Šňupací tabák (snuff) *

Doutníky a další nedýmkové tabáky: žvýkací, snuss, cigarety...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Copatej

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Alter Egon » 10 kvě. 2022, 14:00

McChrystal's - Glacier

Ještě než jsem tabák rozbalil z celofánu, tak bylo nad slunce jasné o čem to bude. I z takto zabaleného tabáku se linula silná mátová vůně, až jsem se bál, že krabička vůbec netěsní a že dostanu tabák suchý na troud. Naštěstí jsem se mýlil. Vlhkost byla akorát, vlastně stejná jako známe od O&G, barva spíše světlejší, poměrně jemně namletý, tedy nic co by vybočovalo z řady šňupáků tohoto výrobce.
Vůně ryze mátová, svěží, trochu dosladka. Chuť je skvělá. Měl jsem mátových tabáků už spoustu a co mě na nich baví je to, že každý výrobce tu chuť pojme poměrně jinak. Žádný z mátových tabáků nebyl stejný (což ostatně tu už kdysi psal V.Š.). Tento tabák není vyjímkou. Tady je máta opravdu silná, aniž by byla jakkoli štiplavá, což je opravdu milé překvapení. Přijde mi, že je tady ta chuť trochu do sladka a připomíná mi mátové zvýkačky Orbit (což nemyslím špatně). Je taková opravdu šťavnatá, příjemná, osvěžující a v nose poměrně dlouho vydrží. Úplně pobízí k dalšímu šňupci. Za mě je tohle jeden z nejlepších mátových tabáků na trhu a vím, že ho budu kupovat pravidelně. :yum:
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 12 kvě. 2022, 11:03

J.&H. Wilson M.E.D. No.99 podruhé a lépe

V jednom ze svých předešlých příspěvků jsem vyjádřil své roztrpčení z této legendy. Aktuálně však mám velké 20g balení v dvoudílné plechovce se zlatomodrou etiketou a tak své mínění opravuji. Tabák z 5g otočné krabičky a z 20g je totiž nebe a dudy (dokonce by člověk ani neřekl, že je to totéž). Dále nechci rozehrávat obehranou písničku o zcela nevhodných a tabák znehodnocujících malých krabičkách. Tedy ten čerstvý je takový:

Světle hnědý, dost jemně mletý, přiměřeně vlhký, zkrátka anglický. Kompozice průtahového (kýchavého) mentolu a sladkého eukalyptu je opravdu velmi lahodná, nasládlá. Tabák je velmi osvěžující, působí skutečně lehce a šmrncovně. Ačkoli je aromatizace rozdílná, ten pocit lehkosti a svěžesti bych přirovnal asi k McChrystal´s Original&Genuine. Šňupat se musí s opatrností a rozvahou, protože trošku létá a v kombinaci se silným mentolem vám může vehnat slzy do očí. Vůně je sice dlouhotrvající, ale láká neustále k dalšímu šňupci. Bohužel to není celodenní tabák (alespoň pro mne není), protože toho mentolu je dost a při delším užívání mi uvnitř otéká nos. V této čerstvé podobě bych ho doporučil každému milovníkovi mentolových tabáků.

Malá odbočka k Red Rag. Dříve jsem napsal, že to je jediný mentolový tabák, který bych koupil v půlkilovce, kdyby byl u nás k mání. V cizojazyčných diskusích jsem narazil na poznámku o tom, že Otto Red Rag je nejspíš takovým vyzyvatelem Red Bulla. I já jsem to původně přijal za své a dokonce jsem v názvech hledal nějaký vtip (snad něco ve smyslu "červený hadr" na "červeného býka"). Jakmile se mi ovšem Red Rag dostal do rukou, hned jsem věděl, že to tak není. Red Bullu se nepodobá ani okrajově. Ovšem! Myslím si, že Red Rag je v pojetí firmy Toque určitou nápodobou tabáku M.E.D. No.99. Podobnost je zde velmi nápadná a pokud jste Red Rag ještě za dobrých časů kdy se u nás dal koupit zkusili, pak máte docela dobrou představu jaký ten No.99 je. Prostě osvěžující lehká letní lahoda.
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Alter Egon » 12 kvě. 2022, 11:52

Díky za postřehy. Prostě další potvrzení toho, že ty malé 5g balení je na prd.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Alter Egon » 18 kvě. 2022, 12:27

Six Photo - Green Dragon

Tabák khaki až zelené barvy, takový jsem opravdu ještě neviděl. Vůně rozhodně zajímavá - lehce kořenitá, možná trochu vanilky, celkově mi připomíná jakési čerstvé těsto. Jemně mletý, alecelkem vlhčí, takže se to nechová jako prach, dobře drží u sebe. Šnupat se musí tak akorát, ani ne moc, protože jinak může vlétnout do krku a ani ne moc, aby se tabák v nose chytil. V nose působí moc pěkně. Je zde nějaké koření, které nejsem schopen úplně rozpoznat, máta je tu zřetelná, jde až do citrusova. Příjemně protáhne. Nikotinově to není žádný zbiják, řekl bych že tak střední. Do pravidelné rotace se mi asi nedostane, ale rozhodně bych ho doporučil vyzkoušet, protože tohle je opravdu unikátní tabák.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 19 kvě. 2022, 08:16

Alter Egon píše:Six Photo - Green Dragon

... máta je tu zřetelná, jde až do citrusova.


Tohle je přesně dojem, který z toho tabáku mám - máta s citrusy. Hezká kombinace a docela příjemné zpestření.
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 19 kvě. 2022, 08:54

Dr. Rumney´s snuff

Mám v hlavě několik hodnocení na různé tabáky - pochvalná i hanlivá. A protože je dnes opravdu hezky, nebudu to kazit a dám k lepšímu ta pochvalná. Pojďme se podívat na všechny tři tabáky značky Dr. Rumney´s, které se aktuálně vyrábí.

Předně je nutné konstatovat, že jde v současnosti jen o obchodní značku a v reálu je vyrábí firma Wilsons of Sharrow, která koupila receptury. Tabáky jsou tudíž baleny v důvěrně známých 5g otočných a větších dvoudílných piksličkách. Já mám 10g a 20g balení a tak mohu usuzovat, že tabáky jsou v dobré kondici. Všechny jsou anglicky jemně mleté a spíš sušší.

GREEN je anýzový tabák světle hnědé barvy s poměrně silným mentolem, opravdový hašlerák. Obsahuje mírnou nasládlost, která anýz hezky zaobluje. Ačkoli v popisu je avizována i levandule, já další vůně nedetekuji. Tabák je přímý a srozumitelný, žádná složitá kompozice. Hezky protahuje a odhleňuje (pardon za tuto zmínku, ale všechny anýzové tabáky na mne tak působí). Milovníkům anýzu doporučuji a kdykoli bych koupil znovu.

BLUE je hezký mentolový tabák trošku tmavší barvy. Když se budu snažit popsat jak je složen mentol a kdovíco ještě, nebudete vědět nic. Když ale napíšu, že aromatizace je prakticky stejná jako ve WoS Dynamite (ovšem BLUE obsahuje méně mentolu), budete vědět všechno. Dokonce i tabákový základ je rozpoznatelný. Příjemná záležitost, kterou bych kdykoli opakoval.

BROWN je zřejmě nejlepší nearomatizovaný a nementolovaný tabák, který jsem zatím poznal. Je světle hnědý, jemně mletý a čerstvý je i poměrně vlhký. Něco mezi plainem a toastem. Aroma je delikátní, opravdu jemné a džentlmenské, ale přesto snadno zapamatovatelné. Praženost toastu je jen mírně naznačena. Pocitově je to jako byste ochutnali lanýžovou náplň v nějakém dobrém čokoládovém bonbónu. Nikotin je silnější. Kdykoli a při jakékoli příležitosti bych znovu koupil a vřele doporučuji vyznavačům nearomatizovaných přirozených tabáků.

Všechny uvedené tabáky se s troškou šikovnosti užívají komfortně, nelétají a nedráždí.

Je škoda, že značka Dr. Rumney´s není běžně v ČR k mání, neboť tyto tabáky jsou přímé, férové, nepříliš rafinované, ale přesto nikoli chudé a jen tak neomrzí.
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Alter Egon » 19 kvě. 2022, 13:28

Díky za recenci na kompletní Dr. Rummey's. :ok: Vypadají moc sympaticky.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod ontarios » 19 kvě. 2022, 19:11

Prosím o radu. Kde kromě známého českého eshopu kupujete snuff? Myslím tím nákup na eshopu v cizině, třeba Německo? Moc díky.
Uživatelský avatar
ontarios
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 642
Věk: 56
Registrován: 12 bře. 2015, 08:57
Bydliště: Praha 8

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Jack.Grave » 19 kvě. 2022, 21:07

@ontarios Německo je neprůchodné t.j. odmítají posílat mimo říši.
Anglie možná by šlo objednat z toque eshopu, ale nevím jak je to brexitu. I když mám matný dojem že šňupací tabák nepodléhá spotřební dani z tabáku, takže asi by se jen doplácelo DPH a asi clo jen nevím kolik. Jack
Uživatelský avatar
Jack.Grave
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1117
Věk: 42
Registrován: 24 kvě. 2006, 11:57
Bydliště: Praha

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod ontarios » 19 kvě. 2022, 21:10

Díky moc. Škoda, moc bych chtěl zkusit Viking.
Uživatelský avatar
ontarios
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 642
Věk: 56
Registrován: 12 bře. 2015, 08:57
Bydliště: Praha 8

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod V.Š. » 20 kvě. 2022, 08:32

Jack.Grave píše:Anglie možná by šlo objednat z toque eshopu, ale nevím jak je to brexitu.


Před objednáním z Anglie je potřeba si předem rozvážit, zda jsi případně ochoten ve finále zaplatit o cca 40% vyšší cenu než je uvedena v eshopu (na DPH a clo). Mě osobně se to u některých tabáků rentuje; nikoli finančně, ale kvalitou. Pokud dospěješ k tomu, že ta čerstvost, velká balení a málo dostupné značky ti za ty peníze stojí, pak už organizačně všechno funguje naprosto normálně.

Objednáš, přijde to na vyměňovací poštu do Prahy s "nějakou" deklarací ceny a druhu zboží, vyzvou tě k upřesnění té deklarace a za poplatek cca 100,- Kč to odbaví. V horším případě se jim deklarace nezdá a pak dopočítají clo a DPH (pokud jsi s tím už od začátku srozuměn, není v tom problém), v lepším případě to propustí bez poplatků. Toť vše.

Aktuálně platná pravidla dovozu jsou zde https://www.ceskaposta.cz/rady-a-navody/ocekavate-zasilku-ze-zahranici
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod ontarios » 20 kvě. 2022, 08:42

Díky moc.
Uživatelský avatar
ontarios
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 642
Věk: 56
Registrován: 12 bře. 2015, 08:57
Bydliště: Praha 8

Výměna

Příspěvekod ontarios » 23 kvě. 2022, 16:44

Hezký večer,

předběžně sonduji, zda by měl někdo zájem o výměnu snupacich tabáků. Nepoužité Toque, Pfalzer landsnuff, bych vyměnil za Rosinski, Bernard.

Díky za informaci.
Uživatelský avatar
ontarios
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 642
Věk: 56
Registrován: 12 bře. 2015, 08:57
Bydliště: Praha 8

Re: Výměna

Příspěvekod V.Š. » 25 kvě. 2022, 09:14

ontarios píše:Hezký večer,

předběžně sonduji, zda by měl někdo zájem o výměnu snupacich tabáků. Nepoužité Toque, Pfalzer landsnuff, bych vyměnil za Rosinski, Bernard.

Díky za informaci.


Moje sbírka je postupem času konsolidována. Přesto mohu postrádat téměř celé balení Oderlandera a asi polovinu balení Berliner Luft.
S Rosinským jsme si neporozuměli :wink:
Uživatelský avatar
V.Š.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 46
Registrován: 24 bře. 2021, 16:04
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Šňupací tabák (snuff) *

Příspěvekod Ambriel » 26 kvě. 2022, 15:58

Něco dobrého z Anglie se pomalu řeší, tak jsem si zatím udělal radost u nás.
https://photos.app.goo.gl/7ohP21ewftS5ZrG78
Ambriel
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 41
Věk: 37
Registrován: 08 bře. 2016, 16:27
Bydliště: Plzeň- Štenovice

PředchozíDalší

Zpět na Doutníky a ostatní tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků