Šňupací tabák (snuff) *

Doutníky a další nedýmkové tabáky: žvýkací, snuss, cigarety...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Copatej

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Snuffman » 27 srp. 2019, 19:40

Uz ho mam v hledacku, udajne by mela makla dovazet do pardubickeho globysu, tak to pujdu prubnout jestli tam je..
Uživatelský avatar
Snuffman
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 167
Registrován: 10 čer. 2007, 20:30
Bydliště: Pardubice

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Snuffman » 28 srp. 2019, 11:11

Tak v Globusu snupak Neffa nemaji. Maji pouze snuss, ale I ten meli vyprodany.
Kdyz jsem nasledne zjistil, ze makla pres zasilkovnu posila snupacek za 9,- tak se mi ta cesta ani nevyplatila. :D Kdybych se podival drive za kolik zasilaji, tak si usetrim cestu..
Jinak co se stylu snupani tyce, bylo tu zminovane baroko, na hrbet ruky, trubicky a snupatka a ruzna udelatka.. Ja nyni pouzivam styl "na nehet" alias cvrnkani kulicek. Palec vmacknu pod druhy a treti kloub ukazovacku (jako kdyz cvrnkam kulicky), vznikne mi zlabek do ktereho nasypu snupak a aplikuju. Perfektne tak navedu k nosu. V pripade jemneho mleti vice z dalky. Uz nemam pod nosem knir z tabaku jak ze hrbetu. U baroka navim kolik jsem nabral a krabicky co mam uz jsou odsypavaci, tedy na metodu na nehet perfektni.
Uživatelský avatar
Snuffman
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 167
Registrován: 10 čer. 2007, 20:30
Bydliště: Pardubice

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod beda » 28 srp. 2019, 16:00

Kup víc krabiček, ty wostatní navoněný holky budeš mít už jen tak pro zábavu :wink: Jinak já dva hrášky ze hřbetu, do každý nozdry jeden. Ale jak píšu, zakotvil jsem u Neffy :twisted: Samo, že je to spíš pro lidi co uměj šňupat, jemný mletí a suchej, ale ten smrádek když ho nepustíš vejš než na sliznice, to je prostě to wono.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Snuffman » 28 srp. 2019, 16:40

Uz je objednana jedna, zitra dorazi. Tak jsem na nej zvedavy. Uz jsem mu I pripravil krabicku. Vysypal jsem stareho Redbulla a pujde tam. Ty odsypavaci krabicky mi prijdou praktictejsi. Jinak se mi podarilo sehnat MC Chrystals. Asi nejake stare zasoby v trafice. Nevim v jakem roce se prestaly dovazet. Vzal jsem na zkousku 2x 5g a super. Neni to vyschle, ma to super aroma a slape to. Zajimave, ze je take na jemno mlety, jako WoS, ale nelita tak do krku a v nose nestipe. V trafice jich jeste par je. Asi to neni tak horke zbozi. :D
Uživatelský avatar
Snuffman
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 167
Registrován: 10 čer. 2007, 20:30
Bydliště: Pardubice

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Snuffman » 29 srp. 2019, 20:56

beda píše:Kup víc krabiček, ty wostatní navoněný holky budeš mít už jen tak pro zábavu :wink: Jinak já dva hrášky ze hřbetu, do každý nozdry jeden. Ale jak píšu, zakotvil jsem u Neffy :twisted: Samo, že je to spíš pro lidi co uměj šňupat, jemný mletí a suchej, ale ten smrádek když ho nepustíš vejš než na sliznice, to je prostě to wono.
No, tak mi dorazil... :D Ta konska staj tam je opravdu citit, taky slama a mozna samotna kobliha. :D Ne, prehanim, ale staj a slama tam fakt je.. No ze by me to aroma pohltilo, uplne ne.. A taky uz vin co to je, kdyz ti po nikotinove bombe zacne hucet v hlave. Vzhledem k tomu ze nekourim, kdyz je cas tak obcas doutnicek, dymku spise sporadicky, tak tohle je fakt sila. Ani mi to uz mebylo moc prijemne.. Holt nejsem zvykly.. Takze asi momentalne zustanu u tech navonenych holkach. :D Ale zajimava zkusenost. Zaarchivuji a treba se k nemu casem vratim.
Uživatelský avatar
Snuffman
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 167
Registrován: 10 čer. 2007, 20:30
Bydliště: Pardubice

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Alter Egon » 30 srp. 2019, 10:33

Já se té Makle stále vyhýbám kvůli jeho síle. WoS mi svou menší silou absolutně vyhovuje. V dýmce kouřím často silné tabáky, tak úplně nepotřebuji makopávat ještě snuffem - ten mám jen pro to, že ho mám rád a v zimě proti rýmě.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod beda » 30 srp. 2019, 18:47

Otázka času :wink:
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Rahmed » 30 srp. 2019, 19:10

Souhlasím... já měl od šňupáku (WoS) cca rok pauzu a teď ta debata tady a zásilkovna za 9Kč mě přinutily objednat konečně pár krabek Neffa Ifrikia.
Dal jsem dneska už 2x a smrádek fa-móz-ní, to mi sedí... sílu jsem čekal trošku větší, ale za to si můžu sám :twisted:
Díky, bedo, za neutuchající osvětu :ok:
Uživatelský avatar
Rahmed
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1055
Věk: 50
Registrován: 06 čer. 2013, 20:50
Bydliště: Těšín

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Snuffman » 30 srp. 2019, 22:25

beda píše:Otázka času :wink:

Nerikam ze ne.. :) Dneska jsem ji 2x zkusil.. ale ta vune mi fakt nejak nejde.. Ta sila je slusna, ale muzu si dat mensi mnozstvi, ale ta vune... :D
Uživatelský avatar
Snuffman
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 167
Registrován: 10 čer. 2007, 20:30
Bydliště: Pardubice

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod beda » 31 srp. 2019, 03:45

:arrow: Rahmed Mám rapé z Amazonie od Indošů a silou je tak na stejno, ale zpracváním bída. Ale podle toho co kouříš by tě asi zajímala Makla pod ret :twisted:
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Alter Egon » 02 zář. 2019, 12:49

Tak jsem opět v souvislosti s tabákem prokázal silně vyvinutou slabou vůli. Trochu měl přesvědčil Rahmed, protože kouří podobný "smrady" co já, tak si myslím, že by mi to mohlo sedět. Tak jsem zvědavej
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Alter Egon » 05 zář. 2019, 09:41

Tak už mám Neffu Ifrikiu v nose. Smrad je to teda pořádnej. Přijde mi to jako smradlavý fusekle. Takovej pěkně zemitej puch :D Nějak extra silný mi to nepřišlo, takže jsem se obávané síly obával zbytečně. Takže za mě příjemný přírodní tabák.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Jack.Grave » 10 zář. 2019, 19:12

Upřímně Makla Ifrikia u mne nevzbuzuje valnou důvěru, přijde mi to jako podřadný tabák řádně nastavený alkazizačním činidlem a sádrou. A taky dost pochybuju že to bude Nicotiana rustica, spíš nejaký podřadná N. tabacum hlavně stonky a žíly. Jinak oni všechny šnupací tabáky anglické provenience jsou silou tak nějak na stejno. Pokud je mi známo tak například Wilson of Sharrow používa 2 nebo 3 základní směsi které se dál liší aromatizací, vlhkostí a hrubostí. Čím je tabák namletý víc na jemno a je sušší (např. WoS Irish Toast #22) tam přijde uživateli silnější než tabák který je namletý na hrubo a je vlhčí (např. SG Original Kendal Brown). SP tabáky jsou silou tak někde uprostřed ani suché ani mokré ani slabé ani silné, jen někomu může vadit bergamot (znám lidi kterým bergamot způsobuje bolesti hlavy). Jinak SP je chamelon ve stylu od bergamotové bomby ve stylu WoS Best SP, přes mydlinkovitě bylinný McChrystals SP až po dřevitě ginový SG SP Scotch.

Já osobně mám rád šnupáky od Růže (WoS Rows of Sharrow/Rose/) přes super voňavky jako je SG Otterhound až po hrubý SG Kendal Brown, samozřejmně z "luxusnějších" mi nesmí chybět FT Old Paris nebo FT Santo Domingo. Mentoláky a indický šnupáky nemusím a vyhýbám se jim. Jack

P.S. dneska jsem si domů donesl záslku SG Kendal Brown a SG Elmo's Reserve (což je 1792 Flake jako snuff absolutní tonka bean bomba co člověka zamáčne do křesla). J
Uživatelský avatar
Jack.Grave
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1117
Věk: 42
Registrován: 24 kvě. 2006, 11:57
Bydliště: Praha

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Snuffman » 10 zář. 2019, 21:45

A muzu se zeptat kde tyto snupaky kupujes?
Uživatelský avatar
Snuffman
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 167
Registrován: 10 čer. 2007, 20:30
Bydliště: Pardubice

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Jack.Grave » 11 zář. 2019, 11:27

Objednával jsem na snuffstore.co.uk.
Uživatelský avatar
Jack.Grave
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1117
Věk: 42
Registrován: 24 kvě. 2006, 11:57
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Doutníky a ostatní tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků