Šňupací tabák (snuff) *

Doutníky a další nedýmkové tabáky: žvýkací, snuss, cigarety...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Copatej

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Alter Egon » 05 zář. 2022, 11:16

Díky moc za informace. Těším se na Tvé postřehy.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 16 zář. 2022, 10:30

Dvě rozdílné máty od Samuela Gawitha

Afteglow je jednoduchá kompozice jednoodrůdového tabáku a máty bez přidaného mentolu. Tabák je světle hnědý, anglicky sušší, jemně mletý, ale přesto se užívá snadno. Máta je taková férová - přímočará, lehká a řízná. Nikotin střední. Celkové vyznění je podobné jako Toque Peppermint (řekl bych, že máta v SG je slabší, ale tabákový základ lepší). Sumasumárum lehčí osvěžující tabák, který bych bez zaváhání doporučil.

Mastiff představuje také mátu na jednoodrůdovém tabáku, ale je zkonstruovaný zcela jinak. Tabák je vlhký, hrubší, tmavý, těžký a silný. Máta je naznačena jen v pozadí, neupřednostňuje se a pouze podkresluje hutný tabák. Není přidán žádný mentol, nikotin je silný. Užívá se snadno a má jen jednu nevýhodu, že mi po něm hodně teče z nosu. To mne ale neodrazuje od toho, abych s s Mastiffem počítal i do budoucna.

Ačkoli jsou oba tabáky mátové, jsou tak rozdílné, že je klidně lze šňupat v denní rotaci a přesto má člověk dojem změny.
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 22 zář. 2022, 07:34

Gawith Hoggarth CM

Šifra CM znamená "camphor/menthol". Už při prvním otevření plechovky je nad slunce jasnější, že se nelze vyhnout srovnání s McChrystal´s Original&Genuine. V celkovém vyznění jsou totiž CM a OG jako jednovaječná dvojčata - v podstatě stejné, ale nepatrné rozdíly se podaří najít. CM je oproti OG světlejší a hrubší. O kvalitě tabákového základu se lze jen dohadovat, protože kafr na popředí dominuje a přebíjí vše ostatní. V nikotinu se mi CM zdá silnější než OG. Přiměřená vlhkost a hrubost umožňuje velmi komfortní užívání CM, tabák je poslušný, není polétavý, nemá tendenci stékat ani dopředu ani dozadu. Poměr kafru a mentolu je v CM a OG totožný, oba tabáky vyznívají naprosto stejně. Nejsem si jist, zda bych je naslepo od sebe rozeznal. Jeden rozdíl však shledávám. Zatímco OG je takový řízný a pronikavý, CM je zastřenější a hebčí. Dělá to pocit, jako když do omáčky přidáte trochu smetany - chuť je stejná, ale jakoby zaoblenější.

Zajímalo by mne, který tabák je na světě déle a kdo se kým inspiroval. Jeden může plnohodnotně nahradit druhý. Kdybych však byl před hypotetickou volbou kupovat už navždy jen jeden z nich, asi by to byl...

...GH CM
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Alter Egon » 22 zář. 2022, 11:56

V.Š. píše:Oficiální dovoz snuffu z Anglie - zkušenosti

Dnes jsem s velkou radostí otevřel velkou zásilku se šňupacím tabákem z Anglie (je toho přes 400g) :ok: . Objednával jsem v jednom ze dvou eshopů, které patří majiteli firmy Toque. Je zajímavé, že ačkoli nabídka je v podstatě totožná, ceny v těchto dvou eshopech se liší a to nikoli zanedbatelně. Sama objednávka je rutinní, není však možná bez registrace v eshopu. Platit lze pouze předem kartou v měně GBP. Odeslání proběhlo obratem.

Po týdnu zásilka přistála na vyměňovací poště v Praze. Protože je to zásilka z tzv. třetí země, bylo nutno ji vzhledem k deklarované ceně (o dost více než neproclívaných 45 EUR) celně odbavit. K tomu není potřeba vyvíjet velké úsilí - vše se děje pomocí elektronického formuláře České pošty, kterou tím za úplatu 200,- Kč zmocníte k vyřízení celních formalit. Ačkoli byla zásilka zřetelně na štítku odesílatelem označena jako "nasalsnuff", tj. tabákový výrobek, nebylo mi vyměřeno žádné clo, pouze DPH.

Na dodatečných poplatcích jsem tedy uhradil 546,- Kč, které vybrala poštovní doručovatelka při předání balíku. Přesto vychází výsledná průměrná cena (tj. zboží, dopravné, pojištění, DPH a poplatek poště za vybavení formalit) na snesitelných 62,- Kč/10g.

Většinu zásilky tvoří různé tabáky Samuel Gawith v 25g vakuovaných plechovkách, kromě toho ještě Gawith Hoggarth, Redford, TAXI, NTSU, Hedges, Singletons a Dr. Rumneys ve velkých pikslách.


Zkoušel jsem ze zahraničí (konkrétně z UK) v poslední době objednat také. Potvrzuji informace o velice rychlém vyřízení celního odbavení. Nicméně narozdíl od kolegy mi celníci na mou zasilku vyměřili k DPH ještě clo (zásilka byla v hodnotě do 45 EUR). Tzn. že když objednáte ze zahraničí, tak pravděpopdobně hrajete vabank, jestli Vám clo vyměří anebo ne. Asi to záleží na tom, kdo zásilku přebírá a jak je zběhlý v angličtině :)
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 23 zář. 2022, 07:12

Alter Egon píše:Asi to záleží na tom, kdo zásilku přebírá a jak je zběhlý v angličtině :)


Právě jsi definoval jeden z problémů české byrokracie - přestože je předpis na každý prd, stejně se občas rozhoduje na základě "dojmologie".
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 27 zář. 2022, 08:27

Six Photo Cheeta

Nebudu chodit kolem horké kaše - nelíbí se mi. Nejvíc mi vadí křídový zápach a ani struktura tohoto tabáku na oblibě nepřidává. Zkusil jsem tomu dát několik šancí a prostě to nejde. Ale je to dobrý mixer. V současnosti ho používám k "namnožení" tabáků šestkové řady. Míchám v poměru 1:1 a kupodivu na vůni ani síle šestek se tím naředěním mnoho nezmění. Křídový zápach zcela se zcela překryje (což nelze říci při smíchání například s anglickými tabáky).
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Alter Egon » 29 zář. 2022, 11:58

Tenhle tabák jsem vynechal, neb mě už podle popisu nelákal. Ale výhledově vyzkouším ten LA Natural.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod woom » 30 zář. 2022, 06:09

Ten se jim dle meho hodne povedl
Uživatelský avatar
woom
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 32
Věk: 36
Registrován: 22 dub. 2017, 18:44
Bydliště: Praha

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 30 zář. 2022, 08:22

Alter Egon píše:Tenhle tabák jsem vynechal, neb mě už podle popisu nelákal. Ale výhledově vyzkouším ten LA Natural.


Ten je o dost lepší, podle mého názoru.
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 30 zář. 2022, 10:59

NTSU Green

Zkouším poprvé a zřejmě jsem ho dostal starší a vyvětraný. Není pro mne přímo zklamáním, ale už neodpovídá popisu. Po čpavku ani památky, vlhkost je podobná německému standardu (asi jako čerstvý Gekachelter) a na africké tabáky tedy nízká (např. Taxi Green, který mám, je doslova mokrý). Mletí je hrubé, barva tmavě hnědá, vůně přímočará a rustikální - surový tabák s velmi mírným náznakem mentolu.

V nikotinu dost silný, užívá se snadno. Neštípe, nestéká, nedráždí ani neucpává nos. Možná chci srovnávat nesrovnatelné, ale Taxi Green mi připadá o řád lepší.

EDIT: Je to jasné, Green je zvětralý. Zkusil jsem právě NTSU Black ze stejné dodávky (Black je totiž základem pro Green) a ten je ryze "africký".
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 03 říj. 2022, 08:10

Hedges L.260

V zahraničí je tento tabák často zmiňovaný jako nejsilněji mentolovaný snuff a jakýsi etalon, podle něhož se poměřuje obsah mentolu v jiných tabácích. A to byl důvod, proč jsem si ho nemohl nechat ujít.

Ale hezky popořádku. První, co zaujme je etiketa. Ta není papírová, ale je vytištěna přímo na plech a působí to opravdu exkluzivně. Stejně je provedena etiketa na J&H Wilson M.E.D. No.99, neboť oba tyto tabáky jsou vyrobeny pro firmu Mac Baren Denmark (předpokládám, že u WoS) a jejich příbuznost ještě zmíním.

Tabák o stupeň světlejší než mléčná čokoláda je po anglicku velmi jemně mletý, avšak přiměřeně vlhký, vůbec není prašný a užívá se snadno. Ve vůni není moc komplikovaný - nabízí pouze dobrý tabák, mentol a eukalyptus. Poměr mentolu a eukalyptu je pro můj vkus perfektně vyvážený a velmi vítám, že eukalyptus se nedere do popředí, ale jen dodává tabáku mírnou nasládlost a hebkost. Co se toho pověstného mentolu týče: nechci vyvolávat závod v mentolovém zbrojení, ale vůbec to není tak silné, jak se píše. Například běžný WoS S.M. obsahuje mentolu daleko víc a s mým oblíbeným Radfordem (skutečná mentolová vražda), ale třeba i Red Bullem se to nedá srovnávat. Když se člověk do Hedgesu trošku vžije, musí poznat, že je tu spříznění s M.E.D. No.99. Jakoby byl Hedges základem, ze kterého lze přidáním dalšího eukalyptu a nějaké kořenitosti získat "devadesátdevítku". To ale Hedges nijak nesnižuje, protože z těchto dvou bratranců bych jednoznačně vybral Hedges právě pro jeho umírněnost ve vůni. V nikotinu je to spíš slabší střed.

Vřele doporučuji každému, kdo chce získat pojem o dobrém anglickém medikovaném snuffu. Kombinace střízlivé černobílé elegantní etikety a důstojného obsahu z Hedgesu dělá typ tabáku, který byste si s sebou vzali někam do společnosti.
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Alter Egon » 03 říj. 2022, 08:35

Toque - Camphor & Clove

Tento tabák se mi velmi zalíbil. Objednal jsem si kvůli tomu hřebíčku, jehož vůni mám strašně rád, ale trochu jsem se obával, jak to nakonec dopadne, jestli to nebude nějaké příliš oslazené. T
abák je světle hnědý na středním mletí. Voní tedy opravdu úžasně. Po otevření se z plechovky opravdu vyvalí silné aroma hřebíčku, který se dominantní. Kafr se ukrývá spíše ve spodu, ale je tam. Je o mnoho zřetelnější, když plechovku otevřu venku na vzduchu. Když plechovku otevřu doma v místnosti, hřebíček vítězí. Vlhkost se asi tak střední, šnupe se moc pěkně a chutná skvěle. Dominuje příjemný hřebíček, který je podbarvený kafrem, který ten hřebíček uklidňuje - čímž myslím, že kdyby byl přítomen jen hřebíček, tak by to bylo příliš ostré. Je tam přítomen takový uklidňující kafrový tón. Tabák velice příjemně štípe, ale to jen tak akorát, aby to bylo příjemné. Jeho vůně je déle trvající, z nosu jen tak nevyvane. Nikdy by mě nenapadlo, jak nezvyklá kombinace kafru a hřebíčku může být harmonická.
Považuji to za skvělý tabák do chladného počasí, dokonce bych ho označil za vánoční tabák. Ovšem s tím rozdílem, že zde se nedostavuje taková ta ulepenost, kterou jsem vnímal např. u Pfälzer LandSnuff - BeReshitu, kde byla chuť také zpočátku skvělá, ale nedalo se to šnupat moc často, protože to bylo strašně nasládlé až opravu ulepené. Camphor & Clove se oproti tomu dá bez problémů šnupat celý den. O to víc mě mrzí, že se tento opravdu originální tabák už nedá sehnat přímo v ČR.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 06 říj. 2022, 07:16

Alter Egon píše:Toque - Camphor & Clove

... Nikdy by mě nenapadlo, jak nezvyklá kombinace kafru a hřebíčku může být harmonická...


Malý poklad od Toque, kterému chybí k dokonalosti snad jen to, aby přehodili ingredience v názvu na "Hřebíček&Kafr".
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 06 říj. 2022, 07:39

Samuel Gawith Dr. Vereys Plus

Úplně na začátek píšu, že se mi tento tabák svým způsobem líbí. Ale zároveň mne znervózňuje tím, že skoro polovina velké plechovky je pryč a pořád ho neumím nějak definovat. Pamatuji si ho z plastové 10g šoupátkové krabičky jako velmi jemně mletý světlý a prašný tabák s krátkou a říznou vůní peprmintu. Vakuovaná 25g dóza však ukrývá tabák zcela odlišný. Světlejší tabák na středním mletí nabízí tak proměnlivou vůni, že mne to mate. Jednou zachytávám zcela zřetelnou vůni lískových ořechů, podruhé kafr, potřetí medovou vůni sirupu proti kašli, jindy se zase prosazuje mírně čpavkový tabák. Nikdy však necítím mátu. Mentol je slabší a nikotin nižší. Snad u každého tabáku byste dokázali říct, čím je charakteristický. Ve své sbírce však nemám jiný podobně "mnoholičný" tabák, který mne tou svou proměnlivostí přitahuje a zároveň zneklidňuje. V jedné anglicky psané recenzi jsem našel zmínku, že Dr. Vereys Plus připomíná vůni lékárny. V obrazné rovině bych se k tomu přiklonil. Vůně je tajemná a složitá, nikoli nepříjemná a vůbec netušíte od čeho pochází.
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 07 říj. 2022, 07:37

Monstersnuff aneb o průkopnictví slepých uliček :D

Podobně jako Jára Cimrmann ohledal nejednu slepou uličku, aby ohlásil světu "Tudy ne, přátelé!", tak i já ohlašuji, že smícháním špatného tabáku s jiným špatným tabákem se lepší nezíská. :palm:

Mám sklenici monstersnuffu, kam sesypávám zbytky tabáků, které mne už nebaví a také tabáky, které považuji za špatné. Skladuji ji zhruba rok a dnes jsem ji otevřel. Tak nějak jsem doufal, že něco vyvětrá, něco dozraje, něco s něčím prolne a stane se to použitelným. Ne, přátelé! Je to pořád stejně hnusné jako na začátku. Z několika špatných věcí prostě lepší nevznikne. (Snad se nedotknu něčího vkusu když poznamenám, že převážnou část té masy tvoří tabáky malých německých výrobců a zbytek různé ovocné aromatizace.)
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

PředchozíDalší

Zpět na Doutníky a ostatní tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků