Šňupací tabák (snuff) *

Doutníky a další nedýmkové tabáky: žvýkací, snuss, cigarety...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Copatej

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Alter Egon » 17 led. 2023, 10:54

Jo, to já objednám jak oba švýcary, tak něco od 41Photo. Něco objednám koncem měsíce :wink:
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 18 led. 2023, 12:52

:?: Zvědavá otázka :?: : jak přistupujete k tabákům, které vám tak úplně nesedly, ale nejsou to ještě úplné propadáky? Snažíte se je přetrpět, spotřebovat jako první a těšíte se na lepší nebo je odkládáte na horší časy a sem tam se z nich vezmete pár šňupců?
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Alter Egon » 19 led. 2023, 10:47

No pokud to nejsou úplně propadáky, tak je prostě rychle vyšňupu a je to. Pokud je to něco, co nevydržím šnupat často, tak to smíchám s něčím ze stejně kategorie. Pokud ani to nepomůže - tak pak nastupuje košová metoda - tzn. vyhodím je (ale to se stává fakt zřídka).
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 28 led. 2023, 11:56

Alter Egon píše: ... na snupeme.cz se objevili tabáky od 41 Photo a od švýcarského A+S.


Tak A+S je ode dneška v prodeji. Ale sakra chlapi, říkejte si, že jsem škot, ovšem já 369,- za 10g nevyzkoušeného tabáku nepustím. Marně uvažuju, co by muselo být na tom šňupu tak vynikajícího, aby cena byla opodstatněná...
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Alter Egon » 31 led. 2023, 12:53

Tak tu cenu jsem neviděl. To se mi taky moc nechce. Za to bych měl 50g plechovku dýmkového tabáku.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod hop » 16 úno. 2023, 18:16

Zdravím vás a obracím se na vás s dotazem. Po delší době jsem vyhrabal staré šňupací tabáky (tím myslím tak 5-6 let). Mezi nimi Neffa, spousta tabáků od Toque (Berwick Brown, Natural, a další) a také Silver Dollar (Medicated, Coffee).

Zajímalo by mne, jestli po takové době ještě k něčemu budou (ano, jsou hodně suché), a pokud ne, tak kde by se daly nejlépe objednat - zejména Toque a Silver Dollar, Neffu jsem našel.

Tehdy jsme objednával přímo na toquesnuff.com, ale po brexitu nevím, jak dlouho to vůbec trvá, tak jestli nevíte o lepším zdroji.

Případně zda mi poradíte něco obdobného od jiné značky.

Děkuji moc.
Uživatelský avatar
hop
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 86
Věk: 46
Registrován: 26 bře. 2013, 00:59
Bydliště: Praha 4 - Chodov

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Alter Egon » 22 úno. 2023, 12:33

Pokud se jedná o neochucené a od výroby sušší tabáky, mohlo by se to dát, ale nebude to úplně ono. Toque krabičky těsní dobře, ty bych zkusil. Silver Dollar se dodával v těch plastových krabičkách, to bude stát za nic.

Na toquesnuff.com můžeš objednávat dál, ale napaří ti na to clo. Toque už v ČR neseženeš.
Největší nabídka snuffu v ČR je na snupeme.cz.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Alter Egon » 23 úno. 2023, 10:44

41 Photo - Yellow Lilly Mint

Směs velice světlého tabáku (opravdu světle béžová barva), opravdu jemné a sušší konzistence. Vůně velice jemná, nevtíravá. Vnímám zde vůni ječného sladu, čerstvé mouky, lehce florální. Trochu jsem se vzhledem ke konzictenci bál, jak se to bude šňupat, ale je to úplně parádní. Šnupe se překvapivě dobře. Chuť je stejně taková opravdu strašně jemná, přírodní, sladová s mírným náznakem nějakého závanu máty, ale opravdu jen s mírným náznakem. Nikotinově slabé. Sečteno a podrtženo velice příjemné zpestření denní rotace, dá se šnupat celý den, nedrážní, nicméně já osobně preferuji trochu silnější materiál, jak v nikotinu, tak v celkovém vyznění. Tabák rád spotřebuji, jen mi to bude asi trvat dlouho.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 24 úno. 2023, 10:28

hop píše:
...Zajímalo by mne, jestli po takové době ještě k něčemu budou (ano, jsou hodně suché)...


Vyschlé tabáky můžeš zkusit dovlhčit. Přišel jsem na parádní způsob, který využívá toho, že tabák je silně navlhavý. Otevřenou krabičku s vyschlým tabákem umísti do plastového kelímku s víčkem (typ jako na majonézové saláty) a přidej malinko vody. Samozřejmě vodu do toho většího kelímku, ne do tabáku. Zavíčkuj a postav na radiátor. Za jednu až dvě hodiny paření je tabák vlhký jak z výroby. Má to výhodu, že tabák si vezme právě jen tolik vodní páry kolik dokáže, tj, nepřemokří se a nerozblátí. Líp to funguje, když není krabička s tabákem plná, spíš jen tak půlka.

Samozřejmě jiná věc je jak moc moc vyprchalo aroma...
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Alter Egon » 24 úno. 2023, 14:42

Six Photo - LA Natural

Světle hnědá, jemně mletá směs, ve vůni zemitá tabáková směs, lehce po indicku kořeněná. Vlhkost tak střední, řekl bych přesně akorát. Šnupe se moc dobře a komfortně. Nelítá do krku. Chuť jedním slovem skvělá. Hutná, zemitá, popsal bych jí jako chuť stáje. Trochu mi připomíná Neffu Ifriku - je to přesně na ten způsob jen je ještě vzadu pěkně okořeněná bylinkami. Je to paráda. Nikotinově silnější. Ač bez mentolu, tak je to tabák podle mého gusta. Trefa to černého. V tomhle budu určitě pokračovat. :ok:
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod hop » 25 úno. 2023, 20:29

Díky za rady, to zavlhčení zkusím.

Jinak teda tu starou Neffu i ty Toque zkouším, aroma je ok, akorát mi přijde, že za ty roky "zeslábly". Je to možné? Pamatuju si, že ta Neffa se mnou uměla celkem zamávat, ale teď mi to přijde slabé :)
Uživatelský avatar
hop
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 86
Věk: 46
Registrován: 26 bře. 2013, 00:59
Bydliště: Praha 4 - Chodov

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod PoKlaT » 26 úno. 2023, 08:52

:think: řek bych, že je to vlastnost tvého těla ne tabáku, časem se prostě zvyšuje tolerance na nikotin. :smoke5:
Uživatelský avatar
PoKlaT
Člen pipE-clubu in memoriam
Člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 2752
Věk: 68
Registrován: 24 říj. 2011, 13:25
Bydliště: Valtice

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 26 úno. 2023, 09:39

hop píše: ... akorát mi přijde, že za ty roky "zeslábly". Je to možné? ...


Nemám to podložené žádnou věrohodnou informací, ale domnívám se, že tabák nemůže "zeslábnout". Zkrátka, že nikotin se s časem neodbourává. Podle mne ale vyvětrá čpavek (ve velmi krátké době) a mentol (ten pozvolněji; mám například velmi starý WoS SM, který je suchý na prach, ale má pořád řízný mentol), tj. látky, které dráždí sliznice a tím zesilují vstřebávání nikotinu.
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Alter Egon » 16 bře. 2023, 11:24

Nepíšu sem žádné nové recenze, protože jsem v poslední době na stálicích, o kterých jsem tu už psal.
Zrovna teď jsem znovu na Red Bullu. Jestli jsem tento tabák dřívě měl za velice dobrý a poctivý tabák, tak musím říct, že jsem se zmýlil. Red Bull není jen dobrý a poctivý mentolák, ale je naprosto SKVĚLÝ. Prostě čím víc ho šnupu tím je lepší. Dneska jsem v něm objevil ještě takové rostliné t=ony v pozadí, které bych popsal jako vůně čerstvě nasušené trávy, nevím, jak lépe bych to popsal.
Prostě tenhle tabák je rafinovanější než jsem si kdy představil.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 17 bře. 2023, 08:14

Alter Egon píše:...Red Bull není jen dobrý a poctivý mentolák, ale je naprosto SKVĚLÝ...


Jsem taky fanouškem Red Bullu. Po dvou měsících používání tabáků Samuel Gawith mne tvůj příspěvek navnadil a tak jsem RB včera překoštoval. Pane jo, to byla mentolová pecka do makovice. SG má všechny svoje tabáky naladěné na mnohem nižší obsah mentolu, na což si člověk docela rychle zvykne. Dokonce jsem po něm kýchal a to se mi dříve nestávalo :D On totiž ten náš běžný Red Bull má přídomek Strong, ale to už není kvůli zdravotnímu varování na etiketách vidět.

Ze studijních důvodů mám objednaný Red Bull A-Type. Jsem na něj zvědav, měl by být méně mentolový a více voňavý (A = aromatic).
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

PředchozíDalší

Zpět na Doutníky a ostatní tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků