Doutníky - obecná diskuze II.

Doutníky a další nedýmkové tabáky: žvýkací, snuss, cigarety...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Copatej

Re: Doutníky - obecná diskuze II.

Příspěvekod dadoman9 » 19 dub. 2016, 07:58

alibababa píše:Chlapi, tak me zajima, jak/cim urezavate doutniky?


Obrázek

Klasika pre mňa. Nie viac ako 3 mm od hlavičky. Na tomto obrázku to znázornili prehnane.
dadoman9
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 25
Registrován: 15 dub. 2016, 14:41

Re: Doutníky - obecná diskuze II.

Příspěvekod Brav » 19 dub. 2016, 14:20

Ten nápad zájsť do trafiky pre dútnik a ten istý deň je fajn, ale niesom si istý ako ich skladujú, aby neboli presušené ... našiel som http://www.fajciaren.sk/produkt/adorini ... -tube-d27f ... predstava je taká, že zbehnem do trafiky, umiestnim dutnik do tuby a nechám ho tam aby sa dostal do akého-takého normálu, prípadne ho pár dní poskladujem a potom vyfajčím. Myslíte, že to splní účel?
Brav
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 92
Registrován: 04 lis. 2014, 18:19
Bydliště: Stredné Slovensko

Re: Doutníky - obecná diskuze II.

Příspěvekod lako » 19 dub. 2016, 14:32

A neni jeden doutnik malo :-) . Tohle hum.pouzdro je zajimave.Jinak ten ucel co od nej ocekavas a potrebujes urcite splni.
Uživatelský avatar
lako
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1998
Věk: 35
Registrován: 23 bře. 2013, 09:16
Bydliště: Vysehnevice

Re: Doutníky - obecná diskuze II.

Příspěvekod Brav » 19 dub. 2016, 14:51

Hhe [emoji3] mám v arzenále niekolko dýmiek a tie už nestíham používať ako by som chcel, keby som sa ešte pustil do dútnikov, tak by zapadli prachom. Uvidím časom ale myslím, že na ten občasný dútnik to bude stačiť. Ďakujem za rady ! :)
Brav
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 92
Registrován: 04 lis. 2014, 18:19
Bydliště: Stredné Slovensko

Re: Doutníky - obecná diskuze II.

Příspěvekod tadek » 19 dub. 2016, 16:24

Brav: Doutníky bych kupoval výhradně a pouze tam, kde je dobře skladují. Jinde to nemá moc význam.
Uživatelský avatar
tadek
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 233
Věk: 53
Registrován: 05 bře. 2016, 00:53
Bydliště: Praha

Re: Doutníky - obecná diskuze II.

Příspěvekod Leoš » 20 dub. 2016, 08:05

Zdravím , dostal jsem asi 10 ks doutníků COHIBA ale přeschlých , jako kuřák dýmky nepohrdnu občas dobrým doutníčkem , ale moje zkušenosti zase nejsou tak velké , aby jsem dokázal posoudit jak moc takovýto doutník ztratí na své kvalitě. Dal jsem je do humidoru , mám je tam už cca měsíc a půl, vlhkost stále kolem 70 % , zdají se být ok , pěkně pružné , zdá se že natáhly pěkně vlhkost běz poškození .U jednoho je odlepil u místa seřezávání trochu krycí list , ale jinak žádný úhyn co se týká prasknutí krycího listu , kvalitu jsem ještě nezkoušel. Má tu někdo praktické zkušenosti s takovýmto oživováním. Díky. leoš
Uživatelský avatar
Leoš
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 108
Věk: 57
Registrován: 21 srp. 2013, 13:16
Bydliště: Praha 4

Re: Doutníky - obecná diskuze II.

Příspěvekod Bob123 » 20 dub. 2016, 20:47

Pri ozivovani suchych doutniku je celkem riziko ze ti popraskaji, ale jinak to lze, musis ovsem pocitat ze vetsina chuti je jiz pryc, proste se vyparila s vlhkosti, ale kourit urcite pujdou ...
Uživatelský avatar
Bob123
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 280
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2014, 11:41
Bydliště: Praha

Re: Doutníky - obecná diskuze II.

Příspěvekod Leoš » 21 dub. 2016, 18:38

No to právě doufám že se nestalo, odpařuje se pouze voda ale aromatické látky zůstávají a při navlhnutí by se měly zase spojit s vlhkostí ,už to určitě nebude na 100 % to je jasný ,ale zase seno by z toho bejt nemuselo :D , no počkám ještě tak 14 dnů a jeden prubnu ,ale problém je ten , že nedokážu posoudit kvalitu , bude to jen o tom jestli mi bude chutnat a nebo ne , ale to ,že mi bude chutnat neznamená ,že je to OK . Každopádně díly za názor. Zdravím. Leoš
Uživatelský avatar
Leoš
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 108
Věk: 57
Registrován: 21 srp. 2013, 13:16
Bydliště: Praha 4

Re: Doutníky - obecná diskuze II.

Příspěvekod Bob76 » 21 dub. 2016, 19:19

Dovolím si nesouhlasit,vždy když se odpařuje voda,tak s éterickými oleji,jež tabák obsahuje.
Uživatelský avatar
Bob76
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2256
Věk: 47
Registrován: 31 led. 2012, 21:23
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Doutníky - obecná diskuze II.

Příspěvekod dadoman9 » 24 dub. 2016, 17:57

Bol som na vikend v Zahrebe a zastavil som sa v miestnom najväčšom humidore pod názvom Camelot. Pobočky maju vo viacerych mestách v Chorvátsku. Zobral som klasiku Montechristo No 2, Hoyo de Monterrey a Ramon Allones. Cigary boli dost drahšie sa mi zdá, aj ked ten Montechristo bol lacnejší ako u nas. Bohužiaľ, až po príchode na hotel som spozoroval, ze mozno neboli až tak dobre skladované aj ked Humidor bol naozaj veľký. Predajňa pôsobila na mna s luxusným dojmom, čomu napovedali ceny aj príslušenstva a alkoholu. Ešteže bola ochutnávka Jamesona. Naliali mi hádam deci a pol.

Obrázek
dadoman9
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 25
Registrován: 15 dub. 2016, 14:41

Re: Doutníky - obecná diskuze II.

Příspěvekod lako » 06 kvě. 2016, 12:40

Panove,nevite kde sehnat doutnikove pouzdro Perdomo nebo zapalovac Perdomo????????
Uživatelský avatar
lako
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1998
Věk: 35
Registrován: 23 bře. 2013, 09:16
Bydliště: Vysehnevice

Re: Doutníky - obecná diskuze II.

Příspěvekod DragonSoul » 06 kvě. 2016, 13:24

Nevím jestli to ještě platí ale když si koupíš krabici u kluků tak zapalovač dostaneš zdarma
Uživatelský avatar
DragonSoul
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 683
Věk: 46
Registrován: 11 led. 2013, 09:43
Bydliště: Praha 9

Re: Doutníky - obecná diskuze II.

Příspěvekod Jersey » 06 kvě. 2016, 17:28

Tak jsem včera shlédnul jedno video na youtube toto video https://www.youtube.com/watch?v=z137iswJGVA

Vypadá to, že ani Spojené státy se nevyhnou různým nesmyslným regulacím. FDA (Úřad pro kontrolu potravin a léčiv) vydal novou reguli týkající se prémiových doutníků, neboť se zřejmě dle jejich názoru jedná o čisté zlo. V podstatě jde o to, že pokud bude chtít výrobce uvést na trh nový doutník, bude muset projít testy tohoto úřadu a dostat od nich štempl, jehož cena údajně dosahuje astronomických částek v řádech sta tisíců dolarů. Úprava se netýká doutníků prodávaných před datem 15.2.2007, kterých je na trhu ovšem minimum. V podstatě to znamená konec všem speciálním edicím, které jsou v současné době na trhu v oběhu a nejspíš i těm, které mohly přijít v budoucnu. Doutníky, které jsou na trhu od výše uvedeného data do roku 2016 budou muset být prodány během následujících 2-3 let ale pouze za podmínky, že si nechají od FDA vystavit certifikát (placený viz. výše), což trvá třeba rok. FDA tím de facto zlikviduje všechny malé producenty doutníků, jejichž limitované "butikové" blendy jsou velice ceněné. Předpokládá se sice vlna odporu a právních žalob ale šance na úspěch je vzhledem k vysokým pravomocem FDA mizivá...

No... Člověk jako já, který si kupuje doutníky v cenových relacích v řádu 200-300 Kč, tak mě to asi nemusí trápit ale v celosvětovém měřítku je to politováníhodná záležitost.
Uživatelský avatar
Jersey
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 80
Věk: 37
Registrován: 18 úno. 2015, 19:38
Bydliště: Vysočina

Re: Doutníky - obecná diskuze II.

Příspěvekod Cmunda » 06 kvě. 2016, 21:10

Je to škoda, ale dobře jím tak. Neměli si dvakrát po sobě zvolit za prezidenta komunistu :offtopic1:
Uživatelský avatar
Cmunda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1244
Věk: 45
Registrován: 18 črc. 2012, 08:57
Bydliště: Znojmo

Re: Doutníky - obecná diskuze II.

Příspěvekod klasik51 » 06 čer. 2016, 06:45

Nevim kam to napsat, tak snad tady. Taky se vám to už někdy stalo?
Situace - v sobotu večer posezení na návštěvě u krbu, něco málo vypito, lehké šero, povídání a trochu nesoustředění
na to co dělám. Výsledek - ustřižený doutník, tak jak má být a zapalování toho ustřiženého konce. :palm: :D
Sice jsem se podíval na ruce, abych si nepopálil prsty turbem, ale reakce když jsem zahlíd kde je prstýnek byla pomalejší, než plamen turba. :oops:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

PředchozíDalší

Zpět na Doutníky a ostatní tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


cron