Co kourit, pokud neni mozne kourit dymku?

Doutníky a další nedýmkové tabáky: žvýkací, snuss, cigarety...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Copatej

Re: Co kourit, pokud neni mozne kourit dymku?

Příspěvekod drobec » 19 říj. 2011, 14:17

keď mám chuť si zapáliť, ale nemám pri sebe fajku, prípadne si zabudnem tabak, čo sa mi tiež pár krát stalo, tak mám so sebou cigarilá.
Najradšej mám Cohiba cigarilá ale keď nemám dostatok financií tak si sem tam kúpim AlCapone prípadne Café Crema s modrou krabičkou.
Nemám rád filtre a papiere páliť v mojej rozmaznanej hube neznesiem. Čiže toto je taký môj vyprošťovák v časoch chuti bez prítomnej fajky.
Uživatelský avatar
drobec
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 24
Věk: 35
Registrován: 16 říj. 2011, 23:49
Bydliště: Bratislava

Re: Co kourit, pokud neni mozne kourit dymku?

Příspěvekod Apevia » 06 pro. 2011, 21:10

Teď o víkendu jsem byl v Maďarsku a neměl jsem co kouřit. Naštěstí v jednom obchodě měli Culebras doutníčky, tak jsem krabičku koupil. A musím velmi pochválit, super pokouřeníčko!
Uživatelský avatar
Apevia
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 96
Registrován: 21 lis. 2010, 21:32
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Co kourit, pokud neni mozne kourit dymku?

Příspěvekod BATRACHOS » 07 pro. 2011, 21:53

V posledním roce se mi stalo jedinkrát, že jsem s sebou neměl fajfku a mít měl.
Koupil jsem si Partagase, a nebylo to zlé.

... ale po pravdě řečeno, taky to nebylo ono.
Prostě čím dál víc se dostávám k jednoduché zásadě: když s sebounemám fajfku, tak radši nekouřím vůbec. Ono mi to neuteče. A nic jiného ke kouření než fajfka prostě už mne stejně neuspokojí.
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Co kourit, pokud neni mozne kourit dymku?

Příspěvekod basa333 » 08 pro. 2011, 08:54

BATRACHOS píše:Koupil jsem si Partagase, a nebylo to zlé.


nejde tam dát filtr, co? :lol:
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Co kourit, pokud neni mozne kourit dymku?

Příspěvekod šnek » 08 pro. 2011, 09:07

Jít do hospody bez fajfky je dnes už pro mě nemyslitelné, ale kdyby přece jenom tak doutníčky Handelsgold jsou dobrá volba. Mají je skoro v každé trafice 5ks za 30,-Kč....
Uživatelský avatar
šnek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1757
Věk: 52
Registrován: 29 dub. 2008, 16:24
Bydliště: České Budějovice/Veselí n. Luž.

Re: Co kourit, pokud neni mozne kourit dymku?

Příspěvekod pepson » 08 pro. 2011, 11:46

basa333 píše:
nejde tam dát filtr, co? :lol:

A môžem utierať monitor :palm: :mryellow: :mryellow:
Uživatelský avatar
pepson
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2239
Věk: 49
Registrován: 13 pro. 2008, 19:06
Bydliště: Prievidza

Re: Co kourit, pokud neni mozne kourit dymku?

Příspěvekod BATRACHOS » 09 pro. 2011, 10:02

basa333 píše:nejde tam dát filtr, co? :lol:


:lol: :ok: :lol:

Člověče, tam by mne to ani nelákalo.
Já jsem na doutnících před těmi dvaceti lety začínal, a když jsem pak přešel na fajfku, tak jsem ještě zpočátku kouřil obojí. Doutníky mi obecně nějak přijdou jemnější a kouř méně "plnotučný", a navíc tam není potřeba vytahovat filtrem aroma (viz naše stará debata s JCP).

Fakt ale je, že mám rád tabák takového stupně vlhkosti, co doutník prostě nemá.
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Co kourit, pokud neni mozne kourit dymku?

Příspěvekod Schimmrovka » 16 pro. 2011, 02:24

já se přiznám-bez fajfky nevytáhnu paty(menší kožený pytlik a vejde se tam vše na vyběhnutí)ALE..Když tu byl Viko,tak mi dal prubnou malej doutníček(nepamatuji značku)A od té doby občas zakoupím v říši dotníčky(na ranní rychlé venčení pejska s kafem v ruce jedné , s mobilem v ruce druhé).Jsou to BODEGA cigarilo a je jich tam za 3,10e 20 kusů-maj to i ve filtrové úpravě-ale ty nejsou moc dobrý.Ale stejně-není nad faječku :smoke1:
Uživatelský avatar
Schimmrovka
Člen pipE-clubu in memoriam
Člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 906
Věk: 50
Registrován: 17 led. 2011, 23:12
Bydliště: Pernek na Šumavě

Re: Co kourit, pokud neni mozne kourit dymku?

Příspěvekod karinbot » 29 pro. 2011, 15:59

Zdravim,

jsem vasnivy kurak doutniku, az nyni jsem se zacal zajimat o dymky tak jsem si procital tady forum a chtel jsem tady v tom vlaknu poradit i se zeptat.

Tak za prve, jedine co se da kourit jako kratky kour misto dymky/doutniku jsou asi virzinka Villiger, jak ty skrouceny tak ty rovny, sem tam si je taky koupim jako kour do 30min. Villiger mohu doporucit a pro me je to takova zmena, maji jinou chut nez klasicke Doutniky (zasadne Long Filler) ale prece dobrou( i kdyz ne tak vyraznou). Jinak jak tady nekdo navrhoval ty maly cigarilla, tak teda asi jedinne ty ktere jsou oznaceny Habanos a.s., to je Partagas, Romeo a Juliet, Montecristo, Cohiba atd. Ja mam nejradsi kdyz uz tak ty partagasy, ale nez ty cigarilla ja radsi ty virzinka. S Doutniky Handelsgold jsem zacinal, je to asi s tech levnych suchych to nejlepsi, stejne bych to ale nikomu nedoporucoval. Ja jsem je tenkrat asi 3tydny kouril nez jsem ochutnal prvniho kubance a od te doby jsme uz je nikdy nekoupil, s normalnima doutnikama maji malo spolecneho, to ostatne i treba takovy ty Vasco de Gama a Indipendence a vubec vsechny suchy doutniky. To je rozdil jako u vina krabicak a pozdni zber primo ze sklipku. Jsou to spis velky cigaretty nez doutniky. Jo jinak bych jeste doporucil toto: http://eshop.excaliburcity.com/prodej/j ... 1-25-21982 to jsou sice short filler ale vlhke short fillery a dobry, rozhodne podstatne lepsi nez treba ty vasco de Gama nebo ty handelsgold a tento rozmer je taky do 30min kour, chut jako pravej kubanec a za dobrej peniz.

A ted muj dotaz na vas dymkare, vlastne nekolik dotazu, da se ta chut tech virzinek Villiger srovnat s tim kdyz kourite v dymce virginia tabak?

Proc tady kolega vlastne hleda co kourit kratsi dobu nez dymku, ja jsem zil v tom presvedceni ze dymku muzu treba naplnit jen z tretiny nebo i jen z ctvrtiny a kourit tak treba jen 20min, proto jsem se ted vlastne zacal zajimat o dymky protoze s doutnikem je to taky na hodinu, to nejde?

A ja se ted zacal zajimat o dymky ale nikdy jsem zadnou nekouril, ten duvod je vlastne i financni, hledam obdobnej pozitek jako doutniky ale levnejsi, ja dam tak 3500,- KC mesicne za doutniky kdyz si dam denne 2-3ks. Ja prave mam tu vidinu ze dymka je taky super pokoureni a ze bych prave s toho vysel levneji kdyz bych to stridal a ze bych si rano mohl nacpat treba jen tu treni pfajfky, vidim to spravne? kolik naplni dymky udelate z 50g tabaku?

predem dekuji za odpoved a doufam ze jsem trochu i pomohl ja.
karinbot
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 6
Registrován: 29 pro. 2011, 12:35

Re: Co kourit, pokud neni mozne kourit dymku?

Příspěvekod beda » 30 pro. 2011, 22:17

Hm, kup si lano, asi hnědý, nebo Dark Plug, k tomu malou hliněnku a vše se vyřeší :wink: Budeš na tom lépe nejen finančně, ale i chuťově a o pokrytí potřeby nikotinu nepochybuj. Jen ten jazyk bude chvíli pálit.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Co kourit, pokud neni mozne kourit dymku?

Příspěvekod mrcos » 03 led. 2012, 20:03

Koupil jsem si vižinka villiger, abych měl proti dýmce nějakou změnu. Rovný (Virginia) mi jedou, ale copánky... :roll: Asi něco dělám špatně, nebo je to pro jinou hubu :) Tak od poloviny chutná slušně, předtím nic moc, chuť slabá a nikotinu hodně, na tu chuť. Mám ještě 4, kdyby někdo chtěl, rád vyměním za jiné kuřivo (zejména dýmkové). Jinak nejspíš půjdou do směsi, případně do eráru prasklé muňky :idea:
Uživatelský avatar
mrcos
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1892
Věk: 37
Registrován: 29 črc. 2008, 14:52
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Co kourit, pokud neni mozne kourit dymku?

Příspěvekod karinbot » 19 led. 2012, 11:05

Ony ty virzinka nejsou chutove tak vyrazny jako fajfka nebo doutnik, to je tak. Jinak jeste hodim do placu Demonio Torpitos, daji se sehnat v Tabakach Valmont.

http://www.doutnikyvalmont.cz/p19442-de ... orpitos-6s

To je takovy pokoureni na 20-25 minut, to si sem tam davam a to je o neco chutove vyraznejsi jako ty Virzinka, kavova trochu nahorkla (cokoladova?)chut.
karinbot
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 6
Registrován: 29 pro. 2011, 12:35

Re: Co kourit, pokud neni mozne kourit dymku?

Příspěvekod maculak » 19 led. 2012, 13:24

A kdyz je nechas mesic v humidoru to je pak mnamka :joy: .
Uživatelský avatar
maculak
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 375
Věk: 57
Registrován: 07 zář. 2011, 18:32
Bydliště: Dlouhá Třebová

Re: Co kourit, pokud neni mozne kourit dymku?

Příspěvekod nagasadowcz » 19 led. 2012, 20:20

Nejsem sice žádný odborník, ale za sebe můžu doporučit cigarilla značky Panter (jako výrobce je uvedena Holandská firma Agio Sigarenfabrieken) - suché, bez filtru, já osobně preferuju červené balení (jemné, lehounce nasládlé), ale ještě jsou modré, žluté a černé. Cena 10ks za 80,- Kč. Je to doutníček cekem malý, tak na 10-15 minut (ale spíš těch 10, i když je možné, že jen rychle kouřím :)). Ty Handelsgoldky určitě taky zkusím. Mimochodem, Panter je k sehnání v GECO trafikách, aspoň tady u nás v Ostravě ;)
Uživatelský avatar
nagasadowcz
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 43
Věk: 31
Registrován: 11 led. 2012, 19:31
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Co kourit, pokud neni mozne kourit dymku?

Příspěvekod ZdenekAC77 » 20 led. 2012, 10:02

Kromě longfiller doutníků, téměř nekouřím, před vánoci jsem zkoušel toskánské doutníky, byly to takové pulčíky s kávovou příchutí, na mě až dost "ochucené". Celkem zabral něco okolo dvaceti minut, zajímavé zpestření a rozšíření obzorů, ale ke kávě nebo malé kuřácké pauze bych příště radši zvolil menší doutník.
Uživatelský avatar
ZdenekAC77
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 292
Věk: 36
Registrován: 07 říj. 2011, 15:36
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Doutníky a ostatní tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků