Více tabáků do dýmky

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Střídáte v některé dýmce více tabáků?

Ano
106
91%
Ne
10
9%
 
Celkem hlasů : 116

Příspěvekod Milan Zabloudil » 02 úno. 2007, 19:56

Absolutně bez problému, až najdeš tabák který ti bude dlouhodobně chutnat tak mu prostě dýmku vyhradíš, do té doby je tvůj systém v poho. :D
Uživatelský avatar
Milan Zabloudil
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 937
Věk: 67
Registrován: 04 bře. 2005, 16:50
Bydliště: Praha

Příspěvekod Renno » 02 úno. 2007, 21:18

souhlasím......pokud máš možnost mít takhle tři dýmky na zkoušku těchto tří skupin tak je to dobrý.....a až najdeš vždycky ten pravej tabák tak mu vyhran jednu dýmku abys ho mohl vychutnávat na 100%
Uživatelský avatar
Renno
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 797
Věk: 56
Registrován: 31 srp. 2004, 09:45
Bydliště: Krkonose -Trutnov

Příspěvekod mycroft » 03 úno. 2007, 11:21

Renno píše:souhlasím......pokud máš možnost mít takhle tři dýmky na zkoušku těchto tří skupin tak je to dobrý.....a až najdeš vždycky ten pravej tabák tak mu vyhran jednu dýmku abys ho mohl vychutnávat na 100%

Souhlas, to je rozumný.
Škála se dá rozšířit ještě rozdělením aromatiků na silně a slabě aromatizované, neutrálů na V a V+P a latakií na "standardní a silně uzené balkánské. Každou dýmku nejprve zařadím do jedné z těchhle šesti kategorií a teprve postupně pro ní nacházím ten její zaslíbený tabáček.
Uživatelský avatar
mycroft
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 1150
Věk: 44
Registrován: 21 úno. 2005, 12:25
Bydliště: Kácov

Příspěvekod ypres.bass » 25 kvě. 2007, 14:31

no já točím:
Angelo - D19O4C, Cherry BorkumRiff a další aromatiky
Jirsa - Finnegans, Krakonoš, D19O4C (ale chci ho přeučit na skoro neutrály)
Klouček - Black&Bright - zatím mu hledám to pravé
BPK - zbytkový prach - kwůli velikosti
Uživatelský avatar
ypres.bass
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2830
Věk: 37
Registrován: 11 bře. 2007, 01:33
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod piter » 15 čer. 2007, 08:34

Šimi píše:Už vícekrát tady padla oprávněná zkušenost, že každý tabák chutná lépe, pokud se kouří z dýmky určené jen pro něj. Určitě ale mnozí z nás kouří občas i ve vyhrazené dýmce něco jiného. Pokud se jedná o výrazně rozdílné tabáky, je výsledek asi dosti rozpačitý. Někdy je ale rozdíl téměř nepatrný.
Jestli máte nějaké zkušenosti s tabáky, které se v takovém případě v dýmce nebijou, podělte se s ostatními.


Prosím neřešte tady otázku z ankety, pokud nechcete řešit záměnu tabáků v dýmkách, dík.

Tapinek píše:Mno, zatim ne... Ale shanim si na ten ucel dymku s mersanovou vlozkou... ;-) (na vzorky a na cesty)

Šimi píše:1) Three Nuns - DLNR - Hal
Při kouření s filtrem se tabáky chuťově dosti podobají. Nejodlišnější je Three Nuns. Dnes je prohodím jen občas. Hal už nekouřím, nahradil ho DLNR. Three Nuns i DLNR mají své dýmky, Three Nuns dokonce 2. Pokud mám ale velkou chuť na jeden z nich a prostě potřebuji dát třeba i 3 koule, prostřídám je.

2)Balkan Mixture - Sobranie
Tuhle záměnu jsem prováděl dříve. Sobranie jsem měl jen jednu tobolku a kouřžil jen při extra náladě, jako takový exclusive tobaco. Dýmku na latakie jsem měl jen jednu a tak jsem v ní jinak kouřil Balkan Mixture. Je to tabák velmi podobný, ale přece jen docházelo k jistému ochuzení o sobraniový požitek. Dnes už je na Sobranie vyhrazený "dědek" a balkan točím po tobolkách (plechovkách) s Perfectionem v Parkeru. Mám pocit, že k jejich vzájemnému překouření stačí 1, 2x nacpat.
Až Sobranie dojde :cry: , rozdělím dýmky mezi Perfection a BM.

jcp píše:Já striktně zachovávám pravidlo jedna dýmka = jedna skupina tabáků. Takže není pro mě problém střídat v jedný skupině dýmek Hal- Old Gowrie- Marlyn- FVF, ve druhý MM965- SG Squadron Leader- GH Balkan Mixture- SG Navy Flake, ve třetí DLNR- Three Nuns -SG Louisiana a St.James Flake- Rajek No5 s tím, že extra dýmky mám na Ennerdale, UF a SG Brown No4. No a tím jsem prakticky vyčerpal všechny tabáky, co v současnosti kouřím :D. Přitom současně od jednoho druhu kouřím vždy jednu krabku, tj. když mám otevřený třeba jepťuchy, tak DLNR nebo Louisianu otevřu až po jejich dokouření.

ypres.bass píše:mno já zatím mám omezený počet dýmek a větší počet tabáků, takže mám ANGELO na skoro všechno ale hlavně aromatiky(DNF Ch, Borkum Riff Ch)...Kloučka na skoro neutrály a Jirsu taky na skoro neutrály (Trenčín, Finnegans)...a teď jsem si pořídil vložkovku, tak z ní zatím vypaluju pojiva...

Tapinek píše:Na tu vlozkovku jsem zvedavej, bo jak jsem psal si ji chci poridit taky... ;-) Nez jsem se rozhoupal, tak etrafiky zmizely. :-(

basa333 píše:v podstatě v jedné dýmce střídám jen latakie, tam mi ten rozdíl tak nějak nepřijde významný. jinak mají VŠECHNY tabáky svou vlastní dýmku a dnes už si neumím představit, že by to mělo být jinak - myslím, že bych si už nepochutnal ani na jednom. naturály jako FVF nebo HOTW si bez vlastní dýmky neumím absolutně představit, byly by zbaveny celého svého kouzla. když jsem začínal s HOTW, dal jsem mu dýmku, zakouřenou s MB SB a proti jemné chuti HOTW byl MB SB jako ten nejhorší a nejlacinější aromatik. po nějakých 5 kotlích ale absolutní pohoda a pořád je v chutích co objevovat. pokud bych do takovéhle dýmky nacpal cokoli jiného, můžu v podstatě znovu zakuřovat a překuřovat donekonečna a pořád to nebude chutnat
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod mihra » 15 čer. 2007, 10:28

Tak tenhle problém vyřešil úplně naopak kolega Slávek z našeho PC. Ten ve všech svých dýmkách kouřil Balkan Sobranie, jiný mu nechutnal. Jen měl problémy, když se tento tabák přestal dovážet, s jeho náhradou. Po delších peripetiích s rúznýmo tabáky přešel nyní na Commonwealth.
Uživatelský avatar
mihra
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1810
Věk: 91
Registrován: 14 kvě. 2007, 10:59
Bydliště: Roudnice nad Labem

Příspěvekod JardaS » 15 čer. 2007, 11:25

Držím si , že určité příbuzné sorty ( druhy ) tabáků kouřím z jedné dýmky , spíše bych to upřesnil , vyhrazeny 2-3 dýmky . Jen PUF , Bracken , Brown No4 a Ennerdale mají své stálé dýmky .
Uživatelský avatar
JardaS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2902
Věk: 67
Registrován: 21 led. 2007, 21:34
Bydliště: Karviná

Příspěvekod dh » 15 čer. 2007, 21:45

No, odlišil bych dvě věci:
- "střídat tabáky v jedné dýmce" ve smyslu jednou nacpat to, jednou ono; a
- dokouřit jeden tabák a pak dýmku využít na příbuznou směs

To první nedělám, i když připouštím, že při vhodné volbě střídaných směsí to nemusí být vždy zvěrstvo;
to dtuhé provozuji, snaže se o to, aby přechody byly co možná nenásilné, a záleží dost na tom, jak si to pak člověk vyhodnotí - zrovna teď se basa333 na mě na jiném fóru zaškaredil, když jsem se doznal, že v jedné dýmce střídám Coniston, SG1792 a Bracken. Jak já to cítím, všechny tři jsou příbuzného typu a přechody jsou nenásilné a hlavně spolu ladí - jestli první kouření 1792 po Conistonu chutnalo připáleněji, rzhodně ta kombinace chutí nebyla nepříjemná.

Když v rámci své dýmkové politiky chci přeškolit fajku na něco výrazně jiného, cpu do ní chvíli nějaký lacinější neutrální mezitabák, třeba MB V1.
Uživatelský avatar
dh
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 807
Věk: 56
Registrován: 16 črc. 2005, 12:18
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvekod basa333 » 16 čer. 2007, 10:01

já vím, já vím... jak říkám, myslel, jsem, že provozuješ tu 1. alternativu a dost jsem se divil. ten výraz "přeškolit" je imho dost vtipný :wink:
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Příspěvekod Milan Zabloudil » 17 čer. 2007, 00:30

Myslim, ze kdyz se zvoli tabaky velmi podobné, které se opravdu lisi pouze lehce, tak neni problem. Napr: Rubino a Rubelite, Canon Plug a RG Plug a ktomu treba i Special flake c.2 az 5, Almadino a Crosite. A take je spousta smesi ktere koupis od ruznych dodavatelu a je to v podstate stejne - Peterson 2005, Solani Green, Sunday fantasy.
A u chemických smesí od Planty je to asi uplne jedno :?
Samozrejme tabaky ktere maji svoji silne specifickou chut je nesmysl michat ve stejne dymce a pokud si chci vychutnat neutral tak ho nemohu nacpat do dymky po Ennerdelu nebo Perfectionu.
Uživatelský avatar
Milan Zabloudil
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 937
Věk: 67
Registrován: 04 bře. 2005, 16:50
Bydliště: Praha

Re: Více tabáků do dýmky

Příspěvekod 8bambam » 15 dub. 2009, 18:39

Dostal jsem tabáček,který jsem měl v začátcích dost rád-Cherry od MB.Já vím,že asi není u všech v oblibě,ale řikal jsem si až dokouřím v jedné nové dýmce poslední zbytky "kentuckýho ptáka",že bych si ten Cherry do té samé dýmky nacpal.Bude potom možné vrátit se k předchozímu typu tabáku?Nebo mám raději mít ještě jednu,pokud si občas chci zabafat nějaký navoněný tabáček?
Uživatelský avatar
8bambam
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 427
Věk: 49
Registrován: 20 črc. 2008, 16:20
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Více tabáků do dýmky

Příspěvekod Nevill » 15 dub. 2009, 21:22

8bambam píše:Dostal jsem tabáček,který jsem měl v začátcích dost rád-Cherry od MB.Já vím,že asi není u všech v oblibě,ale řikal jsem si až dokouřím v jedné nové dýmce poslední zbytky "kentuckýho ptáka",že bych si ten Cherry do té samé dýmky nacpal.Bude potom možné vrátit se k předchozímu typu tabáku?Nebo mám raději mít ještě jednu,pokud si občas chci zabafat nějaký navoněný tabáček?


S Kentuckey Bird se ten Cherry určitě chuťově tlouct nebude, ale pak bude ta dýmka prostě cítit po třešních, takže jestli z ní třeba po tobolce třešní zase budeš kouřit kentuckýho ptáka, tak to bude chvíli trvat než to překouříš...ale obojí to jsou voňavky, tak by to nejspíš nemělo tak moc vadit... :smoke3:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 45
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Re: Více tabáků do dýmky

Příspěvekod beda » 15 dub. 2009, 21:38

Taky jsem měl dříve fajfku na voňavky a necpal do ní nic jinýho. Teď ovšem mám pocit, že je lepší nepřebíjet vůně, ale spíš je odvětrávat. Tudíž se chystám cpát do kotle po SG Fire Dance, Skandinavik Regular a poněkud kostrbatě do kotle po SG Sam's Flake, Skandinavik Aromatic, ten by ovšem byl asi kostrbatej i v nový hliněnce :twisted: Já ho musím pokořit, zatím asi jedinej tabák, kterej nějak nechápu. Teda kromě Plantích syntetiků, které nepovažuji za tabák.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

druhy tabaku

Příspěvekod tanuc » 14 črc. 2013, 16:59

Zdravim,

jsem tady novy, stejne jako ve svete koureni dymky, a porad nemuzu prijit na reseni jednoho problemu. Casto se pise, i u vas na foru, ze na jednu dymku jeden tabak popr. druh tabaku. No a to je problem - co je druh tabaku? Nemuzu nic uspokojujiciho najit, ani muj MacBaren nema na krabicce nic co by me informovalo o nejakem druhu.

Diky za odpoved, snad se neptam na nejakou blbost :)
tanuc
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 1
Registrován: 14 črc. 2013, 16:51

Re: Více tabáků do dýmky

Příspěvekod Scalex » 15 črc. 2013, 11:31

Obecně je tím míněna podobná aromatizace nebo podobné složení. U aromatiků je to víceméně jasné - necpat třešně do fajfky, ze které kouřím vanilku. Do fajfek, ze kterých se kouří nearomatizovaný tabák (třeba čistá virginie), necpat latakii, mejdláky ani aromatiky. A naopak, některé tabáky se dají v pohodě kouřit z jedné dýmky, protože jsou chuťově hodně podobné, třeba MacBaren Virginia No.1 a Samuel Gawith Full Virginia Flake. Ty tabáky se vzájemně nijak neruší.

Do začátku ti stačí tohle rozdělení druhů

- přírodní nearomatizované neutrální tabáky
- mýdláky (tabáky s výraznou květinovou esencí)
- latakie (tabáky s obsahem nad ohněm uzeného tabáku)
- ostatní aromatiky (třešně, vanilky, mango, rum a tak dál)

U prvních třech můžeš dávat do jedné dýmky různé tabáky tohoto druhu, u ostatních aromatiků se to ještě dělí dál na ty poddruhy.

No a časem, když si najdeš tabák, který ti opravdu velešmakuje, tak se vyplatí dedikovat mu vlastní dýmku, protože když se kouří z dýmky jen jeden tabák po dlouhou dobu, zažere se do dřeva a odmění tě výraznější chutí. Ale jestli jsi nováček, tak na tohle máš ještě dost času. Zatím koštuj. 8^)
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

PředchozíDalší

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků