Šňupací tabák (snuff) *

Doutníky a další nedýmkové tabáky: žvýkací, snuss, cigarety...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Copatej

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Alter Egon » 07 říj. 2022, 10:27

Haha, takový eintopf :) Díky za postřehy!
To já když jsem něco zkoušel míchat, tak nakonec to jedině bylo jen to, co mi přišlo zajímavé, ale nějak jsem to nemohl šnupat denně. Tak jsem to zkusil smíchat s něčím, co by si mohlo sednout. Někdy to vyšlo někdy ne.
Ale tabáky, které mi vyloženě nechutnaly, tak na ty jsem rovnou použil tzv. "košovou metodu" - vyhodil jsem je do koše.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 07 říj. 2022, 10:46

No je to hnus zralý na vyhození. Zkusil jsem časem v malém měřítku smíchat ledacos, ale upřímně - co může člověk metodou pokus/omyl namíchat lepšího než firmy se staletými zkušenostmi? Pro trvalé použití se mi osvědčily jen dvě směsi. Jak už jsem psal tak indické tabáky s bílým Cheeta a pak Gekachelter s mentolem. To ale ani není míchání jako spíš tuning, protože používám čistý krystalický mentol. Výsledek je skvělý a je nápadně podobný tabáku, o kterém napíšu recenzi později.
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod ontarios » 07 říj. 2022, 10:48

Je to asi 14 dní jsem namíchal směs zbytku Gekachelteru, indického Dragona a Pfalzeru (už nevím, co to bylo). Výsledek je více než uspokojující.
Uživatelský avatar
ontarios
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 642
Věk: 56
Registrován: 12 bře. 2015, 08:57
Bydliště: Praha 8

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 08 říj. 2022, 09:28

Paul Gotard Menthol Strong - důstojné rozloučení se značkou PG

Tento tabák jsem koupil za symbolickou cenu v okamžiku, kdy ho vyprodával eshop snupeme.cz. Po dřívější nikoli oslňující zkušenosti se značkou PG jsem neměl vůbec žádná očekávání. Ale společně s panem Lelim z Kerska jsem si řekl "no nekupte to, když je to tak levný".

PG Menthol Strong je tmavě hnědý tabák na středním mletí. Překvapením byla dostatečná vlhkost, kterou si tabák v šoupátkové krabičce udržel. Vůně je bohatá a hutná, spíše těžší a temnější a kromě mentolu obsahuje nádech čokolády a máty. Mentol protahuje akorát a bez přehnané říznosti. V celku vyznívá lahodně a harmonicky. Zdá se mi, že tabákový základ je velmi kvalitní. Užívá se snadno a je poslušný. Bez problémů lze užívat celodenně. .

Je škoda, že firma PG obdařuje své tabáky těmi divně zašpičatělými krabičkami a mimořádně hnusnými etiketami. To vůbec nebudí důvěru a odrazuje od koupě. Zabalen do plechu a s líbivější etiketou by se musel Menthol Strong prodávat jak o závod. Takto je to podceněný prvotřídní tabák se špatnou prezentací. Mám už ho skoro všechen spotřebovaný. V ČR už nelze koupit a v Anglii také ne. Je to tedy hezká rozlučka se značkou PG, která napravila předchozí horší zkušenost. Konec dobrý, všechno dobré. Jen lituju, že jsem si ho nekoupil trošku víc do zásoby.
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 12 říj. 2022, 11:14

Jen takový výkřik - zkusil jsem všechny možné máty, ale naprostou jedničkou se u mne stal ten velký Samuelův pes s uslintanou tlamou a povislýma očima :D .
Poté co vyvětral čpavek se to stalo naprosto geniálním.
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Alter Egon » 12 říj. 2022, 14:13

McChrystal's - Sturco

Tabák na první pohled vypadá jako klasická produkce od McChrystal's. Tzn. tabák jemného mletí, střední vlhkosti. Ve vůni je cítit tabákový základ a dominující mentol. Je to velice přímočarý tabák. Chutná přesně tak, jak naznačuje vůně. Dominuje opravdu silný mentol, je to opravdu silný vítr. Tabákový základ je cítit, ale dominující je opravdu silný mentol. To je oč tu běží. Žádné další komplexní chutě nečekejte. Tohle je velmi osvěžující mentolová jízda. Oproti O&G je přítomná určitá příjemná sladkost (možná nějaký mírný náznak eukalyptu), oproti Olde English je zde ještě více mentolu, ovšem bez nějakého dalšího pozadí. Šnupe se opět parádně. Ačkoli je to v podstatě jednoduchý tabák, tak nakonec musím přiznat, že mě vůbec nenudí, ale naopak, pořád pobízí k dalšímu užití. Nikotinově je to takový střed. Je k dostání pouze v malých, roztomilých 3,5 g plechovkách, takže ubývá velice rychle. Doporučuji všem, kteří mají rádi mentolové tabáky, tady si přijdete na své.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 13 říj. 2022, 08:35

Alter Egon píše:McChrystal's - Sturco

... Je to velice přímočarý tabák...


Díky za referenci, Alter Egone. Podle tvého popisu se mi zdá, že Sturco zařadím na seznam tabáků, které v budoucnu zkusím. V poslední době totiž preferuji a vyhledávám jednoduché nepřekomplikované snuffy, založené nejraději jen na tabáku a mentolu. Stojí za pozornost jak různorodé výsledky tento prostý koncept přináší. Ať už je to surovec Taxi Green, mentolem nabušený Radford, ucházející Olde English, gentlemanský a uhlazený Hedges, staromódní Singleton´s Super Cool nebo krásně nasládlý SGM (ano, uhodli jste, stal se ze mne opravdový fanoušek značky Samuel Gawith :wink: ).
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Alter Egon » 13 říj. 2022, 09:55

Tak to věřím, že ti Sturco bude opravdu šmakovat. Kup si jich raději víc, protože ta malá plechovka se dá vytáhnout i za dva dny :wink:
Budu recenzovat dál a díky moc za tvoje postřehy. :wink:
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 13 říj. 2022, 10:37

Ty malé plechovky jsou opravdu komické. Prdlajs se do nich vejde, špatně se dobírají ode dna a co je nejhorší - koušou se. Mám hodně starých mrňavek od WoS a u spousty z nich se dokázal vršek a spodek zaklesnout tak, že jsem si na pomoc musel vzít dvoje sikovky a obsah skončil v lepší krabičce.

Když už jsem u toho přesypávání - jak už mám více tabáků po 20 nebo 25g, je to nutností. Velké piksly se do kapsy nehodí a navíc častým otvíráním to velké množství tabáku zvětrává. Teď se mi osvědčily kulaté plastové dvoudílné krabičky od Neffy. Netěsní o nic hůř než tapboxy, dobře se plní a navíc mají takový jako "cvak" a tím vršek a spodek dobře drží u sebe. Na vlhké tabáky používám krabičky od Taxi. Taky používám železné mcchrystalsky, právě proto že jsou železné. Hodně jsem zanevřel na šroubovací hliníkové dózy od Toque. Na nich mne úplně nejvíc štve, že tabák se zákonitě dostává do závitu, otvíráním a zavíráním se pak hliník odírá a v závitu vzniká černý a nejspíš jedovatý sajrajt.
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Alter Egon » 13 říj. 2022, 12:26

Ty malé plechovky od McChrystal's jsou jiné než ty malé od WoS. McCh plechovčičky se nekoušou, jdou dobře. Nicméně samozřejmě souhlasím s tím, že jsou takové nepraktické z těch důvodů, cos uváděl. Nicméně jako vzorky jsou fajn. Jinak preferuji plchovky velikosti 10g, ty jsou pro mě ideální.

Já přespávám nejvíc právě do velkých plechovek od McCh a taky od Toque. Snažím se je nesypat úplně plné, aby se mi to do těch závitů nedostávalo. Ještě mám takové větší hliníkové šroubovací, co jsem si koupil někde na eshopu s kosmetickým potřebama. Jsem spokojeý takto.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 17 říj. 2022, 11:08

Singleton´s Super Cool

20g plechovka se zelenou etiketou z produkce Wilsons of Sharrow nabízí tabák velmi tmavě hnědé barvy, hruběji mletý, přiměřeně vlhký, obohacený v mírném nesouladu s názvem přiměřeným a nikoli řízným mentolem. Žádné další složky jako kafr či eukalyptus, známé z jiných mentolovaných tabáků, nejsou zastoupeny. Ačkoli se může zdát, že jde o chudou kompozici, tento snuff je ve vůni překvapivě bohatý. Především dominuje vůně tmavého tabáku - silná, hutná a vydatná. Vnímám i čokoládový nádech, který však přisuzuji přirozené vůni tabáku a nikoli záměrné aromatizaci. Tabák je doprovozen a zesílen mentolem, který ho ale nepředbíhá a nepřehlušuje. Špatně se to vysvětluje, ale já pro svou potřebu rozlišuju mentol "řízný" (typově třeba Red Bull) a mentol "pomalý" - možná tušíte co mám na mysli. Zde jde o druhý případ. Šňupe se snadno a je vhodný pro celodenní užití. Nikotin odhaduji někde nad průměrem.

V zahraničních diskusích se vyskytují názory, že Singleton´s by mohl být vyroben ze stejného základu jako tabáky Viking, což se vzhledem ke společnému výrobci i vyšší cenové hladině obou značek může zdát reálné. Také se vyskytují popisy v tom smyslu, že je to staromódní tabák. Jestliže je to míněno tak, že jde o tabák léty prověřený, fortelný, konzervativní a usedlý, pak souhlasím a chci být staromódní.

V celkovém vyznění jde o těžší, hutný a méně osvěžující tabák. Žádný "šňupací prášek" s nevypozorovatelným základem a divokou aromatizací, ale festovní TABÁK. Abych jen nechválil, tak mi na něm trošku vadí, že více než jiné tabáky špiní nehty a prsty.

P.S.: Už jsem dříve naznačil, že přidávám čistý mentol do Gekachelteru. To se může zdát jako bláznivina, ale výsledek je skvělý a je dost podobný právě Singletonu. Máte-li chuť, zkuste to a myslím si, že nebudete zklamaní.
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Alter Egon » 17 říj. 2022, 14:58

Díky za tipy. Mám rád tabáky, kde tabák hraje první housle, což dokazuje moje recenze na:

Samuel Gawith - KB Original

První věcí, která už na první pohled zaujme je parádní zavakuovaná 25g plechovka, která působí opravdu starosvětským dojmem. Otevírá se hůř, ale kdo je zvyklý na dýmkové tabáky, pro toho to nepředstavuje zásadní problém. Po otevření na člověka vykoukne tabák čokoládově hnědé barvy, který je mletý velice hrubě, dokonce jsou v něm vidět světlejší kousky stonků, takže člověk si může být jist, že tohle je opravdu tabák a ne nějaký divný prášek. Na omak je tabák krásně nadýchaný a měkkoučký, se střední vlhkostí. Je radost se ho dotýkat.
Ale ta vůně! Hutná a těžká vůně surového tabáku, kůže, stopy kouře a rašeliny, prostě něco takového jako tmavší doutník anebo vůně tabákového lana (Brown No.4). Jedním slovem nádhera. Venku je cítit ještě najký slabší citrus v pozadí, ale opravdu jen slabě. Taktéž jsem po otevření cítil zřetelnou čpavkovou vůni, což značí, že tabák je ve výborné kondici, takový jaký má být, takže doporučuji ještě něchat odvětrat.
V chuti se projevuje hlavně plná, nakouřená, vyloženě šťavnatá tabáková chuť a tabák velice příjemně pálí v nose, nikotinově spíše silnější.
Šnupe se parádně a strašně rychle mizí. Když jsem si ho koupil v 10g krabičce, tak byl trochu vyschlý, ale už tehdy mě chutnal, proto jsem si ho sehnal i v plechovce a nelituju jediné koruny. Tohle je opravdu pan tabák!
Tomuhle tabáku dávám nejvyšší hodnocení a jsem prostě nadšen a nemám vlastně co bych vytknul.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 17 říj. 2022, 16:03

Alter Egon píše:Díky za tipy. Mám rád tabáky, kde tabák hraje první housle, což dokazuje moje recenze na:

Samuel Gawith - KB Original

...Na omak je tabák krásně nadýchaný a měkkoučký, se střední vlhkostí. Je radost se ho dotýkat...


Zrovna včera večer jsem dorazil plechovku Kendal Brownu a sumíroval jsem si co oněm napsat. Udělal jsi to dřív a já jsem rád, protože s tebou souhlasím v plném rozsahu. Tohle je skutečné džentlmenské šňupání. Tabák je opravdu jak peřinka, je to jedna z věcí, čím si mne Samuel Gawith získal.

Citrusy v tomto tabáku osobně vnímám celkem výrazně, ale ne nějaké konkrétní. Žádný citron, pomeranč, limetka... Spíš je to pro mne taková čpavá a řízná vůně nějaké neurčité citrusové kůry. Pro mne je KB jednoznačně v první pětce.
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Alter Egon » 18 říj. 2022, 10:06

V.Š. píše:Citrusy v tomto tabáku osobně vnímám celkem výrazně, ale ne nějaké konkrétní. Žádný citron, pomeranč, limetka... Spíš je to pro mne taková čpavá a řízná vůně nějaké neurčité citrusové kůry. Pro mne je KB jednoznačně v první pětce.


Přesně jsi to popsal, souhlas.
Mám takový systém hodnocení, které přidávám ke každému tabáku. Jedna hvězdička je tabák na prd, čtyři hvězdičky jsou tabáky, které mám rád, považuji je za skvělé tabáky a které kupuji pořád dokola. Pak mám ale ještě jednu pětihvězdičkovou kategorii tabáků, které jsou pro mě subjektivně nejlepší ze všech. KB jsem přidal do této kategorie. Za svůj život jsem už něco nosem prohnal, ale v této pětihvězdičkové kategorii je pouze pět tabáků - KB je jedním z nich. :yum:
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 18 říj. 2022, 11:05

Alter Egon píše:...ale v této pětihvězdičkové kategorii je pouze pět tabáků - KB je jedním z nich. :yum:


Co dalšího obsahuje tvoje pětihvězdičková kategorie, pokud to není tajné? Jen tak pro inspiraci a rozšíření obzorů...
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

PředchozíDalší

Zpět na Doutníky a ostatní tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam [Bot] a 10 návštevníků