Ořezávače

Doutníky a další nedýmkové tabáky: žvýkací, snuss, cigarety...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Copatej

Re: Ořezávače

Příspěvekod wehrner » 24 pro. 2011, 09:16

pitrson píše:Taky bych to chtel vymenit. Za ty prachy...


Objednával jsem na etrafika, ostatní věci byly v nejlepším pořádku stejně jako celá transakce.
Reklamaci ještě uvážím.
Uživatelský avatar
wehrner
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 56
Registrován: 30 zář. 2011, 19:48

Re: Ořezávače

Příspěvekod klasik51 » 24 pro. 2011, 16:04

Já bych reklamoval, za ty peníze bych určitě chtěl nový kus. 8)
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Ořezávače

Příspěvekod maculak » 24 pro. 2011, 17:47

Popis jako vždy vyčerpávající :ok: , ale asi bych šel taky do reklamace. Já přemýšlím ještě o zapalovači této značky(http://www.xikar.com/products/lighters/xtx-double/) a střihači tomto (http://www.xikar.com/products/cutters/xi3/300stk/), je to vlastně ten samý. Mám od této značky vlhkoměr a zatím spokojenost. P.
Uživatelský avatar
maculak
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 375
Věk: 56
Registrován: 07 zář. 2011, 18:32
Bydliště: Dlouhá Třebová

Re: Ořezávače

Příspěvekod Breer » 24 pro. 2011, 20:44

:think: kebyže je 01.04 tak to považujem za vtip, ale očividne to vtip nieje...orezávač cigár http://cgi.ebay.fr/Antique-Cigar-Cutter-Sterling-Silver-w-Jade-Emerald-Fox-Signed-GA-Scheid-1867-/280766132505?pt=Antiques_Silver&hash=item415ef73119 a to poštovné :palm:
Uživatelský avatar
Breer
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6013
Věk: 53
Registrován: 13 říj. 2005, 21:52
Bydliště: AT

Re: Ořezávače

Příspěvekod Fanys » 24 pro. 2011, 20:56

Breer píše::think: kebyže je 01.04 tak to považujem za vtip, ale očividne to vtip nieje...orezávač cigár http://cgi.ebay.fr/Antique-Cigar-Cutter-Sterling-Silver-w-Jade-Emerald-Fox-Signed-GA-Scheid-1867-/280766132505?pt=Antiques_Silver&hash=item415ef73119 a to poštovné :palm:

Krásná lištička. :ok:
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Ořezávače

Příspěvekod wehrner » 07 led. 2012, 20:06

Tak rád bych ještě navázal na můj příspěvek výše o ořezávači Xikar.
Nedalo mi to tedy a obrátil jsem se na prodejce s žádostí o reklamaci s popisem a uvedením vad. Prodejce v tomto případě http://www.etrafika.cz se se mnou spojil a domluvili jsme se na výměně vadného kusu. Vše proběhlo nesmírně rychle, hladce a s velkou ochotou ze strany prodávajícího, za což tedy děkuji a jsem nesmírně potěšen profesionálním a vstřícným jednáním - to je dnes spíš vyjímkou.... :ok: Jelikož na identický kousek bych musel čekat delší dobu, domluvili jsme se na výměně za designově jiný, jež bude skladem, dle mého výběru. Vybral jsem tedy ten jenž vidíte níže na obrázcích, jedná se sice ještě o něco dražší model, ale jako satisfakci, nebo dárek, jsem ho od prodejce dostal za identickou cenu jako předchozí model ...tedy opět na dnešní dobu celkem nezvyklé jednání :ok: - takže taky ještě jednou moc díky
Všechy mnou zmiňované vady ohledně mechanismu jsou tedy u tohoto kousku pryč. Ořezávač jde chodem čistě a hladce, ostří je opět perfektní jakož i samotný řez. Povrch tvoří tentokrát leštěná ocel, chromovaná - vrstva je velmi tvrdá, zkoušel jsem zezadu bezúspěšně poškrábat hřebíkem :mryellow:, takže určitě vydrží. Bočnice jsou z nějakého exotického dřeva červenohnědé barvy, lakované tvrdým lakem - tipl bych si na polyurethanové bázi. Celkově tedy spokojenost a pokud by jste chtěli někoho zasvěceného příjemně obdarovat, myslím, že by měl z takovéhoto dárku určitě velkou radost.

Wehrner

image_id: 12834 image_id: 12835 image_id: 12836
Naposledy upravil wehrner dne 07 led. 2012, 20:31, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
wehrner
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 56
Registrován: 30 zář. 2011, 19:48

Re: Ořezávače

Příspěvekod klasik51 » 07 led. 2012, 20:11

U Michala je takové jednání standard. :ok:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Ořezávače

Příspěvekod Copatej » 29 úno. 2012, 10:05

Mohl by sem někdo ze zkušenějších zavěsit pro nováčky i ostatní, kde správně odstříhnout doutník typu Churchill, Torpedo atd...nejlépe fotky s popisem?
Myslím, že by to nebylo na škodu.
Uživatelský avatar
Copatej
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 7907
Věk: 50
Registrován: 05 dub. 2008, 11:07
Bydliště: Praha

Re: Ořezávače

Příspěvekod Robusto » 29 úno. 2012, 10:29

Churchill standardně v rameni. U figurados nedbám na poučky (tuším 5 mm), ale stříhám tak, aby mi vyhovoval tah. Odstřihnu, potáhnu, případně další střih.
Uživatelský avatar
Robusto
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 240
Registrován: 08 pro. 2011, 07:21
Bydliště: Úvaly

Re: Ořezávače

Příspěvekod Point » 29 úno. 2012, 10:53

Presne takto odstrihavam ja. Hlavne, aby to bylo rovne :D
Uživatelský avatar
Point
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 136
Věk: 30
Registrován: 09 úno. 2012, 00:08
Bydliště: Brno

Re: Ořezávače

Příspěvekod ZdenekAC77 » 02 bře. 2012, 09:46

Copatej píše:Mohl by sem někdo ze zkušenějších zavěsit pro nováčky i ostatní, kde správně odstříhnout doutník typu Churchill, Torpedo atd...nejlépe fotky s popisem?
Myslím, že by to nebylo na škodu.

Nějaký základní popis jsem kdysi dával na naše stránky.. v článku jak oříznout doutník.

Ve zkratce :
- pokud je doutník zakončen do tvaru parejo, tak můžete použít kterýkoliv z ořezávačů. Pro tyto typy doutníků volím piercer, ale je to o oblibě. Dá se použít i gilotina, která má jednu stranu uzavřenou(nezaměňovat s jednobřitou!)
- torpedo a další konické tvary kvůli "špičce" se piercerem ani jednostranou gilotinou neoříznou, takže pro ně je vhodné zvolit klasickou gilotinu, případně gilotinu s "V" profilem, která rozšíří plochu řezu.
- pokud začátečník dodrží následující dvě "zásady" tak by mu oříznutí nemělo dělat problém:
- před oříznutím doutník poválet na rtu, aby se lehce "naslinil" - řez se nebude třepit
- po oříznutí zkusit tah, pokud táhne málo nebo je z nějakého důvodu řez nerovnoměrný - oříznout znovu dokud nebude řez v takovém stavu aby bylo kouření pohodlné

- nůžky ani řezací nůž, případně jak tu někdo psal žiletku, jsem nezkoušel

Kdyby chtěl někdo více informací, tak jsou již v na začátku zmiňovaném článku v kterém jsou i odkazy na videa s jednotlivými typy ořezávačů

Psal jsem to v rychlosti, takže mě snad nikdo nebude chytat za slovo, teď už zase letím, mějte se fajn.
Uživatelský avatar
ZdenekAC77
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 292
Věk: 36
Registrován: 07 říj. 2011, 15:36
Bydliště: Praha

Re: Ořezávače

Příspěvekod košma » 13 úno. 2013, 10:00

Já používám tento ořezávač:
http://www.ddoutniky.cz/Orezavace/Doutn ... ini-Silver
Naprostá spokojenost-krásny rovný hladký řez a není to velký bazmek do kapsy.
I když u mne na tom rovném řezu záleží jen proto že se mi líbí když věci správně fungují a odvádějí dobře to pro co byly určeny . Po dokouření doutníku mám ten seřízlý konec stejně "fest požvýkaný".
Uživatelský avatar
košma
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 579
Věk: 50
Registrován: 19 říj. 2011, 14:54
Bydliště: Václavovice

Re: Ořezávače

Příspěvekod rour » 14 úno. 2013, 14:08

Prakticky vždy mám u sebe Lubinski ořezávač, koupený tak před deseti lety, s ochranným "šoupátkem", takže mu nic neublíží. Pokud se stane, že ořezávač náhodou u sebe nemám, mám skvělé zkušenosti s V-řezem, ostrým nožíkem se takto dá upravit jakýkoliv doutník.
Uživatelský avatar
rour
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 375
Věk: 62
Registrován: 29 črc. 2004, 12:43
Bydliště: Olomouc

Re: Ořezávače

Příspěvekod Satiel » 17 úno. 2013, 12:08

Já mám dobré zkušenosti s dvojbřitým ořezávačem Adorini. Nedávno jsem zjistil, že mám děravou hlavu, takže pokud jej zapomenu, mám na zapalovači kruhový vyštipovač.
Uživatelský avatar
Satiel
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 34
Věk: 43
Registrován: 25 kvě. 2011, 09:34
Bydliště: Praha

Re: Ořezávače

Příspěvekod Dino » 17 úno. 2013, 14:10

Ako si spokojny s tym kruhovym vystipovacom na zapalovaci?
Uživatelský avatar
Dino
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 362
Věk: 40
Registrován: 23 úno. 2011, 19:44
Bydliště: SVK - KNM

PředchozíDalší

Zpět na Doutníky a ostatní tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků