Šňupací tabák (snuff) *

Doutníky a další nedýmkové tabáky: žvýkací, snuss, cigarety...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Copatej

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod ontarios » 31 říj. 2017, 13:58

Dnes v rámci oběda jsem zakoupil Red Bull. je to síla, ale příjemná síla. Ani jsem netušil, že šňupání dokáže být tak fajn.
Uživatelský avatar
ontarios
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 642
Věk: 56
Registrován: 12 bře. 2015, 08:57
Bydliště: Praha 8

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod kukab » 02 lis. 2017, 13:07

:arrow: Ontarios
Tak to z dalších šňupáků budeš nadšený - Red Bull totiž imho není žádná hitparáda :wink:
Uživatelský avatar
kukab
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 363
Věk: 38
Registrován: 07 srp. 2009, 13:43
Bydliště: Hradec Králové

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod ontarios » 02 lis. 2017, 13:13

Tak ještě jsem dokoupil Neffa Ifrikia, Medicated No 69 a Gletcher Prise. Ale ty jsem zatím nerozdělal. Nejdříve dojedu Red Bull a Presidente.
Uživatelský avatar
ontarios
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 642
Věk: 56
Registrován: 12 bře. 2015, 08:57
Bydliště: Praha 8

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Rudolf Steiner » 03 lis. 2017, 10:24

Já mám teď na stole Mc Chrystals Snuff. Poměrně jemný narozdíl od německé výroby. Mohu-li něco doporučit, tak schmalzery od Bernarda.
Uživatelský avatar
Rudolf Steiner
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 476
Věk: 52
Registrován: 14 čer. 2013, 09:46
Bydliště: Deutschböhmen, Landkreis Aussig

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod ontarios » 03 lis. 2017, 10:36

Pokud vím, tak schmalzery u nás k dostání nejsou. Nebo se mýlím?
Uživatelský avatar
ontarios
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 642
Věk: 56
Registrován: 12 bře. 2015, 08:57
Bydliště: Praha 8

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Rudolf Steiner » 06 lis. 2017, 08:38

Bohužel. Nejlépe, když má někdo známý cestu za hranice.
Uživatelský avatar
Rudolf Steiner
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 476
Věk: 52
Registrován: 14 čer. 2013, 09:46
Bydliště: Deutschböhmen, Landkreis Aussig

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Milda » 20 lis. 2017, 10:30

Může se to objednat i přes net (platba převodem) třeba na snuffstore.de... Doporučuju Gekachelter Virginie, F Original (dříve Fichtenadel) nebo klasiku Schmalzlerfranzl... Bernard je léty prověřená klasika...

https://www.youtube.com/watch?v=gWuYTjO6ba8

Jak se pomalu stahují z našeho trhu nepřeberné druhy tabáků Wilsons of Sharrow a jsou nahrazovány několika málo druhy pod značkou Shaman (obsah je ale stále tytýž WoS), tak jsem si oblíbil Vanilla Ice, který jsem před tím neznal. Hrubší mletí, syrová vůně tabáku s kombinací decentní vanilky a přiměřené dávky mentolu. Delikatesa hlavně čerstvě po otevření... Nedávno jsem mazal do trafiky pro druhou krabičku... :wink:
Milda
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 126
Věk: 47
Registrován: 22 srp. 2011, 21:40
Bydliště: Brno

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod mizantrop » 18 pro. 2017, 21:13

co by ste odporucili ako silny snupak, ktory ''kope''? dik
Naposledy upravil mizantrop dne 19 pro. 2017, 14:23, celkově upraveno 1
mizantrop
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 77
Registrován: 07 zář. 2016, 17:29

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod ontarios » 18 pro. 2017, 21:18

neffa ifrikia
Uživatelský avatar
ontarios
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 642
Věk: 56
Registrován: 12 bře. 2015, 08:57
Bydliště: Praha 8

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod ontarios » 18 pro. 2017, 21:18

neffa ifrikia
Uživatelský avatar
ontarios
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 642
Věk: 56
Registrován: 12 bře. 2015, 08:57
Bydliště: Praha 8

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod scorpioo » 19 pro. 2017, 09:44

Afghan Snuff
6 photo Chetah
toque quit
toque rustica
scorpioo
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 25
Věk: 38
Registrován: 24 úno. 2016, 23:00
Bydliště: Šahy, Slovensko

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Milda » 19 led. 2018, 01:42

FUBAR Grunt, ale Neffa mě nakopává taky asi víc...

Zrovna dnes večer mě překvapilo, že SG Kendal Brown není taky nikotinově marný - ve větších dávkách.
Milda
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 126
Věk: 47
Registrován: 22 srp. 2011, 21:40
Bydliště: Brno

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Jack.Grave » 02 úno. 2018, 09:18

Otázka co je šňupací tabák který kope je mnohem složitější než se na první pohled zdá. Rozdelíme li si šňupací tabáky na dvě hlavní linie a to následujícím způsobem:

a) tabáky vhlčené parafínovým olejem: Schmalzler, Obyčejný Německý a Madras -- zde je obsah nikotinu více či méně mizivý a uvolňování nikotinu je velmi pomalé. Většinou vyrobeny z tabáku nevalné kvality s velkým podílem žilek a stonků. podíl aktuáního tabáku je kolem 50% hmotnostních.

b) tabáky vhlčené vodou: které lze dále dělit podle jemnosti mletí a zemně původu.

Skupina B:
podskupina Britská výrobní škola (na Frankohispánských základech):
-- skupina 1: Toast, Dry Toast, High Dry Toast aka Lundy Foot(e) jsou tabáky založené na toasted listí většinou velmi jemně mleté s poměrně malým přídavkem aditiv uvolňujích nikotin. Většinou nejsou aromatizovány. Ůčinek je rychlý ale krátký.

-- skupina 2: SP a jeho variety. Nejběžnější typ anglického šňupacího tabáku, který může být téměř jakékoliv barvy od zlato-bronzové po tmavě hnědou, mleté jsou jemně až středne hrubě. Založeny na flue cured listí, s různým poměrem air cured, fire cured a někdy špetky toasted.Lepší druhy mají vyšší obsah aktuálního listí než žil a stonků služících jako plnivo. Obsah vlhkosti a anorganické hmoty je nižší než 16% hmotnostních. Aditivy jsou kuchynská sůl a uhličitan sodný. Parfémovány jsou rozličně od standartního SP aroma (bergamot) až po nejrůznější exotická aromata včetne mentolu. můžeme tedy medicated tabáky považovat za podskupinu SP. Síla a doba ůčinku je různá, vetšinou je to zlatý střed.

-- Skupina 3: Rappé a jeho variety. téměř zmizelý druh šňupacího tabáku, tmavohnědé až černé barvy a velmi hrubě mletý. Založeny primárně na dark fired listí spolu air a flue cured listí. Podíl žilek a stonků je mizivý. Aromatizace jsou tradiční, tedy růžový olej, silovoň, cedr, ambra, geranium a fialky. A samozřejmně existují i neparfemované variety. Aditiva stejná jako SP. Vhlkost dosahuje 26 - 32%. Silou patrí mezi silnější s velmi pomalým náběhem a prodlouženou dobou působení.

-- Skupina 4: Original Kendal Brown a jeho variety.Specialita z Kendalských mlýnů a samozřejmně napodovaná jinými výrobci (WoS). Založeny primárně na dark fired listí spolu air a flue cured listí. Podíl žilek a stonků je mizivý. Aromatizace i složení je prakticky neznámé nepovolaným, odhadem hlavní složkou jsou citrusy spolu geraniem, ale existuje i neparfemovaná varianta (KB Plain/Viking Brown). Vhlkost dosahuje 26 - 32%. Silou patrí mezi silnější s velmi pomalým náběhem a prodlouženou dobou působení.

Skupina 5: Masulipatam. Vyhynulá specialita původem z Britské Indie skládající se z mletého tabáku a tabákové redukce (tabák vařený ve slané vodě a rozvar byl zredukován na "demi glacé") a posléze smíchán zabalen do lahví od vína a odeslán do Anglie. Více nevím.

podskupina Americká škola:

-- Skupina 1: Scotch Snuff Americká varianta Irish Toast s vyšším podílem původně dark fired listí. Velmi jemně mletý barvy zlato bronzové někdy s přídavkem cedar oil. Silný ostrý snuff často se užívá jako "žvýkací" tabák.

-- Skupina 2: Sweet Scotch Snupp Americká varianta Irish Toast s vyšším podílem původně dark fired listí s přídavkem sladidla. Velmi jemně mletý barvy zlato bronzové někdy s přídavkem cedar oil, rozličně aromatizovaný většinou ovocně (broskev, jahoda, med). Silný ostrý snuff často se užívá jako "žvýkací" tabák.

podskupina Indická škola:

-- Skupina 1: Indian White Snuff IMHO snuff dost pochybné kvality patričně nastavený alkalizanty (uhličitan sodný a hydroxid vápenatý) vyrobený z podřadného tabáku s vysokým obsahem žilek a stonků. Jemně mletý, velmi suchý a ostrý. Je považován za silný (bez osobní skušenosti).

-- Skupina 2: Madras Indická varianta německé školy vhčená parafinovým olejem (exportní) nebo ghee(domácí trh)

podskupina Jihoafrická škola:

-- Skupina 1: Rappé variace Jak nearomatizované tak i mentolované, velmi často užívané jako snuss.

Jack
Uživatelský avatar
Jack.Grave
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1117
Věk: 42
Registrován: 24 kvě. 2006, 11:57
Bydliště: Praha

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Milda » 10 úno. 2018, 22:26

Super! :ok:

Ovšem zajímalo by mě složení Neffa Ifrikia...
Milda
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 126
Věk: 47
Registrován: 22 srp. 2011, 21:40
Bydliště: Brno

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod beda » 11 úno. 2018, 06:25

Tabák selský, nějakej čpavek pro prokrvení sliznice a vápník pro přenos alkaloidů do krve. Vpodstatě rapé tak jak ho dělaj domorodci.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

PředchozíDalší

Zpět na Doutníky a ostatní tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google[Bot] a 9 návštevníků


cron