Doutníky - obecná diskuze II.

Doutníky a další nedýmkové tabáky: žvýkací, snuss, cigarety...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Copatej

Re: Doutníky II.

Příspěvekod Old Bob » 28 lis. 2011, 11:09

mrcos píše:na-kube-vyrobili-rekordni-doutnik-o-delce-13-linkovych-autobusu.
Tohle už je ale asi opravdu nekouřitelné, i kdyby se nakrásně sešel celý klub :lol:

buď jim silně poklesl odbyt nebo byla nadúroda :think: takhle plýtvat kvalitní surovinou :smoke5:
Uživatelský avatar
Old Bob
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2234
Věk: 12
Registrován: 10 kvě. 2008, 08:23

Re: Doutníky II.

Příspěvekod cajrix » 28 lis. 2011, 22:06

tak dneska sem si dal vzorek ze santiago de vegas co byl pribalen zdarma, secretos del maestro, velikost nejaka panatela no a co rict, nejak to bylo moc utazene tah skoro zadny, takze budu muset zkusit i druhou, nejaka rada jak vylepsit tah? :)
cajrix
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 30
Registrován: 12 říj. 2011, 20:46

Re: Doutníky II.

Příspěvekod maculak » 28 lis. 2011, 22:44

Mno :think: , všechny doutníky Vegas vypadají že jsou hodně utažené na první pohled, na stránkách se píše, že používají nějakou speciální technologii -To obtain a perfect, regular burn for our cigars we use the tubing technique for the "Longfiller". - nenašel jsem na to žádný odkaz na webu, tak nevím o co přesně jde. Jinak já jsem od Vegas nic tenčího nekouřil, vlastně kecám, měl jsem cigarillos chaman a hoření bylo vždy perfektní, jinak jsem měl velikosti - perlas, robusto, toro, torpedo a churchills a hoření vždy bez sebemenšího problému. Dnes jsem po dobrém obýdku v restauraci dal perlas Secretos del Maestro - velikost to je kratší robusto, po obědě tak akorát. Hned po zápálení - turbo zapalovačem se hned při prvním tahu rozvinul nádherný modrošedý dým a chuť doutníku byla po cedrovém dřevě, kávě s jemnými tóny kůže - zhruba po polovině se chuť trošku zvýraznila a zůstala tak až do konce. Jen ten číšník byl nějakej divnej, házel na mě zlej kukuč a vypadalo to že bude volat hasiče... :wink: ale nedal jsem se a užil si to až do konce... Celková doba kouření byla něco málo přes 30 min a docela mne to zaujalo. Budu muset asi Rudymu napsat jestli se dají v této velikosti i standartně objednat. Měl jsem perlas i v řadě chaman - vše bylo ok, akorát jsem měl problém ho dokouřit, bylo na mne moc silné. Takže abych se dopracoval k odpovědi, velikost panatela jsem nekouřil, takže nedokážu posoudit jestli byl problém v doutníku nebo někde jinde. Tuším Pepson tu vzpomínal, že si objednal velikost panatela, tak třeba dá vědět.
Happy smoke :smoke5: Pavel.
edit: teď to ještě čtu co jsi napsal výše, a jestli jsi tedy neměl to samé co já, jestli to bylo krátké a tlusté - panatela je štíhlá a delší :think:
image_id: 12446 shora dolů dle velikosti - churchills, torpedo, toro, robusto, perlas (tak to aspoň nazývají v Kostarice (dalo by se říci i short robusto :think: )
Uživatelský avatar
maculak
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 375
Věk: 57
Registrován: 07 zář. 2011, 18:32
Bydliště: Dlouhá Třebová

Re: Doutníky II.

Příspěvekod cajrix » 29 lis. 2011, 09:59

no myslim perla pisu panatela:D porovnaval sem to s oliva perla a prislo mne to stejne velke:) takze byla to velikost perla

jinak myslim ze mame to same

jeslti jsem to nezabil, vyjimecne sem zapaloval zapalkama
cajrix
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 30
Registrován: 12 říj. 2011, 20:46

Re: Doutníky II.

Příspěvekod maculak » 29 lis. 2011, 22:38

cajrix píše:jeslti jsem to nezabil, vyjimecne sem zapaloval zapalkama

no zápalky používám na doutníky celkem běžně a moc se mi to nezdá... spíše bych se zaměřil na správné zastřižení, a taky jestli jsi měl doutník ve správné kondici. No a v neposlední řadě záleží v jaké jseš pohodě, u mne to má velký vliv na to jestli si dokážu kouření vychutnat nebo ne... u Kostariky jsem fakt zatím neměl nejmenší problém. P.
Uživatelský avatar
maculak
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 375
Věk: 57
Registrován: 07 zář. 2011, 18:32
Bydliště: Dlouhá Třebová

Re: Doutníky II.

Příspěvekod cajrix » 29 lis. 2011, 23:48

tak ja nevim, zkusim o vikendu druhej a dam vedet:)
cajrix
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 30
Registrován: 12 říj. 2011, 20:46

Re: Doutníky II.

Příspěvekod pitrson » 30 lis. 2011, 08:48

cajrix píše:tak dneska sem si dal vzorek ze santiago de vegas co byl pribalen zdarma, secretos del maestro, velikost nejaka panatela no a co rict, nejak to bylo moc utazene tah skoro zadny, takze budu muset zkusit i druhou, nejaka rada jak vylepsit tah? :)

Tah je danej stavbou a kondici doutniku. Ovlivnit ho trosku muzes jeste ustipnutim, ale dle me zkusenosti zdaleka nejcastejsi pricina spatnyho tahu je ve stavbe. Takze nejspis spatnej kousek, i to se stava...
Uživatelský avatar
pitrson
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5301
Registrován: 22 srp. 2007, 11:58
Bydliště: Praha

Re: Doutníky II.

Příspěvekod maculak » 02 pro. 2011, 21:59

wobo :ok: nádhera... objednával jsi ho z těch stránek?

máte na Aukru El Credita od kubance - 50 ks za 850 Kč - 17 Kč kousek - kdo má větší spotřebu a nevadí mu shortfiller hurrrá do toho :ok:
Uživatelský avatar
maculak
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 375
Věk: 57
Registrován: 07 zář. 2011, 18:32
Bydliště: Dlouhá Třebová

Re: Doutníky II.

Příspěvekod Old Bob » 02 pro. 2011, 23:14

maculak píše:máte na Aukru El Credita od kubance - 50 ks za 850 Kč - 17 Kč kousek - kdo má větší spotřebu a nevadí mu shortfiller hurrrá do toho :ok:

a dokonce i za 820,- :smoke5:
Uživatelský avatar
Old Bob
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2234
Věk: 12
Registrován: 10 kvě. 2008, 08:23

Re: Doutníky II.

Příspěvekod maculak » 02 pro. 2011, 23:25

jj jsem už unavený, pro oči nevidim... :smoke3:
Uživatelský avatar
maculak
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 375
Věk: 57
Registrován: 07 zář. 2011, 18:32
Bydliště: Dlouhá Třebová

Re: Doutníky II.

Příspěvekod Ubous » 03 pro. 2011, 12:42

Old Bob píše:a dokonce i za 820,- :smoke5:

Také jsem zainvestoval, než to sebere opět uživatel Iveťák
Uživatelský avatar
Ubous
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 337
Věk: 42
Registrován: 26 dub. 2011, 08:23
Bydliště: Chotěboř

Doutníčky

Příspěvekod čičák » 04 pro. 2011, 21:59

Dobrý den,jsem tu prvně.Chtěl bych se zeptat,zda má někdo z Vás zkušenost s koupí doutníků ze zahraničí? Na našem trhu se mi zdají ceny přemrštěné.Budu rád za jakékoliv vyjádření.
čičák
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 1
Registrován: 04 pro. 2011, 21:52

Re: Doutníky II.

Příspěvekod Old Bob » 05 pro. 2011, 11:06

Když nastuduješ tohle vlákno, získáš všechny dostupné informace :wink:
Uživatelský avatar
Old Bob
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2234
Věk: 12
Registrován: 10 kvě. 2008, 08:23

Re: Doutníky II.

Příspěvekod cajrix » 05 pro. 2011, 21:49

no tak mne nejak asi dva z tech santiago trosku moc uschly nechapu :) kazdopadne malinko popraskal kryci list, bude to hodne vadit?
aktualne sem zacal vice zavlazovat aby se to neopakovalo:) mozna pridam jeste jeden zvlhcovac, i kdyz humidorek to je takovej ten malej
cajrix
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 30
Registrován: 12 říj. 2011, 20:46

Re: Doutníky II.

Příspěvekod maculak » 05 pro. 2011, 22:48

cajrix píše:no tak mne nejak asi dva z tech santiago trosku moc uschly nechapu :) kazdopadne malinko popraskal kryci list

Ahoj, stalo se mě při kouření, že popraskal krycí list, který je opravdu hodně jemný, ale na hoření to nemělo vliv. Máš v humidoru vlhkoměr? To co píšeš mě spíše přijde že tam máš vlhkost větší a že jsi jim dal trošku více zabrat - nasávají rychle vlhkost a tím pádem krycí list popraská, poté by to mohlo vysvětlit i Tvůj problém s hořením při kouření. Je to však těžké radit takhle na dálku a jsou to pouze moje domněnky, vlhkoměry mám pro jistotu v humidoru dva :wink: , na to je obsah moc cenný. P.
Uživatelský avatar
maculak
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 375
Věk: 57
Registrován: 07 zář. 2011, 18:32
Bydliště: Dlouhá Třebová

PředchozíDalší

Zpět na Doutníky a ostatní tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků