Šňupací tabák (snuff) *

Doutníky a další nedýmkové tabáky: žvýkací, snuss, cigarety...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Copatej

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Milda » 16 úno. 2018, 22:31

Nedávno jsem u nás v Brně, v trafice na konečné na Staré Osadě, radostně narazil na Samuel Gawith: SG Menthol, ale v plechu (9 g)!!!
Paní v trafice říkala, že jej mají běžně, ale mě to přišlo jako nějaká starší várka z Mostexu. Tabák byl přitom ve výborné kondici, příjemná kafrová vůně - nejlepší byl hned po otevření, svěžest vůně se postupně ztrácí, ale pořád je to lepší než z plastu...

Pořídil jsem si od Samuel Gawith ještě Celtic Talisman v plastu. Není to můj šálek kafe, ale je to příjemná vůně s podtóny mandlí, dá se to sňupat... Nikotinově slabý...
Milda
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 126
Věk: 47
Registrován: 22 srp. 2011, 21:40
Bydliště: Brno

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Jack.Grave » 16 úno. 2018, 23:22

Ty plastové boxy s SG šňupáky jsou zlo a měli by se zakázat. Kulaté plechovičky s SG (stejné jako WoS) budou dost historická záležitost. J
Uživatelský avatar
Jack.Grave
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1117
Věk: 42
Registrován: 24 kvě. 2006, 11:57
Bydliště: Praha

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod hop » 31 kvě. 2018, 10:07

Poradíte prosím něco silnějšího? Zatím mám zkušenost jen s Gletcher Prise a Lowen Prise, takže to nemusí být hned Ifrikia, ale něco mezi, co nakopne trochu víc :)

A ještě dotaz - 4 roky otevřená krabička, má to ještě smysl? :)

Díky.
Uživatelský avatar
hop
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 86
Věk: 46
Registrován: 26 bře. 2013, 00:59
Bydliště: Praha 4 - Chodov

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Jack.Grave » 01 čer. 2018, 13:41

:arrow: hop jaký typ šnupacího tabáku hledáš? Jelikož tvoje otázka je velmi všeobecně položená, nikdo z nás asi nebude schopen úplně přesne vytvořit startr pack. Ale měl bych jeden přednastavený:
1x 10g Toque Berwick Brown -- hrubě mletý a lehce mýdlový
1x 10g Toque Quit -- poměrně silný (nikotinově) SP
1x 10g Toque Original -- tradiční světlé SP
1x 10g Toque Rose
1x 10g Toque Lavender -- jediná nemýdlová levandule na trhu
1x 10g Toque Ambrosia
1x 10g Toque Spanish Gem
1x 10g Toque Natural
1x 10g Toque Natural Toast
1x 10g Toque Mentol

Doporučuju zakoupit jako balíček 10 za cenu 9 (poštovné je slušné a cca do týdne je to na poště k vyzvednutí. Link: https://www.toquesnuff.com/index.php?ap ... n-10-for-9

Jack
Uživatelský avatar
Jack.Grave
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1117
Věk: 42
Registrován: 24 kvě. 2006, 11:57
Bydliště: Praha

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod hop » 01 čer. 2018, 19:45

:arrow: Jack.Grave Díky za odpověď, ale takové množství nespotřebuju do konce života :D V podstatě by mi stačily tak 2 tabáky, jeden třeba mentolový a jeden přírodní, akorát silnější než ty, co jsem zmínil.
Uživatelský avatar
hop
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 86
Věk: 46
Registrován: 26 bře. 2013, 00:59
Bydliště: Praha 4 - Chodov

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod hop » 09 čer. 2018, 21:21

Tak mi přišla Neffa Ifrikia a teda musim říct, že je to mazec. Ta vůně je naprosto luxusní.
Co se týká síly, tak je to slušná pecka, ale asi záleží, kdy si to člověk dává. Dopoledne mě to moc pěkně probralo, teď večer je to slabší, ale to bude možná tím pivem :D

Mám ale dva dotazy:

1. Působí na mě celkově jako sušší, je to normální nebo by to tak být nemělo? Objednával jsem na makla.cz.
2. Začalo mě to bavit (a sakra :D), tak se chci zeptat, jestli existuje nějaký eshop, kde se dá koupit víc různých snuffů - Wilsons, SG, atp., abych mohl ochutnávat :) Klidně i Německo, UK, to je jedno.
3. Jak ty tabáky uchovávat? Koupit nějaké ty skleněné ampulky nebo něco jiného? Jak odebírat - pořídit tu mini lžičku?

Sorry za tyhle začátečnické dotazy, ale když už bych něco objednával, tak si to pořídím všechno najednou, chápete :)

:arrow: Jack.Grave Možná nakonec tu objednávku přece jen udělám :D :D

Díky.
Uživatelský avatar
hop
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 86
Věk: 46
Registrován: 26 bře. 2013, 00:59
Bydliště: Praha 4 - Chodov

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod beda » 11 čer. 2018, 13:22

Neffa je suchá vždycky, skladování nijak neřešim, většinou vše včas vyšňupu, ale mám i kousky třeba dva roky starý a žádnou velkou degradaci nepozoruju. Nutno podotknout, že užívám jen sušší tabák, nevim, jak je to s německym materiálem, ale řekl bych, že je beztak spíš mastnej než vlhkej.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Milda » 12 zář. 2018, 22:38

Skladovat v suchu a chladu bez přístupu cizích pachů, třeba v plastové krabičce, dříve jsem každý jednotlivý tabák balil i do uzavíratelných plastových sáčků... Dnes je mi to celkem jedno, mám stálice a ty dokupuju pravidelně...

Neffa je suchá, takto to má být.

Dobrou zkušenost mám zde: https://www.snuffstore.de/ a v UK je něco podobného: https://snuffstore.co.uk/index.html, ale tady jsem ještě neobjednával. Něco se dá sehnat v polských eshopech, u nás v ČR nyní už jen dost omezený sortiment, hlavně značek Pöschl, Shaman a Samuel Gawith.

Jinak co do degustací, doporučuju občas připojit i tabáky z Indie, to je něco unikátního, než známe z evropské produkce...
Milda
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 126
Věk: 47
Registrován: 22 srp. 2011, 21:40
Bydliště: Brno

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod beda » 17 lis. 2018, 21:18

Mám už asi třetím rokem SG Jockey Club, dost těžko stravitelnej mejdlák. Jednou za čas, hlavně pod parou v putyce, dobrý. Taková dost maskulinní voňavka, v prvnim plánu hlavně santal. Teď jsem koupil Grousemoor a švestku a mám pocit, že mi vydržej asi taky dlouho. Švestka ještě jakž takž, ale Grousemoore je jak prášek na praní.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Snuffman » 13 srp. 2019, 21:14

Tak jsem dnes v Olomouci v etrafice koupil snupacek SG firedance, odsypu na hřbet ruky a total suchý. Vysypaly se malé granulky. Fakt ty krabičky od SG stojí za prd. Žádné aroma tam nebylo. Hned to letělo do koše. Alespoň jsem urval poslední krabičku tabaku Peterson CCH. Můj Top aroma tabak.
Uživatelský avatar
Snuffman
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 167
Registrován: 10 čer. 2007, 20:30
Bydliště: Pardubice

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Alter Egon » 19 srp. 2019, 10:19

Já děkuji etrafice za znovuuvedení sortimentu Wilson of Sharrow! :clamp:
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Snuffman » 19 srp. 2019, 11:41

A nemas tip na snupacek nementolovy? :) Klasika ve vsech trafikach mentol. Myslim ciste tabakovy apod? Prichute jsou jasne, ale napr. jaky je rozdil mezi Best SP, SP100, Kendal brown.. Jaky je tvuj best? Jeste jsem od nich zadny nemel. Myslel jsem ze bude nejaky v etrafice v Olmiku, ale bohuzel..
Uživatelský avatar
Snuffman
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 167
Registrován: 10 čer. 2007, 20:30
Bydliště: Pardubice

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Alter Egon » 19 srp. 2019, 13:14

Třeba jeden nementolový, který mi chutná je Samuel Gawith - Dr.Verey´s Plus anebo Wilsons of Sharrow - Africa
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Snuffman » 27 srp. 2019, 10:15

Tak jsem udelal objednavku snupacku na etrafice a nasel jsem co jsem chtel. Uzasne anglicke tabaky, momentalne ujizdim na Irish No.22 krasna zakourena vune, old paris, a namisto mentolu peprmint - spear - pecka ale pomerne stipe, musim si na nej zvyknout. Tyhle 3 ted tocim. Potom Africa, taktez super, horka cokolada je citit ale nechavam ji na pozdeji. Prekvapila Leville (snad to pisu dobre), mel to byt dle popisu pomeranc, ja v tom ale cejtim mejdlo a to dost vyrazne. Uplne to neva, ale chce si to zvyknout. Takze za me velka spokojenost! Jen se zeptam, je moznost jeste z nejakeho eshopu z venku objednat snupak? Konkretne Bernarda.. to bych chtel jeste ochutnat.. Ale nebranim se I jinemu tabaku z anglie, usa apod.. Nebo uz jsme oklesteni normami a jsme zavisli na etrafice? Coz neni spatne, ty tabaky WoS jsou super. Snad se casem jeste rozsiri nabidka o sp100, best brown apod. Ale budme radi za toto. Jen doufam ze se neprestanou dovazet!
Uživatelský avatar
Snuffman
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 167
Registrován: 10 čer. 2007, 20:30
Bydliště: Pardubice

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod beda » 27 srp. 2019, 16:59

Zkus z makla.cz šňupák Neffa Ifrikia. U mne vytlačil vše ostatní. Čistě přírodní z tabáku selského, nikotinem uplně jinde než vše ostatní.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

PředchozíDalší

Zpět na Doutníky a ostatní tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků