Šňupací tabák (snuff) *

Doutníky a další nedýmkové tabáky: žvýkací, snuss, cigarety...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Copatej

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod ontarios » 12 lis. 2021, 10:24

Podívejte se na můj příspěvek ze dne 21. 10. 2021. Je to tam uvedeno.
Uživatelský avatar
ontarios
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 642
Věk: 56
Registrován: 12 bře. 2015, 08:57
Bydliště: Praha 8

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Alter Egon » 12 lis. 2021, 11:03

Jo, tak to jo. Jen jsem si to nespojil.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 12 lis. 2021, 11:28

Já mám od pana Žáka závaznou a snad zveřejnitelnou informaci jen v tom smyslu, že Toque a ty další jmenované značky v jeho eshopu po doprodání zásob skončí. Ohledně důvodů mám jen indicie a náznaky od vrabců, kteří si cvrlikají na střeše a ze zahraničních diskusí. V kostce jde asi o to, že EU má nějaké legislativní a také značné finanční požadavky, kterým majitel firmy Toque nemůže nebo nechce vyhovět. A protože sídlí v tzv. třetí zemi, prodej jeho výrobků v EU se tím stává obtížným až nemožným. Howgh!
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Snuffman » 12 lis. 2021, 12:45

No, vzhledem k tomu, že jsem od těchto výrobců ochutnal opravdu velice málo a ani mě ten vzorecek co mám příliš neoslovil, alespoň nemám potřebu hromadit zásoby. Byt to jiné značky, propadam panice a kupuji celou nůši. :D Vnitřně si říkám, že jsem o nic nepřišel. A nepište mě, škoda že jsi neochutnal tohle a tamhle to. Protože já jsem osoba labilní, začne ve mě vrtat červ ze jsem o něco přišel a zacnu naupovat!! :lol: Takže ani slovo Vas prosím!! :D :D
Uživatelský avatar
Snuffman
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 167
Registrován: 10 čer. 2007, 20:30
Bydliště: Pardubice

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Alter Egon » 12 lis. 2021, 15:38

Snuffman píše: A nepište mě, škoda že jsi neochutnal tohle a tamhle to. Protože já jsem osoba labilní, začne ve mě vrtat červ ze jsem o něco přišel a zacnu naupovat!! :lol: Takže ani slovo Vas prosím!! :D :D


Chtěl jsem něco napsat, ale :plaster: :D
Osobně si tedy myslím, že český trh přichází opravdu o hodně.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Snuffman » 12 lis. 2021, 16:58

To je zcela jiste.. Tak budeme doufat v lepší zítřky. Nové tabaky jsou na cestě...
Uživatelský avatar
Snuffman
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 167
Registrován: 10 čer. 2007, 20:30
Bydliště: Pardubice

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 12 lis. 2021, 17:42

Alter Egon píše:
Chtěl jsem něco napsat, ale :plaster: :D
Osobně si tedy myslím, že český trh přichází opravdu o hodně.


Mám stejný názor, no ale nakonec se svět nezboří.

Pánové, nadhazuji jedno odlehčující hypotetické téma: které tabáky byste nechtěli pohřešit za žádnou cenu? Probíral jsem svou tabáčnici a je v ní spousta krásných věcí, ale každou bych asi oželel. Chtěl jsem si alespoň představit trojici tabáků, bez kterých by to u mne nešlo. Ale mám po mozkovém boji zatím jen dva - nepoužívám je úplně každý den, nejsou asi nejvoňavější ze všech ani nejprestižnější... Ale mám pocit, že kdyby ostatní zmizely ze světa, z těmito bych dlouhodobě vydržel.

A ty dva jsou Irish No.22 a Red Bull. Zamyslím se ještě důkladně nad třetím. Popusťte uzdu fantazii - jaká je ta vaše dvojice/trojice?
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Snuffman » 12 lis. 2021, 23:27

V podstatě od doby, kdy do ČR přišly tabaky Bernard, tak jsem jsem měl v první objednávce Amostrinha a va dalších objednávkách už byla vždy v nasobkach. Ač jak již tady byli mnohokrát zmíněno ponury tabák, já ho mám neustále v rotaci a pořád u sebe. Není v podstatě dne, kdybych si ho ani jednou nedal.. Pořád mě drží a chutna Druhý je MCChristals original. Ten poslední 3 měsíce užívám více než Bernarda. S těmito bych vydržel. K těmto dvou stalicim vždy ochutnávat něco jiného.. Zajímavé, jak jsem dával jeden čas přednost spíše sladkým smesim, tak dnes jsou na okraji zájmu a radši vezmu do ruky nějaký tabák s luftem...
Uživatelský avatar
Snuffman
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 167
Registrován: 10 čer. 2007, 20:30
Bydliště: Pardubice

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 13 lis. 2021, 17:31

Snuffman píše: Zajímavé, jak jsem dával jeden čas přednost spíše sladkým smesim, tak dnes jsou na okraji zájmu a radši vezmu do ruky nějaký tabák s luftem...


Mně se to teď taky změnilo, asi je to ročním obdobím. Mentoláky zrovna používám daleko častěji než obvykle. Právě mám otevřený Silver Dollar Medicated snuff. Je to tmavší, jemně semletý a kupodivu nepřesušený (je totiž v 5g krabičce wosce) tabáček klasického medikovaného střihu - silnější mentol, eukalyptus a cosi navíc. Je to můj vkus, opravdu dobrý, ale nemůžu se zbavit dojmu, že se v tomto tabáku tématicky motáme kolem Wilsonovských klasik S.M. či S.M. Gold. Když sáhnete po některém z uvedených Wilsonů (blíž bude podle mne asi říznější S.M.Gold), máte skoro to samé za poloviční cenu...
Naposledy upravil V.Š. dne 15 lis. 2021, 10:41, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Alter Egon » 15 lis. 2021, 10:27

V.Š. píše:které tabáky byste nechtěli pohřešit za žádnou cenu?


Rozhodně bych nechtěl pohřešovat McChrystal's Original a S.M. (to bych přivítal v plechovkách). A jsem rád za schmarzlery od Bernarda, o ty bych taky nechtěl přijít.


V.Š. píše:Silver Dollar Medicated snuff. ... Je to můj vkus, opravdu dobrý, ale nemůžu se zbavit dojmu, že se v tomto tabáku tématicky motáme kolem Wilsonovských klasik S.M. či S.M. Gold. Když sáhnete po některém z uvedených Wilsonů (blíž bude podle mne asi S.M.Gold), máte skoro to samé za poloviční cenu...


Souhlasím na 100%
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod ontarios » 15 lis. 2021, 10:48

Musím přiznat, že McChrystal Original je neuvěřitelně podmanivý. Když ho srovnám s Red Bullem, tak ten je pro mne velmi povrchní. Přirovnáním k příběhu bych řekl, že jde o od začátku do konce o předvídatelnou dějovou linku.

Mě budou rozhodně chybět Otto. Ale pokud budou MCChrystal (taky jsem pro větší plechovky), Bernard a Rosinski (a uvidíme na Pfalzer jaký bude), tak mi to stačí.

Ale někdy bych chtěl ochutnat Redford Snuff, nebo VIking Snuff. Ale jak se k tomu dostat, že? Případně indické snuffy.
Uživatelský avatar
ontarios
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 642
Věk: 56
Registrován: 12 bře. 2015, 08:57
Bydliště: Praha 8

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Alter Egon » 15 lis. 2021, 11:03

Na šnupeme.cz je již k dispozici popis tabáků od Pfalzer. Zaujal mě teda vlastně jen tento, jak svým složením, tak i svým hebrejským názvem. Ale zaujal mě hodně:
https://www.snupeme.cz/pfalzerlandsnuff/bereschit

To určitě zkusím!
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod ontarios » 15 lis. 2021, 11:07

Tak postupně od nich zkusím všechno :)
Uživatelský avatar
ontarios
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 642
Věk: 56
Registrován: 12 bře. 2015, 08:57
Bydliště: Praha 8

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Alter Egon » 15 lis. 2021, 11:16

Tím se rozhodně nic nezkazí :D KDyž něco objednávám, tak si většinou objednám, to co mám rád plus k tmomu hodí pár kousků co neznám. Např. takto jsem narazil na Kownoer. Kdyby mi to někdo popisoval, tak bych si to asi nikdy nekoupil. Ale je to výtečný tabák, na který nedám dopustit.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 15 lis. 2021, 11:49

Alter Egon píše:Na šnupeme.cz je již k dispozici popis tabáků od Pfalzer. Zaujal mě teda vlastně jen tento, jak svým složením, tak i svým hebrejským názvem. Ale zaujal mě hodně:
https://www.snupeme.cz/pfalzerlandsnuff/bereschit

To určitě zkusím!


BeReschit je jeden ze dvou, které mne zaujaly už podle německého popisu. Počkám si na první zkušenosti, ale asi ho taky časem zkusím. Jinak na to hledím trošku s rozpaky, ale rád se zmýlím.
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

PředchozíDalší

Zpět na Doutníky a ostatní tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


cron