Doutníky - obecná diskuze II.

Doutníky a další nedýmkové tabáky: žvýkací, snuss, cigarety...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Copatej

Re: Doutníky - obecná diskuze II.

Příspěvekod Ma_tes1 » 15 črc. 2019, 20:14

Ze začátku bych zvolil cokoliv v krycím listu Connecticut - to je ten nejsvětlejší a obecně je brán za nejjemnější, ale chutí a vůní se tam dá najít spousta :ok: vzal bych to všechno ve velikosti robusto, je to takový ideální formát i pro začátečníka.. můj oblíbený je určitě Undercrown Shade Robusto a když už, tak k nákupu přiber i Undercrown Maduro Robusto - ten je sice plnější a silnější, ale je moc dobrý a později až si ho zapálíš, můžeš porovnat rozdíly v různých krycích listech :joy:
Ma_tes1
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel

Příspěvekod WhySoSad » 16 črc. 2019, 06:34

Čau a díky za poznatky, příspěvek jsem přidával asi dva týdny zpátky, ale schválený byl až teď. Mezitím jsem se stihl probrat tím co jsem nakoupil a nejvíc mě podle očekávání oslovily cigarilla Djarum Spice Island a Toscano Antico. Měl jsem to jako benchmark abych mohl teď porovnat trochu kvalitnější a klasickou produkci, takže v druhém kole jsem právě nakoupil Romeo y Julieta Mille Fleurs, Jose L. Piedra Conservas, Flor de Oliva Maduro Robusto a ACID Blondie. K tomu jsem přihodil opět hřebíčkové cigarilla, tentokrát ale kvalitnější a to Ambrosia Clove Tikis.

Také jsem od táty dostal dárek, který mu ležel dva měsíce v lednici a to krabička 20 Stanislaw Panzu Black Line. Jsou dost vysušené, takže jedu dnes do obchidu pro tupperware krabičku a udělat si "tupperdor". Objednal jsem dvě 69% 60g Bovedy a nechám prozatím doutníky v nich, než koupím pořádný humidor, je to praktika hojně doporučovaná na zahraničních fórech, tak ji vyzkouším a nechám je tam alespoň půl roku regenerovat spolu s doutníky co jsem koupil teď, mám v plánu tupperdor trochu vystlat cedrovým dřevem aby tam neležely doutníky jen tak.
WhySoSad
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel

Příspěvekod Dino » 17 črc. 2019, 01:37

Na cigarilla by som sa vykašlal a šiel by som rovno na plnohodnotne dutniky vo formate robusto, tak ako už radil Ma_tes. Na začiatok niečo lacnejšie, kým sa naučíš správne zapáliť, pripadne ako skorigovať horenie a ďalšie veci, ktoré sa najlepšie naučiš praxou. Cigarilla a podobne formáty ti v tom nijak nepomôžu a aspoň u mna to ani chuťovo nie je ono.
Dino
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel

Věk: 35

Příspěvekod Rahmed » 17 črc. 2019, 12:16

Každej to má jinak, času dost a doutníků ještě víc. Taky jsem šel přes cigarilla a jedu obojí...
Tupperdor do začátku je OK, já vydržel půl roku s 5kusovým cestovním Xikarem, než jsem pořídil plnotučný humidor :ok:
Rahmed
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu

Věk: 45

Příspěvekod WhySoSad » 17 črc. 2019, 17:01

Nechce se mi teď brát nějaký levný humidor na 20 kousků, protože už teď bych ho měl prakticky plný. Spíš uvidím jak moc zmagořím a jaký množství budu během roku kupovat a pak si na vánoce už nadělím něco pořádnýho.
WhySoSad
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel

Příspěvekod Ma_tes1 » 18 črc. 2019, 12:30

Jedno je do budoucna jisté a to mluvím z dlouholeté praxe - ať koupíš humidor jaký chceš, stejně bude hned malý :D
Ma_tes1
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel

Příspěvekod Chlebak » 23 črc. 2019, 18:58

Zdravím místní osazenstvo. Přidávám svůj první příspěvek. Na dovolené jsem v dobré společnosti zkusil svoje první cigarillo. Naprostý nekuřák, který jednou dvakrát do roka okusil vodní dýmku, vaporizér nebo klasickou dýmku, pokud se zadařilo a byl jsem zrovna přítomen tátovu rituálu, jsem byl opravdu velmi překvapen chutí, náladou a celkovou atmosférou, který se s kouřením doutníků pojí.
Jakožto úplný amatér a začátečník jsem začal projíždět fóra, hledat co by pro mě mohlo být vhodné a rozhodl jsem se, že než abych se vrhl do skutečných doutníků, tak vyzkouším napřed pár cigarillos. V klasické trafice jsem koupil pár krabiček ne příliš kvalitních doutníčků, které mě příliš neoslovili a rozhodl se že udělám svoji první objednávku něčeho, co by podle doporučení a recenzí mohlo být alespoň trochu kvalitnější. Mám tedy na stole pár především ochucených, ale i klasických doutníčků a už se těším až se podělím o dojmy. Musím trochu natrénovat než se vrhnu do opravdových dountíků. Mohli byste mi doporučit nějaký plnohodnotný doutník pro zelenáče jako jsem já?

Konkrétně tu mám:

Djarum Spice Island
Rusticos ochucený doutníček - čokoláda
Deadwood Sweet Jane Cigarillo
Vasco de Gama Rum
Toscanello Giallo Vanilla
Toscanello Bianco Grappa
Toscano Antico

Doutníky kouřím chvilku a šel jsem přes cigarilla, která jsem kouřil asi 3 roky. Teď to dělám tak, že když není zrovna pěkné počasí nebo čas na pořádný doutník a mám chuť, tak si dám cigarillo :D. Když bych měl doporučit doutníky, jako nováček nováčkovi. Tak mi hodně chutnal Joya de Nicaragua Cabinetta No.4, Jose L. Piedra Conservas ( za málo peněz hodně muziky) nebo Flor De Las Antillas. Madura/Oscura jsou na mě docela silné, ale z toho co jsem vyzkoušel tak hodně dobré (a ty co mě silou nezabily :D ) byly Gurkha Ghost Asura Toro a KFC Chunky (ten tu kluci často dávají a byl fakt výborný).
Chlebak
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel

Věk: 24

Příspěvekod WhySoSad » 26 črc. 2019, 11:57

Díky za tipy, přihodím je do další objednávky, už pomalu přecházím na doutníky, cigarilla fakt jen jednou týdně když si chci dát třeba jen pivo na zahradě.

Koupil jsem si ale Ambrosia Clove Tikis cigarillos a ty jsou zatím to nejlepší co jsem v tomhle segmentu měl, výborný vlhký cigarilla, který mají kouř hustej jak mlíko a moc příjemnou jemnou chuť po první třetině, kdy člověk slízne to podle mě trochu zbytečný oslazení.
WhySoSad
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel

Předchozí

Zpět na Doutníky a ostatní tabák