Šňupací tabák (snuff) *

Doutníky a další nedýmkové tabáky: žvýkací, snuss, cigarety...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Copatej

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Alter Egon » 24 čer. 2021, 09:20

Tak to nic moc teda. Já právě ze šňupákem před lety začal právě kvůli rýmě. Nějak jsem se jí nemohl zbavit, tak jsem zkusil šňupák a to by to jediný co mi vlastně nakonec pomohlo :)
Teď šnupu celý den a ještě to prokládám dýmkou :yum:
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod BATRACHOS » 24 čer. 2021, 09:52

V.Š. píše:Je to těmi "luftovacími" krabičkami. Z velkých šroubovacích tub, jaké jsou k dostání v zahraničí, by ty FT a WoS tabáky vypadaly určitě jinak.


Tak mně produkce WoS přijde celkem fajn i v té podobě, jak jí prodává Jakub. Ty šňupáky nejsou přeschlé, aspoň ty moje.
Pro mne je ovšem paradeigma správné vlhkosti Otto a Bernard, takže snuff mi bude vždy připadat sušší a málo olejnatý.
Francouzská mrdkvička mi přijde delikátní, ale hodně najemno a bez oleje, takže jsem ji aspoň intensivně dovlhčil až ke stavu hrudkování a zlepšilo se to.
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod basa333 » 24 čer. 2021, 09:56

Alter Egon píše:Tak to nic moc teda. Já právě ze šňupákem před lety začal právě kvůli rýmě. Nějak jsem se jí nemohl zbavit, tak jsem zkusil šňupák a to by to jediný co mi vlastně nakonec pomohlo :)
Teď šnupu celý den a ještě to prokládám dýmkou :yum:


no jo, ale jinak žádnou rýmu nemám, po šňupu se mi spustí a celý den smrkám. druhý den je zase pokoj. vyzkoušeno několikrát s čerstvým i vyschlým tabákem, s mentolem i bez, žádný rozdíl.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 24 čer. 2021, 10:04

basa333 píše:
no jo, ale jinak žádnou rýmu nemám, po šňupu se mi spustí a celý den smrkám. druhý den je zase pokoj. vyzkoušeno několikrát s čerstvým i vyschlým tabákem, s mentolem i bez, žádný rozdíl.


Já si takhle zatrpím s Bernardem (tedy teď už ne, vynechal jsem ho). Po jejich schmalzleru skoro okamžitě vodopády a třeba na několik hodin uvnitř opuchlý a neprůchodný nos. U jiných tabáků jsem to nepozoroval, tak je v tom asi něco, co mi nedělá dobře.
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod BATRACHOS » 24 čer. 2021, 13:48

basa333 píše:no jo, ale jinak žádnou rýmu nemám, po šňupu se mi spustí a celý den smrkám. druhý den je zase pokoj


... bych ti doporučil, abys nezačínal se šňupáním ráno, to je klukovina.
Dej si pořádnou večeři s pivem či bílým vínem, na to tři, čtyři fernety, a pak je pravý čas na pořádný šňupec. To si ani nevšimneš, že ti z nosu něco leje! :twisted:

(Ale tuhle radu asi už znáš, ne? :rofl: )
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod basa333 » 24 čer. 2021, 14:19

jj, tuhle radu znám, ale ta se vztahuje na něco jiného - i když, možná, že u někoho by zabrala.... :lol:
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 24 čer. 2021, 14:31

Slíbil jsem pár slov o tabácích Rosinski, které jsem v poslední době okoštoval.

Nordwind má tmavězelenou barvu a je jen mírně mentolovaný. Ačkoli je hodně hrubě namletý, není jakoby drsný nebo tvrdý. V českém popisu je řeč o vavřínu, na německých fotkách je list břečťanu. Ano, je to skutečně vůně vavřínu (čti bobkového listu), ale ne takového, který se dává do omáčky. Schválně jsem si to byl v kuchyni očuchat a ten bobkový list do vaření má v sobě takovou kyselost. Nordwind naopak vyznívá sladce a pak mi to došlo - je to vůně, kterou znám ze středomoří. Vůně lepkavé šťávy, která je na mladých prýtech vavřínu. Takže pro mě by se to mohlo jmenovat klidně i Südwind. Vůně je netypická, není to šňupání na celý den, asi bych si tedy vystačil s mnohem menším balením než 10g.

Berliner Luft je dost tmavý, středně mletý tabák, mírně mentolovaný. Cítím v něm zcela zřetelně vůni černého pepře. Ta dává Berlíňákovi příjemný říz, ale je to skutečně jen vůně, žádná palčivost po pepři. Hned v prvních vteřinách šňupce cítím ještě zvláštní vůni (pro mě příjemnou), kterou nedokážu popsat jinak než "škrt" - jako kdybych měl zapalovač s kolečkem a kamínkem, škrtnul, ale nechytil. Tak já na začátku cítím vůni té jiskry, ale velmi brzy zmizí. Tabák se mi docela líbil a půl dne se s ním dá vydržet.

Poltergeist je pro mne trošku zklamáním. Hnědý, středně mletý tabák s kafrovou vůní. Lehce průtahový. Zrno mi připadá takové tvrdé, ostré, tabák trošku škrábe. V tomto tabáku i v Berlineru cítím jakoby pomerančový podtón. U Berlinera mi nevadil, v Poltergeistu mě ruší. Tabák mi vyznívá skoro ovocně a vlastně se docela těším, až ho konečně zdělám.

Käthnertabak je pro mě úplným překvapením a líbí se mi. Snad nic nemůže být ve větším kontrastu s nějakým ušlechtilým bergamotem, levandulí, růžemi. Tady jde Rosinski takříkajíc na čípek. Po otevření cítím nejdřív jen lehce nasládlou vůni, ale chvilku po šňupnutí se to rozjede - první a nejsilnější vůně je libeček, na něj navazuje zelená petrželka. Rázem je nedělní dopoledne a všecko opanuje vůně výborné sváteční polévky od babičky. Tabák je bez mentolu a celkově mi vyznívá nasládle. Vůně je tak výrazná a netypická pro tabák, že si těžko umím představit víc než 2 šňupce jako aperitiv před obědem a tak by mi stačilo menší balení.

Všechny čtyři tabáky hodnotím jako vlhčí, hrubší a nelétavé.
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod BATRACHOS » 24 čer. 2021, 21:03

Díky. :ok:
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 25 čer. 2021, 10:29

WoS Wall + F&T Bordeaux + špetička mentolu

Ačkoli oba tabáky jsou aromatizovány různě, v konečném efektu mi vyznívají podobně - dlouhotrvající, výrazná a celkem řízná voňavka. Nedokázal jsem se rozhodnout, proč bych některému měl dát přednost před druhým a vždycky jsem měl pocit, že tak nějak patří k sobě. A tak jsem jejich zbytky sesypal a protože to ještě nebylo úplně ono, přidal jsem opravdu malou špetičku ze své sklenice s univerzálním mentolovou směsí. Nějaký ten týden jsem to nechal odležet a výsledek podle mne předčí jednotlivé složky.
https://www.facebook.com/photo?fbid=4386077408090256&set=gm.4396776137052991
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 28 čer. 2021, 19:54

Není Irish jako Irish

V posledních dnech se mi dostaly do rukou dva tabáky Irish 22. Jeden je WoS se šňupajícím kavalírem na etiketě a jeden je značky Shaman, běžně dostupný na českém internetu. Zde mám věrohodné indicie a nápovědy, že značku Shaman rovněž vyrábí WoS.

Pokud tu někdo má rád tento tabák, tak bacha! Zatímco ten s kavalírem je sice extra jemný a suchý, při troše šikovnosti se dá šňupat. Ovšem ten Shaman, to je úplně za hranicí mých možností. Tak jemně semletý tabák jsem ještě neviděl. Jakýkoli pokus končí direkt na plicích a to jsem si myslel, že ty už toasty trošku maličko umím.

Ranní EDIT: Celý večer jsem toho Shamana zkoušel po dobrém, po zlém. Nejde to. WoS Irish No.22 a Shaman Irish No.22 nejsou srovnatelné či zaměnitelné tabáky a ten druhý je pro mne bohužel nekonzumovatelný. Jdu na spravení chuti otevřít novou plechovku FT HDT, ten je beztak lepší.
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Alter Egon » 29 čer. 2021, 11:49

Díky za upozornění. Toho Shamana jsem taky někde zaregistroval, ale sám jsem nezkoušel a nezkoušel jsem ani Irish od WoS, protože ty toasty prostě nemusím.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 30 čer. 2021, 10:01

Gletscher Prise

V poslední době mentolové tabáky tolik nevyhledávám a tak jsem skoro zapomněl, jak dobrý až výborný je Gletscher Prise, který jsem zrovna vylovil ze dna tabáčnice! :ok:
Kdo mu taky fandí?
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod basa333 » 30 čer. 2021, 11:13

já mu fandím také, i když momentálně nešňupu. byl to můj první šňupák, který jsem ochutnal v německu, "ledovcová špetka". moc dobrý!
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 09 črc. 2021, 12:52

Některé tabáky asi chtějí svůj vlastní čas a prostředí. Sunblast od McChrystal's mi doma ležel skoro bez povšimnutí, ale na jadranském pobřeží mi voní skvěle. :)
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod BATRACHOS » 11 črc. 2021, 19:34

V.Š. píše:Gletscher Prise
Kdo mu taky fandí?


Má několik zásadních výhod: je k dostání v každé slušnější trafice i na maloměstě, nebo u pumpy. Je celkem kvalitní, vyvážený. Hodí se např. proti usínání za volantem a pod., prostě k osvěžení a povzbuzení.
Praktická krabička, dobře se dávkuje i v terénních podmínkách. Drží špetky, ale po šňupnutí se správně rozsýpá. Uživatelsky výborně zpracován. Nestéká do krku.
Chuťově je ovšem fádní, jednorozměrný. V zásadě chuť i vůně Tik Taků s modrým cigarillem Cafe Créme na pozadí.
Nikotin je někde u podlahy.

Špičkový konzum...
...za mne tak na dvojku. :wink:
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Doutníky a ostatní tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


cron