Switch to full style
Doutníky a další nedýmkové tabáky: žvýkací, snuss, cigarety...
Odeslat odpověď

Re: Doutníky - obecná diskuze II.

15 črc. 2019, 20:14

Ze začátku bych zvolil cokoliv v krycím listu Connecticut - to je ten nejsvětlejší a obecně je brán za nejjemnější, ale chutí a vůní se tam dá najít spousta :ok: vzal bych to všechno ve velikosti robusto, je to takový ideální formát i pro začátečníka.. můj oblíbený je určitě Undercrown Shade Robusto a když už, tak k nákupu přiber i Undercrown Maduro Robusto - ten je sice plnější a silnější, ale je moc dobrý a později až si ho zapálíš, můžeš porovnat rozdíly v různých krycích listech :joy:

Re: Doutníky - obecná diskuze II.

16 črc. 2019, 06:34

Čau a díky za poznatky, příspěvek jsem přidával asi dva týdny zpátky, ale schválený byl až teď. Mezitím jsem se stihl probrat tím co jsem nakoupil a nejvíc mě podle očekávání oslovily cigarilla Djarum Spice Island a Toscano Antico. Měl jsem to jako benchmark abych mohl teď porovnat trochu kvalitnější a klasickou produkci, takže v druhém kole jsem právě nakoupil Romeo y Julieta Mille Fleurs, Jose L. Piedra Conservas, Flor de Oliva Maduro Robusto a ACID Blondie. K tomu jsem přihodil opět hřebíčkové cigarilla, tentokrát ale kvalitnější a to Ambrosia Clove Tikis.

Také jsem od táty dostal dárek, který mu ležel dva měsíce v lednici a to krabička 20 Stanislaw Panzu Black Line. Jsou dost vysušené, takže jedu dnes do obchidu pro tupperware krabičku a udělat si "tupperdor". Objednal jsem dvě 69% 60g Bovedy a nechám prozatím doutníky v nich, než koupím pořádný humidor, je to praktika hojně doporučovaná na zahraničních fórech, tak ji vyzkouším a nechám je tam alespoň půl roku regenerovat spolu s doutníky co jsem koupil teď, mám v plánu tupperdor trochu vystlat cedrovým dřevem aby tam neležely doutníky jen tak.

Re: Doutníky - obecná diskuze II.

17 črc. 2019, 01:37

Na cigarilla by som sa vykašlal a šiel by som rovno na plnohodnotne dutniky vo formate robusto, tak ako už radil Ma_tes. Na začiatok niečo lacnejšie, kým sa naučíš správne zapáliť, pripadne ako skorigovať horenie a ďalšie veci, ktoré sa najlepšie naučiš praxou. Cigarilla a podobne formáty ti v tom nijak nepomôžu a aspoň u mna to ani chuťovo nie je ono.

Re: Doutníky - obecná diskuze II.

17 črc. 2019, 12:16

Každej to má jinak, času dost a doutníků ještě víc. Taky jsem šel přes cigarilla a jedu obojí...
Tupperdor do začátku je OK, já vydržel půl roku s 5kusovým cestovním Xikarem, než jsem pořídil plnotučný humidor :ok:

Re: Doutníky - obecná diskuze II.

17 črc. 2019, 17:01

Nechce se mi teď brát nějaký levný humidor na 20 kousků, protože už teď bych ho měl prakticky plný. Spíš uvidím jak moc zmagořím a jaký množství budu během roku kupovat a pak si na vánoce už nadělím něco pořádnýho.

Re: Doutníky - obecná diskuze II.

18 črc. 2019, 12:30

Jedno je do budoucna jisté a to mluvím z dlouholeté praxe - ať koupíš humidor jaký chceš, stejně bude hned malý :D

Re: Doutníky - obecná diskuze II.

23 črc. 2019, 18:58

Zdravím místní osazenstvo. Přidávám svůj první příspěvek. Na dovolené jsem v dobré společnosti zkusil svoje první cigarillo. Naprostý nekuřák, který jednou dvakrát do roka okusil vodní dýmku, vaporizér nebo klasickou dýmku, pokud se zadařilo a byl jsem zrovna přítomen tátovu rituálu, jsem byl opravdu velmi překvapen chutí, náladou a celkovou atmosférou, který se s kouřením doutníků pojí.
Jakožto úplný amatér a začátečník jsem začal projíždět fóra, hledat co by pro mě mohlo být vhodné a rozhodl jsem se, že než abych se vrhl do skutečných doutníků, tak vyzkouším napřed pár cigarillos. V klasické trafice jsem koupil pár krabiček ne příliš kvalitních doutníčků, které mě příliš neoslovili a rozhodl se že udělám svoji první objednávku něčeho, co by podle doporučení a recenzí mohlo být alespoň trochu kvalitnější. Mám tedy na stole pár především ochucených, ale i klasických doutníčků a už se těším až se podělím o dojmy. Musím trochu natrénovat než se vrhnu do opravdových dountíků. Mohli byste mi doporučit nějaký plnohodnotný doutník pro zelenáče jako jsem já?


Konkrétně tu mám:

Djarum Spice Island
Rusticos ochucený doutníček - čokoláda
Deadwood Sweet Jane Cigarillo
Vasco de Gama Rum
Toscanello Giallo Vanilla
Toscanello Bianco Grappa
Toscano Antico


Doutníky kouřím chvilku a šel jsem přes cigarilla, která jsem kouřil asi 3 roky. Teď to dělám tak, že když není zrovna pěkné počasí nebo čas na pořádný doutník a mám chuť, tak si dám cigarillo :D. Když bych měl doporučit doutníky, jako nováček nováčkovi. Tak mi hodně chutnal Joya de Nicaragua Cabinetta No.4, Jose L. Piedra Conservas ( za málo peněz hodně muziky) nebo Flor De Las Antillas. Madura/Oscura jsou na mě docela silné, ale z toho co jsem vyzkoušel tak hodně dobré (a ty co mě silou nezabily :D ) byly Gurkha Ghost Asura Toro a KFC Chunky (ten tu kluci často dávají a byl fakt výborný).

Re: Doutníky - obecná diskuze II.

26 črc. 2019, 11:57

Díky za tipy, přihodím je do další objednávky, už pomalu přecházím na doutníky, cigarilla fakt jen jednou týdně když si chci dát třeba jen pivo na zahradě.

Koupil jsem si ale Ambrosia Clove Tikis cigarillos a ty jsou zatím to nejlepší co jsem v tomhle segmentu měl, výborný vlhký cigarilla, který mají kouř hustej jak mlíko a moc příjemnou jemnou chuť po první třetině, kdy člověk slízne to podle mě trochu zbytečný oslazení.

Re: Doutníky - obecná diskuze II.

20 říj. 2019, 16:15

Zdravím,
chtěl bych se zeptat zkušenějších kuřáků doutníků, jestli nějak řešíte zrání doutníků. Dočetl jsem se, že chuť doutníků se zlepšuje právě zráním, a že je vhodné si je nechat minimálně 6 měsíců v humidoru před kremací. Doteď jsem to neřešil a nějak jsem s kouřením nečekal. Nemám zas tak velký humidor (asi na 30-50 kousků). Taky mám strach skladovat větší množství doutníků, protože v létě při extrémních horkách se mi občas teplota v humidoru zvýší na pár dnů třeba i k 26°C i když se snažím mít humidor na co nejchladnějším místě... Jak to děláte vy? A je rizikové i tohle krátkodobé zvýšení teploty?

Re: Doutníky - obecná diskuze II.

07 lis. 2019, 03:01

1. Zranie, by som riesil asi iba u tych kvalitnejsich dutnikov, nie vzdy to ma zmysel alebo nejaky prospech.
2.ked kupim nove zasoby, tak vzdy ich necham v humidore trochu oddychnut a postat. Zalezi v akej kondicii dutniky dorazili. Ked uz mi to pride, ze sa prisposobili vlhkosti v mojom humidore, zacnem spotrebovavat.
3. V lete, ked sa moze teplota v humidore zvysit, treba castejsie humidor vetrat a kontrolovat si vlhkost. Osobne som mal humidor par rokov na mieste, kde nan poobede svietilo slnko, ale nikdy som nemal nejake problemy.
- to su iba moje postrehy, dakto mozno poradi inak.

Re: Doutníky - obecná diskuze II.

07 lis. 2019, 10:19

Chlebak :arrow: zrání doutníků jsem nikdy neřešil, podle mě to ani není potřeba.. běžně kupuju jeden druh doutníku třeba po 3 kusech. jeden vykouřím do týdne, další třeba do půl roku a poslední nechávám ležet jako "dlouhodobou uloženku".. a můžu ti říct. že zásadní rozdíly nepozoruju :think: jiné to je u kubánských doutníků, ty nechávám opravdu ležet dýl, u těch je s dlouholetou praxí odborníků a zkušených kuřáků potvrzeno, že zráním opravdu chutnají líp a i nabývají na hodnotě - viz. kubánská edice Anejados, ty koupíš docela za pálku už :D
Co se týče teplot, taky mi v letních měsících teplota někdy vyskočí - někdy to řeším přemístěním humidoru do chladnějšího prostředí, někdy to neřeším vůbec.. a nikdy jsem stejně jako Dino neměl problém ani s plísní nebo něčím podobným.. všechny doutníky mám v humidoru ponechané v celofánovém obalu - podle mě se hlavně toto podepsalo na tom, že jsem nikdy neměl problém.. celofán sice propustí vlhkost, ale ten proces není tak rychlý a je prostě celkově lépe chráněný před všemi vnějšími vlivy..
Zkrátka nic není tak složité, jak vypadá - prostě je měj v humidoru v celofánu, podle potřeby dolévej destilku a raz za půl roku humidor zavlhči, doutníky provětrej a přeskládej.. žádnou extra větší péči ty doutníky nepotřebují.. taky jsem to ze začátku hodně řešil a bál se každé maličkosti, ale časem se to ukázalo jako zbytečnost :-)

Re: Doutníky - obecná diskuze II.

29 lis. 2019, 19:39

Ja to robim tak, ze nakupim väcsie mnozstvo, hodim do humidora a fajcim ich az tak po roku

Re: Doutníky - obecná diskuze II.

29 lis. 2019, 19:39

Ja to robim tak, ze nakupim väcsie mnozstvo, hodim do humidora a fajcim ich az tak po roku

Re: Doutníky - obecná diskuze II.

01 pro. 2019, 08:13

Neřešim, nakupuji a kouřim, na co mám chuť. V humidoru stále tak 250 kousků + -
tak tam jsou některé taky "zapadlé" třeba 3 i 4 roky. :wink:
Pravidelně větrám a dolévám destilku a XIKAR. Ale mám tam i 12 doutníků starých
40 let. Já se k nim dostal asi tak před pěti lety. :smile:

Re: Doutníky - obecná diskuze II.

02 pro. 2019, 19:31

Díky za rady, tak se toho teda nebudu tak bát a udělám si pořádné zásoby :D
Odeslat odpověď