Více tabáků do dýmky

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Střídáte v některé dýmce více tabáků?

Ano
106
91%
Ne
10
9%
 
Celkem hlasů : 116

Re: Více tabáků do dýmky

Příspěvekod Joelito » 13 říj. 2014, 17:28

Snoopy píše:Myslím, že väčšina tu prítomných sú amatéri, t.j. fajčením sa neživia :wink: .
Schopnosť rozoznávať a vychutnávať nuansy v arómach a chutiach jednotlivých tabakov sa treba učiť a trénovať. Ani znalcom vína sa nikto nestane za mesiac či rok. Pravda, niektorí majú vrodené predpoklady - citlivé zmysly, analytické schopnosti, dobrú pamäť atď., ale aj my ostatní máme iste potenciál rozumieť tabakom stále viac - a lepšie si ich aj vychutnať. Netráp sa, ak necítiš to, čo "by si mal" cítiť, resp. to, čo registruje v tabaku niekto iný, to je normálne. Mnohé chute sa objavia až po trpezlivom vyfajčení celého paklíka - alebo aj piatich či viacerých...
V začiatkoch je najdôležitejšie osvojiť si techniku a nechať fajky vždy poriadne vyschnúť. Z dobre zafajčenej, vyčistenej a odpočinutej univerzálnej latakiovej fajky bude každá latakia chutiť lepšie ako síce z dedikovanej, ale sprasenej a skysnutej.


Hej, len niekedy sa mi fajčí ako kráľovi a potom inokedy mám pocit akoby som fajčil myšacie chvosty. K tomu miniem 30 zápaliek na jeden kotol, močkuje to a na filtroch sa kreslia mapy. Bezfiltrovo moc nefajčím a s filtrami sa mi zdá, že musím stále ťahať aby to nezhaslo. Dá sa vôbec s filtrom vyfajčiť kotol na jednu zápalku? Hotová fajková psychóza, chcelo by to chodiť na fajkovú terapiu.
Uživatelský avatar
Joelito
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 21
Věk: 35
Registrován: 12 dub. 2014, 23:36
Bydliště: Bratislava

Re: Více tabáků do dýmky

Příspěvekod DragonSoul » 13 říj. 2014, 17:59

Na jednu zapalku se tabak vykourit dá ale obecné pravidlo neexistuje. Stačí dobře nacpat, tabák hladit a správně tahat.
Promiň přehlédl jsem s filtrem s tím jsem nikdy nezačal.
Uživatelský avatar
DragonSoul
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 683
Věk: 46
Registrován: 11 led. 2013, 09:43
Bydliště: Praha 9

Re: Více tabáků do dýmky

Příspěvekod Snoopy » 13 říj. 2014, 20:47

Joelito píše:... niekedy sa mi fajčí ako kráľovi...

:ok: - čo by si ešte chcel? :pray: :think: :wink:
Uživatelský avatar
Snoopy
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 566
Věk: 62
Registrován: 03 pro. 2010, 14:36
Bydliště: Západné Slovensko, Hlohovec

Re: Více tabáků do dýmky

Příspěvekod Joelito » 13 říj. 2014, 21:03

Aby tie kráľovské fajčenia prevládali, ale chce to zrejme čas.
Uživatelský avatar
Joelito
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 21
Věk: 35
Registrován: 12 dub. 2014, 23:36
Bydliště: Bratislava

Re: Více tabáků do dýmky

Příspěvekod MBO » 14 říj. 2014, 06:52

Cigareta je vždycky stejná, ale dýmka je pokaždé jiná, protože u ní záleží na víc věcech - třeba i na momentálním rozpoložení kuřáka. Chce to klid.
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Předchozí

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků