Šňupací tabák (snuff) *

Doutníky a další nedýmkové tabáky: žvýkací, snuss, cigarety...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Copatej

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 30 lis. 2021, 13:02

WoS Dynamite

Jak proměnlivé je čuchové vnímání! Před hodinkou jsem ho zkoušel a zde jsou moje první dojmy:

Přiměřeně vlhký, tedy soudím, že nikoli ležák, nespečený a nehrudkovatý. Hrubší mletí, barva dost tmavá s nádechem do červena. Mentol navzdory názvu nijak silný, s pomalejším nástupem, ale hlavně "neřezavý", takový jaký má třeba Glescher Prise (jako protiklady uvádím třeba Extra M. nebo Red Bull, kde je podle mentol "řezavý"). První vůně je mírná nakouřenost, trošku jakoby s odkazem na nějakého bernarda. S tím jde levandule, pryskyřice a něco, co mi až nápadně připomíná Otto Schmalzler (ale nepopsal bych to jako švestky, ani v Otto Schmalzler je necítím). Navonění výrazné, slabá a neškodná tendence stékat dozadu.

V té podobě jaký Dynamite mám a jak ho vnímám je pro mne způsobilý být na pravidelném šňuplistu.
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod BATRACHOS » 30 lis. 2021, 13:48

Tak jsem ho hned také šňupl ... :lol:
No, ta barva "tmavá do červena" sedí asi lépe. Ale jinak pro mne jeden z mála tabáků, s kterým musím vždy dýchat zhluboka a zpočátku ústy, abych hned nekýchl. Nestéká mi vůbec. Ty antiperle tam prostě mám jak vyšité - skoro nabít do dětské pistolky! :smoke1:
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 30 lis. 2021, 14:26

BATRACHOS píše:Tak jsem ho hned také šňupl ... :lol:


Tak jsme se shodli alespoň na barvě :D :D Když už jsou na přetřesu ty silně mentolované tabáky, nemůžu si pro sebe ponechat zkušenost s Toque Menthol, který jsem otevřel před pár dny. Obvykle tuto značku chválím, ale z tohoto tabáku jsem rozpačitý. Nemá v sobě nic, ani vůničku navíc (taky teda nic názvem neslibuje). Nic než mentol a to prasecký! To je tak moc nabušené mentolem, že to v nose skutečně fyzicky bolí. Tohle jen jen surovina, příměs do něčeho mdlého.
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Alter Egon » 01 pro. 2021, 10:54

Otto - Glacier

Tmavě hnědý a velmi vlhký tabák (vlhkostí se vyrovná indickým tabákům), střední mletí. Vůně metolovo-mátová, velmi výrazná. Nicméně ta vůně je taková temnější, kouřovější, komplexnější, zakulacená, zastřená surovým tabákem. Moc příjemná.
Po aplikaci je zde cítít velmi silný mentol podpořený mátou, takže tabák je opravdu dost průtahový a opravdu až mrazivý. Vynikne to zvlášť venku. Kouřovost je cítit někde až vzadu a dává celkovému vjemu sametový nádech. Šnupe se parádně, nestéká do krku. Za mne kombinace mentolu a máty je prostě parádní. Rychle ubývá :)
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 06 pro. 2021, 19:02

Alter Egon píše:Ačkoliv mám mátové tabáky opravdu rád, ten jejich Glacier jsem ještě nezkoušel. Odrazuje mne, že píšou, že je to dost suché.


Dnes mi přišel McChrystal´s Glacier a hned jsem natěšeně ho otevřel. Není nijak výrazně sušší než jakýkoli jiný McChrystal´s, který jsem měl. Užívá se komfortně - klidně ho zkus. Je to hezká čistá máta peprná, ovšem vyznívá jinak než Otto Glacier, tak lehčeji a svěžeji...
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Alter Egon » 07 pro. 2021, 12:52

Super, díky moc za informaci. V tom případě ho ozkouším! :ok:
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Alter Egon » 07 pro. 2021, 15:07

Bernard Fresco

Vůně velmi výrazné sušené tmavé ovoce, švestky, fíky. Tabák černý jako uhel, velmi vlhký, hrubě mletý. V nose poměrně štiplavý; co ve vůni, to v chuti; nikotinově převelice silný - nejsilnější ze schmarzlerů, řekl bych. Příjemný zvláště do studenějších dní. Po delším šnupání možná začne trochu nudit. Ten co se schmarzlery teprve začíná, by se mu měl raději vyhnout.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Alter Egon » 09 pro. 2021, 10:11

Wilsons of Sharrow - Africa

Velmi tmavý a nahrubo mletý tabák opravdu příjemné a silné tabákové, podržené vůní kakaa anebo tmavé čokolády. Ale není to taková ta umělá chuť čokolády, kterou se ochucuje všechno možné. Tady je to aroma opravdu chutné a přirozené. V chuti nezklame. Je zde přítomná určitá kouřová a silná tabáková chuť (proto asi jméno Afrika - africké tabáky jsou opravdu hutné), ovšem ta kouřovost je zjemněná přidaným aroma tmavé čokolády. Tyhle dvě chuti se skvěle doplňují (hned mi to připomnělo dýmkový tabák SG - Chocolate Flake, ovšem tady chuť jde víc do čokoládova). Tabák je suchý (prý by měl bt vlhčí, ale asi jsem měl nějaký starší, ale tady mi to nevadí) a velice sypký, avšak navzdory tomu se šnupe extrémně dobře a vůbec nelítá do krku. Nikotin moc hezky lehtá a je znát, že je zde přítomný. Ovšem pokud člověk má zkušenost ze schmarzlery, tak bych zde nikotin označil za středně silný. Skvělá a povedená směs.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 29 pro. 2021, 10:55

Doporučte schmalzler

Pánové, kdo máte dostatek zkušeností se schmalzlery, doporučte mi ten uživatelsky nejpříjemnější. Spíš jemný, slabší, nedráždivý, nestékavý. Měl jsem v minulosti Aecht Altbayerischer, Original Schmalzlerfranzl a Regensburger Prise, ale těm bych se asi už chtěl vyhnout.
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Alter Egon » 29 pro. 2021, 11:05

Ten nejpřívětivější schmazler je podlé mého Schmalzlerfranzl Gold - https://www.snupeme.cz/Schmalzlerfranzl-Gold-Brasil-Feinst-10g-d51.htm
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Alter Egon » 29 pro. 2021, 11:07

Pfälzer LandSnuff - BeReschit

První věcí, která mě opravdu zaujala, byla plechovka, ve které byl tabák uložen. Už dlouho jsem neměl v ruce něco, co by šlo tak blbě otevřít. Normálním způsobem jsem to prostě neotevřel. Podle hesla "když to nejde silou, použijte větší sílu" jsem si pomohl šroubovákem - po tomto řeznickém zákroku jsem tabák otevřel (bohužel plechovka byla již k ničemu). Když jsem se do tábáku konečně dostal, příjemně mě překvapila krásně slaďoučká vůně sušených plodů (asi datlí), medu a dalšíc látek, které nedokážu přesně určit. Je to hodně kořeněné, všechno nasládlé, příjemné, hladké, sametové. Opravdu mi to připomíná nějaký blízkovýchodní bazar. Tabák je hnědý, středně hrubě namletý. Po šňupnutí vnímám podobné vjemy jako při prvotním přičichnutí. Je to moc příjemné, sladké, robustní. Krásně to dotváří vánoční atmosféru, uplně se ocitám někde v Betlémě. Z pozadí vykukuje určitá peprnost a štiplavost, ale velmi příjemná. Pravděpodobně je v tabáku i trochu mentolu, protože někde dole je cítit takový ten luftík, takže to směs příjemně osvěžuje. Vlhost střední, krásně se šnupe, nelítá do krku. Nikotinově slabší střed. Suma sumárum velice příjemné zpestření. Pokud máte rádi sladké příchutě, tak si myslím, že se s tímto materiálem dá pár dní krásně vydržet. Takový typ tabáku bych doporučoval hlavně k večeru, kdy krásně pohladí po náročném dni.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 29 pro. 2021, 11:33

Alter Egon píše:Ten nejpřívětivější schmazler je podlé mého Schmalzlerfranzl Gold - https://www.snupeme.cz/Schmalzlerfranzl-Gold-Brasil-Feinst-10g-d51.htm


Díky za tip. Nejsem moc příznivcem schmalzlerů, ale zatraceně - nějak mě v posledních dnech pronásleduje myšlenka, že bych to měl znovu zkusit. :wink:
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 29 pro. 2021, 11:37

Alter Egon píše:Pfälzer LandSnuff - BeReschit

První věcí, která mě opravdu zaujala, byla plechovka, ve které byl tabák uložen. Už dlouho jsem neměl v ruce něco, co by šlo tak blbě otevřít.


V čem je háček? Na fotce je obyčejná šroubovací krabička jako od Toque...
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Alter Egon » 29 pro. 2021, 13:32

Ta plechovka je jiná, větší než od Toque, ale na první pohled opravdu vypadá jako obyčejná hliníková plechovka. Ale byla tak utažená, že prostě nešla otevřít. Nevím, jestli tam nemohl být nějaký podtlak nebo co, ale prostě jsem to holýma rukama neotevřel. Zkoušel jsem to zabalit do útěrky, ale prostě to nepovolilo.
Třeba byla chyba jen v téhle jedné krabičce, fakt nevím. :think:
Ale zase jsem měl jistotu, že mi z toho nikdo nic nevyšňupnul :lol:
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 30 pro. 2021, 07:53

Nedokážu zapomenout na WoS Ani Extra. K otočení horní a spodní poloviny krabičky do správné polohy jsem musel použít dvoje sikovky. :lol:
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

PředchozíDalší

Zpět na Doutníky a ostatní tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků