Šňupací tabák (snuff) *

Doutníky a další nedýmkové tabáky: žvýkací, snuss, cigarety...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Copatej

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 25 říj. 2021, 09:08

ontarios píše:Sherlock Holmes ve Vodičkově ulici.


Je možné pořídit tam něco víc než Poschlovu klasiku?
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod ontarios » 25 říj. 2021, 09:19

Už jsem tam dlouho nebyl, ale býval tam Shaman a další. Nepamatuji už co, ale vím, že výběr byl poměrně velký. O ničem dalším nevím. Pochopitelně nejlepší výběr má snupeme.cz.
Uživatelský avatar
ontarios
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 642
Věk: 56
Registrován: 12 bře. 2015, 08:57
Bydliště: Praha 8

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 25 říj. 2021, 10:30

Díky za tip, zastavím se tam. Samozřejmě nečekám tak širokou nabídku jako v eshopech, ale mám chuť se do takového specializovaného obchodu podívat, trošku se pohrabat v krabičkách a pořídit si nějaké suvenýry. :wink:
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 25 říj. 2021, 11:05

Pöschlův čtyřboj se zvláštním přihlédnutím k Red Bullu

Pánové, to čemu říkám Pöschlův čtyřboj určitě dobře znáte a máte vyzkoušené - tabáky více či méně dostupné v kamenných trafikách. V poslední době si ale vážně užívám Red Bull. Objevil jsem ho až poměrně pozdě, protože jsem ho mylně považoval za takovou legrácku, kterou jako výzvu odvahy valí do mozku z hecu středoškoláci půlcoulovou trubkou. :D

Red Bull užívám tak, že si dávám dva menší šňupce malou chvíli po sobě a nejraději mám ten druhý šňupec, když si nos zvykne na mentol (který ovšem není až tak extrémně silný, jak evokuje červená krabička) a už ho ignoruje a může tak vyniknout skutečná, trošku skrytá vůně Red Bullu, která končí při vysmrkání příjemnou a nevtíravou nasládlostí. V posledních týdnech je to tedy můj mentolový tabák č.1.

Za sebe hodnotím jednotlivé položky čtyřboje sestupně takto:
1/ Red Bull
2/ Löwen Prise
3/ Gletscher Prise (ovšem ten s určitým odstupem od první dvojice)
4/ Gawith Original (tomu nefandím a jen jako malou změnu si dám jeden či dva šňupce měsíčně na chatě, kde ho mám odložený)
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Alter Egon » 25 říj. 2021, 12:40

Za mě je Red Bull fakt super tabák. Měl jsem ho zase tohle léto a bylo to úplně super. Za mě skvělý šnupák. Z toho čtyřboje jsem nikdy nevyzkoušel ten Gawith Original. Rád bych ho vyzoušel, ale nějak se bojím pořídit celou krabičku, protože šnupáky s ovocnou příchutí mě nikdy moc neoslovily, tak se bojím, že tohle bude to samé.

P.S. Jestli půjdeš do toho Sherlocka Homese ve Vodičkově, tak pak poreferuj, co tam mají.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod BATRACHOS » 25 říj. 2021, 23:10

V.Š. píše:
Podle popisu se mi líbí Alpina a Green. Moclipak v Rakousích stojí Schnupftabak? Při prázdninové cestě jsem se zastavil v Rakousku u pumpy a měli jen Tommy (převlečená černá meruňka od Poschla) za cenu více než dvojnásobně vysokou oproti ČR.


Určitě Alpina a Green.
Stojí asi 3,5 Eura.
Tabákové výrobky jsou tu o něco dražší.
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 26 říj. 2021, 11:39

Možná divná otázka: všechny mentolové tabáky mi vytvářejí pocit ochlazení (logicky). Setkal se někdo s tabákem, který by měl naopak ohřívající efekt? :?:
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Snuffman » 26 říj. 2021, 11:57

Ohrivaci efekt jsem nezažil, ale u jednoho tabáku jsem měl pocit, jak když jsem si do nosu nacpal konskou koblihu. :lol:
Uživatelský avatar
Snuffman
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 167
Registrován: 10 čer. 2007, 20:30
Bydliště: Pardubice

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Jack.Grave » 26 říj. 2021, 12:01

V.Š. píše:Možná divná otázka: všechny mentolové tabáky mi vytvářejí pocit ochlazení (logicky). Setkal se někdo s tabákem, který by měl naopak ohřívající efekt? :?:

No podle mé chabé paměti dlouho nedostupný WoS Camphor & Mild (kafr a citron). Dále alespoň u mne F&T Old Paris a Morocco.
Uživatelský avatar
Jack.Grave
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1117
Věk: 42
Registrován: 24 kvě. 2006, 11:57
Bydliště: Praha

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 26 říj. 2021, 12:09

Snuffman píše:Ohrivaci efekt jsem nezažil, ale u jednoho tabáku jsem měl pocit, jak když jsem si do nosu nacpal konskou koblihu. :lol:


Já zase opičí močku. :D
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Snuffman » 26 říj. 2021, 22:24

Mini recenze na McChrystals Old England. Plný mentolu ale ne úplně typického jako original. Tolik mi nevoní, ale zase neurazí.. Je možná těžší a jiná vůně, ale pořád luft.. Moc nevím, k čemu to přirovnat. Ale co mě na něm sakra vadí, že mě pálí v nose a to dost. 4 dny jsem ho užíval a pořád pálí, musí se velejemne vdechovat a prostě to není ono.. Asi ho celý nedám a bude odložen. Kdyby napálil, zdolal bych ho.. Možná mám teď citlivější nos, ale prostě za mě ne.. Bohužel.
Uživatelský avatar
Snuffman
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 167
Registrován: 10 čer. 2007, 20:30
Bydliště: Pardubice

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Alter Egon » 27 říj. 2021, 09:35

V.Š. píše:Možná divná otázka: všechny mentolové tabáky mi vytvářejí pocit ochlazení (logicky). Setkal se někdo s tabákem, který by měl naopak ohřívající efekt? :?:


O tomhle píší, že je pálivý - je škořicov, takže to by mohlo být ono, ale sám jsem nezkoušel:
https://www.snupeme.cz/Silver-Dollar-Cinnamon-5g-d116.htm
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod BATRACHOS » 28 říj. 2021, 12:27

V.Š. píše:Možná divná otázka: všechny mentolové tabáky mi vytvářejí pocit ochlazení (logicky). Setkal se někdo s tabákem, který by měl naopak ohřívající efekt? :?:


Tak asi záleží na tom, čemu říkáme "ohřívací efekt".
Pokud máš na mysli pomůcku proti umrznutí v blizzardu, tak jistě ne. :wink:

:idea: ALE :idea:

... pár šňupákův na mne působí takovým dojmem, jako - dejme tomu - černý arabský čaj s mlékem kardamomem, případně jako masala.

Začal bych Rosinskym a jeho Sans Souci, to je takový pocit jako vystavit se teď na podzim slábnoucím paprskům sluníčka ... jemňounké pohlazení.

Více mi přijde ohřívací švestkový Otto Schmalzler.

No jednoznačně pak ohřívají tyhle dva:

https://www.snupeme.cz/Toque-Christmas- ... g-d150.htm ... to je samý hřebíček a skořice

https://www.snupeme.cz/Toque-USA-Kentuc ... g-d130.htm ... whisky a curry (anglické se zázvorem).
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 28 říj. 2021, 15:31

Tak v Praze u Sherlocka Holmese absolutní bída. Pöschlův čtyřboj, několik Ozon, několik málo Shamanů, Neffa a jeden (nikoli druh, nýbrž kus!) McChrystals. Z nouze a abych neodešel s prázdnou jsem vzal Ozona English Type, Ozona President a Shaman Vanilla Ice.
Naposledy upravil V.Š. dne 30 říj. 2021, 19:05, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 30 říj. 2021, 18:53

Snuffman píše:Mini recenze na McChrystals Old England. Plný mentolu ale ne úplně typického jako original. Tolik mi nevoní, ale zase neurazí.. Je možná těžší a jiná vůně, ale pořád luft.. Moc nevím, k čemu to přirovnat. Ale co mě na něm sakra vadí, že mě pálí v nose a to dost. 4 dny jsem ho užíval a pořád pálí, musí se velejemne vdechovat a prostě to není ono.. Asi ho celý nedám a bude odložen. Kdyby napálil, zdolal bych ho.. Možná mám teď citlivější nos, ale prostě za mě ne.. Bohužel.


Minulý týden jsem ho dorazil. Bavil mne do poloviny, pak už tolik ne. Na čerstvém vzduchu jsem měl pocit, že v něm cítím docela zřetelně šalvěj. S pálením jsem žádný problém neměl, ale zaznamenal jsem, že je to jeden z opravdu nemnoha tabáků, který mne přinutí ke kýchnutí. Do denní rotace se u mne nedostane, ale zřejmě si ho ještě někdy zopakuju.
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

PředchozíDalší

Zpět na Doutníky a ostatní tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků