Více tabáků do dýmky

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Střídáte v některé dýmce více tabáků?

Ano
106
91%
Ne
10
9%
 
Celkem hlasů : 116

Příspěvekod tifik » 08 zář. 2006, 14:28

natan píše:Tam chápu, že to záleží na osobním vkusu. Latakie v tom není tak moc výrazná a já se musím přiznat, že mi ta stopa, která tam zůstává, docela vyhovuje. Ale docela bych chápal, kdyby to měl někdo za čuňárnu. :oops:


To zase néé :wink: , to je každého osobní věc, jen mě by to asi nesedlo
Uživatelský avatar
tifik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2972
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2005, 12:23
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod natan » 08 zář. 2006, 14:37

Kouřím Sama i z jiné dýmky, kde žádné latákie nejsou. A v tom srovnání mi přišlo, že obě varianty mají něco do sebe.
Uživatelský avatar
natan
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 285
Věk: 47
Registrován: 02 srp. 2006, 17:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod jcp » 11 zář. 2006, 08:21

3 dýmky Hal, Old Gowrie, Marlin nebo SG FVF, LF (Armellini,Bjarne,Cavicchi)
3 dýmky GH Balkan Mixture, MM 965 nebo SG SL, CHF, BF (Lorenzo,Morel,Hodula)
3 dýmky Ennerdale nebo Conniston (Krška,Peterson,Angelo)
2 dýmky MB Golden Blend (Háp,Hodula)
1 dýmka University Flake (Peterson)
1 dýmka BlackXX (Jirsa)
1 dýmka 1792 Flake (Jirsa)
1 dýmka Irish Flake (Stanwell)
no a ten zbytek jsou takový "děvečky pro všechno" 8)
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod tifik » 27 říj. 2006, 11:32

update:

2 dýmky old gowrie
1x hal
1x uf
1x io
1x louisiana
1x samík
1x old dublin a sg sl
1x nc, až dokouřím tak sg balkan a commonwealth
1x vložkovka pro všechny

doufám, že už u tohohle složení oblíbených tabáků zůstanu, ješte možná vyměním samíka za grouse moor a novou dýmku na sg chf a iw, jinak už hodlám jen zdvojovat, ztrojovat... počet dýmek na jeden tabák
Uživatelský avatar
tifik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2972
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2005, 12:23
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Milan Zabloudil » 27 říj. 2006, 13:38

Asi mě spousta lidí zatratí, ale já nemám problém s tím, nacpat BSC do jakékoli dýmky. Mám dvě kam dávám EMP a PerfMix, dvě na GrMo a jednu na Erin, všechny ostatní jsou na aromatiky a jelikož jsem výběr dost omezil, tak nemám problém se střídáním. :?
Naposledy upravil Milan Zabloudil dne 27 říj. 2006, 18:01, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Milan Zabloudil
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 937
Věk: 67
Registrován: 04 bře. 2005, 16:50
Bydliště: Praha

Příspěvekod Milan Zabloudil » 27 říj. 2006, 18:00

BSC : Bobs squre cut
EMP : Early morning pipe
PerfMix : Perfect mixture
GrMo : Grousemoor
Erin : Erinmore flake
ještě bych dodal Cp : Canon plug :lol:
Uživatelský avatar
Milan Zabloudil
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 937
Věk: 67
Registrován: 04 bře. 2005, 16:50
Bydliště: Praha

Příspěvekod Vlk » 04 led. 2007, 22:23

Pěkný den přeji, vzhledem k tomu, že jsem dýmkař-začátečník a v některých věcech si skutečně ještě nevím rady, chtěl jsem se zeptat, jestli by bylo možno bez nějakých katastrofálních následků do dýmky, ve které jsem zatím kouřil jen svůj první tabák Cellini Classico od Planty, nacpat Vanilla Cream od MB? Oba jsou V + BC tabáky, tak jsem se domníval, že by to až takovou neplechu i přes vanilkovou aromatizaci druhého jmenovaného snad dělat nemuselo... Děkuji předem za radu.
Uživatelský avatar
Vlk
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 38
Věk: 35
Registrován: 04 led. 2007, 15:58
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Šimi » 04 led. 2007, 23:41

Vlk píše:Pěkný den přeji, vzhledem k tomu, že jsem dýmkař-začátečník a v některých věcech si skutečně ještě nevím rady, chtěl jsem se zeptat, jestli by bylo možno bez nějakých katastrofálních následků do dýmky, ve které jsem zatím kouřil jen svůj první tabák Cellini Classico od Planty, nacpat Vanilla Cream od MB? Oba jsou V + BC tabáky, tak jsem se domníval, že by to až takovou neplechu i přes vanilkovou aromatizaci druhého jmenovaného snad dělat nemuselo... Děkuji předem za radu.


Nic se nestane. Jen první kouření budeš trochu cítit to Celliny.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod Nick » 05 led. 2007, 18:09

Vlk píše:Pěkný den přeji, vzhledem k tomu, že jsem dýmkař-začátečník a v některých věcech si skutečně ještě nevím rady, chtěl jsem se zeptat, jestli by bylo možno bez nějakých katastrofálních následků do dýmky, ve které jsem zatím kouřil jen svůj první tabák Cellini Classico od Planty, nacpat Vanilla Cream od MB? Oba jsou V + BC tabáky, tak jsem se domníval, že by to až takovou neplechu i přes vanilkovou aromatizaci druhého jmenovaného snad dělat nemuselo... Děkuji předem za radu.

:?: Proc to bereme/no jo rozsirilo se to-1tabak do jedne dymky,jake fajky mas?,kolik te to min.rok stalo,dunhill a jeho cena ..../tak tragicky/konzume.
Nemas svou hlavu?tos chtel dymku vyhodit a koupit si novou?ja vim jen ses ptal-jsi zacatecnik,ted je proste trend kupovat a vlastnit, pak mozna prijde trend kourit dva tabaky z jedne dymky protoze stopa kterou prvni zanecha v chuti dymky se hodi k druhemu atd.
Nechcu prudit tak tedy normalne si nacpi na co mas chut/kazdy uz urcite prekuroval dymku jinym tabakem/Zbytecne nemichej dymky aromatiku,naturalu a latakie-ale muzes./nekdy musis.Kur klidne i tabak ktery nema na synjecu x hvezdicek.Hlavne pohodu a hezke chvile. :wink:
Uživatelský avatar
Nick
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1065
Věk: 49
Registrován: 02 srp. 2004, 09:13
Bydliště: Vsetín

Příspěvekod basa333 » 05 led. 2007, 18:48

Ono je to stejně pofidérní - někdy si naschvál nacpu třeba UF do dýmky po blackxx a hned je tam trochu jiný tón a chutná to zajímavěji (no někdy taky ne :evil: ). Ale to je přece na dýmkaření to hezké - hledat, nacházet a hrát si.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Příspěvekod Vlk » 05 led. 2007, 20:14

Nick píše: :?: Proc to bereme/no jo rozsirilo se to-1tabak do jedne dymky,jake fajky mas?,kolik te to min.rok stalo,dunhill a jeho cena ..../tak tragicky/konzume.
Nemas svou hlavu?tos chtel dymku vyhodit a koupit si novou?ja vim jen ses ptal-jsi zacatecnik,ted je proste trend kupovat a vlastnit, pak mozna prijde trend kourit dva tabaky z jedne dymky protoze stopa kterou prvni zanecha v chuti dymky se hodi k druhemu atd.
Nechcu prudit tak tedy normalne si nacpi na co mas chut/kazdy uz urcite prekuroval dymku jinym tabakem/Zbytecne nemichej dymky aromatiku,naturalu a latakie-ale muzes./nekdy musis.Kur klidne i tabak ktery nema na synjecu x hvezdicek.Hlavne pohodu a hezke chvile. :wink:

Děkuji za rady, zkusím to a uvidím. Mimochodem, Nicku, nemám v úmyslu bezhlavě zkoušet vše, protože by to "třeba mohlo fungovat", proto se raději zeptám lidí zde, kteří mají větší přehled a rád se předem poučím, abych se chybám vyhnul. Nemá to nic společného s konzumním pohledem na dýmku, trendy nebo něčím podobným. Chci si jen čas strávený s dýmkou co nejvíce užít a snažím se o to... A Tobě také přeji příjemné chvilky a chladný kouř z dýmky :wink: A omlouvám se za mírný OT, tak mne snad nikdo nebude chtít pranýřovat :D
Uživatelský avatar
Vlk
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 38
Věk: 35
Registrován: 04 led. 2007, 15:58
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Mack » 05 led. 2007, 20:49

:arrow: Vlk
kdo by Tě kdo pranýřoval...
já když po matuře začal kouřit cigarety, tak mi ty první pálily, že jsem musel pořád slinit a plivat....
později stejné začátky s dýmkou....
poučení: nehledej vědu, třeba na etrafice v rozšířeném hledání zadej "nejslabší tabáky", jako eléva tě bude každý "pálit" stejně ...
chuťě tabáčků poznáš až později - fajfkám - a o co Ti v dotazu asi šlo - to bude jedno ....
přeji vytrvat u dýmky
Uživatelský avatar
Mack
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 4001
Věk: 81
Registrován: 19 zář. 2005, 15:45
Bydliště: Sušice

Příspěvekod Vlk » 05 led. 2007, 21:06

Mack píše::arrow: Vlk
kdo by Tě kdo pranýřoval...
já když po matuře začal kouřit cigarety, tak mi ty první pálily, že jsem musel pořád slinit a plivat....
později stejné začátky s dýmkou....
poučení: nehledej vědu, třeba na etrafice v rozšířeném hledání zadej "nejslabší tabáky", jako eléva tě bude každý "pálit" stejně ...
chuťě tabáčků poznáš až později - fajfkám - a o co Ti v dotazu asi šlo - to bude jedno ....
přeji vytrvat u dýmky

Děkuji, s tím, že by mne tabák v dýmce nějak pálil, to bych ani neřekl, spíš mi šlo o to, jestli se nevhodnou kombinací tabáků v dýmce nemůže vytvořit nějaký neodstranitelný a ohavný odér nebo aroma, které pak už z dýmky nikdy nedostanu - ale když vidím, že s tím není až takový problém, jsem hned šťasten :D Jediná dýmka, co zatím mám, zůstane asi vyhrazena aromatikům a při zkoušení něčeho jiného (třeba latakie) koupím raději nějakou další novou a levnou. A pokud mě bude dýmkaření natolik uspokojovat jako dosud, vkus si stejně získám až časem a proto to zatím nemusím až tak řešit, co do dýmky vlastně nacpu a jestli jí tím nějak moc ublížím - dokud jsem mlád, musím zkrátka zkoušet :D
Uživatelský avatar
Vlk
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 38
Věk: 35
Registrován: 04 led. 2007, 15:58
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod tifik » 08 led. 2007, 08:14

Sice u tabáků, které kouřím pravidelně, dodržuji pravidlo jeden tabák do dýmky, ale nutnost to podle mě hlavně zezačátku není. Jde o chuťové nuance, které stejně začátečník (většinou!) hned neobjeví. Opravdu opodstatněné je rozdělení latakie-přírodní.U aromatiků to není úplně pravda, chce to vybrat podobný. Ale překouřit jde vše, v pohodě jsem překouřil HD BB Louisianou a to je nějaký kalibr :wink:
Uživatelský avatar
tifik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2972
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2005, 12:23
Bydliště: Plzeň

Zkouška tabáků

Příspěvekod student » 02 úno. 2007, 19:35

Ahojte. Rád bych znal váš názor. Co byste říkali tomu, vymezit např. 3 levnější fajfky na zkoušku tabáků. Tabáků je moc, dýmek sice taky, ale...víme, že jo. Myslel jsem si, že by možná šlo, vymezit 3? fajfky a to:
1. neutrály, 2. střední aromatiky. 3. latakiové směsi. Ty silné aromatiky by byly asi problém. Co si o tom myslíte? Díky za odpovědi. Možná, že už to někde proběhlo, ale já jsem to nečetl. Ale z uvedeného, co jsem četl si myslím, že by to mohlo jít.
Uživatelský avatar
student
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 31
Věk: 67
Registrován: 16 črc. 2005, 20:57
Bydliště: Brdy

PředchozíDalší

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků