např. netříštivé sklo a vypadá to jako jantar. No nevím. U skryté kresby dřeva už bych nevěřil po zkušenostech z komerčního obchodu vůbec ničemu.
Uživatelský avatar
student
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 31
Věk: 67
Registrován: 16 črc. 2005, 20:57
Bydliště: Brdy

Re: Kvalita materiálu dýmek

Příspěvekod Simon » 13 črc. 2006, 23:18

student píše:Já jsem pořád ve vědomostech na tom hnedle stejně. Hustější kresba u briaru je sice asi hodnocena výše, ale např. absorbování "močky", je zdá se horší. Stejně tak u náústků. Jak se má člověk vyznat v materiálu, když se neuvádí v nabídce. Řídit se jenom cenou je dost neobjektivní.Na cizích serverech je uváděno např. netříštivé sklo a vypadá to jako jantar. No nevím. U skryté kresby dřeva už bych nevěřil po zkušenostech z komerčního obchodu vůbec ničemu.


absorbovani mocky neni treba pro me podstatne kriterium, moje dymky maji dost oddechu mezi kourenim ... a mam tu zkusenost, ze dymka s hustsim drevem drzi lepe(detailneji) chut tabaku a to je pro me podstatne

... cena v umeni a v unikatnich vecech(ktere maji vetsinou k umeni hodne blizko) se neda az tak moc stanovit na zaklade nejakych objektivne meritelnych kriterii, je to spis prusecik vztahu autora k danemu predmetu, vztahu zajemce k danemu predmetu a v neposledni rade i k rekneme celospolecenskemu pohledu na onoho autora(to jak je respektovany). Pak je tezke hledat "spravedlnost" nebo objektivitu ... tezke i naprosto zbytecne.

a samozrejme ze rustik je v 99% pripadu zakryti vady dreva, ale uz treba piskovani je o necem jinem
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Předchozí

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 40 návštevníků