Více tabáků do dýmky

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Střídáte v některé dýmce více tabáků?

Ano
106
91%
Ne
10
9%
 
Celkem hlasů : 116

Re: Více tabáků do dýmky

Příspěvekod tibino » 07 zář. 2014, 16:58

Rád by som sa dozvedel od skúsenejších, aký majú názor na Dunhill DeLuxe Navy Rolls a Dunhill Flake v jednej fajke a MB HH Old Dark Fired a Three Nuns tiez v jednej? Vďaka.
Uživatelský avatar
tibino
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 35
Věk: 46
Registrován: 31 kvě. 2014, 08:57
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Více tabáků do dýmky

Příspěvekod Joelito » 07 zář. 2014, 20:43

Uff prepáčte, až teraz ked tibino obnovil topic vidím, koľko ste toho v júny ešte napísali. Ďakujem za ostatné názory, predovšetkým Batrachovi. Tiež už sám vidím, že som to mal viac prekombinované ako v skutočnosti stíham fajčiť - a keď fajčím tak točím hlavne latakie v dvoch fajkách a na to ostatné je chuť iba sporadicky. Teraz by som sa skôr spýtal, či myslíte, že môže byť nejaký chuťový rozdiel pri točení tabakov ako Nightcap, Skiff, GH Balkan Mixture v jednej fajke, alebo či časom vyčleniť každý tabak samostatnej fajke?
Uživatelský avatar
Joelito
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 21
Věk: 35
Registrován: 12 dub. 2014, 23:36
Bydliště: Bratislava

Re: Více tabáků do dýmky

Příspěvekod Rog » 07 zář. 2014, 21:30

Nebudem Ti písať výroky typu, že Skiff je "orientálnejší" a vo fajke s Nightcspom sa nemože prejaviť, lebo ho nepoznám a neviem, či to tak ozaj je :-) . Namiesto toho Ti poradím toto: Na ten, čo máš najradšej si urči vlastnú fajku. Po čase (1-2 balenia) si porovnaj, ako Ti chutí z nej a ako z tej, kde točíš tie 3 latakie. Potom sa rozhodni sám, či tam je nejaký rozdiel a čo Ti viac vyhovuje a či to má zmysel riešiť :smoke1:.
Uživatelský avatar
Rog
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3316
Věk: 44
Registrován: 08 kvě. 2010, 23:08
Bydliště: Košice

Re: Více tabáků do dýmky

Příspěvekod jcp » 08 zář. 2014, 08:21

tibino píše: Dunhill DeLuxe Navy Rolls a Dunhill Flake v jednej fajke a MB HH Old Dark Fired a Three Nuns tiez v jednej

No tak za sebe bych to zrovna moc nedoporučoval. Sice jde nacpat cokoli kamkoli, třeba latakii po mejdláku, ale pokud to nemá vážné provozní důvody (nedostatek fajfek), není to to pravé ořechové. DLNR a jepťuchy jsou Va/Per, takže jako takové by spolu do jedné dýmky šly v pohodě. Osobně nejsem zastánce zásady že každý tabák by měl mít svoji dýmku, já je mám rozdělený skupinově - jedna skupina Va/Per, druhá čisté Virginie, třetí Burley a čtvrtá latakie (chemický seno nekouřím). No a z toho tvého výběru jsou ty dvě Va/Per, Dunhillův Flák je velejemná chuťově čistá Virginie, a ten beraní ODF má v sobě Burley - čili spatlat dohromady to jde, ale ochudíš se o to nejlepší - takže by to chtělo ty fajfky holt tři ..
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Re: Více tabáků do dýmky

Příspěvekod tibino » 08 zář. 2014, 10:47

jcp píše:No tak za sebe bych to zrovna moc nedoporučoval. Sice jde nacpat cokoli kamkoli, třeba latakii po mejdláku, ale pokud to nemá vážné provozní důvody (nedostatek fajfek), není to to pravé ořechové. DLNR a jepťuchy jsou Va/Per, takže jako takové by spolu do jedné dýmky šly v pohodě. Osobně nejsem zastánce zásady že každý tabák by měl mít svoji dýmku, já je mám rozdělený skupinově - jedna skupina Va/Per, druhá čisté Virginie, třetí Burley a čtvrtá latakie (chemický seno nekouřím). No a z toho tvého výběru jsou ty dvě Va/Per, Dunhillův Flák je velejemná chuťově čistá Virginie, a ten beraní ODF má v sobě Burley - čili spatlat dohromady to jde, ale ochudíš se o to nejlepší - takže by to chtělo ty fajfky holt tři ..

Vďaka za odpoveď, no nenapísal som to asi úplne zrozumiteľne, jedna fajka kde mám zatiaľ ODF, z tej by som chcel aj jepťuchy (pekný názov) :) , oboje je od MB a V/B a v druhej, inej faji, kde mám teraz DLNR, z tej by som chcel skúsiť ten Flake...nie všetko z jednej, taký zver nie som...dúfam...:)
Uživatelský avatar
tibino
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 35
Věk: 46
Registrován: 31 kvě. 2014, 08:57
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Více tabáků do dýmky

Příspěvekod BATRACHOS » 08 zář. 2014, 17:01

Joelito píše:Uff prepáčte, až teraz ked tibino obnovil topic vidím, koľko ste toho v júny ešte napísali. Ďakujem za ostatné názory, predovšetkým Batrachovi. Tiež už sám vidím, že som to mal viac prekombinované ako v skutočnosti stíham fajčiť - a keď fajčím tak točím hlavne latakie v dvoch fajkách a na to ostatné je chuť iba sporadicky. Teraz by som sa skôr spýtal, či myslíte, že môže byť nejaký chuťový rozdiel pri točení tabakov ako Nightcap, Skiff, GH Balkan Mixture v jednej fajke, alebo či časom vyčleniť každý tabak samostatnej fajke?


Rog píše:Nebudem Ti písať výroky typu, že Skiff je "orientálnejší" a vo fajke s Nightcspom sa nemože prejaviť, lebo ho nepoznám a neviem, či to tak ozaj je :-) .


:arrow: Rog
Ale máš pravdu. Obrázek

Skiff bych s ničím dohromady nedával, je to orientální sólokapr.

:arrow: Joelito

Balkánská míšeninka je VELMI specifická latakie, jednoznačně je VÝRAZNĚ aromatizován englickým stylem - názory se liší akorát v tom, jestli je to ještě lakeland, nebo už totální mejdlák. Zkrátka latakie s GH květinkami. Taky solitér. Většina ji láduje do českého buldočka. :ok:

Nightcap ... já ho tak moc neznám, moc mi totiž nechutná. Zatímco ty dva předchozí mám strašně rád. Už z toho vyplývá, že je v něčem hooodně jiný. Určitě tam jsou nějaké orienty, ale jiné, než Skiff. Je to poměrně silný tabáček, takový těžce nasládlý, také dost specifický. To by Ti víc řekl nějaký milec tohoto nočního čepce.
Na každý pád mám spešl fajfku na Balkan i na Skiff, na Skiff výhledově počítám i s bentkou.
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Více tabáků do dýmky

Příspěvekod Sobpeta » 08 zář. 2014, 18:24

Já bych řekl, že to jsou opravdu silně specifické tabáky.

Takový Dunhill EMP, MM965 a třeba i Standart Mixture by se v jedné fajfce určitě snesly, kór u začátečníka, který takové věci až tak neřeší.

Ale Skiff, Nightcap a Balkan Mixture je každý naprosto jiný, tady v případě míchání může nastat opravdu dost velký gulage.

Neříkám, že to nejde, ale zkrátka si to pak člověk tak nevychutná.
A to byb byla v případě takových skvělých kousků dosti škoda.
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: Více tabáků do dýmky

Příspěvekod BATRACHOS » 08 zář. 2014, 23:18

Přesné, Petře! :clamp:
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Více tabáků do dýmky

Příspěvekod Joelito » 10 zář. 2014, 19:33

Bože, tak ja som fakt taký amatér :smoke4: Od prvého fajčenia Skiffu som cítil, že tá orientálna zložka je výraznejšia, ale myslel som, že s tým Nightcapom sa to nebije. A Balkan Mixture keď som prvýkrát fajčil, som si povedal, že je to presne ako Nightcap a odvtedy to mám tak zafixované, aj keď pomaly nachádzam rozdiely. Možno to bude tým, že v tej fajke fajčím prevažne Nightcap.
BATRACHOS píše:Balkánská míšeninka je VELMI specifická latakie, jednoznačně je VÝRAZNĚ aromatizován englickým stylem - názory se liší akorát v tom, jestli je to ještě lakeland, nebo už totální mejdlák. Zkrátka latakie s GH květinkami. Taky solitér. Většina ji láduje do českého buldočka. :ok:

Tak práve fajčím Balkan Mixture ako som otvoril fórum a aromatizácia by mi nenapadla ani vo sne. Hľadám ju ale márne - priateľka, ktorá si tiež z fajky pobafkáva hovorí práve, že tento je viac neutrálnejší ako Nightcap. Hold sme amáteri.
Sobpeta píše:Já bych řekl, že to jsou opravdu silně specifické tabáky.

Takový Dunhill EMP, MM965 a třeba i Standart Mixture by se v jedné fajfce určitě snesly, kór u začátečníka, který takové věci až tak neřeší.

Ale Skiff, Nightcap a Balkan Mixture je každý naprosto jiný, tady v případě míchání může nastat opravdu dost velký gulage.

Neříkám, že to nejde, ale zkrátka si to pak člověk tak nevychutná.
A to byb byla v případě takových skvělých kousků dosti škoda.

Okay tak keď to všetko sčítam vyjde mi, že Nightcap, Skiff aj Balkan Mixture poputuje každý do vlastnej. Fajky mám, tak začnem to tak rozdelovať a uvidím po čase či budem múdrejší.
Ešte sa spýtam, časom by som chcel skúsiť aj EMP a MM965 - tie s Nightcapom budú OK?

Ďakujem všetkým za cenné rady.
Uživatelský avatar
Joelito
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 21
Věk: 35
Registrován: 12 dub. 2014, 23:36
Bydliště: Bratislava

Re: Více tabáků do dýmky

Příspěvekod Jerry1 » 10 zář. 2014, 20:00

Nightcap samostatně - chuťově výrazná latakie.
EMP a MM965 by se měly snést v jedné dýmce (jak už psal Sobpeta) - jemná latakie.
Uživatelský avatar
Jerry1
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 3202
Věk: 52
Registrován: 26 zář. 2010, 11:31
Bydliště: Mokrá, Brno - venkov

Re: Více tabáků do dýmky

Příspěvekod lako » 09 říj. 2014, 17:00

Takovej Dunhill Standart a EMP se v pohode daj bafat z jedne dymky.Ale asi tak,ze když dokourim plechovku EMP tak pak zas vykourit plechovku standartu.Ale ne nacpat standart a za dva dny zas EMP pak znova standart a tak dokola.To by se tlouklo jak hajzl :mryellow:
Uživatelský avatar
lako
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1998
Věk: 35
Registrován: 23 bře. 2013, 09:16
Bydliště: Vysehnevice

Re: Více tabáků do dýmky

Příspěvekod Sobpeta » 09 říj. 2014, 20:42

Samozřejmě, tak jsem to taky myslel. U takových dýmek to samozřejmě dělám stejně.
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: Více tabáků do dýmky

Příspěvekod lako » 09 říj. 2014, 21:21

:ok: :ok:
Uživatelský avatar
lako
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1998
Věk: 35
Registrován: 23 bře. 2013, 09:16
Bydliště: Vysehnevice

Re: Více tabáků do dýmky

Příspěvekod Snoopy » 10 říj. 2014, 09:57

Joelito píše:Bože, tak ja som fakt taký amatér :smoke4:

Myslím, že väčšina tu prítomných sú amatéri, t.j. fajčením sa neživia :wink: .
Schopnosť rozoznávať a vychutnávať nuansy v arómach a chutiach jednotlivých tabakov sa treba učiť a trénovať. Ani znalcom vína sa nikto nestane za mesiac či rok. Pravda, niektorí majú vrodené predpoklady - citlivé zmysly, analytické schopnosti, dobrú pamäť atď., ale aj my ostatní máme iste potenciál rozumieť tabakom stále viac - a lepšie si ich aj vychutnať. Netráp sa, ak necítiš to, čo "by si mal" cítiť, resp. to, čo registruje v tabaku niekto iný, to je normálne. Mnohé chute sa objavia až po trpezlivom vyfajčení celého paklíka - alebo aj piatich či viacerých...
V začiatkoch je najdôležitejšie osvojiť si techniku a nechať fajky vždy poriadne vyschnúť. Z dobre zafajčenej, vyčistenej a odpočinutej univerzálnej latakiovej fajky bude každá latakia chutiť lepšie ako síce z dedikovanej, ale sprasenej a skysnutej.
Uživatelský avatar
Snoopy
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 566
Věk: 62
Registrován: 03 pro. 2010, 14:36
Bydliště: Západné Slovensko, Hlohovec

Re: Více tabáků do dýmky

Příspěvekod MBO » 10 říj. 2014, 10:21

Co píše Snoopy, by se mělo tesat do kamene.
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

PředchozíDalší

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků