Šňupací tabák (snuff) *

Doutníky a další nedýmkové tabáky: žvýkací, snuss, cigarety...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Copatej

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Snuffman » 12 dub. 2021, 06:58

V.Š. píše:Zdravím příznivce šňupacího tabáku. Jsem tu ve fóru nový, ale hned bych položil otázku. Na zahraničních webech vynášejí do nebes Original&Genuine (McChry) jako nejlepší mentolový tabák. Já mám k mentolovým tabákům vlažný přístup - mám jich v kolekci několik, podle momentální nálady si k nějakému ňuchnu. Ani je neupřednostňuji, ani nezavrhuji. A tak bych rád přečetl názor z českého prostředí, jestli je Original&Genuine opravdu tak výjimečná legenda nebo ho prostě jen obestírá legenda :)

Zdravím. Dříve byl tento snupak běžně dostupný v CR trafikach. Byl můj nejvíc oblíbený z mentolu co u nás bylo. Byl vážně skvělý. Jemné mleti, ale nelital do krku. Příjemná, mentolova vune, která pohladila. Ač mentolovym neholduji, kdyby byl k dostání, tak bych ho zařadil do rotace.
Uživatelský avatar
Snuffman
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 167
Registrován: 10 čer. 2007, 20:30
Bydliště: Pardubice

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 12 dub. 2021, 10:07

Snuffman píše:Zdravím. Dříve byl tento snupak běžně dostupný v CR trafikach. Byl můj nejvíc oblíbený z mentolu co u nás bylo. Byl vážně skvělý. Jemné mleti, ale nelital do krku. Příjemná, mentolova vune, která pohladila. Ač mentolovym neholduji, kdyby byl k dostání, tak bych ho zařadil do rotace.


Díky za názor. On totiž je momentálně v ČR k dostání, jen jsem si nechtěl zmnožovat zásobu relativně stejnorodých mentolů. Vím, že v nich jsou rozdíly a cítím je, ale ty rozdíly nejsou pro mne, až na pár oblíbených výjimek, podstatné. Dokonce zvažuji všechny pro mne nezajímavé mentoly sesypat do jednoho "supermentoláku", který bych postupně spotřebovával.
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Alter Egon » 12 dub. 2021, 12:35

Tak to je super zpráva s tím McChrystal. Nikdy jsem ho neměl, ale rád ho vyzkouším, protože mentolové tabáky mám opravdu moc rád.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Snuffman » 12 dub. 2021, 13:18

Tak to je úžasná zpráva o McChrystals. Před půl rokem tady skoro nic nebylo, kromě skvele nabídky na etrafice a dnes tu máme Bernarda, MCChrystals a spoustu jiných značek díky snupeme.cz Já jsem absolutně propadl Snuffu od Rosinski a tam chci do budoucna rozhodně testovat jejich úžasné variace a druhy. Na stránkách mrsnuff.com jsou vesměs recenze s plným bodovým ohodnocenim a od samotného provozovatele webu snupeme.cz mám také jen samou chválu na jejich tabaky.
Uživatelský avatar
Snuffman
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 167
Registrován: 10 čer. 2007, 20:30
Bydliště: Pardubice

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Snuffman » 12 dub. 2021, 13:25


Tabacnice pěkná!! Same dobroty. Jaký je ten Otto?
Uživatelský avatar
Snuffman
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 167
Registrován: 10 čer. 2007, 20:30
Bydliště: Pardubice

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 12 dub. 2021, 18:12

McChrystals je k dostání zde https://www.e-tabacnictvi.cz/snupaci-ta ... 08755.html

Jen váhám, co si k Original and Genuine přidat? Zná někdo ten meruňkový Sunblast?

Otto Chancellor je vynikající tabák pro milovníky bergamotu. Je takový hodně slavnostní, já bych ho nejraději šňupal v žaketu :smile:
Tabák je tmavý a dost silný, středně mletý a spíš vlhčí. Mentol nedominuje, jen příjemně protahuje, bergamotu je opravdu hodně. Při vysmrkání cítím zcela zřetelně heřmánek.
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Snuffman » 12 dub. 2021, 18:21

Osobně bych si pro zajímavost přibalil https://www.e-tabacnictvi.cz/snupaci-ta ... 86599.html Mělo by to mít obdobný účinek jako THC, co jsem pochopil. Samozřejmě malé množství, spíše údajně zklidňující účinky, tak nevím.. :D Dej vědět až vyzkoušíš. Jiné McChrystals jsem nikdy neměl, tak neporadím. Jinak na mrsnuff.com jsou recenze.
Uživatelský avatar
Snuffman
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 167
Registrován: 10 čer. 2007, 20:30
Bydliště: Pardubice

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Alter Egon » 13 dub. 2021, 09:10

Je to asi original, plus trochu CBD, což je narozdíl od THC nepsychoaktivní látka (tzn. nebude se ti po tom motat škeble :))
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Johannes » 13 dub. 2021, 12:56

Možná je to jen nějaká veganská alternativa, místo schmalzu konopný olej. :lol:
Uživatelský avatar
Johannes
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 145
Věk: 39
Registrován: 30 srp. 2018, 08:54
Bydliště: Brno

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 13 dub. 2021, 13:02

Snuffman píše:Osobně bych si pro zajímavost přibalil https://www.e-tabacnictvi.cz/snupaci-ta ... 86599.html Mělo by to mít obdobný účinek jako THC, co jsem pochopil. Samozřejmě malé množství, spíše údajně zklidňující účinky, tak nevím.. :D Dej vědět až vyzkoušíš. Jiné McChrystals jsem nikdy neměl, tak neporadím. Jinak na mrsnuff.com jsou recenze.


Už je na cestě Original, Sunblast a na zkoušku jedna Ozona (zatím jsem neměl, přiznám se, že mne trošku odrazují ty etikety, co vypadají jako lentilky). Konopí mě nebere.
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Snuffman » 13 dub. 2021, 15:17

Na plechovce viz. odkaz uvádějí nějaké min. množství THC, ale asi je to trochu jiný druh.. https://www.mcchrystals.co.uk/cbd-infused-large-tin
Uživatelský avatar
Snuffman
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 167
Registrován: 10 čer. 2007, 20:30
Bydliště: Pardubice

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod beda » 14 dub. 2021, 07:34

Dělaj se i pytle na žvejkání s CBD. Nezkoušel jsem, asi bych to necítil. THC přirozeně degraduje na CBD, takže to půjde směrem klídek, lednice, postel. Prostě jako stará tráva.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 15 dub. 2021, 15:21

První dojmy z McCh Original:
Je to láska na druhý pohled. Musel jsem s ním strávit celé odpoledne a večer, abych dnes mohl napsat, že je prostě výborný. Silný mentol není štiplavý a pochází od něčeho, co neznám. Je to kafr? Řekl bych, že nikotinu je opravdu nálož, až se mi zamotala šiška.

Vysoko hodnotím klasicky vypadající etiketu a dózu. Ta je mohutná, bachratá, žádné plastové nebo hliníkové tintítko, ale pořádná festovní železná piksla. Nemá boční odsypávací otvor a tak je víčko třeba otvírat s poklepáním (možná škoda, že není šroubovací). Líbí se mi, že lze prsty vzít z dózy šňupec, to já rád.

P.S.: Tabák mi něco dost připomínal a dnes jsem na to kápl. Stačilo by přidat spoustu bergamotu a je to Otto Chancellor. Ten průtahový základ, mletí i vlhkost jsou nachlup stejné.
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Snuffman » 16 dub. 2021, 12:01

Na šňupání je McCh opravdu ukázkový, na to, jak je jemně mletý. Do krku opravdu nelétá. Co si pamatuji, tak kafr jsem z něho necítil, ale je možné, že jsem již měl vyčpělé. Vždy jsem ho kupoval v trafice, kde již mohl ležet nějaký čas. To ty budeš mít pravděpodobně čerstvější.
Uživatelský avatar
Snuffman
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 167
Registrován: 10 čer. 2007, 20:30
Bydliště: Pardubice

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Snuffman » 16 dub. 2021, 12:38

Přikládám další minirecenze k nové objednávce ze Snupeme.cz
Bernard Amostrinha - už jsem o tomto tabáku dříve lehce psal. Za mě nejlepší mentolový šňupák. Je tam mentol, KAFR, má to nikotinovou sílu, vůně zůstává dlouho v nose.. Prvních 10g padl rychle, takže jsem neváhal o objednal znovu. Jiný mentol už nepotřebuji, naprosto mi vyhovuje. V budoucí objednávce jistě nebude opět chybět.

Bernard Original F - prostě jehličí, čerstvě pokácený smrkový les, ale ve 100 násobné koncentraci na vůni. :) Jak když rozemneš jehličí v dlaních a přičichneš si. Je to Bernard, takže hodně síly co se týče nikotinu, hrubý, lehce dávkovatelný. Vůně dlouho drží v nose, ale je jí možná až moc. Třeba až trochu vyčpí, bude lepší.. Není to úplně tabák, který bych si dával celý den, ale sem, tam, pro změnu je fajn.

Toque Cheese and Bacon - krásná krabička na závit, dobře těsní, plná až po vrch. Vůně.. Cítím sýr, slaninu vůbec. V nose za mě teda nic moc, spíše teda nic. Až nechutné. Zatuchlé, cítím z toho Romadůr. Osobně mám tento sýr chuťově velmi rád, ale mít ho nacpaný v nose fakt nemusím.. Chvilku jsem ho nechal v nose, jestli se prvotní vůně nevytratí, případně nepřemění v něco jiného, jak to umí Rosinski, ale ne.. Těžký pach syrečků. Uložil jsem ho, třeba se k němu někdy vrátím, až si frňák prošňupám voňavými tabáky. :)

Rosinski Sans Souci - na toto jsem se opravdu těšil. Světlý, oranžový tabák. Jemnější konzistence než Bernard, ale né prachová textura. Krásně se šňupe, nelítá do krku. Vůně čerstvého, zralého, šťavnatého pomeranče, možná lehce citrusy. Trochu pana Rosinského podezřívám, že do tabáku přimíchal nadrcenou pomerančovou kůru. Dlouho trvající vůně!! Za mě velice příjemná, osvěžující. Na druhou stranu velice slabý na sílu. Doporučil bych pro dámy nebo pro někoho, kdo chce se šňupákem začít. Nezamotá mu to hlavu a nos má plný pomeranče a úžasné vůně!! Případně na použití do nějaké směsi - nevýrazný šňupák tímto okořenit. Po pravdě v tomto ani necítím tabák. Ta vůně ho uplně přehluší. Ale čistě přírodní, žádná chemická, úplně čistá.. Velice zajímavý..

Rosinski Carlsbader - v popisu se uvádí káva, já prostě cítím čokoládu. Hořkou čokoládu, čerstvě nastrouhanou na jemno a inhalovanou do frňáku. :) Možná kakao. Opět podezření na přimíchání samotné čokolády do tabáku. :) Je tam i určitá sladkost.. Kávu necítím, možná nějaké late, ale jen vzdáleně. Tento tabák také není nějaký silák, spíše taková velice příjemná voňavka. Dávkování super, bohužel u mě po chvíli má tendenci stékat do krku, kde trochu dráždí. Nemohu si tu vůni dlouho vychutnávat. Ale stále by byla, drží dlouho, nevyčpí.

Osobně tabáky Rosinski považuji za absolutní špičku. I na zahraničních diskuzích, když se objeví recence, tak jsou hodnoceny velice dobře. Nehledě na to, že jsou v zahraničí cca 2x dražší než Bernard, Toque apod.. Je to opravdu lahoda. Nyní jsem si vybral voňavky, příště sáhnu po přírodnějších chutích a budu doufat ve větší sílu. Jinak nemají chybu a na Schmalzler Oberländer nedám dopustit. Tam se ty vůně v průběhu mění. Tyto recenzované tabáky si od začátku do konce drží svoji intenzivní vůni.

Pokud budete ochutnávat nějaké tabáky Rosinski, prosím o recenze, moc info o nich není a je to škoda. S klasickými "trafikovými" šňupáky se to nedá srovnávat.
Uživatelský avatar
Snuffman
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 167
Registrován: 10 čer. 2007, 20:30
Bydliště: Pardubice

PředchozíDalší

Zpět na Doutníky a ostatní tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků