Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Doutníky a další nedýmkové tabáky: žvýkací, snuss, cigarety...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Copatej

Re: Doutníky, aneb co dnes máte zapáleného II.

Příspěvekod klasik51 » 09 úno. 2019, 10:08

Děkuju. Je to dost, že ses zase ukázal. V pondělí budu na Blanické a i večer. :wink: Kdyby náhodou. :puffy:
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu

Věk: 67

Příspěvekod Rahmed » 09 úno. 2019, 23:42

Byl jsem dnes trochu rozevlátý po včerejší vypečené akcičce, a pro spravení jsem sáhl po vynikajícím Stoutu Cieszyńskim a k tomu Oliva V Figurado.
Obojí vynikající - čokoláda, oříšky, rozinky, kafe, dřevo a pepř vs. čokoláda, karamel, kakao, vanilka a chilli :yum:

image_id: 27081 image_id: 27083 image_id: 27082 image_id: 27084
Rahmed
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu

Věk: 45

Příspěvekod capricorn » 11 úno. 2019, 00:19

:arrow: Rahmed: Zajímavá shoda, já měl včera i dnes Oliva V v mé oblíbené corona verzi, na víc nebyl bohužel čas. Včera mi k tomu udělal pěkný doprovod Talisker 10y.

:arrow: klasik51: Velice rád bych se stavil a potkal, ale bohužel pondělky a středy nemůžu. Škoda... Brzy tam zajdu dokoupit ty Joyi Silver, mám už jen jednu a dost se na ní těším :yum:

Pěkný týden všem!
capricorn
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel

Věk: 44

Příspěvekod Rahmed » 11 úno. 2019, 11:16

capricorn píše::arrow: Rahmed: Zajímavá shoda, já měl včera i dnes Oliva V v mé oblíbené corona verzi...!

No na tu se chystám, tenhle formát mám rád :ok: Upřímně, to figurado mi dalo zabrat, ale možná to bylo jen mým zuboženým stavem :mryellow: Každopádně bylo zajímavé zapalování toho "dzindziku", dočetl jsem se, že bývá anglicky nazýván "Hemingway tip", jelikož měl tento tvar ve veliké oblibě...
Rahmed
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu

Příspěvekod Bob123 » 13 úno. 2019, 19:55

My anglofilove tomu rikame nipple :-))
Bob123
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu

Věk: 41

Příspěvekod Rahmed » 14 úno. 2019, 21:58

:arrow: Bob: hezkypěkně :idea:

Dnes další setkání s Liga Privada T52 Robusto...
Teprve můj druhý T52, ale stavím na stejnou příčku jako LP9. Krásně ebenově tmavý kousek, pocitově hodně těžký a pevný. Vůně před zapálením taková nenápadná, ale stačí připálit a koncert může začít. Výrazná zemitost spolu s pepřem, potom se z pepře stává koření, ale koření velmi sladké a mně nesmírně libé :yum: Doutník dýmá z obou konců jako lokomotiva, kouř je hutný a velmi intenzivní. Držení popela viz. foto... sumasumárum - skvostný zážitek :clamp:

image_id: 27095 image_id: 27096 image_id: 27097
Rahmed
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu

Příspěvekod Rahmed » 16 úno. 2019, 21:03

V pátek dorazil další kontraband od Boba i bez lelkování připravil jsem si kávu a jal se zpopelnit dárek - děkuji pěkně :pray: - Oliva Connecticut Reserve Robusto
Musím říct, že jsem se těšil, neb connecticut jsem měl jen od DE Undercrown Shade a ten mi šmakoval :yum:
Nezapálená Oliva voněla senem, konstrukce perfektní. Po zapálení mě zaskočila hořkost a špatný tah, což mě trošku rozladilo, ale hořkost pominula, cítil jsem koření a tabák.
Později dřevo a celé to začalo být příjemně smetanové, vydatně zemité a posléze i kávové. Doutník nabral i na síle - střed a i přes ten odpor při potáhnutí jsem si užíval hutných, plných chutí s dlouhým aftertastem... hořel perfektně rovnoměrně, ale velmi rychle - asi bylo tím přílišným utažením. Vynikající to bylo :ok:

image_id: 27099 image_id: 27100 image_id: 27101

A dnes na návštěvě jsem se zdekoval na balkon s MUWAT +11
Excelentní jako minule, jen při inspekci jsem nalezl malou trhlinku, která se při kouření dost zvětšila. Když jsem dokouřil až k ní, stačilo lehce zkorigovat zapalovačem a jel jsem dál :yum:

image_id: 27102 image_id: 27103 image_id: 27104 image_id: 27105 image_id: 27106
Rahmed
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu

Předchozí

Zpět na Doutníky a ostatní tabák