Šňupací tabák (snuff) *

Doutníky a další nedýmkové tabáky: žvýkací, snuss, cigarety...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Copatej

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Hardslimer » 16 dub. 2021, 19:15

Tak jsem taky ochutnal Oderlandera a přidávám mou zkušenost.
Tabák, jak už je z jeho druhu známo, je hodně těžký. Tzn. je zapotřebí vyvinout větší sací úsilí mým frňákem. :smile:
Po otevření sáčku se na mě vyvalila sladká vůně rozinek. To a samé jde cítit po aplikaci dírkou nosní. Hledal jsem tam nějaký náznak změny vůně, ale i s odstupem času je vůně stále stejná. Nevím, možná nemám tak dobře vyvinutý čich a zároveň nemám dostatečně Oderlander našňupán.
Takže berte můj názor jako první půlku hodnocení. Druhou přidám s odstupem času.
Musím ale uznat, že je to velice líbivá vůně a chová se v nose velice dobře. Neštípe, neleze do krku a dlouho zůstává znám v nose. :ok:
Uživatelský avatar
Hardslimer
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 134
Věk: 45
Registrován: 10 lis. 2020, 23:36
Bydliště: Ostrava / Havířov

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 26 dub. 2021, 14:24

Před pár dny jsem obdržel zásilku nových tabáků. No jo, víc nakupuju než stačím spotřebovat. Zajímavé, že se snuffem se pojí i určité sběratelství. Už jste někdy viděli kuřáka cigaret, který by měl rozpracovaných 40 značek najednou? A jak se tak tím probírám a koštuju, rozhodl jsem se pro pár minirecenzí. Začnu tím jednodušším.

Silver Dollar Scotch: 5g balení v otočné dóze s bočním otvorem, známé hlavně od WoS. Dizajn nálepky neohromí ani neurazí, raději bych tam viděl holku s rýčem jak sází lípu, ale budiž :D Tabák je tmavohnědý, suchý, sypký, relativně jemně mletý, ale nikoli pudr, nelítá kam nemá. Působí naturálně, vlastně jakoby úplně bez parfemace. Vůně je hutná, silná, přírodní, ale ladná. Výrobce připodobňuje Scotch k doutníku a já souhlasím. Cítím linku rašeliny nebo snad kůry. Původně jsem čekal, že se bude podobat na Gekachelter Virginie, ale není to tak (ten je oproti SD Scotch vyloženě surový). Velmi se podobá FT Old Paris. Počítám s ním natrvalo do kolekce a doporučuji puristům.

Edit: Paměť mne ošálila. Otevřel jsem po delší době FT Old Paris a tyto dva tabáky se nepodobají, jedině snad sypkostí. Scotch je ve vůni daleko bohatší, výraznější a zemitější.
Naposledy upravil V.Š. dne 10 kvě. 2021, 12:31, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Snuffman » 27 dub. 2021, 00:41

Těším se na tvoje recenze!! Absolutně souhlasím se sberatelskou vášní! Ač nekuřák, opravdu příležitostně dymkar, jsem při nalezení českých stránek snupeme.cz opet propadl sberatelske vášni. Asi začnu tabaky, které jsem nyní odložil, vakuovat, aby vydrzeli co nejdéle. Nyní stále točim tabaky od Bernard a Rosinski (6 tabaku po ruce a dám si, na co mám chut). V příští objednávce rozhodně nebude chybět Rosinski, Bernard a asi se více zaměřím na značku Toque. Nějaké doporučení, který bych neměl minout? Každá recenze je skvělá! Hodně nyní počítám forum snuffhouse.com. Ale česká recenze je přece jen lepší!!
Uživatelský avatar
Snuffman
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 167
Registrován: 10 čer. 2007, 20:30
Bydliště: Pardubice

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Alter Egon » 27 dub. 2021, 12:44

S tím sběratelstvím to mám stejně :) To je stejné, co sy týče dýmkových tabáků a doutníků. Vlastně neznám nikoho, kdo holduje těmto požitkům, který by kouřil pořád jen to samé. Cigarety jsou prostě mimo tohle všechno.
Od Toque jsem měl Chancellora - to je moc pěkný bergamotový tabák. Takže jestli máš rád bergamot anebo Earl Grey, tak ochutnej.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 27 dub. 2021, 13:39

S tím, jak se mi kolekce rozrůstá, tříbí se můj vkus. Profiluje se moje představa co chci a co nechci.

1) V první skupině jsou tabáky, kterých se asi budu držet dlouho. Sedí mi bez výhrad a když dojdou, koupím je znovu.
2) Druhou skupinu tvoří takové pololežáky - jsou fajn, voní mi, ale otevřu je tak jednou za čtrnáct dnů na dva, tři šňupce, tím se jich nasytím a zase je zabalím a uložím. Až jednou dojdou, některé z nich podle momentální nálady asi koupím.
3) Třetí skupinu tvoří plevy. Něčím mi nesedí, mám je zabalené, uložené a říkám si, že třeba jednou... Ale vlastně podvědomě vím, že se k nim nechci a nebudu vracet.

Úmyslně neuvádím žádný konkrétní tabák, protože sto lidí má sto chutí (jen kdyby byl zájem, tak ke každé skupině 2-3 tabáky uvedu).

Otázka je, co s těmi černými petry? Vyhodit je mi trošku líto. Ležákovat do omrzení a vyčpění a vyhodit pak? Darovat není komu a dokonce učinit takovou nabídku by mi bylo asi hloupé, protože šňupací tabák je takový osobní až intimní. Máte taky černé petry a co s nimi děláte?
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod basa333 » 27 dub. 2021, 14:32

zkusit přisypat do dýmkového tabáku? střílím jen tak od boku, třeba je to úplná blbost... ale nějaké přírodnější, ve kterých není mentol, by třeba fungovaly.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Rog » 28 dub. 2021, 09:56

Daruj to nejakým ženám a slečnám v Tvojom okolí. Najprv ich to nauč. Ukáž im, že to pomáha na migrény. A keď niektorej niečo zachutí, tak jej to venuj.
Druhá alternatíva je brať to ako obohatenie na večierky, grilovačky... S tým že sa to tam vyšnupe, alebo si to niekto nechá...
Možno aj tu na fóre by mal niekto záujem...?
Uživatelský avatar
Rog
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3316
Věk: 44
Registrován: 08 kvě. 2010, 23:08
Bydliště: Košice

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Alter Egon » 28 dub. 2021, 10:11

Ty ke kterým jsem nenašel cestu jsem prostě nakonec vyhodil. Když mi něco nejede, schovám to a když ani pak ne, tak to prostě vyhodím.
Do dýmkového tabáku bych to asi nesypal, přece jen ten šňupák je na kouření děsně jemný.
Anebo napiš, jestli se njakých chceš zbavit a třeba se jich tady někdo ujme.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Snuffman » 28 dub. 2021, 12:53

Také je vyhazuji. Hlavně když jsou preschle. Nedávno takhle letěl do koše SG Kendal Brown. Onehda jsem v Olomoucké etrafice také koupil SG, myslím fire dance. Po poklepání krabicky na hřbet ruky se mi vysypal jak písek. Total suchy. Zkusil jsem ho, ale jen pálil a žádná vůně. Tak hned letek do nejbližšího koše. Někdy to prostě nejde. Jsem přišel o 30,- no. :D
Uživatelský avatar
Snuffman
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 167
Registrován: 10 čer. 2007, 20:30
Bydliště: Pardubice

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 29 dub. 2021, 14:19

Snuffman píše:...letěl do koše SG Kendal Brown.
...více zaměřím na značku Toque. Nějaké doporučení, který bych neměl minout?


Dvakrát jsi mi nahrál, tak já to teda beru a pokračuju takovým srovnávacím psaním o Toque Berwick brown.
Ačkoliv je rozdílný název, po otevření fortelné šroubovací hliníkové dózy se rozline typická vůně kendal brownu. Ale jaká! Zatímco vůně SG je řízná až štiplavá a nutí ke kýchání, vůně berwicku je zastřenější, zakulacenější, sametovější. Barvou SG dostál svému jménu, Berwick je ale tmavší. Struktura a vlhkost (spíše suchost) SG mi nečinily problém. Tedy až dosud, říkal jsem si: inu, anglický suchý tabák. Ovšem Berwick je vlhčí, po zmáčknutí mezi prsty šňupec drží tvar. Jako celek není moc hrubý, je to spíše mozaika tmavě hnědého jemného tabáku a hrubších světlejších částic - šupinek a vlákýnek. Nelítá a snadno se šňupne i pořádný kusanec, což u SG nejde, ten by člověka v takovém množství udusil. Pro mne je důležitá ještě jedna věc, trošku přízemní, ale navýsost lidská - po Berwicku mi netečou nudle, což se o SG říct nedá. Ohledně balení mám jasno. SG plastová "bernardýnka" s bočním šoupátkem se musí pokořit před Toque šroubovací hliníkovou dózou už jen z toho důvodu, že šňupám ze špetky a rád se v tabáku hrabu. Dizajn veškerých etiket SG v české distribuci považuji za tragický (font comic sans se na snuff opravdu nehodí) a způsob přilepení jakbysmet. Ani Toque moc nechválím za nálepky, ale uznávám, že otázka vkusu je značně subjektivní.

Tedy resumé: Berwick brown od Toque mi až tak nerozšířil obzory, protože jde o známou a charakteristickou vůni. Provedení je ovšem značně lepší než SG Kendal brown. Trošku to přeženu, protože ani SG nepovažuji z propadák, ale je to jako buchty od babičky a z PENAMu :D . Budu-li mít náladu na ostřejší, kořeněný bergamot, pak to bezpochyby bude Berwick. Chválím ho a doporučuji.
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Jack.Grave » 29 dub. 2021, 19:19

@V.Š. nevím zda se Ti vůbec někdy dostal do rukou opravdový a čerstvý SG Kendal Brown z vakuované pixly (25 g). To je úplně jiná třída tabáku než Toque Berwick Brown. Za prvé 10g plastové pixly jsou na Anglické šňupací tabáky absolutně nevhodné z jasných příčin. Ani ty nové kulaté pixly od Wilson of Sharrow nejsou ideální, ale lepší než nic.
Za mně co se Toque fakt povedlo tak je Ambrosia, Spanish Gem, Rose, Violet a Lavender.
Jinak v můj současný společník na cesty je SG Elmo's Reserve.
Jack
Uživatelský avatar
Jack.Grave
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1117
Věk: 42
Registrován: 24 kvě. 2006, 11:57
Bydliště: Praha

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Snuffman » 29 dub. 2021, 22:24

A co na zahraničních fórech vychvalovany Whisky and Honey? Ochutnal jsi? Jinak díky za recenze a návrhy!!
Uživatelský avatar
Snuffman
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 167
Registrován: 10 čer. 2007, 20:30
Bydliště: Pardubice

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Snuffman » 30 dub. 2021, 07:28

Jack.Grave píše:Jinak v můj současný společník na cesty je SG Elmo's Reserve.
Jack

A kde nakupujes? Také by se mi líbilo koupit balení po 25g.
Uživatelský avatar
Snuffman
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 167
Registrován: 10 čer. 2007, 20:30
Bydliště: Pardubice

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 30 dub. 2021, 08:45

Jack.Grave píše:@V.Š. nevím zda se Ti vůbec někdy dostal do rukou opravdový a čerstvý SG Kendal Brown z vakuované pixly (25 g).


Nedostal a pokud bude příležitost, milerád ho zkusím. Prozatím však hodnotím jen to, co je mi dostupné a o čem byla řeč výše a tu se mi jeví, že výměna SG KB 10g v plastu za TQ Berwick brown v hliníku je ziskem.
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 30 dub. 2021, 08:51

Snuffman píše:A co na zahraničních fórech vychvalovany Whisky and Honey? Ochutnal jsi? Jinak díky za recenze a návrhy!!


Nezkoušel jsem. Chválu jsem četl, ale nějak mě neláká ani whisky ani med...
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

PředchozíDalší

Zpět na Doutníky a ostatní tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků