Šňupací tabák (snuff) *

Doutníky a další nedýmkové tabáky: žvýkací, snuss, cigarety...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Copatej

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod ontarios » 09 zář. 2021, 17:20

Bernardy zatím mají, jsou skvělé, ale Rosinsky Oderlander došel. A taky schmalzler Otto. Ujizdim na schmalzlerech. Postupně vytlačují švédský snus.
Uživatelský avatar
ontarios
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 642
Věk: 56
Registrován: 12 bře. 2015, 08:57
Bydliště: Praha 8

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 09 zář. 2021, 17:59

Löwen Prise

Po velmi dlouhé době koštuji Pöschlův Löwen Prise a uznávám, že paměť je pomíjivá. Ulpěl mi jako taková hašlerka. Dnes ale sleduji, že vůně anýzu není zcela určující, objevuje se jen na začátku. Jsem překvapený, jak je tento tabák svým vyzněním příbuzný Red Bullu. Samozřejmě není zdaleka tak řízný, ale cítím tam něco společného. Má to někdo podobně?
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod ontarios » 09 zář. 2021, 18:03

Já zcela upřímně přiznávám, že jsem přehašlerkovaný a přementolovaný, takže jen schmalzlery a jiné vůně.

Suché mi taky nedělá dobře. Kopnutí Redbulla jsem pokládal za sílu nikotinu, ale je to spíš tím mentolem. Jako u snusu.
Uživatelský avatar
ontarios
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 642
Věk: 56
Registrován: 12 bře. 2015, 08:57
Bydliště: Praha 8

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Snuffman » 09 zář. 2021, 19:19

Já jsem jednu chvíli byl také prementolovany, zacal jsem pouzivat sladke a jine vůně, ale nyni mam zas obdobi, ze tocim dva mentolaky. :D Jen ta vůně cpavku a chleva mi nikdy nezachutnala. :smile:
Uživatelský avatar
Snuffman
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 167
Registrován: 10 čer. 2007, 20:30
Bydliště: Pardubice

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 10 zář. 2021, 08:55

Je skvělé, že snuff je tak rozmanitý a každý si najde to své. Někdy napíšu o tom, co mi voní a proč, ale dnes bych to chtěl vzít z druhé strany. Určitě jste si někdy koupili tabák, u kterého jste okamžitě poznali, že je to krok vedle. V mém případě to byl Wos Apri, Toque Toast&Marmalade, ale třeba i Wos Crumbs of Comfort či WoS Wall a FT Bordeaux. V čem jste se sekli vy?
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Snuffman » 10 zář. 2021, 23:57

Toque slanina a sýr a whisky a med. A Neffa Ifrikia - smradlavou staj a koňské koblihy fakt mít v nose nemusím.. :D Ale každý snupe na svůj frňák. Potom mám nějaké, které jsem odložil - nezajímavé a nebo čekám, že mi časem zachutnaji. Třeba mejdlak Seville. Jehličí od Bernarda jsem taky nedosnupal, ale věřím že se k němu časem vrátím. Potom nějakého Rosinskeho - čokoládu a Sans sousi. V podstatě pro mě úžasná voňavé tabak, ale bez tabaku a síly..
Uživatelský avatar
Snuffman
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 167
Registrován: 10 čer. 2007, 20:30
Bydliště: Pardubice

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Snuffman » 10 zář. 2021, 23:58

A abych nezapomněl tak nějaké druhy smalzeru, protože mi kapou do krku a na to jsem si teda nezvykl, to bohužel nemohu, i když vůně je skvělá.
Uživatelský avatar
Snuffman
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 167
Registrován: 10 čer. 2007, 20:30
Bydliště: Pardubice

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod ontarios » 11 zář. 2021, 06:52

Co myslíš tím kapáním do krku?
Uživatelský avatar
ontarios
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 642
Věk: 56
Registrován: 12 bře. 2015, 08:57
Bydliště: Praha 8

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Snuffman » 11 zář. 2021, 17:23

ontarios píše:Co myslíš tím kapáním do krku?

Stekani stav z tabaku do krku. Např. MCCHRYSTALS mi někdy udělá hnědou kapku u nosu. Ale nektery schmalzler bohuzel tece dozadu a pro me je to hodne neprijemne. Napr. Mnich od Bernard mi dela takovou neplechu..
Uživatelský avatar
Snuffman
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 167
Registrován: 10 čer. 2007, 20:30
Bydliště: Pardubice

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod BATRACHOS » 13 zář. 2021, 12:49

V.Š. píše:Löwen Prise

Po velmi dlouhé době koštuji Pöschlův Löwen Prise a uznávám, že paměť je pomíjivá. Ulpěl mi jako taková hašlerka. Dnes ale sleduji, že vůně anýzu není zcela určující, objevuje se jen na začátku. Jsem překvapený, jak je tento tabák svým vyzněním příbuzný Red Bullu. Samozřejmě není zdaleka tak řízný, ale cítím tam něco společného. Má to někdo podobně?


Löwen Prise mi v každém případě chutná.
Je mnohem méně přímočarý, než sourozenec Gletscher Prise, chuťově bohatší a zajímavější. Anýz je hlavní, ale vedle tam je bohatá škála. Opět špičkový konzum, stálice, kterou mají skoro všude a jistota, která spolehlivě uspokojí, ale nenadchne. Já pomyslně dávám takovým "šňupákům" dvojku.

Samozřejmě, že mezi produchty od Pöschla jsou podobnosti. Gletscher Prise má podle mne stejný tabákový základ, jako Löwen Prise, i oleje, jen ta první dominantní složka je úplně jiná. A Löwen má pak něco navíc.
Red Bull mi nikdy nevyhovoval, čili mi to stejné nepřijde, protože mi to principiálně nesedí. Ale předpokládám, že i tam budou částečně stejné komponenty, jako u obou "Prise".
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod beda » 13 zář. 2021, 20:54

Tak won Gletsher umí bejt taky fajn chlíveček. Jen chce drobet kopce, ale to je i na obalu. Libová věc, pro mne top. Neffa ja Neffa, ale když člověk žere Maklu, tak je toho smradu trochu moc..
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 14 zář. 2021, 09:45

ontarios píše:Co myslíš tím kapáním do krku?


Některé tabáky mají nepříjemnou tendenci vzlínat, typicky třeba schmalzlery. Nevím s určitostí čím to je, ale můj čistě osobní tip je, že je to způsobeno tou sladkostí (ve schmalzu je přidáno velké množství nějaké melasy či podobné sladké lepeniny, jak jsem četl).
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod ontarios » 14 zář. 2021, 20:08

Malý dotaz. Lze objednat v snuffstore.uk aniž bych musel v ČR platit clo? Respektive jak to děláte, kde objednavate. Děkuji moc.
Uživatelský avatar
ontarios
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 642
Věk: 56
Registrován: 12 bře. 2015, 08:57
Bydliště: Praha 8

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Snuffman » 14 zář. 2021, 20:50

Také by mě zajímalo jak je to např. s https://www.mrsnuff.com/pages/shipping-policy
Tato společnost sídla na ostrově Man. GB.
Uživatelský avatar
Snuffman
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 167
Registrován: 10 čer. 2007, 20:30
Bydliště: Pardubice

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 14 zář. 2021, 21:13

Snuffman píše:Také by mě zajímalo jak je to např. s https://www.mrsnuff.com/pages/shipping-policy
Tato společnost sídla na ostrově Man. GB.


Je to třetí země, takže DPH určitě a clo nejspíš taky, řekl bych.
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

PředchozíDalší

Zpět na Doutníky a ostatní tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků