Šňupací tabák (snuff) *

Doutníky a další nedýmkové tabáky: žvýkací, snuss, cigarety...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Copatej

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Snoopy » 23 úno. 2021, 16:07

Tento bude mať asi menej ako 40. Parte na tabakových výrobkoch sú novší vynález.
Pred 40 rokmi bol naopak ešte na cigaretách Milde Sorte optimistický reklamný nápis - čosi ako "Cigarety s Klíma zónou - viac čistého a ľahšieho pôžitku z fajčenia". :smoke5:
Uživatelský avatar
Snoopy
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 566
Věk: 62
Registrován: 03 pro. 2010, 14:36
Bydliště: Západné Slovensko, Hlohovec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod basa333 » 23 úno. 2021, 17:08

jasně, tahle konkrétní krabička je mladší, ale je to tento produkt. před 40 lety ještě byly skutečně i reklamy na tabákové výrobky běžné
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Snuffman » 23 úno. 2021, 21:06

Pamatuju, že byl poměrně silný a v porovnání s německými snupaky samozřejmě dosti jemný. Tenkrát možná jeden z mála anglických, který se dal pořídit. Je ale pravda, ze se v te dobe dal sehnat i McChrystal. Ten byl pro me v te dobe top.
Uživatelský avatar
Snuffman
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 167
Registrován: 10 čer. 2007, 20:30
Bydliště: Pardubice

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Alter Egon » 24 úno. 2021, 13:16

Jo v téhle té krabičce je hodně jemný. Ale jinak nevím z jakého je přesně krabička roku. Takovéhle nálezy mám rád :)
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Snuffman » 28 úno. 2021, 01:05

Minirecenze na Klostermischung:
Moje prvni zkusenost se Schmalzlerem, takze nemohu moc porovnavat s jinym. Zato oproti anglickym snupakum je tohle jina liga!! Nádherný černý tabak. Plna chut, vune. Šťavnatá. Nadherne se rozvolni. Mozna dano cerstvosti tabáku. Dle popisu jemna rumova prichut.. Rum necítím, ale cítím plný košík až prezralych švestek. I zemita, krasne tezka vune, ktera me nuti kazdou chvili snupnout.. Nádherný sladka vůně, na doutnikovem tabákovem základu. Nelita do nosu, mastnejsi, nádhera. Lehce stipne, ale nic nepříjemného. Nikotin je cítit. Já jsem uneseny a anglické tabaky odkládal stranou.
Uživatelský avatar
Snuffman
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 167
Registrován: 10 čer. 2007, 20:30
Bydliště: Pardubice

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Alter Egon » 02 bře. 2021, 08:04

Díky, na tenle mám taky zálusk. Dej sem pak minirecenze i na další, budeš-li mít čas a chuť. :ok:
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Alter Egon » 24 bře. 2021, 09:10

Tak jsem také udělal větší objednávku a objednal několik schmarzlerů (konkrétně Franzlschmalzler Gold a Fresco, Klostermischung, Postillion a Kownoer).
Až na poslední jsou všechny v podstatě hodně podobné. Přesně tak, jak psal Snuffman - šťavnaté, plné zemité chuti, cítím zralé fíky. Nikotinově jsou hodně silné a zpočátku byli štiplavé, ale už jsem si zvykl. Jak se jimi prošňupávám, objevuji v nich i jemné rozdíly, ale výše pospsaný základ je cítit ve všech. Další chuťové nuance jsou cítit spíš když si tabák dám na čerstvém vzduchu.
Kownoer se od nich liší - je to prý tzv. "zelený" tabák, kter není tak fermentovaný, tudíž je takový svěžejší s takovou jemnou florální chutí.
Tudíž doporučuji. Je to opravdu jná liga než šnupáky anglického typu, ale je to vítaná změna v rotaci :wink:
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Snuffman » 31 bře. 2021, 23:45

Díky za zajímavé tipy.. Ten Kownoer mě zajímá, počkám si ale, až naskladni.. Mám rozdělaného Mnicha, ze zacatku velke nadseni, ale mam s nim problem, ze jakmile ho mam dele v nose, stavy z tabaku se mi dostanou do krku a je to dost nepříjemné.. Nyni jsem si oblibil Amostrinha. Sice nemusim mentolove tabaky, ale tohle je spis kafr, tabak a prijemne to protahuje po mentolu nos. V podstate ted mam jen tento. Obcas si dam Gekachelter Virginie. Takový jednoduchý tabak. Neurazil, nenadchne. Tabákové aroma, nic víc, nic míň. Stačilo by mi asi 10g.. Fresco mám v pořadí, ale už jsem ochutnal. Musím potvrdit, obdobné jako mnich, s lehkými nuancemi. Jsem zvědavý na Rosonski Oderländer, ale ten je v pořadí a ještě jsem ho nenacal.. Láká mě ochutnat od Bernarda to jehličí.. :D
Uživatelský avatar
Snuffman
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 167
Registrován: 10 čer. 2007, 20:30
Bydliště: Pardubice

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 03 dub. 2021, 20:38

Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Alter Egon » 07 dub. 2021, 07:38

Snuffman píše: ale mam s nim problem, ze jakmile ho mam dele v nose, stavy z tabaku se mi dostanou do krku a je to dost nepříjemné..


S tím jsem také bojoval ze začátku vlastně se všemi schmarzlery, ale asi se to nějak usadilo nebo jsem se už naučil šňupat optimálně, aby se to nedostalo tam kam nemá. Na Amostrinha mám taky políčeno, ale asi se na něj jen tak nedostane. Mám tu teš šňupáku, že mi bude trvat asi dost dlouho než ho zpracuji :)
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 07 dub. 2021, 19:00

Zdravím příznivce šňupacího tabáku. Jsem tu ve fóru nový, ale hned bych položil otázku. Na zahraničních webech vynášejí do nebes Original&Genuine (McChry) jako nejlepší mentolový tabák. Já mám k mentolovým tabákům vlažný přístup - mám jich v kolekci několik, podle momentální nálady si k nějakému ňuchnu. Ani je neupřednostňuji, ani nezavrhuji. A tak bych rád přečetl názor z českého prostředí, jestli je Original&Genuine opravdu tak výjimečná legenda nebo ho prostě jen obestírá legenda :)
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Snuffman » 09 dub. 2021, 10:22

Musím se s Vámi podělit o úžasnou zkušenost s tabákem Rosinski Oderländer - Schmalzler. Tohle je teda extra trida!! Oproti Schmalzler od Bernarda, má tenhle tabak nádhernou, lehkou vůni. Žádná těžká vůně. Cítím v tom možná nějaké bonbony (Marshmallow) možná energický nápoj.. špatně se mi to definuje ale je to úplně něco jiného, než jsem doposud měl. Po vdechnuti jsou z kraje cítit citrusy, limetka.. Potom se to preleje do květinových vůni, sušené ovoce, možná med, smetana.. Je toho tam fakt spousta a baví to. Neumím přesně definovat, ale není to jednolita vune.. Struktura je uzasna, vlhká, nelita daleko do nosu, proste německý tabacek. Dlouho trvajici vune.. Jemna, nestipe. Má sílu, lehce to zamota hlavu. Za mě je to úplně jiná dimenze snuffu a otevírá mi pan Rosinski úplně jiný svět!! Anglické tabaky asi zůstanou dlouho stranou, než se tohoto nabazim. Další tabaky už jsou na cestě. Něco od Bernarda (jehličí- F), ale také Carlsbader a Sans Souci od Rosinskeho. Pro zajimavost jeste Toque Cheese and Bacon. Po ochutnani budu referovat. A uz si musim zakazat nákup. :D
Uživatelský avatar
Snuffman
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 167
Registrován: 10 čer. 2007, 20:30
Bydliště: Pardubice

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Alter Egon » 09 dub. 2021, 13:45

Rosinského jsem si nechal až na příště a možná jsem nedobře udělal. Díky za postřehy :)
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Snuffman » 09 dub. 2021, 23:53

Náhodou jsem narazil na úžasný článek o snupacim tabaku na šumavě, pokud jste nečetli. http://zakrasnejsivimperk.cz/?p=90943
Uživatelský avatar
Snuffman
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 167
Registrován: 10 čer. 2007, 20:30
Bydliště: Pardubice

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod beda » 10 dub. 2021, 07:38

Tomu řikám članek, několik řádků a takových informací :ok:
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

PředchozíDalší

Zpět na Doutníky a ostatní tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků