Šňupací tabák (snuff) *

Doutníky a další nedýmkové tabáky: žvýkací, snuss, cigarety...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Copatej

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod BATRACHOS » 30 pro. 2021, 19:59

Alter Egon píše:Ta plechovka je jiná, větší než od Toque, ale na první pohled opravdu vypadá jako obyčejná hliníková plechovka. Ale byla tak utažená, že prostě nešla otevřít. Nevím, jestli tam nemohl být nějaký podtlak nebo co, ale prostě jsem to holýma rukama neotevřel.


Právě že je to jen hliník (asi potažený standardní inertní vrstvičkou, jako u kosmetických piksliček), chybí jakékoli těsnění etc. Čili se to po pevném utažení může kousnout ... já jsem spodní krabíčku chytil do sikových kleští, víčko do hadříku, jinak bych to neotevřel. :lol:
Fakt je, že tabáček byl zase v ideální vlhkostní kondici, všechna čest. Akorát, ani moc, ani málo. Perfektně se šňupe. :ok:
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 05 led. 2022, 11:47

Toque Absinthe

Někdo anýz rád, jiný nerad. Já patřím k těm prvním a tak se mi dostal do ruky Toque Absinthe. Je to tabák jednodruhový - solidní základ kořeněný velmi hojně právě jen anýzem, který způsobuje mírný luft. Na celodenní užívání je to moc jednoduché, přímočaré a příliš aromatické až těžké, proto mi ubývá jen zvolna. Právě proto mne napadlo vylehčit mentolem (přidal jsem Toque Menthol, aby se to moc nehádalo a ještě špetku nějakého bergamotového zbytku) a paráda je na světě - směs má opravdu říz, získala na bohatosti a zajímavosti. :D
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Alter Egon » 07 led. 2022, 12:58

Toque - Menthol

Tady název skutečně neklame. Středně mletý tabák s obrovskou porcí mentolu. Po očichání je zřetelně cítit mentol na výborném tabákovém základu. Po šňupnutí také. Je to opravdu extrémně silný mentol bez žádných dalších přísad. Tabák pro hardcore mentolové fanatiky. Šnupe se moc dobře, jen prostě nenabízí nic dalšího. Byl by vhodný pro ty, kdo si míchají vlastní směsi. Takže vlastně souhlasím s tím, co už o tomhle tabáku psal výše V.Š.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 11 led. 2022, 09:46

Toque Almond Toast

Chválím! Světlý a nikoli moc jemně mletý toast s marcipánovou vůní, která ale není přehnaně sladká. Pozoruhodné je, že tento tabák je velmi vlhký (snad i víc než tabáky řady Otto) a šňupe se mi poměrně obtížně. Na jiné toasty se musí polehoučku, ale tento se slepuje, hrudkuje a musí se vtáhnout silou. Což ale zase zvyšuje riziko, že vletí kam nechci. Vůně toastového tabáku je mi milá, mandlové aroma je fajn a tak soudím, že jak bude tabák z krabičky ubývat a trošku tím proschne, bude vynikající.
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 13 led. 2022, 11:50

Alter Egon píše:Toque - Menthol

Tady název skutečně neklame. Středně mletý tabák s obrovskou porcí mentolu. Po očichání je zřetelně cítit mentol na výborném tabákovém základu. Po šňupnutí také. Je to opravdu extrémně silný mentol bez žádných dalších přísad. Tabák pro hardcore mentolové fanatiky. Šnupe se moc dobře, jen prostě nenabízí nic dalšího. Byl by vhodný pro ty, kdo si míchají vlastní směsi. Takže vlastně souhlasím s tím, co už o tomhle tabáku psal výše V.Š.


Pánové, on ten Menthol dokáže věci, posledních dnech s ním experimentuju. S tím anýzem je přímo výborný a teď jsem trošku přidal k takovému nanicovatému bergamotu (Shaman SP) a myslím, že ho to zachránilo od vyhození.
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Alter Egon » 13 led. 2022, 15:28

No jak jsem psal. Toque Mentol má výborný tabákový základ a jelikož je ten MEntol hodně silný, tak si právě myslím, že může z těch směsí, které člověk nechce vyčarovat dobrý tabák. Já ho tedy zrovna dneska dojel samotný :)
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 18 led. 2022, 12:21

BATRACHOS píše:
Právě že je to jen hliník (asi potažený standardní inertní vrstvičkou, jako u kosmetických piksliček), chybí jakékoli těsnění etc. Čili se to po pevném utažení může kousnout ... já jsem spodní krabíčku chytil do sikových kleští, víčko do hadříku, jinak bych to neotevřel. :lol:
Fakt je, že tabáček byl zase v ideální vlhkostní kondici, všechna čest. Akorát, ani moc, ani málo. Perfektně se šňupe. :ok:


Ta piksla je železná, teď jsem to zkusil magnetem. Taky jsem zápolil s otevřením, ale nakonec to šlo rukou. Háček shledávám v tom, že už z výroby je tabák napadaný v závitu. Je to přischlé a je v tom závitu velké tření. Ani vyčištění závitu nic nevyřešilo, protože krabička nemá pod víčkem takovou tu membránu, tudíž i při poměrně pevném utažení tabák pořád do závitu propadává.
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 18 led. 2022, 12:25

Pánové, jistě nenapíšu žádnou novinku, ale opakování je matkou moudrosti. Opravdu důrazně varuji před tabáky Samuel Gawith z etrafiky v plastových 10g šoupátkových krabičkách. Jsou to napadrť vyschlé ležáky. Ani velmi nízká cena to neospravedlní a nestojí to za to zklamání. Na milost jsem vzal jen Dr. Verey´s, který alespoň hezky voní. Je to příjemný kompromis mezi peprmintem a spearmintem. Ostatní je drek.
Naposledy upravil V.Š. dne 18 led. 2022, 13:30, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod BATRACHOS » 18 led. 2022, 12:30

V.Š. píše:Ta piksla je železná, teď jsem to zkusil magnetem.


No jo! :shock:
Tak to by mne fakt nenapadlo.
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 19 led. 2022, 08:40

Alter Egon píše:Ten nejpřívětivější schmazler je podlé mého Schmalzlerfranzl Gold - https://www.snupeme.cz/Schmalzlerfranzl-Gold-Brasil-Feinst-10g-d51.htm


Poděkování za tip na "hodný" schmalzler. Je nejméně sladký ze všech, které jsem zkusil, možná i trošku slabší v nikotinu. Opravdu nijak neštípe, nevzlíná a celý je takový přiměřenější. A navíc má krásnou etiketu. Jsem rád, že jsem dal na tvou radu.
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Alter Egon » 19 led. 2022, 09:45

V.Š. píše:Pánové, jistě nenapíšu žádnou novinku, ale opakování je matkou moudrosti. Opravdu důrazně varuji před tabáky Samuel Gawith z etrafiky v plastových 10g šoupátkových krabičkách. Jsou to napadrť vyschlé ležáky. Ani velmi nízká cena to neospravedlní a nestojí to za to zklamání. Na milost jsem vzal jen Dr. Verey´s, který alespoň hezky voní. Je to příjemný kompromis mezi peprmintem a spearmintem. Ostatní je drek.


To můžu jen potrvdit, že SG šnupáky z etrafiky na mne neudělaly velký dojem. Přišlo mi, že jsou to vyschlé ležáky. Dr. Verey's jsem měl taky, ale taky byl vyschl bez aromatu. Jediné, kdy jsem se trefil bylo SG Kendal Brown, ten mi tedy chutnal moc. Možná by to chtělo vozit ty tabáky v těch hliníkových krabičkách místo těch plastů. Když tam leží dlouho je to k prdu.

V.Š. píše:Poděkování za tip na "hodný" schmalzler. Je nejméně sladký ze všech, které jsem zkusil, možná i trošku slabší v nikotinu. Opravdu nijak neštípe, nevzlíná a celý je takový přiměřenější. A navíc má krásnou etiketu. Jsem rád, že jsem dal na tvou radu.


Rádo se stalo. To co pšeš můžu jen povrdit. Ještě jsem nezkoušel ten Original Schmarzlrfranzl, ten zkusím příště. Ale Gold je u měl pořád ve schmarzlerech číslo jedna.


A ještě ode mne jedna krátká recenzička:

Bernard - Original F (Fichtentandel)

Tmavě hnědý, velice vlhký a mastný tabák na středním mletí. Ještě před otevřením krabičky je naprosto jasné, že tento tabák bude velmi aromatický, protože jeho aroma bylo zřetelně cítit i přes zavřenou krabičku. Je zde zřetelně cítit osvěžující vůně jehličí. Velmi originální, nic podobného jsem zatím nikde necítil. Snad vzdáleně to přimomíná tabák Pinewood Ice od SG, ale ten mi nechutnal. Tohle je úplně jiná liga. Je to opravdu jako rozmačkané jehličí. Vzhledem k veliké vlhkosti a ne úplně jemnému mletí se šňupe trochu hůř, takže se musí trochu víc zabrat. Na druhou stranu se tabák pěkně uchytí v nose a nejde nikam kam nemá. Má trochu pozvolný nástup. V prvních okamžicích se vlastně nic neděje, ale po pár vteřinách to přijde. V celém nose se začně rozléhat intenzivní vůně jehličí (takovou nálož nezažijete ani uprostřed lesa). Ve spodu této vůně je zřetelná mentolová svěžest, která jen napomůže k opravdu uvolňujícímu pocitu v dutinách. Je to vysoce průtahový materiál. Dokážu si představit, že pro mnoho lidí, může být ta jehličnatá vůně až příliš aromatická a intenzivní. Já tedy tento tabák užívám již řadu dní za sebou a nemám s tím problém. Vřele doporučuji pro ty, co mají rádi mentolové tabáky, protože tohle je opravdu originál.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 19 led. 2022, 10:41

Alter Egon píše:

Bernard - Original F (Fichtentandel)

Je zde zřetelně cítit osvěžující vůně jehličí. Velmi originální, nic podobného jsem zatím nikde necítil. Snad vzdáleně to přimomíná tabák Pinewood Ice od SG, ale ten mi nechutnal. Tohle je úplně jiná liga. Je to opravdu jako rozmačkané jehličí.


Fichtennadel má skutečně autentické aroma, ovšem nejvíc jsem si ho vychutnal až když drobet vyvětral (ostatně jako některé jiné Bernardy, které jsou v čerstvém stavu na mne trochu "zu"; příkladně Amostrinha...). Jak správně psáno, tento tabák je smrkové jehličí s mentolem. SG Pinewood Ice je laděn do borové pryskyřice a cítil jsem z něj jakoby kalafunu. Spíš než borovici bych to tipoval na nějaký cedr. Nepřipadal mi špatný, ale dal bych přednost Fichtennadelu. Když už píšu o těch jehličnatých tabácích, mě by nejvíc potěšil tabák s vůní čerstvého řeziva. Chlapi, já jsem vzděláním a jistou dobou praxe lesník. Les voní báječně, o tom žádná, ale nic se nevyrovná čerstvě pořezané kulatině. Takový tabák bych bral všema deseti.
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Snuffman » 19 led. 2022, 20:35

Já už v podstatě stále tocim pouze Bernard (Amonstrinha) a McChristals original. Pokud jsem si koupil jinou značku, většinou jsem nedosnupal a odložil do archivu. Z počátku nadšení (Pfälzer LandSnuff) ale po chvíli mi tabaky zevsedni a putují do archivu. Momentálně ale mám poprvé Bernard Kownoer. Z počátku nejistota, ale teď jsem mu přišel na chuť a je to prima smradek. :) Na začátku zapálí- zaperli v nose, ale potom cítím lehké mýdlo a takový zvláštní smradecek. Ale příjemný. Kdysi jsem četl, jako když u babičky otevres skříň. To je docela trefny. :) Před tímto jsem vysnupl Bernard´s Steife Prise a to je taky moc prima peprmintovy snupak - protahovak. Když jsem doma ležel s covidem a moc jsem neměl čich, tak tenhle peprmint jsem teda cítil slušně. :) Ja si vystacim s těmito dvěma značkami. Už nějak nemam potřebu experimentovat. Jen kdyby byl větší výběr McChristals. Ale i tak spokojenost.
Uživatelský avatar
Snuffman
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 167
Registrován: 10 čer. 2007, 20:30
Bydliště: Pardubice

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Vejr » 19 led. 2022, 20:55

nemáte někdo tip na cestovní pixlu na šnupací tabák? Koupil jsem od Rosinskiho v papírovích pytlících a na nošení v kapse je to nepraktické. Že bych si odsypal cestovní porci.
Jinak jsem si do teď šnupul spíš svátečně, tabáky typu Gletscher Prise mě moc neberou. Bral jsem to jako lék při nachlazení :smile: . Ale Frankfurter od Rosinskiho mě docela nadchnul.
Uživatelský avatar
Vejr
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 207
Věk: 52
Registrován: 21 úno. 2015, 20:22
Bydliště: Kladno / kamion

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 20 led. 2022, 09:55

Prvotní zkušenost s dovlhčováním tabáku

Pánové, jak jsem psal, obdržel jsem několik snuffů SG v katastrofálním stavu. Mátový Dr. Verey´s byl sice úplně na prach, ovšem ještě docela příjemně voněl, tak jsem si říkal, že 35,- Kč nebude v případě neúspěchu velká ztráta a zkusil ho dovlhčit. Řekl bych, že to dopadlo na první dobrou.

Do skleněné salátové misky jsem uvrhnul 10g toho skvostu a přidal čajovou lžičku obyčejné vody. Ono to samozřejmě okamžitě zhrudkuje, ale lžičkou to jde trošku rozpracovat. Vznikne taková nehomogenní prvosměs - vlhké hrudky se suchým tabákem. Přesil a přepasíroval jsem to následně přes husté čajové sítko a tento postup opakoval asi 3x. Tím se rozbily hrudky a tabák se hezky načechral. Trošku nabobtnal, takže se ukázalo, že to zdánlivě extra jemné až prachové mletí výrobce určitě nezamýšlel. Předpokládám, že v těsně uzavřené hliníkové plechovce to vše ještě hezky prolne a dojde. Čajová lžička vody do 10g tabáku udělá vlhkost jako má Otto. Příště bych dal o fous méně vody, ačkoli ono to bude samozřejmě zase vysychat. Myslím si, že resuscitace se celkem podařila. Celá procedura zabrala asi 15 minut.

EDIT: Opravil jsem dnes stejným způsobem ještě WoS SM Gold a říkám vám, že je jako nový. :D
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

PředchozíDalší

Zpět na Doutníky a ostatní tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků