Šňupací tabák (snuff) *

Doutníky a další nedýmkové tabáky: žvýkací, snuss, cigarety...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Copatej

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 12 říj. 2021, 08:53

Má tu někdo v oblibě anglické tabáky Wilsons of Sharrow? Pokud ano, které jejich mentolované tabáky považujete za hodné pozornosti?
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Alter Egon » 12 říj. 2021, 09:54

Já mám WoS ve velké oblibě. Vřele doporučuji spíš ty tabáky, které nemají další zvláštní příchuť, jako jsou ovocné příchutě atd.
Co mohu doporučit je S.M. - to je asi můj nejoblíbenější, Extra M, taky Super M je moc dobrý. Taktéž doporučuji zkusit Spear, který je sice trchu sušší, ale mátový anebo Crumbs of Comfort, kde je také přítomná mátová chuť.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 12 říj. 2021, 10:20

Alter Egon píše:Já mám WoS ve velké oblibě.


Díky za názor. Po poměrně velkém a dlouhodobějším okouzlení tabáky Toque (trošku méně některými dalšími) mám pocit, že bych se měl umírnit a vrátit ke klasice. S tvým výběrem souhlasím, měl jsem teď plechovečku S.M. a skutečně ho hodnotím jako výborný. Nepřekombinovaný s akorát dávkovaným mentolem - jen se po něm zaprášilo. Včera jsem načal Super M a ten je snad ještě lepší (ten určitě přidám ke svým několika málo mentolovým stálicím). Kdysi dávno jsem ještě zkusil Crumbs (takové žvýkačkové), Ripple (údajně mentol s malinou, ale připadalo mi to jako kyselý červený rybíz) a S.M. Gold (to mi připadalo až příliš řízné).

K mým každodenním tabákům patří Irish No.22, ten u mne zatím nic nepřekonalo. No jo, tři století zkušeností...
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Snuffman » 13 říj. 2021, 09:01

Už je to déle, co jsem je točil ve velkém. Pamatuji Santo Domingo bylo skvělé i svoji silou,potom mě chutnala africa, ta ale není mentolove.. Tuším.. Už je to opravdu déle. Ale top od tohoto výrobce rozhodně NO. 22, na tom se shodneme. Mám jich pár v archivu, asi ho po delší době opět reinkarnuji.
Uživatelský avatar
Snuffman
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 167
Registrován: 10 čer. 2007, 20:30
Bydliště: Pardubice

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Snuffman » 13 říj. 2021, 09:20

Šňupeme.cz nás opět rozmazluje. Na webu se objevila zpráva, že během listopadu by měli naskladnit tabaky od
PfälzerLandSnuff. Už jste někdo ochutnal?
A to jsem si zakázal objednávat další tabaky, než můj archiv trochu klesne.. :lol:
Uživatelský avatar
Snuffman
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 167
Registrován: 10 čer. 2007, 20:30
Bydliště: Pardubice

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 13 říj. 2021, 10:33

Snuffman píše:Šňupeme.cz nás opět rozmazluje. Na webu se objevila zpráva, že během listopadu by měli naskladnit tabaky od
PfälzerLandSnuff. Už jste někdo ochutnal?
A to jsem si zakázal objednávat další tabaky, než můj archiv trochu klesne.. :lol:


Nezkoušel jsem, nebylo kde koupit. Prostudoval jsem popis tabáků - moje němčina není kdovíjaká, ale tolik jsem pochopil, že očekávám skoro samé slaďáky, takže na to hledím s nedůvěrou. Snad ten Donnersberg bych zkusil... No, počkám na nějaké reference.
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 13 říj. 2021, 10:36

Snuffman píše:Už je to déle, co jsem je točil ve velkém. Pamatuji Santo Domingo bylo skvělé i svoji silou,potom mě chutnala africa, ta ale není mentolove.. Tuším.. Už je to opravdu déle. Ale top od tohoto výrobce rozhodně NO. 22, na tom se shodneme. Mám jich pár v archivu, asi ho po delší době opět reinkarnuji.


V Santo Domingo jsem měl strašné spečené hroudy. Třeba jsem jen trefil starší plechovku, ale podruhé už jsem to nekoupil.
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Alter Egon » 13 říj. 2021, 13:35

Ty tabáky pod značkou Fribourg & Treyer jsem také vyzkoušel, ale ani jeden mě nakonec moc neoslovil.
Od Wilson u mě vede asi S.M. a Spear. A pak mě velice zaujala Africa - krásně čokoládový snuff.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 14 říj. 2021, 07:33

Mletí tabáků Rosinski

Pánové, možná mě budete mít za kverulanta, ale nedá mi to se nezeptat. Jsem jediný, komu přijde mletí tabáků Rosinski nepříjemné? Zkusil jsem jich několik a snad s výjimkou zeleného tabáku Nordwind narážím pořád na stejný problém - tabákové zrno je takové "ostré". Nejde snad o hrubost, protože třeba Gekachelter nebo Berwick Brown jsou hrubší, ale neškrábou. Nejde ani o vlhkost, protože jednak tabáky Rosinski nebývají tak suché (ačkoli pozoruji, že po přesypání do šroubovací plechovky vysychají ze všech značek nejrychleji) a jednak jsem zvyklý i na úplně suché tabáky. Zkrátka ten Rosinski je jak brus. Cítím to když naberu do prstů, v nose mě to dráždí, drhne to při smrkání. Jak to vnímáte vy?
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod BATRACHOS » 14 říj. 2021, 21:17

Další objev z Pöschlovy produkce:
JBR - J.Brumfit & Radford
Snuff BLUE

Opět ona svébytná krabička, jako u Apiny (tam matně zelená).
Tentokrát v modré metalíze. Opět 10g.
Tabák hrubostí klasický šňupák, trošku vlhčí.
Celkově stejná nota, jako u Alpiny, ale poměrově mnohem více klasického mentolového protahováku a květinky jen daleko v pozadí.
Mladší bráška ALPINY, slabší nikotinově, slabší aromatickým nástupem i hloubkou aromatu, kratší přetrvání. Ostřejší mentolový začátek. Takový začátečnický tabáček.

:idea: ALE :idea:

Mají ještě JBR zelená metalíza!

... podám zprávu. :wink:
Naposledy upravil BATRACHOS dne 09 lis. 2021, 13:16, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Snuffman » 15 říj. 2021, 06:52

K mleti tabaku Rosinski:
Je to již nějaký čas, co jsem měl naposledy Rosinskeho, takže přímé porovnání nemám. Navíc jsem v té dobe aplikoval tabak z nehtu. Ale žádné nepříjemné drazdeni, či škrábání v nose jsem nezaznamenal.. Každý jsme asi jinak citlivý a ten frňák máme každý jinak stavěny. Pro mě jsou bohužel zapovezene Schmalzery a všeobecné tabaky, které stekaji do krku.. bohužel.. :(
Uživatelský avatar
Snuffman
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 167
Registrován: 10 čer. 2007, 20:30
Bydliště: Pardubice

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod ontarios » 15 říj. 2021, 07:20

Malý dotaz. Jsou tabáky, které stékají do krku každému, nebo někomu ano a někomu ne? Například - schmalzlery stékají všem a někdo to toleruje a někdo méně, nebo někomu stékají a jinému ne?

Které mají nejmenší stékací tendence?
Uživatelský avatar
ontarios
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 642
Věk: 56
Registrován: 12 bře. 2015, 08:57
Bydliště: Praha 8

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Alter Egon » 15 říj. 2021, 08:23

Co se toho stékání týče, tak i u Bernardů jsou obrovské rozdíly. Např. takový Bernard Gold - ten by asi nejpřívětivější, na tom jsem se to naučil. Za to takový Klostermischnung, to se skoro nedalo. Musí se to natahovat pomaleji, pak je to OK.
Teď mám otevřené Fresco a to je taky fajn.
Takže na otázku
Které mají nejmenší stékací tendence?
bych odpověděl (po vyzkoušení téměř všech jejich schmarzlerů), že nejlépe se chová Bernard Gold.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 15 říj. 2021, 09:08

ontarios píše:Malý dotaz. Jsou tabáky, které stékají do krku každému, nebo někomu ano a někomu ne? Například - schmalzlery stékají všem a někdo to toleruje a někdo méně, nebo někomu stékají a jinému ne?

Které mají nejmenší stékací tendence?


Mám osobní tip, že to nesouvisí až tolik s nosem uživatele, ale s přísadami tabáku. Myslím si, že na vině je melasa ve schmalzleru obsažená a tudíž považuji problém za obecný.
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod ontarios » 15 říj. 2021, 09:14

No, já si taky všiml, že mi Bernard, kterého fakt mám rád, leze do krku. Bylo by mi hodně líto, kdybych se ho vzdal.
Uživatelský avatar
ontarios
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 642
Věk: 56
Registrován: 12 bře. 2015, 08:57
Bydliště: Praha 8

PředchozíDalší

Zpět na Doutníky a ostatní tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


cron