Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Doutníky a další nedýmkové tabáky: žvýkací, snuss, cigarety...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Copatej

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod capricorn » 19 čer. 2018, 17:00

Vyzkoušel jsem Rocky Patel 1992 Vintage (wrapper: 10-letý Ecuadorian Sumatra, binder: NIcaragua, filler: Dominican + Nicaragua). Na omak měkký a lehký. Chutě jemné, příjemné, ale velmi krátká dochuť. Aroma velmi příjemné a silné. Vzhledem k velmi slabé dochuti, jsem chuť cítil hlavně při vyfukování nosem, kdybych kouřil venku, tak bych z toho moc neměl. Ale jinak fajn!

Pak Cumpay Volcán - nikaragujské puro (wrapper: Habano Jalapa, binder: Estelí, filler: viso Estelí, ligero Ometepe). Vyrobený v Hondurasu v Maya Selva Cigars. Paní Selva je sympaticky nadšená pro obor :) Vitola Gordo, takže celkem macek. Vzhledem k natural wrapperu šlo opět o jemnější, chuťově zajímavý doutník. Čeká na mě ještě maduro verze, na tu se těším víc.

O víkendu CLE Corojo, což je honduraské puro - hlavně ze začátku hodně pepře, což bych nečekal, karamel, káva, tabák, ale moc mě nezaujal. Co jsem koukal, tak předchozí verze měly tmavší wrapper, ty novější jsou o dost světlejší.

Naprosto mě ovšem nadchl Kentucky Fire Cured (Just a Friend). Na to, jak uzeně voněl, byl krásně jemně kouřový a plný skvělých tabákových chutí. Zařazuji do rotace :yum:

Teď dokuřuji příjemné Asylum 13.
capricorn
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel

Věk: 43

Příspěvekod fauxdieu » 26 čer. 2018, 22:16

Dobrý den,
Sem zde nový avšak už dlouholetý milovník doutníků. Takže dnes hezky po práci jsem si zapálil můj oblíbený doutník z Kuby a to Romeo y Julieta No.1 a musím říct že s dobrým koňakem a hezkým počasím dokážu dát za den i tři tyhle doutníky. :ok:
fauxdieu
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel

Příspěvekod Ma_tes1 » 15 črc. 2018, 21:03

fauxdieu :arrow: vítej a těším se na (doufám) spoustu příspěvků! :ok:

Já v poslední době opět několik (pro mě) novinek:

Oliva O Robusto - pohodový a dobrý doutník na každodenní kouření, chuťová kombinace dřeva, koření a kávy, konstrukce super, kouře habaděj, síla na středu - i přes tento výkon se ale v té základní sérii Olivy u mě umístil až na posledním místě - nejvíc mi asi chutnalo G, potom V a na konec O..ještě jsem ale nezkusil Melanio, tak potom dám vědět, jestli se pořadí nějak změnilo :lol:
Obrázek Obrázek Obrázek

Rocky Patel Sungrown Maduro Robusto - krásně tmavý box-pressed doutník z Hondurasu s ještě krásnějším prstýnkem - neodolal jsem a nelitoval jsem - od začátku opravdu těžká, ale zároveň máslově jemná chuť kakaa, která postupně slábla a nahrazovalo jej dřevo a postupně i pepř - více chutí jsem nezaznamenal, ale nenudil mě a náramně jsem si jej užil..
Obrázek Obrázek Obrázek

..nejvíc jsem si ale užil dnes a to doutník Gurkha Blue Steel Torpedo, který mi ležel v humidoru dobrých 5 let - po zapálení výborná chuť čokolády, střídala se hořká a sladká, hlavně v prvních 10 minutách jsem v dozvuku cítil karamel a to tak, že jsem opravdu několikrát zaváhal, jestli necucám karamely :D zhruba v polovině nastoupilo hodně dřevo a káva + jsem cítil nějaké ovocné tóny..no míchalo se to neskutečně, takhle komplexní doutník jsem ještě nekouřil, naprostá špica! :ok: tak sem si to užíval, že jsem zapomněl fotit, ale popel byl krásný a konstrukce taky perfektní - ze začátku sice hodně utažený a málo kouře, ale zlepšilo se to a dokonalost byla na světě..jediné, co mi kazí zážitek je fakt, že už jich víc nikde nikdy nekoupím, byla to nějaká limitka :(
Obrázek Obrázek
Ma_tes1
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel

Příspěvekod capricorn » 22 črc. 2018, 16:18

Matesi, neměl jsem Olivu G, ale Oliva O Maduro je skvělá, měl jsem ji po dlouhé době tento týden. V humidoru byla asi rok a čtvrt a buď už jsem zapomněl, jak je skvělá, nebo jí to uležení prospělo, nevím, ale neskutečně jsem si ji užil :yum:

Teď příjemná Oliva V Melanio - akorát na letní odpoledne... :smoke1:
capricorn
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel

Příspěvekod Ma_tes1 » 22 črc. 2018, 20:29

Díky za tip, určitě vyzkouším :ok: to Gčko jsem měl jak klasiku tak i maduro a právě maduro mi taky chutnalo víc..

Dneska jsem si dal AJ Fernandez New World Oscuro Gobernador - majestátní box-pressed doutník vonící zeminou a stájí - od začátku jsem měl problémy s tahem, ale i z toho mála kouře šla výrazně cítit chuť kakaa, zemitosti a v dozvuku hodně výrazný pepř..později se pepř začal vytrácet a naopak chutě kakaa a zemitosti se zvýraznily, byly hodně krémové a na jazyku se držely hodně dlouho...než doutník ke konci zhořknul, byl ještě pár minut poměrně sladšího charakteru, nevím ale, k čemu tu chuť přirovnat :think: každopádně se tento kousek povedl a nápis na prstýnku "Satisfaction Guaranteed" naprosto sedí :wink:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Ma_tes1
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel

Příspěvekod Ma_tes1 » 29 črc. 2018, 14:54

V pátek jsem měl nad humidorem dlouhé dilema a nakonec jsem se rozhodl pro trošku delší pokouření než obvykle - Alec Bradley Prensado Churchill - podle CA tedy doutník č. 1 roku 2011, na pohled majestátní kousek s nádherným, olejovým krycím listem - voněl po čokoládě a rozinkách, no moc jsem se těšil! Ihned po zapálení to byly hlavně chutě kakaa, dřeva a trošku kůže, která ovšem rychle zmizela a zbylé dvě chutě byly s každým vykouřeným centimetrem intenzivnější, kouř byl krásně krémový a konstrukce taky na jedničku, později jsem rozpoznal ještě praženou chuť kávy a ovocnost..začátečníkům bych ho moc nedoporučoval, ke konci už byla celkem znát síla..každopádně to bylo fajn pokouření a celkový zážitek podtrhnul spásný zahradní deštík, který přišel asi v polovině doutníku :joy: pro příště bych akorát zvolil robusto nebo jinou menší velikost, osobně jsem se už ke konci trochu nudil..
Obrázek Obrázek Obrázek
Ma_tes1
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel

Příspěvekod Ma_tes1 » 09 srp. 2018, 20:14

Nedávno Perdomo LOT 23 Maduro - skvělý doutník, chuťově typické maduro - hodně kakaa, kávy, trošku dřeva a nejvíc speciální byly švestky nebo spíš švestkový kvas, které jsem cítil z doutníku už před zapálením (jen jestli to nebylo tím, že jsem celý víkend sbíral švestky :lol: )..každopádně stál za to a na maduro byl hodně jemný, řekl bych až nejjemnější maduro, které jsem v poslední době kouřil - proto bych se nebál ho doporučit i začátečníkům :ok:

No a po všech těch madurech v poslední době jsem dostal chuť na connecticut - volba padla na Oliva Connecticut Reserve - na pohled přednádherný doutník, který voní slámou a stájí..no ale hned po zapálení přišlo překvapení, chuť hodně kořeněná řízlá ještě hořkostí..říkám si, že je to jenom start a že se to potom spraví..no nespravilo, doutník jsem dokouřil s pocitem, že jsem sáhnul opět po maduru :shock: špatný rozhodně nebyl.. hodně dřeva, pepře a slabounce i to kakao a travnatost..ale když mám v plánu kouřit connecticut doutník, tak chci dostat jemné chutě connecticutu sakra! :D konstrukce naprosto perfektní, nádherný popel držel jako přibitý :ok:

..popel ale nedržel u Trinidad Coloniales, když jsem si dal včera po dlouhé době opět Kubu..ale byl to jenom malý nedostatek vzhledem k naprosto báječně jemné a smetanové chuti, která se skrývala v hutných oblacích voňavého kouře - zemitost, káva, oříšky a konečně mírný závan kokosu, byl jsem šťastný jak blecha :smile: zatím určitě můj nejoblíbenější kubánec :ok: jablečný cider k němu sednul dokonale, doporučuju zkusit.. bylo to parádní osvěžení v těchto vedrech

Ma_tes1
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel

Příspěvekod capricorn » 11 srp. 2018, 15:52

Před 14 dny, než začala ta vedra, jsem měl
* Oliva O Maduro
* La Galera Maduro Chaveta - tu už jsem zde chválil
* Roma Craft Cromagnon Aquitaine Cranium - výborné, hodně mě nadchlo - Ecuador Habano Ligero wrapper covering a Cameroon binder and aged Nicaraguan filler tobaccos.

V pondělí pak ještě Cumpay Volcán Maduro (vitola Gordo) od Maya Selva Cigars - už jsem zde psal o verzi Natural, tohle maduro mě bavilo o dost víc!
A pak začala ta vedra a v těch na kouření nemám chuť. Maximálně občas nějaké to cigarillo od Drew Estate (Shade, Liga Privada No. 9 a T 52), ty kouřím stále.

Minulou neděli jsem na oslavu drobného ochlazení a deště dal 2 x Oliva O Maduro. Pak jsem ještě měl Perdomo Reserve 10th Anniversario Sun Grown a Joya de Nicaragua Celebración.
Jo a ještě jsem vlastně měl Santa Damiana Vintage Maduro - plná skvěle vyzrálého tabáku, tentokrát to byla corona a bohužel netáhla stejně jako kdysi robusto. Tahle v sobě měla cucek, takže byla ucpaná a nešlo to bohužel rozmačkat a rozhořelo se to, až když ten cucek shořel. Asi to tam motají nějací lemplové :roll:

A dnes si za příjemného počasí vychutnávám Ligu Privadu T 52, čímž opět slavím to ochlazení :smoke1:

:arrow: Matesi, když Connecticut, tak Undercrown Shade :ok:
capricorn
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel

Příspěvekod Ma_tes1 » 13 srp. 2018, 20:16

capricorn: Undercrown Shade je parádní connecticut, na ten nezapomínám, ale rád zkouším stále nové a nové věci :smile:

Jinak o víkendu jsem dal Undercrown Sun Grown Robusto - už na pohled na mě působil tak nějak agresivně a vyzývavě, to asi tou červenou barvou :D a nakonec to nebyl jen dojem..před zapálením jsem cítil mletou papriku, po zapálení hodně dřevnatost s lehce rozpoznatelnou sladkostí na jazyku..ale potom se ozval pepř a to celkem silně - hlavně přes nos celkem uměl pokopat :twisted: jinak se chuť přiliš neměnila, pepř se dřevem dominoval + tam byla cítit nějaké exotika, nějaké zvláštní aromatické koření, které jsem nebyl schopen blíže identifikovat..konstrukce na jedničku, porce kouře dostatečná = parádní výkon, ale ani to nestačilo a Sun Grown se u mě umístil v sérii Undercrown až na 3. příčce (Maduro jasně vede, v těsném zástupu Shade)

Obrázek Obrázek Obrázek

Před chvílí jsem dokouřil Casa Turent 1901 Maduro Robusto - po hooodně dlouhé době mexický doutník - těšil jsem se na nějakou změnu a zpestření, ale to se bohužel nekonalo..i přes vysoká hodnocení se mi jevil jako typický maduro doutník, kterých jsem v poslední době vykouřil mraky.. kromě občasného závanu marcipánu, který mě celkem bavil jsem nic zvláštního nenašel - klasická dřevnatost, zemitost, kakao a pepř..navíc množství kouře bylo mizerné, tahal jsem jako lokomotiva ale nemohl jsem z něj příliš dostat :( každopádně ten marcipán byl zajímavý - má někdo tip na doutník, kde bych ho mohl najít víc?

Obrázek Obrázek
Ma_tes1
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel

Předchozí

Zpět na Doutníky a ostatní tabák