Více tabáků do dýmky

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Střídáte v některé dýmce více tabáků?

Ano
106
91%
Ne
10
9%
 
Celkem hlasů : 116

Re: Více tabáků do dýmky

Příspěvekod Joelito » 12 dub. 2014, 23:53

Zdravím vás,

som začínajúci fajfkár a tiež si trochu lámem hlavu s tým, ktorú fajku za ktorý tabak vydať. A keďže nemám ešte toľko fajek, musí sa jednať o polygamické vzťahy - čím sa to celé komplikuje ešte viac ako v telenovele. Preto sa obraciam na manželskú poradňu a prosím vás o radu, koho s kým zosobášiť:

1 - Môžem fajčiť v jednej fajke: Peterson - Old Dublin; Samuel Gawith - Skiff Mixture; Samuel Gawith - Balkan Flake; Gawith Hoggarth - Balkan Mixture? Prípadne ako tieto 4 tabaky rozumne rozdeliť na dve fajky?

2 - Aromatiky - Peterson - Connoisseur's Choice; Peterson - De Luxe Mixture; Samuel Gawith - 2013 Limited Edition môžu ísť do jednej?

3 - Kam s Mac Baren- Navy Flake? K aromatikom alebo ku fajke na burley?

4 - Old Gowrie a Hal o´the Wynd môžu spať v jednej posteli?

To sú zatiať asi všetky moje problémy. Ďakujem!
Uživatelský avatar
Joelito
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 21
Věk: 35
Registrován: 12 dub. 2014, 23:36
Bydliště: Bratislava

Re: Více tabáků do dýmky

Příspěvekod Scalex » 14 dub. 2014, 12:25

Body 1 a 4 zcela bez problémů. Jako začínající dýmkař u těchto tabáků neodhalíš ty nejjemnější chuťové rozdíly, takže dávat latakiové tabáky do jedné dýmky a čisté virginie do druhé je rozumné. OG a HotW jsou navíc z jedné rodiny, taky mám dýmky, ze kterých kouřím tyhle dva tabáky, různě je tam střídám a ničemu to nevadí.

S bodem 3 neporadím, protože MB NF jsem ještě nekouřil, ale na základě toho, jak tento tabák hodnotí ostatní, bych ho k aromatikům nedával.

Zapeklité to bude jen u bodu 2. Musíš se smířit s tím, že když dáš více rozdílných aromatiků do jedné fajfky a budeš je tam střídat (myslím střídat častěji než po celých plechovkách), tak ta dýmka bude trochu "tutti-frutti" a chutě a vůně jednoho tabáku budeš cítit i při kouření tabáku jiného. Někdy to nemusí být na škodu, někdy to naopak může být pořádný blivajs. Na druhou stranu - aromatiky, které jmenuješ, jsou silné (myslím co do aromatu, ne co do nikotinu), takže při kouření se výrazně projeví to, co je momentálně nacpáno a ne to, co se tam kouřilo předtím. Takže nakonec si myslím, že ani tohle střídání aromatiků by nemuselo být nějaké peklo. Když se v jedné dýmce udrží virginie, v jedné latakie, v jedné aromatiky, tak to bude v pohodě.
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

Re: Více tabáků do dýmky

Příspěvekod Joelito » 15 dub. 2014, 06:15

Ďakujem pekne za odpoveď. Latakie rozdelím určite do viacerých fajok, nakoľko tie zatiaľ lúbim najviac. OG a HotW sú teda jasné a s tými aromatikmi napokon uvidím, ako sa mi časom ústalia chute a či niektorému z nich povenujem osobitnú fajku, resp. ktorý vypadne z kola von. Ešte jedna kontrolná otázka - Chocolate Flake od SG a od GH striedať v jednej bude OK? Ten od GH ešte nemám.
Uživatelský avatar
Joelito
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 21
Věk: 35
Registrován: 12 dub. 2014, 23:36
Bydliště: Bratislava

Re: Více tabáků do dýmky

Příspěvekod Alter Egon » 15 dub. 2014, 06:56

Joelito píše:2 - Aromatiky - Peterson - Connoisseur's Choice; Peterson - De Luxe Mixture; Samuel Gawith - 2013 Limited Edition môžu ísť do jednej?


Tohle bude je úplně v pohodě. Ale jak píše Scalex, tak I z vlastní zkušenost říkám, nestřídat to po jednom kotlíku. Nemusíš nutně vykouřit celou krabičku, klidně myslím když nacpeš pětkrát to a pak ono, tak to nebude vadit.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Více tabáků do dýmky

Příspěvekod Fanys » 15 dub. 2014, 10:03

Více tabáků do jedné dýmky dávám. Někdy až tři různé vrstvy a potom se zájmem sleduji podle změny chuti, kam až mi to prohořelo.
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Více tabáků do dýmky

Příspěvekod DragonSoul » 15 dub. 2014, 10:08

:arrow: Fanýs
Za různé tabáky nelze počítat jeden tabák s různou dobou archivace.
Uživatelský avatar
DragonSoul
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 683
Věk: 46
Registrován: 11 led. 2013, 09:43
Bydliště: Praha 9

Re: Více tabáků do dýmky

Příspěvekod Vorža » 15 dub. 2014, 10:30

Anžto mám kolem sta dýmek, mám je rozdělené na latakii, mýdláky a ostatní. To snad úplně stačí.
Uživatelský avatar
Vorža
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1037
Věk: 69
Registrován: 10 říj. 2011, 14:22
Bydliště: Praha 4

Re: Více tabáků do dýmky

Příspěvekod Fanys » 15 dub. 2014, 11:08

DragonSoul píše::arrow: Fanýs
Za různé tabáky nelze počítat jeden tabák s různou dobou archivace.


1) Lze neb mají různou chuť.
2) Měl jsem však na mysli třeba Amphoru, lano, Balkan Mixture, tedy opravdu různé tabáky.
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Více tabáků do dýmky

Příspěvekod Fénix » 15 dub. 2014, 12:10

Fando, já se lek :shock:
:ot:
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Re: Více tabáků do dýmky

Příspěvekod Tapinek » 15 dub. 2014, 12:24

Proc lek? Evidentne si sel do banky pro uspory a vyfotili ho při tom... :rofl:

:ot:
Uživatelský avatar
Tapinek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 47
Registrován: 31 kvě. 2007, 06:47
Bydliště: Praha

Re: Více tabáků do dýmky

Příspěvekod Fanys » 15 dub. 2014, 14:36

Nešel jsem do banky, ale vstoupil do domobrany. Kuklu a zbraně mi dovezl agent K 51.
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Více tabáků do dýmky

Příspěvekod Joelito » 15 dub. 2014, 19:55

Alter Egon píše:
Tohle bude je úplně v pohodě. Ale jak píše Scalex, tak I z vlastní zkušenost říkám, nestřídat to po jednom kotlíku. Nemusíš nutně vykouřit celou krabičku, klidně myslím když nacpeš pětkrát to a pak ono, tak to nebude vadit.



Fajn, ďakujem, to znie rozumne.
Uživatelský avatar
Joelito
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 21
Věk: 35
Registrován: 12 dub. 2014, 23:36
Bydliště: Bratislava

Re: Více tabáků do dýmky

Příspěvekod Joelito » 30 dub. 2014, 06:40

Prosím Vás, mám ešte nejaké nové partnerské problémy a preto by som sa chcel spýtať, či neviete poradiť:

1 - Kam so SG Navy Flake? Môže ísť do fajky k SG Chocolate Flake a GH Bobs Chocolate Flake? Alebo radšej do samostatnej fajky? Všetky tri sú latakiové a tie dva SG sa mi zdá, že by sa kľudne mohli striedať.

2 - Kam s Amphorou Red? Môže ísť k virgíniam (OG, HoTW) alebo radšej sama, alebo najlepšie k aromatikom?

3 - Ten MB Navy Flake so Solani Aged Burley Flake môžem striedať v jednej?

Prepáčte za prílišné teoretizovanie, ale snažím sa to nejako utriediť a rád by som počul názor niekoho skúseného.
Uživatelský avatar
Joelito
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 21
Věk: 35
Registrován: 12 dub. 2014, 23:36
Bydliště: Bratislava

Re: Více tabáků do dýmky

Příspěvekod MBO » 30 dub. 2014, 08:53

Život není černobílý a všechno se nedá zaškatulkovat. Chutě se Ti budou měnit. Budou přibývat tabáky i dýmky, takže snažit se přespříliš dodržovat nějaký systém nemá smysl, protože vždycky narazíš na jeho omezení/nedostatky. Hlavně to nemá smysl na začátku, když jsi zvědavý na nové tabáky. Je takové přísloví, které končí "...inteligent ovládá chaos." Stačí mít dýmky rozdělené jenom zhruba třeba na latakie a ostatní. Ideální je časem najít tabák, který Ti chutná nejvíc, a pak není co řešit, protože cpeš pořád to samé. Ale v dnešní době nevím o nikom, kdo by kouřil jenom jeden tabák - nabídka je příliš velká a lákavá. :puffy:
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Více tabáků do dýmky

Příspěvekod Bob76 » 30 dub. 2014, 09:23

Je přesně,jak říkáš Mirku,také se postupně posouvám od aromatiků k neutrálům :wink: GH Bobs chocolate bych dal samostatně,je tam latakie jen špetka.A červená Amphora se dá za chvíli neutrálem překouřit.Toť asi vše.Ostatní bych nějak moc neřešil.Vyslovené kované mýdláky tam nemáš,takže pohoda /potřebují samostatnou dýmku jinak je to na :puke: /
Uživatelský avatar
Bob76
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2256
Věk: 47
Registrován: 31 led. 2012, 21:23
Bydliště: Uherské Hradiště

PředchozíDalší

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků