Šňupací tabák (snuff) *

Doutníky a další nedýmkové tabáky: žvýkací, snuss, cigarety...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Copatej

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Snuffman » 30 kvě. 2021, 19:29

V.Š. píše:Totéž Poltergeist. Není to přímo propadák, ale jsem trošku rozčarovaný. Má být hnědý kafrový, ale je ovocný a lehce dráždí.

Potvrzuji, že Regensburger je jemně ovocný a méně sladký (u mne stejný problém jako u ostatních schmalzlerů).

A já si 15 min. pred tvým příspěvkem právě Poltergeist objednal! :palm: Hlavně kvůli tomu kafru. Ale jeste jsem prihodil pro jistotu 3x Amostrinha, takže pohoda.

Jinak co se týče tabaku od Paul Gottard, zas tak hrozné bych to neviděl. Mám Rum, já ho tam teda necítím, spíš takový mentolovy luft. Ale v době před lety, kdy taky byl jen red bull apod., tak bych řekl dobrý. Ale teď jsem namlsany Bernarda, Rosinkim, Toque, apod.. takže spíše podprumer. Na testování nových druhů mám jiné značky..
Uživatelský avatar
Snuffman
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 167
Registrován: 10 čer. 2007, 20:30
Bydliště: Pardubice

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod M1G » 30 kvě. 2021, 21:01

Pár jejich tabáků mám a řekl bych, že z Toque se stala taková moje značka. Snad žádný z tabáků, které jsem si vybral, mne nějak zásadně nezklamal. Pročetl jsem jejich nabídku zhora zdola a vybírám si podle popisu vždy následovně: žádné ovoce, žádná čokoláda, žádný nebo jen málo mentolu a žádné vůně, které by mohly vyznít moc uměle. Netroufám si nic doporučovat, protože vkus je velice proměnlivý, takže jen krátce pár slov ke každému.


Udělal jsem velkou objednávku, kde mám par posledních bernardu na doplnění kolekce převážně mentolových, které zas tolik nemusím a velkou spoustu Toque tabáku i většinu těch na které jsi napsal názor za který moc děkují. Mimochodem umíš obecně říct jestli ti vic sedí Toque nebo Toque USA ? Otto a silver dollar jsem si nechal na příště... nakupuju hrozně moc ale víc jak 1 gram denně stějně nedokážu spotřebovat... Většina bernardu mi určitě zvětrá, než je vykonzumuju jak to maš ty se spotřebou ? dělal jsi někdy nejěké výpočty kolik nikotinu do sebe člověk dostane ze šňupáku ve srovnání s cigaretami ?
M1G
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 12
Věk: 35
Registrován: 27 kvě. 2021, 11:41

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod M1G » 30 kvě. 2021, 21:16

A já si 15 min. pred tvým příspěvkem právě Poltergeist objednal! :palm: Hlavně kvůli tomu kafru. Ale jeste jsem prihodil pro jistotu 3x Amostrinha, takže pohoda.

Jinak co se týče tabaku od Paul Gottard, zas tak hrozné bych to neviděl. Mám Rum, já ho tam teda necítím, spíš takový mentolovy luft. Ale v době před lety, kdy taky byl jen red bull apod., tak bych řekl dobrý. Ale teď jsem namlsany Bernarda, Rosinkim, Toque, apod.. takže spíše podprumer. Na testování nových druhů mám jiné značky..


Amostrinha jsem zkoušel a potvrzuje to co nos to jiné touhy... chutnalo mi to jako popel nebo jako hodně starý zvětralý šňupák... :?

Mě to podobně jako V.Š. hodně mi vadí chemické příchutě resp. chem. aroma asi jsem opravdu zmlsaný a i Paul Gottard jsem zkoušel až po Bernardu i Toque ale ten irish cream mi připoměl takove to levné ice coffe z krabice, které ještě necháte na slunci :eh: a ja při tom mám rád skvěle presso s ručně namletých kávových zrn :yum: Strašně rád bych si dal třeba třešeň nebo malinu ale vyloženě se bojím, že bude chutnat chemicky. Jediná ovocná příchuť, která mi kupodivu chutná velmi přirozeně je Ozona O-type, kde ten pomeranč je opravdu uvěřitelný ale třešeň a malina je hrozná chemie. Možna snad jen proto, že pomeranč se snadnějí napodobuje..
M1G
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 12
Věk: 35
Registrován: 27 kvě. 2021, 11:41

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod M1G » 30 kvě. 2021, 21:27

Zajimál by mě názor na šňupátka s dávkovačem a obecně na způsob konzumace.
Ja nejradějí naberu trochu na špičku nože z plechovky a přednesu rovnou k frňáku a nasaju...
Na cesty si mi velmi zalíbilo dávkovací šňupátko ale nějak nevim, kde sehnat a budu rád za doporučení.
Mám to ze snupeme.cz ale moc kvalitní nejsou a nic jiného, než pudr nepropadne do dávkovače...
M1G
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 12
Věk: 35
Registrován: 27 kvě. 2021, 11:41

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 31 kvě. 2021, 08:02

Snuffman píše:A já si 15 min. pred tvým příspěvkem právě Poltergeist objednal!

Jsem zvědav jak ti zavoní. Já si prozatím nechám hodnocení pro sebe, protože je řeč o Toque, tak ať není moc zmatek. Mezitím dnes zkouším dalšího Rosinského, tak to později sepíšu najednou.
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 31 kvě. 2021, 08:15

M1G píše:Mimochodem umíš obecně říct jestli ti vic sedí Toque nebo Toque USA ?
...jak to maš ty se spotřebou ? dělal jsi někdy nejěké výpočty kolik nikotinu do sebe člověk dostane ze šňupáku ve srovnání s cigaretami ?

Nemám ani jeden Toque USA. Jsou to samé ovocňáky a ty mne nelákají. Ale ze skupiny na facebooku jsem získal dojem, že je to dobře zacílené a Američani mají tyhle vůně v oblibě.
Svou spotřebu vůbec nedokážu odhadnout. Mám otevřeno vždy několik tabáků v dílně, doma, v autě a z každého si beru podle momentální nálady. Někdy vydržím s jedním tabákem celé dopoledne, jindy to neumím trefit a vezmu si třeba z pěti krabiček po jediném šňupci. Když mne pak omrzí, zatavím je do fólie, odložím na později a otevřu jiné. Pak se jakoby zdá, že mi vůbec neubývají a pokaždé se zaraduju když něco dojde, protože je to důvod k dalšímu nákupu :)
Nikotin neřeším už vůbec a spoléhám se na to, že si tělo řekne samo.
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 31 kvě. 2021, 08:19

M1G píše:Zajimál by mě názor na šňupátka s dávkovačem a obecně na způsob konzumace.
Ja nejradějí naberu trochu na špičku nože z plechovky a přednesu rovnou k frňáku a nasaju...
Na cesty si mi velmi zalíbilo dávkovací šňupátko ale nějak nevim, kde sehnat a budu rád za doporučení.
Mám to ze snupeme.cz ale moc kvalitní nejsou a nic jiného, než pudr nepropadne do dávkovače...


Rád se v tabáku hrabu, proto šňupám ze špetky, tak nevím.
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 09 čer. 2021, 09:08

Opětovně pochvaluji Toque Natural Toast. Protože se docela snadno užívá, je to fajn odrazový můstek k dalším, obtížněji šňupatelným toastům. Trošku jsem se na něm pocvičil a vyškolil a musím říct, že teď se v pohodě vypořádám např. s Irish No 22, který je opravdu dobrý.
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod M1G » 10 čer. 2021, 13:35

Tak jsem nakoupil ve velkém.
Co by jeden kvůli poštovnému zdarma neudělal :D
Dejte vědět kdyby někoho zajimalá nějaká příchuť.


Obrázek
M1G
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 12
Věk: 35
Registrován: 27 kvě. 2021, 11:41

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 10 čer. 2021, 17:17

Pěkná zásoba, počítám tak na půl roku, ne?
Mě by tedy zajímaly dvě věci. Až se k tomu dostaneš, tak názor na Ambrosia (co to vlastně je) a Apricot (zda je ta vůně přirozená nebo ne; můj poslední meruňkový byl WoS Apri a to neuvěřitelně moc připomínalo takové hnusné bonbóny z 80. let, Meruňkové furé se to jmenovalo a byla to čistá chémie).

A druhá věc co mě zajímá je, jestli jsi dělal objednávku v zahraničí?
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod M1G » 10 čer. 2021, 18:37

V.Š. píše:Pěkná zásoba, počítám tak na půl roku, ne?
Mě by tedy zajímaly dvě věci. Až se k tomu dostaneš, tak názor na Ambrosia (co to vlastně je) a Apricot (zda je ta vůně přirozená nebo ne; můj poslední meruňkový byl WoS Apri a to neuvěřitelně moc připomínalo takové hnusné bonbóny z 80. let, Meruňkové furé se to jmenovalo a byla to čistá chémie).

A druhá věc co mě zajímá je, jestli jsi dělal objednávku v zahraničí?


S tou zásobou se mi to těžko odhaduje... za 4 měsíce co nekouřím a jenom šňupu se mi podařilo vyšňupat pouze jednu krabičku kterou jsem měl úplně jako první ale ja hrozně moc střídám a tak mám z každé krabičky ubráno trochu. Chvíli mám rád jednu příchuť, která mě přejde a zase si pochutnávám na jiné. Až nedávno jsem to začal počítát pomocí kuchyňské váhy. Vždycky zvážím plnou krabičku a pak vim kolik gramu z ní ubylo. Vyšlo mi, že vyšňupu kolem pul gramu denně když jsem spočítal spotřebu za poslední dva měsíce. Na obrázku vidíš 14ks po 10 gramech tj. 140g takže bych to současnou rychlostí šňupal 280 dni ale mám ještě navíc asi 20 bernardu a nějakých 10 dalších, takže mám určitě zásobu na několik let :smile: a to ani nepočítám, že některé dny nešňupu vůbec a určitě zase něco objednám už jen ze zvědavostí.

Ty příchutě ti vyhodnotím za pár dni.. teď jsem přešňupaný něčím jiným a většinou je člověk velmi neobjektivní když zkusí příliš mnoh příchutí za sebou :roll: zatím jen velmi předběžně... ambrosia je velmi přírodní přijde mi dost tabáková a mohla by se ti zamlouvat... apricot se mi moc nelíbil... kdysi jsem měl rád Gawith appricot, který se už neprodává... tohle bylo o dost jiné ale ne rád bych to odsoudil... Spoustu příchutí jsem si oblíbil mnohém pozdějí... Ohledně té chemie mi Toque přijde celkově málo chemický, tedy alespoň ve srovnání se vším jiným. Dokonce u těch ovocných je příchuť až někde v pozadí a hlavní je příchuť tabáku jako takového.. a to se dá říct skoro o všech příchutích ale mám teď trochu otupělý čich, tak prosím vydrž až se tomu pověnuju...

Jinák čím déle zkousím, tim více se mi libí příchuť whiskey and honey... zatím moje oblíbená od toque, tak ten určitě doporučím a budu zvědavý na tvůj názor... Žádná chemie tam určitě cítit není.

Objednávál jsem v ČR na snupeme.cz V zahraničí se dá sehnat o něco levnějí ale kvůlí dopravě se to málo kdy vyplatí a ja taky hrozně nerád čekám...
M1G
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 12
Věk: 35
Registrován: 27 kvě. 2021, 11:41

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Snuffman » 11 čer. 2021, 07:13

Také jsem měl rozdělených více tabáku a snupal jsem dle momentální chuti. V batohu jsem vždycky nosil cca 6 krabiček + bokem doma pár dalších nacatych. Časem jsem ale zjistil, že stejně saham cca k 3 krabickam a z ostatních si dam opravdu zřídka. Bohužel jsem také zjistil, jak hlavně aromatické tabaky rychle ztrácí chuť a než jsem se dostal na konec krabičky, tak byla poloviční. Proto mám momentálně 3, které točim a ostatní jsem zavakuoval. Při poslední dodávce tabaku jsem všechny pěkně očichal, napsal si na ně svůj první dojem a sup s nimi do vakuovacky. Doufám, že takto vydrží čerstvé daleko déle. V minulosti jsem už nějaké vyhazoval, protože byly přesáhla a bez aroma. Jinak momentalne točim Amostrinha (pro mě TOP), Wiesn a Oderländer.
Uživatelský avatar
Snuffman
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 167
Registrován: 10 čer. 2007, 20:30
Bydliště: Pardubice

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 11 čer. 2021, 11:26

M1G píše: ...kdysi jsem měl rád Gawith appricot, který se už neprodává...

Ten se pořád prodává pod názvem Gawith Original. Měl by údajně být stejný, jen změnili název.

M1G píše: ...tak prosím vydrž až se tomu pověnuju...

Času dost. Mám toho spoustu ke zkoušení a alespoň chvilku nepotřebuju nová lákadla :D

M1G píše:Jinák čím déle zkousím, tim více se mi libí příchuť whiskey and honey... zatím moje oblíbená od toque, tak ten určitě doporučím a budu zvědavý na tvůj názor... Žádná chemie tam určitě cítit není.

Chystám se na něj v příští objednávce, ale asi si vezmu ten slabší, bez rustiky.

M1G píše: Objednávál jsem v ČR na snupeme.cz V zahraničí se dá sehnat o něco levnějí ale kvůlí dopravě se to málo kdy vyplatí a ja taky hrozně nerád čekám...

OK. Vlastně máme štěstí, že jsme v ČR a máme tu slušnou nabídku. V zahraničí jsou s objednávkami tabáků, doručovacími lhůtami, clem atd. velké problémy, jak tak čtu na facebooku.
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod M1G » 11 čer. 2021, 13:06

Snuffman píše:Také jsem měl rozdělených více tabáku a snupal jsem dle momentální chuti. V batohu jsem vždycky nosil cca 6 krabiček + bokem doma pár dalších nacatych. Časem jsem ale zjistil, že stejně saham cca k 3 krabickam a z ostatních si dam opravdu zřídka. Bohužel jsem také zjistil, jak hlavně aromatické tabaky rychle ztrácí chuť a než jsem se dostal na konec krabičky, tak byla poloviční. Proto mám momentálně 3, které točim a ostatní jsem zavakuoval. Při poslední dodávce tabaku jsem všechny pěkně očichal, napsal si na ně svůj první dojem a sup s nimi do vakuovacky. Doufám, že takto vydrží čerstvé daleko déle. V minulosti jsem už nějaké vyhazoval, protože byly přesáhla a bez aroma. Jinak momentalne točim Amostrinha (pro mě TOP), Wiesn a Oderländer.


Díky za postřeh z odvětrávání mám právě dost strach kvůli obrovské zásobě.
Umíš odhadnout jak dlouho zhruba vydrží ta či ona krabička/značka ?
Myslíš, že toque vydrží déle, než Bernard kvůlí balení?
Problém je taky, že nikdy nevíš jak dlouho to leželo v obchodě...

Ja začínám pozorovat, že oblíbené příchutě bývají mnohém čerstvější, protože prodejce objednává častějí přímo od výrobce.
M1G
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 12
Věk: 35
Registrován: 27 kvě. 2021, 11:41

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod M1G » 11 čer. 2021, 13:07

Ten se pořád prodává pod názvem Gawith Original. Měl by údajně být stejný, jen změnili název.

To bych právě neřekl. V Gawith original je tá příchuť téměř nepoznatelná i když je to také velmi dobrý tabák a navíc se dá sehnat skoro v každé trafice.
M1G
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 12
Věk: 35
Registrován: 27 kvě. 2021, 11:41

PředchozíDalší

Zpět na Doutníky a ostatní tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků