Šňupací tabák (snuff) *

Doutníky a další nedýmkové tabáky: žvýkací, snuss, cigarety...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Copatej

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Snuffman » 15 říj. 2021, 11:15

Údajně se na to dá zvyknout, mně se to ještě nepodařilo.. Momentálně mám v nose Bernard 285 Jahre, tam je to v pohodě, ale to není Schmalzler.. :D Občas ale i má oblíbená Amostrinha zazlobi.. U McChrystals jsem neměl problém nikdy. Rosinski umí stekat i u neSchmalzeru. Jen bylo psáno výše, je to dáno nejspíše tou přísadou do tabaku..
Uživatelský avatar
Snuffman
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 167
Registrován: 10 čer. 2007, 20:30
Bydliště: Pardubice

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 15 říj. 2021, 13:33

Snuffman píše: Momentálně mám v nose Bernard 285 Jahre, tam je to v pohodě, ale to není Schmalzler..


Jaký je?
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Snuffman » 15 říj. 2021, 17:32

V.Š. píše:
Jaký je?

Slabší mentol, na začátku možná lehoucce sladký, ale jen zkraje, na začátku nosu. Tabak je cítit. Řeknu takový vyvážený. Rozhodně je fajn, nebude problém ho dosnupat. Jestli si koupím další, nevím.. Hrubost klasicky Bernard, barva hnedo-červená. Jo, je dobrý. Síla spíše vyšší oproti jiným, ale ne tak vysoká jako např. McChrystals Green.
Uživatelský avatar
Snuffman
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 167
Registrován: 10 čer. 2007, 20:30
Bydliště: Pardubice

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Alter Egon » 18 říj. 2021, 09:01

Další kratší recenze, tentokrát na J.&H. Wilson - Medicated No.99
Tento u nás nedostupný tabák je prý ve světě klasika, kterou jsem chtěl určitě zkusit. Již dříve jsem o něm psal něco málo, když jsem s kámošem našli na chalupě úplně vyčichlou krabičku a vyschlou krabičku tohoto tabáku.
Tabák jsem měl ve 5g vzorku, ve stejné krabičce jako od WoS. Tabák je světle hnědý, velmi jemně mletý, žádná velká vlhkost. Tabák je krásně cítit mentolem a možná i eukalyptem. Velmi dobře se užívá, nelítá do krku a zůstává tam kde má. V chuti je výrazně cítit mentol a v závěsu za ním cítím citrusové podtóny a příjemnou bergamotovou vůni. Nikotinově bych řekl, tak na středu. Celkově se jedná o pěkně vyváženou a příjemnou směs. Koupil bych si jí znovu? Řekl bych, že ne, protože kdybych si měl vybrat, tak bych si raději koupil S.M. od WoS, který mi přišel na podobný způsob. Ovšem, kdybych ho dostal jako dárek, tak bych si v žádném případě nestěžoval :D
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 18 říj. 2021, 10:02

Alter Egon píše:Další kratší recenze, tentokrát na J.&H. Wilson - Medicated No.99
Tento u nás nedostupný tabák je prý ve světě klasika, kterou jsem chtěl určitě zkusit. Již dříve jsem o něm psal něco málo, když jsem s kámošem našli na chalupě úplně vyčichlou krabičku a vyschlou krabičku tohoto tabáku.
Tabák jsem měl ve 5g vzorku, ve stejné krabičce jako od WoS. Tabák je světle hnědý, velmi jemně mletý, žádná velká vlhkost. Tabák je krásně cítit mentolem a možná i eukalyptem. Velmi dobře se užívá, nelítá do krku a zůstává tam kde má. V chuti je výrazně cítit mentol a v závěsu za ním cítím citrusové podtóny a příjemnou bergamotovou vůni. Nikotinově bych řekl, tak na středu. Celkově se jedná o pěkně vyváženou a příjemnou směs. Koupil bych si jí znovu? Řekl bych, že ne, protože kdybych si měl vybrat, tak bych si raději koupil S.M. od WoS, který mi přišel na podobný způsob. Ovšem, kdybych ho dostal jako dárek, tak bych si v žádném případě nestěžoval :D


Na stránkách WoS lze najít informaci, že sharrowským ekvivalentem k Medicated No. 99 je tabák Super M. Souhlasil bys? Taky lze najít, že Shaman No. 69 (dostupný v ČR) je nástupníkem Medicated No. 99. Vzhledem k tomu, že je téměř jisté, že Shaman je rebrandovaný WoS, pak by i ten jejich No. 69 vlastně nakonec mohl být Super M.

Ovšem ať je to jak chce, už jen pro úplnost bych ten originál rád někdy zkusil.
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Alter Egon » 18 říj. 2021, 12:34

Super M. jsem už dlouho neměl, ale co si pamatuju, tak mi chutnal. Jestli si pamatuju dobře, tak v Super M. jsem cítil také hodně mentolu (řekl bych že i víc, než v No.99) s eukalyptem a pak taky trochu levandule v pozadí. Ovšem v J.&H. jsem žádnou levanduli nezaznamenal, mimo mentol a eukalyptus jsem cítil opravdu jen ten citrón a bergamot. Takže bych řekl, že to nebylo to samé, ovšem bylo to velmi příbuzné.
Shamana neznám a nikdy jsem neměl, ale dočetl jsem se, že to opravdu vyrábí WoS, tak to asi nebude tak špatné. Pokud budeš Shamana zkoušet dej vědět.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 18 říj. 2021, 14:35

Alter Egon píše: Pokud budeš Shamana zkoušet dej vědět.


Mám z minula vyzkoušené tři Shamany a nebudu v nich pokračovat.
1/ No. 22 má tak extrémně jemné mletí, že originál WoS je proti tomu štěrk - úplně nekonzumovatelné.
2/ Bergamot SP je velmi jemný a suchý, bergamot je slabý a nevýrazný a co je nejhorší - tabák v nose štípe.
3/ Medicated No.69 je z vyzkoušené trojice nejlepší, ale je-li to skutečně Super M., proč nedat přednost originálu?

Jsou na českém trhu nejméně tři další, ale už nechci riskovat další zklamání.
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Snuffman » 19 říj. 2021, 09:46

Kdysi jsem tu četl poznamku o tabáku Bernard, že mu pomohlo vyvetrani.. Musím tento poznatek potvrdit. Mnou konzumovany 285 Jahre Jubiläums byl zpocatku jen plný mentolu i když ne zas tak výrazného. Ostatní chutě byly přebyty, tabák byl i takový ostrý.. Po delším používání, kdy většinou točim 3 tabaky, došlo k vyčpění výrazných vůní, tabák se stal více komplexní, zakulaceny, stavnaty a daleko snadněji se v něm objevuje sladkost, podpořena vetrovym luftem. :smile: Obdobně jsem to měl i u Amostrinhy, kde se do popředí dostává kafr a temné tóny, jak bylo již zmíněno od nějakého kolegy. :smile:
Uživatelský avatar
Snuffman
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 167
Registrován: 10 čer. 2007, 20:30
Bydliště: Pardubice

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 19 říj. 2021, 10:25

Mám taky takovou zkušenost. Amostrinha a Fichtennadel mírným vyvětráním spíš získaly než ztratily.

***Přidám ještě jednu zkušenost - četl jsem, že někdo používá mentolové tabáky pro zvýraznění vůně nearomatizovaných. Zní to jako protimluv - přece buď mám natural či toast aby tam mentol nebyl a nebo nebo mám přesně z opačného důvodu mentolák.
Připravil jsem si v minulosti takový mentolovaný toast (z toho strašně jemného Irishe Shaman) a kromě toho, že je nakonec docela fajn jsem žádné zvýraznění ničeho nepozoroval.
Jenže - ten trik spočívá asi v něčem jiném. Dnes jsem z čisté "zvlčilosti" vzal malý šňupec Gletscher Prise, nechal minutku či dvě rozvonět na něj přidal WoS Irish No.22. Pánové, z toho Irishe jsem najednou ucítil tak silnou zakouřenost, kterou jsem tam nikdy dřív nepozoroval (obyčejně vnímám spíš ořechovo-slaměno-máslovou vůni).
Určitě to tak nebudu praktikovat trvale, to ne, ale je to takové rozšíření obzorů a nasměrování. Pokusím se tu kouřovou vůni postřehnout i bez mentolu.

Trošku se to podobá známému "protřepat, nemíchat".
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Alter Egon » 19 říj. 2021, 11:35

Tomu bych věřil. On ten mentolový "luft" může leccos zvýraznit. Já rád šnupu i venku na vzduchu, třeba ještě když je jemný větřík, to se pak ty chutě také celkem pěkně otevírají. Tak to bude asi podobný princip.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 19 říj. 2021, 12:12

To je fakt, na čerstvém vzduchu je každý tabák lepší.
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Snuffman » 19 říj. 2021, 14:43

A sakra, napadají mě sladké tabaky, které bych mohl mixnout s mentolovym luftem.. Třeba je pro mě vylepsim a budou lépe ztravitelne.. Takové Magic moments.. Ale s tím NO.22, to opravdu casem vyzkouším. Ta nakourenost je perfektni, to já rád..
Uživatelský avatar
Snuffman
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 167
Registrován: 10 čer. 2007, 20:30
Bydliště: Pardubice

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod ontarios » 19 říj. 2021, 14:52

Možná trochu eklhaft dotaz, ale za mě docela zásadní. Smrkáte po každém šňupnutí? Používáte papírové kapesníky? Pak je otázka kam pořád s nimi, koš není vždycky v dosahu. Kdybych jen šňupal a každý den, asi bych si ubrousil nos. Jak to máte?
Uživatelský avatar
ontarios
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 642
Věk: 56
Registrován: 12 bře. 2015, 08:57
Bydliště: Praha 8

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Snuffman » 19 říj. 2021, 16:01

Brousim nos. :D Příležitostně dymku, ale pravidelně snupak. V podstatě v průběhu celého dne. Používám pouze papírové kapesníky, ubrousky, cokoliv. S nosem problém nemám. Látkové nepoužívám.
Uživatelský avatar
Snuffman
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 167
Registrován: 10 čer. 2007, 20:30
Bydliště: Pardubice

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 20 říj. 2021, 07:43

Alter Egon píše:Jestli si pamatuju dobře, tak v Super M. jsem cítil také hodně mentolu (řekl bych že i víc, než v No.99) s eukalyptem a pak taky trochu levandule v pozadí.


Dnes ráno jsem překoštoval Super M. a jasně, je v něm levandule! Je srandovní, že jsem si to doteď aktivně neuvědomil a neuměl jsem tu vůni uchopit a jak jsi to napsal, jako bych dostal klackem do hlavy. Dokonce bych řekl, že levandule je definující.

Super M. je parádní věcička: mentol (navzdory názvu ani není až tak moc silný) + levadule + citrus.
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

PředchozíDalší

Zpět na Doutníky a ostatní tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků