Šňupací tabák (snuff) *

Doutníky a další nedýmkové tabáky: žvýkací, snuss, cigarety...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Copatej

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Alter Egon » 12 črc. 2021, 11:53

Gletscher je klasika. Na dovolené u moře jsem si ho z chutí dával. Lahodný a lehký mentol, i když trochu jednorozměrný, pokud bych ho měl šnupat dlouho.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 18 črc. 2021, 13:59

BATRACHOS píše:
Špičkový konzum...
...za mne tak na dvojku. :wink:


Se vším popsaným v podstatě souhlasím. Mě k vůni Gletscheru váže velký sentiment. Znám ji z dětství; přesně tak voněl šuplík, ve kterém měl děda tabák. Bleděmodrou krabičku jsem sice neviděl, ale jsem si zcela jistý, že je to TO. Teď jsem ho měl na dovolené, krabička je pryč a jsem jím na nějaký čas saturován. :wink:
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 18 črc. 2021, 14:04

Mentolový toast

Ve facebookové snufferské diskusi se kdosi chlubil sbírkou starých krabiček a byl mezi nimi Irish No. 22 Menthol z produkce WoS. To mne samozřejmě zaujalo, ale na dotaz jsem se dozvěděl jen to, že byl dobrý a už se nevyrábí. Už dříve jsem psal, že mám "mentolovou žumpu" a taky, že mi přišel pod ruku nekonzumovatelný Irish 22 Shaman. Tak jsem do žumpy vrhnul jeden a půl krabičky toho toastu a musím upřímně napsat, že to má něco do sebe, fakticky. Míním, že je to velmi, velmi anglické. Neví někdo, zda dnes nějaký mentolovaný toast jakožto typ vůbec existuje?
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Snuffman » 02 srp. 2021, 09:11

Nyní jsem otevřel pro mě nový tabak Toque Whisky & honey a udeřil mě celkem nepříjemný pach.. Trochu možná cpavek apod.. Někde jsem myslím četl, že to vycpi. Určitě s tím máte zkušenost. Zmizi tato "vůně" nebo v tabaku zůstává? Nyní jsem nechal krabičku otevřenou a odvetravam.. :D
Uživatelský avatar
Snuffman
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 167
Registrován: 10 čer. 2007, 20:30
Bydliště: Pardubice

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 02 srp. 2021, 09:28

Snuffman píše:Nyní jsem otevřel pro mě nový tabak Toque Whisky & honey a udeřil mě celkem nepříjemný pach.. Trochu možná cpavek apod.. Někde jsem myslím četl, že to vycpi. Určitě s tím máte zkušenost. Zmizi tato "vůně" nebo v tabaku zůstává? Nyní jsem nechal krabičku otevřenou a odvetravam.. :D


Je to čpavek čili amoniak, který je těkavý a postupně vyprchá. Mám momentálně pěknou zásobičku úplně nových tabáků a čpavek cítím z Toque Whisky&Honey, Peanut Butter, Spanish Gem, Quit a SD Natural. U posledních dvou plainů jsem se do té amoniakové vůně úplně zamiloval, ačkoli tomu sám ztěží mohu uvěřit. :shock:
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Snuffman » 02 srp. 2021, 09:42

Také jsem právě četl, že si uživatelé tuto vůni zamilovali. Po pravdě mě je tedy dost nepříjemná. Proto se ptám, jestli to z toho vyprcha. Jinak jsou pro mě tabaky Toque asi uzavřené. :D
Uživatelský avatar
Snuffman
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 167
Registrován: 10 čer. 2007, 20:30
Bydliště: Pardubice

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 02 srp. 2021, 10:41

Mimochodem, jak se ti ten Whisky and Honey pozdává? Podle mne není špatný, ale řekl bych, že je hodně přeceňovaný.
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Snuffman » 02 srp. 2021, 10:44

V.Š. píše:Mimochodem, jak se ti ten Whisky and Honey pozdává? Podle mne není špatný, ale řekl bych, že je hodně přeceňovaný.

Zatím nedokážu ocenit, pořád odvetravam. :lol: Mě tam prostě vadí ten cpavek a cítím ho tam zatim pořád. Takže uvidím časem.
Uživatelský avatar
Snuffman
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 167
Registrován: 10 čer. 2007, 20:30
Bydliště: Pardubice

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 04 srp. 2021, 08:22

Snuffman píše:Zatím nedokážu ocenit, pořád odvetravam. :lol:


Ačkoli se mnou třeba nebude někdo souhlasit, mám za to, že některým tabákům mírné vyvětrání prospěje. V mém případě se "lepšími" staly např. Amostrinha či Spanish Gem.
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Snuffman » 05 srp. 2021, 07:56

V.Š. píše:
Ačkoli se mnou třeba nebude někdo souhlasit, mám za to, že některým tabákům mírné vyvětrání prospěje. V mém případě se "lepšími" staly např. Amostrinha či Spanish Gem.

Amostrinha je můj každodenní tabak. Stálice, k němu vždy něco ještě testují. Já ho můžu jak za syrová tak odvetrany. Akorát ke konci krabičky mizí pro mě úžasná kafrova vune. Co se týče W&H, tak jsem ho uložil do archivu. Vyloženě mi smrděl, nechutnal.. Bohužel se můj archiv tabaku, které mě neoslovil, případně mi tečou do krku, což také nesnáší, postupně zvětšuje..
Uživatelský avatar
Snuffman
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 167
Registrován: 10 čer. 2007, 20:30
Bydliště: Pardubice

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 05 srp. 2021, 08:44

Snuffman píše: Bohužel se můj archiv tabaku, které mě neoslovil, případně mi tečou do krku, což také nesnáší, postupně zvětšuje..


Co ti v tom archívu nechtěňátek ještě leží? Třeba bych se něčeho ujal...

Je škoda, že nejsou v ČR v prodeji vzorníky třeba po 1g. Když člověk podle popisu koupí 10g plechovku a po dvou šňupcích zjistí, že to není jeho gusto, zamrzí to. Nebo některé tabáky jsou tak výstřední, že by stačilo třeba poloviční balení, protože omrzí a unaví (za mě třeba Rosinski; vůně jsou to zajímavé, ale neumím si je představit pro denní užití).

Můj aktuální archív ležáků je tento:

- Toque Toast&Marmalade (9g; nerad ovocné příchutě)
- černý Gawith Original (10g, neotevřený s originál plombou; nerad ovocné příchutě)
- Bernard F (5g; omrzel)
- Amostrinha (7g; přesypaný do Tq plechovky; trošku vyvětraný; příliš ponurý pro mne)
- WoS Wall + FT Bordeaux (3 g; sesypáno dohromady, šílená voňavka)
- Gekachelter (20g; zataveno fólii, je ho prostě moc)
- Schmalzler mix (19g narváno v Tq plechovce; směs z Schmalzlerfranzla + Aecht Altbayerischer + Regensburger Prise)

Vlastně když jsem si to zrekapituloval, není to až tak hrozné :cool:
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 09 srp. 2021, 12:46

Snuffman píše:Nyní jsem otevřel pro mě nový tabak Toque Whisky & honey a udeřil mě celkem nepříjemný pach.. Trochu možná cpavek apod.. Někde jsem myslím četl, že to vycpi. Určitě s tím máte zkušenost. Zmizi tato "vůně" nebo v tabaku zůstává? Nyní jsem nechal krabičku otevřenou a odvetravam.. :D


Teď jsem otevřel úplně novou plechovku Whisky&Honey. Po čpavku ani stopy a tabák je tak vlhký, že se maže. Bez nadsázky ho naberu ukazováčkem jako nějakou mastičku :shock:
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Snuffman » 19 srp. 2021, 06:45

Objevil jsem latakiovy snuff. https://www.mrsnuff.com/products/sir-wa ... 1141615660

Je nějaká šance ho dostat do ČR nebo nenarazil jste někdo náhodou na snupak od tohoto výrobce v nějaké zemi kromě Anglie?
Uživatelský avatar
Snuffman
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 167
Registrován: 10 čer. 2007, 20:30
Bydliště: Pardubice

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 23 srp. 2021, 12:49

Snuffman píše:Objevil jsem latakiovy snuff. https://www.mrsnuff.com/products/sir-wa ... 1141615660

Je nějaká šance ho dostat do ČR nebo nenarazil jste někdo náhodou na snupak od tohoto výrobce v nějaké zemi kromě Anglie?


V České republice jsem na něj samozřejmě nenatrefil. Zásilky snuffu ze zemí EU jsou vlastně legislativně nemožné - v každém německém a polském eshopu je upozornění, že do zahraničí se nesmí zasílat. Může být, že třeba nějaký ostrostřelec by to poslal, ale já o takovém nevím. No a z Británie je to jasné - DPH určitě, clo možná.
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 23 srp. 2021, 15:35

Snuffman píše:Jinak jsou pro mě tabaky Toque asi uzavřené. :D


Vlastně už jsem s prozkoumáváním nabídky Toque taky skončil. Samozřejmě jsem netestoval všechno, ale co jsem podle popisu a referencí měl chuť a odvahu zkusit, zkusil jsem. A protože fandím toastovému tabáku, přidávám svůj osobní, čistě subjektivní žebříček řazený od nejoblíbenějšího:

1) Natural Toast (u mne může se ctí konkurovat klasikám Irish 22 a HDT; koupím znovu kdykoli)
2) Almond Toast (sladký a tedy vlastně proti mým pravidlům, ale prostě mi sedí; koupím znovu kdykoli)
3) Lime Toast (osvěžuje i bez mentolu, ale vyznívá trošku surově; koupím příležitostně tak jednu piksličku ročně na léto)
4) Whisky&Honey (sladká vtíravá vůně, brzy omrzí, velmi přeceňovaný tabák; spotřebuji ho a tím to hasne)
5) Toast&Marmalade (chemická rádoby pomerančová vůně vitacitu nebo oranžových tictaců; zůstane netknutý nebo na nejhorší časy)
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

PředchozíDalší

Zpět na Doutníky a ostatní tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků