Šňupací tabák (snuff) *

Doutníky a další nedýmkové tabáky: žvýkací, snuss, cigarety...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Copatej

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Ragaz » 10 čer. 2015, 20:01

Já po Redbullu většinou taky nekejchám...ale někdy se stane, že mě přepadne takový kejchavice...jako dneska :mrgreen:
Uživatelský avatar
Ragaz
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 704
Věk: 48
Registrován: 11 úno. 2015, 10:11
Bydliště: Třemošnice

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Bedřich » 12 črc. 2015, 20:39

Máte někdo nějaké zkušenosti se šňupacím tabákem značky Sternecker? Je to schmalzler.
Bedřich
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 16
Registrován: 29 lis. 2014, 22:50

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Viking » 17 črc. 2015, 09:24

Zdravím, kolegové. Již delší dobu sleduji toto fórum, kde se věnujete šňupacímu tabáku a sbírám podnětné informace, cca od roku 2012.
Abych přispěl se svojí troškou do mlýna, pár subjektivních postřehů:
U produktové palety WoS jsem zkoušel Extra crumbs of comfort - chuťově vynikající, WoS Vanilla - nic moc, vanilku tam necítím a tento tabák mi smrdí :-), WoS Wallflower - věřím, že si oblibu nalzene, ale pro mě je moc přeparfémovaný a bolí z toho až hlava..
Medicated - úžasný tabák, krásná zemitá vůně.
Gletscherprise - klasika, příjemný, nekomplikovaný, uživatelsky dlouhodobě akceptovatelný.
RedBull - opět klasika, na mě příliš ostrý, tento tabák sám o sobě není můj šálek čaje.
Gawith Apricot - - tento tabák se prostě povedl, patří mezi mé nejoblíbenější, meruňka krásně voní a ve spojení směsi tabáku, za mě 1 podtržená.
Ozona Spearmint - katastrofa, tabák sám o sobě nevoní, spearmint není příjemný
Ozona Raspberry - nenadchl mě

Molens - FCV 400 - na tento tabák jsem byl hodně zvědavý, nejhruběji mletý viržín, čistý tabák. Výborný, naprosto přírodní zážitek a vůně přírodního tabáku. Můj oblíbený, jen technik šňupce je třeba dosti natrénovat, :-) kinetická enegrie takového kusu tabáku má tentenci letět fakt hluboko :-)
Molens - Bon Bon - příjemný, opět hruběji mletý (i když ne jak FCV 400), velmi příjemný tabákový zážitek s dominanci aromatu tabáku samotného. Výborný.

Neffa Ifrikia - ostrý jako břitva, úžasně voní koňskou stájí. Nikotinová bomba a 10timunutová tepačka v hlavě :-)

Velmi rád bych zkusil schmalzery od Bernarda a přidal se k někomu do objednávky (zkouším to takto nevtíravě :-D )
Mám tu přebytek ve formě většího pouze otevřeného puku WoS Vanilla, cca polovinu WoS crumbs of Comfort a nerozbalenou Neffa Green. Klidně i vyměním..
Viking
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 5
Registrován: 15 črc. 2015, 12:38

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod inkognito » 17 črc. 2015, 19:39

Bedřich píše:Máte někdo nějaké zkušenosti se šňupacím tabákem značky Sternecker? Je to schmalzler.


Jenom ty nejlepší! Jeden z nejlepších schmalzlerů na světě :smile: Navíc za velmi lidovou cenu :joy:
Uživatelský avatar
inkognito
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 6
Věk: 34
Registrován: 26 říj. 2014, 20:08
Bydliště: Praha

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Bedřich » 19 črc. 2015, 17:46

Pokud jde o kýchání, tak v místě, kde nosní přepážka přechází v horní ret je bod, který když se stiskne, zamezí se kýchnutí. Mám to vyzkoušené. Nejlepší je zatlačit špičkou ukazováku.
Bedřich
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 16
Registrován: 29 lis. 2014, 22:50

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Milda » 11 zář. 2015, 19:25

V poslední době mě zaujaly schmalzlery od Pöschla "Schmalzler A", ale hlavně "Doppelaroma" (banán v čokoládě, jak říká jeden můj spolupracovník). Je to výborný tabák. Bernard "Schmalzlerfranzl Brasil" taky není špatný. Víc "čokoládový"... Od Bernarda nejde dopustit ještě na úžasně tabákový "Gekachelter Virginie dunkel" a na příjemně mentolovaný schmalzler s intenzivní vůní smrkového jehličí "Fichtennadel-Tabak". Nově k sehnání i v ČR: http://rakouskepotraviny.cz/cze/Rarity/ ... paci-tabak . Ideální do lesa... :joy:

Mentoláky mě už pořád dráždí nos a tak teď u mě vedou přírodnější tabáky. Vedle SG Kendal Brown, Yelow a Blue Crest jsem si oblíbil hlavně "Top Mill No. 1" od J.H. Wilson, kterému na paty šlapou od McChrystals "Smokers Blend Snuff" a "Mild Lemon". Jsou to opravdu kvalitní, jemné tabáky, typu SP, u kterých vynikne samotná vůně tabáku se špetkou bergamotu. Mám to rád... Docela zvláštní kapitola bezmentoláků je u mě indický F.U.B.A.R. "Grunt". Čistý tabák, jemná "doutníková" vůně, nikotinově docela silný.

Z mentoláků co jsem v poslední době zkusil (většina byla ale jen průměr) můžu doporučit novinku - šňupák od dánské firmy na žvýkací tabák V2 "Thunder Frosted". Nebude to moje stálice, ale pro ty co mají rádi žvýkací Thunder bude vůně nového snuffu myslím známá. Překvapila mě i síla nikotinu. Jemný mentol. Od Pöschla jsem si po dlouhé době zavzpomínal na bylinkově-mentolové tabáčky "Radford Premium" (ten je opravdu výborný, vždy se k němu rád vracím) a "Gletscherprise Extra" (v bílé krabičce), které jsem neměl léta. Příjemná změna k tradiční pöschlovské produkci, co se dá sehnat u nás...

Z navoněných snuffů mě zaujal Jaxons "Raspberry Menthol". Nejenom tím, že tam mentol vůbec necítím, ale intenzivní ovocnou vůní v kombinaci s kvalitním hrubým tmavým tabákem. Tyhle věci nemusím každý den, ale někomu to může hodně sednout. Úplně mě ale dostala malá plastová dózička z Indie 6 Photo "Anerkali". Nic takového jsem ještě nešňupal. Voní a vypadá to jako na prach rozemleté vonné tyčinky, černé jak uhlí. Mentol v pozadí. Fakt zajímavý... Při příštím nákupu se dám víc indickým směrem... :yum:
Milda
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 126
Věk: 47
Registrován: 22 srp. 2011, 21:40
Bydliště: Brno

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Bedřich » 23 zář. 2015, 11:08

Ta Indie byla fakt dobrá. Zajímavá vůně, mentol hoooodně vzadu a dlouho drž :wink: ela.
Bedřich
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 16
Registrován: 29 lis. 2014, 22:50

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Nephrite Fox » 23 zář. 2015, 21:56

Tak jsem včera pány z brněnské muňky učila na šňupák, no zepčikali se z toho jak můj bejvalý při pytlování sena :lol:
A já teď bojuji s "poleptaným" nosíkem. No zkrátka jsem bývala letitý závislák na nosních sprejích (asi tak tři roky), až jsem to dopracovala ke zničené nosní sliznici jako mají fetky. :evil: Samozřejmě, to abstinování bylo několika měsíční peklo. Pak jsem zase pár let "nefetila" a teď během jara do toho zase spadla. Já už dneska o nosních sprejích vím naprosto všechno... :palm:

Nicméně po zahojení jsem si začala užívat šňupáku, mám to ve vlnách, někdy si dám i několikrát denně, pak mám týdny, kdy vůbec. Teď jsem zase užívala trochu víc, takže mám jednu nosní dírku rozbolavělou. Takže jen proplachuju a proplachuju.

Tedy, nosní spreje jsou ta nejhorší věc!
Co nejhoršího jste do čumáku kdy nabrali vy? (Vyjma některých smradů, které jsou na sebe někteří ráno v koupelně vycákat a nazývají to nonšalantně parfémy.) :smoke1:
Uživatelský avatar
Nephrite Fox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 169
Věk: 34
Registrován: 21 zář. 2014, 18:02
Bydliště: Brno / Praha / Ostrava

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Ragaz » 23 zář. 2015, 22:33

Já zkoušel šňupat sladkou papriku...zas tak zlý to nebylo... :mrgreen: ...ale z toho, co jsem šňupal asi nejhorší.
Uživatelský avatar
Ragaz
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 704
Věk: 48
Registrován: 11 úno. 2015, 10:11
Bydliště: Třemošnice

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod muf » 24 zář. 2015, 07:25

Já se jednou pokoušel šňupnout středovou čáru na cestě a následky mám do dnes. :roll:
Uživatelský avatar
muf
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 510
Věk: 50
Registrován: 02 úno. 2015, 07:58
Bydliště: Čehovice u Prostějova

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Bukinist » 24 zář. 2015, 13:19

Nejhorší...no to je relativní. Mně třeba MDMA přijde jako dobrá věc, ale oficiálně je špatná. Ovšem v nosu je to dost nepříjemné. WoS chilli chocolate je proti tomu balzám.
To mi připomíná - krabičky WoS, boxy SG, jak víme, strašně vysychají, zatímco ty od poschla nikoli. V autě mám Gletscherprise už třetí rok a nevyschnul ani trošku i přes ty brutální vedra. Teda - měl jsem, došel. Rád bych si opatřil podobný box. Šňupu v autě rád a chtěl bych už spotřebovat nakupená WoSka... Budu vděčný za jakýkoli tip :ok:

PS.: Příbuzný byl léta závislý na kapkách Sanorin... Pravda, vím to jenom z vyprávění, ale podle všeho šlo o regulerní drogovou závislost.
Uživatelský avatar
Bukinist
Účet zrušen
 
Příspěvky: 718
Věk: 42
Registrován: 09 dub. 2012, 15:23
Bydliště: Praha 10 - Vršovice

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod olo » 24 zář. 2015, 20:12

Tak tak, jak píše muf středová lajna a půlku zubu jsem už nikdy nenašel. :(
Uživatelský avatar
olo
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 90
Věk: 60
Registrován: 12 dub. 2014, 20:55
Bydliště: Praha 10

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Rigolleto » 26 zář. 2015, 22:43

Dobrý den, chtěl bych se zeptat zda-li někdo neví o nějakém obchodě či trafice v Praze, kde prodávají nějaké šňupací tabáky od Mc chrystals nebo Wilson of sharrow ?
Rigolleto
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 23
Věk: 32
Registrován: 26 zář. 2015, 22:33
Bydliště: Praha

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Bečetka » 29 zář. 2015, 14:31

Nezkoušeli jste někdo vlhčit šňupací tabák? Koupil jsem plechovku WoS a je úplně vysušená. Šňupec z toho letí až do konečníku.
Uživatelský avatar
Bečetka
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 391
Věk: 38
Registrován: 16 úno. 2013, 10:07
Bydliště: Týn nad Vltavou

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Milda » 04 říj. 2015, 19:23

Má metoda jest: zakoupit takovou tu plastovou krabičku (zaklapovací) na potraviny. Spíše menší. Do jedné misky nasypat tabák (občas pak krabičku otevřít a tabák v misce promíchat) a vedle položit druhou misku s vodou. Zavřít a nechat tam 1 - 2 dny podle potřeby zvlhčení. Tato metoda se mi poměrně osvědčila.

Nemá smysl do šňupáku vlévat vodu nebo tak podobně, tím se tabák příliš zvlhčí a ztvrdne. Doufám také, že někoho nenapadne dávat šňupák do humidoru, kde pak uchovává doutníky... Jinak jako prevence vyschnutí je dobré dát krabičku tabáku do sáčku a vložit do vzduchotěsné krabičky a šup s ní do ledničky...
Milda
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 126
Věk: 47
Registrován: 22 srp. 2011, 21:40
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na Doutníky a ostatní tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků