Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Doutníky a další nedýmkové tabáky: žvýkací, snuss, cigarety...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Copatej

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod capricorn » 19 čer. 2018, 17:00

Vyzkoušel jsem Rocky Patel 1992 Vintage (wrapper: 10-letý Ecuadorian Sumatra, binder: NIcaragua, filler: Dominican + Nicaragua). Na omak měkký a lehký. Chutě jemné, příjemné, ale velmi krátká dochuť. Aroma velmi příjemné a silné. Vzhledem k velmi slabé dochuti, jsem chuť cítil hlavně při vyfukování nosem, kdybych kouřil venku, tak bych z toho moc neměl. Ale jinak fajn!

Pak Cumpay Volcán - nikaragujské puro (wrapper: Habano Jalapa, binder: Estelí, filler: viso Estelí, ligero Ometepe). Vyrobený v Hondurasu v Maya Selva Cigars. Paní Selva je sympaticky nadšená pro obor :) Vitola Gordo, takže celkem macek. Vzhledem k natural wrapperu šlo opět o jemnější, chuťově zajímavý doutník. Čeká na mě ještě maduro verze, na tu se těším víc.

O víkendu CLE Corojo, což je honduraské puro - hlavně ze začátku hodně pepře, což bych nečekal, karamel, káva, tabák, ale moc mě nezaujal. Co jsem koukal, tak předchozí verze měly tmavší wrapper, ty novější jsou o dost světlejší.

Naprosto mě ovšem nadchl Kentucky Fire Cured (Just a Friend). Na to, jak uzeně voněl, byl krásně jemně kouřový a plný skvělých tabákových chutí. Zařazuji do rotace :yum:

Teď dokuřuji příjemné Asylum 13.
capricorn
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel

Věk: 43

Příspěvekod fauxdieu » 26 čer. 2018, 22:16

Dobrý den,
Sem zde nový avšak už dlouholetý milovník doutníků. Takže dnes hezky po práci jsem si zapálil můj oblíbený doutník z Kuby a to Romeo y Julieta No.1 a musím říct že s dobrým koňakem a hezkým počasím dokážu dát za den i tři tyhle doutníky. :ok:
fauxdieu
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel

Příspěvekod Ma_tes1 » 15 črc. 2018, 21:03

fauxdieu :arrow: vítej a těším se na (doufám) spoustu příspěvků! :ok:

Já v poslední době opět několik (pro mě) novinek:

Oliva O Robusto - pohodový a dobrý doutník na každodenní kouření, chuťová kombinace dřeva, koření a kávy, konstrukce super, kouře habaděj, síla na středu - i přes tento výkon se ale v té základní sérii Olivy u mě umístil až na posledním místě - nejvíc mi asi chutnalo G, potom V a na konec O..ještě jsem ale nezkusil Melanio, tak potom dám vědět, jestli se pořadí nějak změnilo :lol:
Obrázek Obrázek Obrázek

Rocky Patel Sungrown Maduro Robusto - krásně tmavý box-pressed doutník z Hondurasu s ještě krásnějším prstýnkem - neodolal jsem a nelitoval jsem - od začátku opravdu těžká, ale zároveň máslově jemná chuť kakaa, která postupně slábla a nahrazovalo jej dřevo a postupně i pepř - více chutí jsem nezaznamenal, ale nenudil mě a náramně jsem si jej užil..
Obrázek Obrázek Obrázek

..nejvíc jsem si ale užil dnes a to doutník Gurkha Blue Steel Torpedo, který mi ležel v humidoru dobrých 5 let - po zapálení výborná chuť čokolády, střídala se hořká a sladká, hlavně v prvních 10 minutách jsem v dozvuku cítil karamel a to tak, že jsem opravdu několikrát zaváhal, jestli necucám karamely :D zhruba v polovině nastoupilo hodně dřevo a káva + jsem cítil nějaké ovocné tóny..no míchalo se to neskutečně, takhle komplexní doutník jsem ještě nekouřil, naprostá špica! :ok: tak sem si to užíval, že jsem zapomněl fotit, ale popel byl krásný a konstrukce taky perfektní - ze začátku sice hodně utažený a málo kouře, ale zlepšilo se to a dokonalost byla na světě..jediné, co mi kazí zážitek je fakt, že už jich víc nikde nikdy nekoupím, byla to nějaká limitka :(
Obrázek Obrázek
Ma_tes1
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel

Příspěvekod capricorn » 22 črc. 2018, 16:18

Matesi, neměl jsem Olivu G, ale Oliva O Maduro je skvělá, měl jsem ji po dlouhé době tento týden. V humidoru byla asi rok a čtvrt a buď už jsem zapomněl, jak je skvělá, nebo jí to uležení prospělo, nevím, ale neskutečně jsem si ji užil :yum:

Teď příjemná Oliva V Melanio - akorát na letní odpoledne... :smoke1:
capricorn
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel

Věk: 43

Příspěvekod Ma_tes1 » 22 črc. 2018, 20:29

Díky za tip, určitě vyzkouším :ok: to Gčko jsem měl jak klasiku tak i maduro a právě maduro mi taky chutnalo víc..

Dneska jsem si dal AJ Fernandez New World Oscuro Gobernador - majestátní box-pressed doutník vonící zeminou a stájí - od začátku jsem měl problémy s tahem, ale i z toho mála kouře šla výrazně cítit chuť kakaa, zemitosti a v dozvuku hodně výrazný pepř..později se pepř začal vytrácet a naopak chutě kakaa a zemitosti se zvýraznily, byly hodně krémové a na jazyku se držely hodně dlouho...než doutník ke konci zhořknul, byl ještě pár minut poměrně sladšího charakteru, nevím ale, k čemu tu chuť přirovnat :think: každopádně se tento kousek povedl a nápis na prstýnku "Satisfaction Guaranteed" naprosto sedí :wink:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Ma_tes1
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel

Předchozí

Zpět na Doutníky a ostatní tabák