Více tabáků do dýmky

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Střídáte v některé dýmce více tabáků?

Ano
106
91%
Ne
10
9%
 
Celkem hlasů : 116

Více tabáků do dýmky

Příspěvekod gotreg » 11 kvě. 2006, 11:50

Myslím, že je více dobrých tabáků než dýmek, které si člověk může pořídit. Tak bych chtěl rozepříst diskuzi / poradnu, jaké tabáky se dají v jedné dýmce "kombinovat", aby došlo k co nejmenšm ztrátám na chuti, případně aby "trvalé překouření" bylo co nejméně bolestivé.

Krom altruistických myšlenek (jak to každému kdo o tom ví houby pomůže) je to z důvodu, že jsem si koupil Hal a nevím kam s ním ... určitě ne do dýmky na aromatiky a na latakii ):-))
Uživatelský avatar
gotreg
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1050
Věk: 47
Registrován: 07 led. 2006, 20:39
Bydliště: Praha

Re: více tabáků do dýmky

Příspěvekod bromden » 11 kvě. 2006, 11:58

gotreg píše:Myslím, že je více dobrých tabáků než dýmek, které si člověk může pořídit. Tak bych chtěl rozepříst diskuzi / poradnu, jaké tabáky se dají v jedné dýmce "kombinovat", aby došlo k co nejmenšm ztrátám na chuti, případně aby "trvalé překouření" bylo co nejméně bolestivé.

Krom altruistických myšlenek (jak to každému kdo o tom ví houby pomůže) je to z důvodu, že jsem si koupil Hal a nevím kam s ním ... určitě ne do dýmky na aromatiky a na latakii ):-))


Do fungl nový dýmky wole.
Hal si to sichr zaslouží (a odmění) :wink:
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Šimi » 11 kvě. 2006, 12:00

V dýmce na Hal kouřívám i další perigue směsi - Three Nuns a modrý Caledonian. Nedělalo to žádnou neplechu. Ještě sem tam jednou šoupl Dark Twist a taky OK.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod bromden » 11 kvě. 2006, 12:07

Šimi píše:V dýmce na Hal kouřívám i další perigue směsi - Three Nuns a modrý Caledonian. Nedělalo to žádnou neplechu. Ještě sem tam jednou šoupl Dark Twist a taky OK.


Btw., subjektivně - Perique v HALu neni, aspoň myslím. Pokud ano, jedná se o stopové množství ke zmírnění štiplavosti, které jsem v chuti nenašel. Tabák se chová a chutná jako "pure V" směsi.

(Ale možná že mostexí Halo (nebo Hallo ?) dle mostexích informací obsahuje i Perique, a navíc třeba ještě unikátní aroma lesních plodů a exotiky, které ocení zejména nároční kuřáci :twisted: vím já...)
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Re: více tabáků do dýmky

Příspěvekod gotreg » 11 kvě. 2006, 16:33

bromden píše:
gotreg píše:Myslím, že je více dobrých tabáků než dýmek, které si člověk může pořídit. Tak bych chtěl rozepříst diskuzi / poradnu, jaké tabáky se dají v jedné dýmce "kombinovat", aby došlo k co nejmenšm ztrátám na chuti, případně aby "trvalé překouření" bylo co nejméně bolestivé.

Krom altruistických myšlenek (jak to každému kdo o tom ví houby pomůže) je to z důvodu, že jsem si koupil Hal a nevím kam s ním ... určitě ne do dýmky na aromatiky a na latakii ):-))


Do fungl nový dýmky wole.
Hal si to sichr zaslouží (a odmění) :wink:


bál jsem se, kdo mi to poradí .-)

ale nejde jen o Hal - člověk si může zjistit co tak v tabáku je, přečte si recenze a pak mudruje, kam s ním :-)
A ne vždycky je to jednoduché rozhodování ve styl "třešeň k třešni a čistá virginie k čisté virginii" .-)
Uživatelský avatar
gotreg
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1050
Věk: 47
Registrován: 07 led. 2006, 20:39
Bydliště: Praha

Re: více tabáků do dýmky

Příspěvekod rak65 » 11 kvě. 2006, 19:38

gotreg píše:ale nejde jen o Hal - člověk si může zjistit co tak v tabáku je, přečte si recenze a pak mudruje, kam s ním :-)
A ne vždycky je to jednoduché rozhodování ve styl "třešeň k třešni a čistá virginie k čisté virginii" .-)


Snad nebudu uplně OT, ale nejlepší by bylo pořídit si nějakou menší pěnovku (ne kombi briár+meršám) a sám zkusit, které tabáky mají podobnou chuť (dle tebe) a ty potom kouřit v jedné dýmce, aby se navzájem "nepřebíjely". Samotné složení tabáku Tě může jenom nakopnout, ale praxe je praxe. Ne vždy čistá virginia od jedné firmy chutná stejně jako od druhé. Příkladem (dle mě) budiž Marlin flake nebo SG 1792, ke ktrerým jsem nenašel "adekvátní" náhradu. Pokud budu chtít kouřit tenhle tabák, budu si muset pořídit novou dýmku.
Ale u většiny přírodních (nearomatizovaných) tabáků Ti může složení hodně napovědět. Já například v jedné dýmce vyhrazené na perique kouřím jak IO, tak 3Nuns (pokud mám) i DLNR bez jakékoliv známky ovlivnění. Na druhé straně ale do ní nedám směs V+P od Solani flake 633, která se mi chuťově sedí k MB Navy Flake, což je B+V+BC. Dále např. v jedné dýmce na latakie kouřím pouze GH Balkan a Ashton Artisans Blend (pokud mám). V další jenom MM965. A tak bych mohl pokračovat.
Je to vše individuální a nejde napsat nějaký "univerzální" vzorec. Proto jsem si pořídil dvě zkušební meršámky (jedna na latakie druhá na ostatní) a po ochutnání tabáku (pokud mi sedne a rozhodnu se ho kouřit) teprve přidělím dýmku. Pokud je to specifiký tabák a chutná mi, začnu šetřit na novou dýmku :wink:
Uživatelský avatar
rak65
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 374
Registrován: 30 zář. 2005, 19:14
Bydliště: Zlínský kraj

Re: více tabáků do dýmky

Příspěvekod gotreg » 11 kvě. 2006, 19:45

rak65 píše:
gotreg píše:ale nejde jen o Hal - člověk si může zjistit co tak v tabáku je, přečte si recenze a pak mudruje, kam s ním :-)
A ne vždycky je to jednoduché rozhodování ve styl "třešeň k třešni a čistá virginie k čisté virginii" .-)


Snad nebudu uplně OT, ale nejlepší by bylo pořídit si nějakou menší pěnovku (ne kombi briár+meršám) a sám zkusit, které tabáky mají podobnou chuť (dle tebe) a ty potom kouřit v jedné dýmce, aby se navzájem "nepřebíjely". Samotné složení tabáku Tě může jenom nakopnout, ale praxe je praxe. Ne vždy čistá virginia od jedné firmy chutná stejně jako od druhé. Příkladem (dle mě) budiž Marlin flake nebo SG 1792, ke ktrerým jsem nenašel "adekvátní" náhradu. Pokud budu chtít kouřit tenhle tabák, budu si muset pořídit novou dýmku.
Ale u většiny přírodních (nearomatizovaných) tabáků Ti může složení hodně napovědět. Já například v jedné dýmce vyhrazené na perique kouřím jak IO, tak 3Nuns (pokud mám) i DLNR bez jakékoliv známky ovlivnění. Na druhé straně ale do ní nedám směs V+P od Solani flake 633, která se mi chuťově sedí k MB Navy Flake, což je B+V+BC. Dále např. v jedné dýmce na latakie kouřím pouze GH Balkan a Ashton Artisans Blend (pokud mám). V další jenom MM965. A tak bych mohl pokračovat.
Je to vše individuální a nejde napsat nějaký "univerzální" vzorec. Proto jsem si pořídil dvě zkušební meršámky (jedna na latakie druhá na ostatní) a po ochutnání tabáku (pokud mi sedne a rozhodnu se ho kouřit) teprve přidělím dýmku. Pokud je to specifiký tabák a chutná mi, začnu šetřit na novou dýmku :wink:


ale já s Tebou souhlasím.
Jen mě napadlo, že může existovat subjektivní srovnání tabáků, které jsou k sobě "laskavější".
To je to samé co s recenzemi - člověk si přečte co kdo říká a pak to stejně musí ochutnat - jen mu tabaky.cz občas ulehčí rozhodování...

jinak po ochutnání první várky Halu uznávám, že nejlepší nápad měl Bromden (a pomalu na tom asi začnu v rámci rodiné rady pracovat) :wink: :twisted:
Uživatelský avatar
gotreg
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1050
Věk: 47
Registrován: 07 led. 2006, 20:39
Bydliště: Praha

Příspěvekod tifik » 03 črc. 2006, 11:18

Taky jsem měl problém, konkrétně s SG CHF, avizovanou latakii tam vůbec necítím, zatím ji zkušebně kouřím v dýmce zvyklé na Old Dublin a jde to, chuť čokolády se každým kouřením projasňuje, nicméně si na ni budu muset pořídit novou dýmku, zdá se mi, že si ničím dýmku na dublin, mám ho velice rád a z dýmky, ve které je kouřen pořád je to lahoda.
Uživatelský avatar
tifik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2972
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2005, 12:23
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod rtie » 24 črc. 2006, 21:21

tifik píše:Taky jsem měl problém, konkrétně s SG CHF, avizovanou latakii tam vůbec necítím, zatím ji zkušebně kouřím v dýmce zvyklé na Old Dublin a jde to, chuť čokolády se každým kouřením projasňuje, nicméně si na ni budu muset pořídit novou dýmku, zdá se mi, že si ničím dýmku na dublin, mám ho velice rád a z dýmky, ve které je kouřen pořád je to lahoda.

do dymek, ktere si za dlouhou dobu, co jsem preferoval konga fredericka ix. (bohuzel se jiz nevozi) a jiste si na nej dukladne privykly, cpu jak old dublin, tak sg chf. vsechny mnou vyse zminovane tabaky mi nepripadaji, ze by byly latakii nejak vyrazne nabusene.
rtie
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 41
Registrován: 24 črc. 2006, 14:58

Příspěvekod tifik » 25 črc. 2006, 07:55

A co takhle Old Gowrie, te'd jsem si ho koupil v Pelhřimově, mimochodem, téměř naproti psímu krámu je velice dobrá trafika, všechny kvalitní tabáky, i Dunhill Standard,MM965, přirozeně již nové, SG,...,dýmky Sado Morelli, Peterson, paní neznalá leč velice příjemná, já se sem snad odstěhuji, tady jsou na rozdíl od Plzně lidi pohodoví a život tu běží tak úžasně v klidu...ještě ke všemu máme ve Vyskytné chalupu...sorry za OT, tak kam s tou OG?Do dýmky na Sherlock Holmes nebo IO??? :wink: p.s.neraďte mi, že do nové dýmky, dvě nenakouřené jsem nechal v Plzni a jezdit tam pro ně nebudu :twisted:
Uživatelský avatar
tifik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2972
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2005, 12:23
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod tifik » 08 zář. 2006, 11:33

No tak ještě bych navázal, OG fakt chce vl.dýmku. Bylo by zajímavé, kdyby každý napsal jaké tabáky střídá v jedné dýmce, já začnu, třeba se někdo chytí :wink:

1.IO a Louisiana Flake
2. NC a Balkan Flake
3. CHF, Old Dublin a SG SL
4.aromatiky moc neřeším, většinou skandinavik mixture, HDBB,možná zkusím nějakého petersona, už je moc je nekouřím

vl.dýmky mám na Old Gowrie a UF
Uživatelský avatar
tifik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2972
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2005, 12:23
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod bromden » 08 zář. 2006, 12:46

tifik píše:No tak ještě bych navázal, OG fakt chce vl.dýmku. Bylo by zajímavé, kdyby každý napsal jaké tabáky střídá v jedné dýmce, já začnu, třeba se někdo chytí :wink:

1.IO a Louisiana Flake
2. NC a Balkan Flake
3. CHF, Old Dublin a SG SL
4.aromatiky moc neřeším, většinou skandinavik mixture, HDBB,možná zkusím nějakého petersona, už je moc je nekouřím

vl.dýmky mám na Old Gowrie a UF


1. Ve dvou dýmkách "střídám" Hala
2. ve dvou SG čokoládu
3. v jedné OldGowrie
4. v jedné Telegraph Hill
5. v jedné Escudo
6. v jedné Louisiana Flake
7. v jedné LondonMixture
8. v jedné ErinmoreFlake
9. v jedné MB Vno1 (asi dočasně, kdo ví)
:lol: :lol: :lol:

no, skutečně střídám v BCčku NavyFlake a GoldofDenmark, v Parkerovce střídám latakie (co kde uzmu...), a v jedné BPK "soutěžní" tabáky...
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod natan » 08 zář. 2006, 12:53

Já mám:
1. na latakie. Střídám to tam hlava nehlava.
2. jsem měl na Conistone, ale ted se ji pokouším překouřit na ChF SG :smoke4:
3. čistě na Sunset Breeze.
4. neutrály
5. Aromatiky.
6. SG (Sam, Chocolate...) + Presbyterian
ale myslím, že budu muset ještě alespoň jednu přidat... :D
Uživatelský avatar
natan
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 285
Věk: 47
Registrován: 02 srp. 2006, 17:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod tifik » 08 zář. 2006, 13:21

natan píše:Já mám:
1. na latakie. Střídám to tam hlava nehlava.
2. jsem měl na Conistone, ale ted se ji pokouším překouřit na ChF SG :smoke4:
3. čistě na Sunset Breeze.
4. neutrály
5. Aromatiky.
6. SG (Sam, Chocolate...) + Presbyterian
ale myslím, že budu muset ještě alespoň jednu přidat... :D


Sam + chf a presbík? Netluče se ten sam s tou latakií?
Uživatelský avatar
tifik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2972
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2005, 12:23
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod natan » 08 zář. 2006, 13:30

Tam chápu, že to záleží na osobním vkusu. Latakie v tom není tak moc výrazná a já se musím přiznat, že mi ta stopa, která tam zůstává, docela vyhovuje. Ale docela bych chápal, kdyby to měl někdo za čuňárnu. :oops:
Uživatelský avatar
natan
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 285
Věk: 47
Registrován: 02 srp. 2006, 17:27
Bydliště: Praha

Další

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků